Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Някой има ли повече информация за интернета от Старлинк ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    90% (оптимистично) от комерсиалният софтуер си е бета. Тамън тръгне да излиза от бета и хоп - нова главна версия.

    Коментар


  • #32
    Нови впечатления - имаме подчертани прекъсвания от по 10-20 секунди, 10-20 пъти на ден, тия дни.

    Може да има връзка с ураганния вятър който духа при мене и клати антената (не съм стигнал да сложа обтяжки) ама за поне половината репортва проблем не между мене и спътника а между спътника и земната станция.

    Та се върнах на 4G засега.

    Коментар


    • #33
      Да обновя впечатленията:

      1. Вече има вариант за абонамент "RV" (кемпер) - малко по-скъпо, не се чака ред, можеш да го спираш месец за месец и пак да го пускаш - веднага щом ти потрябва. Можеш да го местиш навсякъде по континента на който си абониран. Трафикът е деприоритизиран спрямо нормалните потребители.
      2. За нормалните потребители пък (пак с умерено доплащане) може да се купи "роуминг" опция която дава право да се местиш тук-там но за ограничен престой извън къщи и пак с деприоритизиран трафик, когато не си у дома. И тя се пуска и спира месец за месец.
      3. Цената я свалиха от 199лв на месец до 95лв на месец.
      4. Прекъсва все по-рядко, пингът взе задълго да слиза под 60мс.

      Коментар


      • disko04
        disko04 коментира
        Редактиране на коментар
        Цена на половина, добрее.

    • #34
      Благодаря за ъпдейтите.

      Обмислям я като вариант за къща до Сандански в полите на Пирин. Това което ме притеснява са гръмотевичните бури с антената монтирана (евентуално с мачта) на покрива.

      Мислил ли си как може да се обезопаси в това отношение?
      Дела трябват, а не думи.

      Коментар


      • #35
        95 лв/месец беше пусната снимка на фактура след намалението тоя месец
        Публикувайте отговор

        Коментар


        • #36
          Първоначално публикуван от Plamen Alexandrov Преглед на мнение
          Благодаря за ъпдейтите.

          Обмислям я като вариант за къща до Сандански в полите на Пирин. Това което ме притеснява са гръмотевичните бури с антената монтирана (евентуално с мачта) на покрива.

          Мислил ли си как може да се обезопаси в това отношение?
          Елементарно се обезопасява ама всъщност не ти трябва да е по-високо от гръмоотвода.

          Коментар


          • #37
            Ясен сетих се, че имам още няколко въпроса към теб като юзър:

            1. Оборудването се получава на посочения от Гугъл мапс код (адрес) или може да се избере и друг за доставка?
            2. Колко време е доставката, с кой куриер, колко време предварително те известяват кога ще дойде на адреса?
            3. Имаш ли идея сега дали ще дойде кръгла или новата?

            Балгодаря
            Последно редактирано от Plamen Alexandrov; 10-09-22, 09:11.
            Дела трябват, а не думи.

            Коментар


            • #38
              Първоначално публикуван от Plamen Alexandrov Преглед на мнение
              Ясен сетих се, че имам още няколко въпроса към теб като юзър:

              1. Оборудването се получава на посочения от Гугъл мапс код (адрес) или може да се избере и друг за доставка?
              2. Колко време е доставката, с кой куриер, колко време предварително те известяват кога ще дойде на адреса?
              3. Имаш ли идея сега дали ще дойде кръгла или новата?

              Балгодаря
              1. Има адрес за доставка който може да е различен от адреса на абонамент. Това е някак естествено предвид че основният пазар на тези чудеса са отдалечени места без покритие на традиционните мрежи (вкл. логистични).

              2. Моето беше изпратено с DHL и го достави някой от местните разбойници, примерно Спиди (не помня). Известяват те от Старлинк че са го пратили и го чакаш до 1-2 седмици. Местният куриер ти праща смс по нормалния начин.
              Дали ще ти го пратят веднага обаче зависи от поискания абонамент. Примерно за абонамент RV няма чакане - пращат го веднага (така е обявено). За домашен не знам, защото аз се бях записал много предварително, но доскоро се чакаше.

              3. Мисля че се избира в момента на поръчката. Аз нямах избор когато ми дойде редът. Изестно време правоъгълните бяха само за САЩ, но сега има и тук.

              Млоя, пак заповядайте

              ---

              Докладвам че работи приемливо и на о-в Тасос (с доплащане за роуминг - нещо като 25лв, роумингът се включва и изключва за месец и съответно и таксата за него).

              Приемливо = бях на къмпинг, за да получа нормална връзка поставих антената на плажа защото страда от дърветата и високите храсти с които бяха оградени местата за къмпинг, а не си носех мачта. Оригиналният кабел е 30м, аз предвидливо си носех и други, а ток имаше на сгодно близо до плажа. По-ниски (до 70-100 мегабита) скорости, стабилна връзка без пропадане.

              Коментар


              • #39
                Ясене, по-назад си писал за друг рутер със сим карта различен от операторския. Каква марка и модел ползваш?
                Последно редактирано от Никола; 10-09-22, 13:41.

                Коментар


                • #40
                  Пробва ли го в движение?

                  Коментар


                  • #41
                    Първоначално публикуван от Никола Преглед на мнение
                    Ясене, по-назад си писал за друг рутер със сим карта различен от операторския. Каква марка и модел ползваш?
                    Това със сим-картата е микротик LHG-LTE6. Има и 2011 от същата марка в цялата схема, както и hAP AC3. Сложна ми е мрежата.

                    Коментар


                    • #42
                      Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                      Пробва ли го в движение?
                      Не. Това би изисквало повече подготовка от тази за която имах време. А и все още не е разрешено.

                      Освен административната пречка, която заради пробата бих пренебрегнал, трябва да се осигури и различно захващане на чинията.

                      Връзката между чинията и опората са едни доста неубедителни зъбни колелца със сервомеханизъм, в движение бързо ще се разбият. Така че трябва да се захване самата чиния някак (въртенето всъщност не е решаващо за връзката при наличието на достатъчно открито небе)


                      В репортажите от Украйна често се виждат от правоъгълните антени закрепени с обичайната си опора на някой пикап или друга машина, но те са по-леки и може би по-здрави. Пък и там са други залозите.

                      Коментар


                      • #43
                        Това нещо мърда, докато работи ли?

                        Коментар


                        • #44
                          на видеото е обяснено с подробности как работи:
                          https://www.youtube.com/watch?v=qs2QcycggWU

                          Коментар


                          • #45
                            Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                            Това нещо мърда, докато работи ли?
                            Не.

                            Като стартира първо се свива в транспортно положение (максимално наклонено).

                            После се изправя хоризонтално и почва да слухти за спътници.

                            Като се ориентира кое къде е се накланя леко на север и така си остава. Винаги е на север независимо как си го поставил първоначално.


                            ---

                            Посоката на приемане и излъчване се определя от времезакъсненията между отделните антенни елементи. Антенната решетка е най-ефективна в посока перпендикулярна на равнината си, колкото по-встрани се "насочва", толкова по-ниски са параметрите.

                            Най-добре би работило строго хоризонтално - поне по мои сметки.

                            Лекият наклон на север осигурява малко по-слабо нагряване от слънцето, както и посока в която да се стичат валежите. Това са спекулации де, не съм виждал официално обяснение.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            Тук са 2 потребители онлайн. 1 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X