Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв гигабитов рутер

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    Виваком предлагаше "домашен интернет" 10 гигабита.
    В зависимост кога хванеш офертата, цената варираше между 100 и 150 пари.
    Не чета коментари и не отговарям на такива.

    И коментаторите...

    Коментар


    • #92
      А през тези 10 вивацомски гъбабита може ли да се берат банани?
      От чисто любопитство.
      Не че нещо пречи да се пресегна за някоя връзка за проба през интернета на служеното тамагочи, което е на вивацом.
      Вероятно е същото!

      БТВ микроцици “пуснали” hAP ac3 джицлесс устройства но май само на картинки все още тук.
      Гледах наскоро за по-голяма “сапунерка” на “дупки” от моята - “похарчил” съм всичките 6 вкл. и SFP порта.
      Тогава мернах как развяват новото АЦ3.

      Бих тествал по горната причина колко работи или не ама наличности от онези, дето ме интересуват - йок!

      БТВ при нас на село всяко вифи, включително наркотишкото си работи без грешка.
      Вероятно защото при сканиране все още виждам само 4-5 мрежи наоколо.
      В Големото Добрутро са 4-5 страници с устройства.

      А този ацус изглежда… Много рацерски
      БТВ някъде онлайната мернах нова за мен категория: “геймърски рутер”.
      Всички изглеждаха по подобен начин в нея
      Враг усраине

      Коментар


      • #93
        hap ac3 има отдавна - повоче от година, ето моето

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ac3e.PNG
Прегледи:236
Размер:4.3 КБ
ID:6895095

        Изключая това, че едно такова умря безславно при съвсем неизянени обстоятелства - съвсем прилично устройство, но няма sfp и вероятно няма да ти върши работа.

        Ако все пак говориш за ах3 - не съм го виждал, още по-малко ползвал, но е wifi6 и на хартия изглежда добре.

        Коментар


        • Esper
          Esper коментира
          Редактиране на коментар
          Еш аз с какво мога да се похваля за да се впиша в шарша по-горе

          [admin@m-ST] > /system/routerboard/print
          routerboard: yes
          model: 433AH
          serial-number: 1DE101E160D0
          firmware-type: ar7100
          factory-firmware: 2.20
          current-firmware: 7.5
          upgrade-firmware: 7.5
          [admin@m-ST] >
          [admin@m-ST] >/system/resource/print
          uptime: 3w1d15h37m40s
          version: 7.5 (stable)
          build-time: Aug/30/2022 09:25:53
          free-memory: 85.7MiB
          total-memory: 128.0MiB
          cpu: MIPS 24Kc V7.4
          cpu-count: 1
          cpu-frequency: 680MHz
          cpu-load: 1%
          free-hdd-space: 492.7MiB
          total-hdd-space: 512.0MiB
          write-sect-since-reboot: 21627
          write-sect-total: 2443818
          bad-blocks: 0%
          architecture-name: mipsbe
          board-name: RB433AH
          platform: MikroTik
          [admin@m-ST] >
          Яко винтиж но си го ползвам дори в момента с CAPs
          Предвид, че е на село ъптайма е впечатляващ.
          Въпреки уйпиес-а
          Това конкретно на колко жерета се е вяло никой не зная!

      • #94
        Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
        ...
        БТВ...

        БТВ...

        БТВ...
        Само нова телевизия!
        Не чета коментари и не отговарям на такива.

        И коментаторите...

        Коментар


        • Esper
          Esper коментира
          Редактиране на коментар
          А като се има изпонапредвид, че телевизия не употребявам...
          Ако съм зациклил

      • #95
        Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
        ...
        Ако все пак говориш за ах3 - не съм го виждал, още по-малко ползвал, но е wifi6 и на хартия изглежда добре.

        Мабаш ах3 съм имал изпонапредвид!
        Иначе свърших работа вече, появих още една "дупка" за джиц в RB962.
        Побих в хуйесбито един USB to Ethernet адаптер и сапунерката изби рибата като го разпозна и подкара.
        Та сега имам 7 джици в нея и отебах търсене на нова такава.
        Колкото до радиото в нея - и двата и радио интерфейса са директно disable.

        Преди време ми бяха дали едим линкис от тежката им артилерия за... Ремонт, диагностика?
        Знам ли, не помня вече дали правих нещо по него ни беше нарочен за дефектен.
        Та тоя рутер дава усещане за половин кило - все едно е с чугунена рамка вътре.
        Както и да е, не си го потърсиха изобщо а той безсрамно си работи като AP вече 2+ години.
        В пъти по-добре и стабилно от радиото на микро-цицата.
        Това в много засрана, градска среда.
        Иначе на село както писах всичко си бачка без грижа.


        Враг усраине

        Коментар


        • bokomo
          bokomo коментира
          Редактиране на коментар
          Търси си някое RB2011 без радиочаст в ибей.де. За няма и месец търсене си купих едно за 80 лева франко София. Обаче миналата година, сега може да отнеме повече време или да е по-скъпо. Като гледам - за теб е измислено. Аз безпроблемно USB2Ethernet устройство не съм виждал, рано или късно ще ти скъса нервите. 2011 е с 5 гигабитови, 5 100мегабитови порта, а някои модификации имат 1 сфп. Желязно и в прекия смисъл.

        • Esper
          Esper коментира
          Редактиране на коментар
          Ще погледна какво е това, мерси!
          Иначе аз SFP-то го ползвам през преход към меден кабел.
          Пък етернета в хуйесбито за сега работи или поне не съм забелязал нищо особено.
          Освен, че е пълна пришляпотина, де!

      • #96

        Коментар


        • patkan
          patkan коментира
          Редактиране на коментар
          мобилна корост А1 на 5G

      • #97
        За разведряване на обстановката:

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:mtik_4e3u6e.jpg
Прегледи:211
Размер:77.8 КБ
ID:6895224
        Прикачени файлове

        Коментар


        • #98
          Преди около две години, когато цените още бяха по-различни...
          Бърборим си по темата рутери, и познат се хвали каъв рутер-резачка на Асус си е купил от техно-магазина за 600+ пари.
          В групичката имаше един юнак бачкащ при един от вносителите на Микротик. Питам юнака с Асуса дали има представа за подобна сума с какво оборудване ще излезе от офиса на другия юнак (бачкащ при вносителите), че и ресто ще му върнат. За информация - по това време 4011 с вирлес се намираше за под 400 пари.
          Но всеки е свободен да харчи парите си както намери за добре...
          Не чета коментари и не отговарям на такива.

          И коментаторите...

          Коментар


          • #99
            Зациклихме, но все пак - микротик не са универсални рутери, а по-скоро нишов продукт.

            4011 с радио е от най-безсмислените продукти на фирмата.

            Коментар


            • Мдаа, следващият път когато се окаже, че ми трябва още една дупка май точно RB2011 ще трябва да търся!

              Направих го проактивно още сега но в ибейницитв няма смислена оферта.
              Поне не достатъчно атрактивна - все още има нови наличности и тук за 200лв без радио.

              Но някога, като се наложи.
              За сега всичко работи и златното правило е, че не се чепка нищо в точно такъв момент

              Аз отдавна съм си изяснил, че рутера и радиото нямат място в една и съща кутия.
              Дори за хомо.
              Сигурно има изключения, например въпросният линксис за който споменах по-горе, че ми оставиха.

              Но пак стигаме до цената - плащали са го към 500лв.
              Ако сега такава цена вече не шокира толкова то по онова време масовите сапунерки с антенка бяха по 30-40лв а наркотишките към 100!

              Та не изключвам възможността и въпросният ацус да е някакво изключение.
              Стига да не е бил на рафта с геймърски рутери
              Враг усраине

              Коментар


              • Вчера станаха 72 часа (3 дни) при което трябваше техниците да се свържат с мен и уговорим в удобен за тях, дата и час на посещението, снощи се свързах с човек към Булсата и ми казаха че заявката ми е активна и да очаквам обаждане, но дали ще се обадят и кога...., наясно съм че Булсатком към днешна дата имат сериозни трудности с кадри по подръжката...

                Рутера може да успея сам да го подкарам, както и за новия мак адрес пак по телефон, лошото е че няма как аз да купя гигабитов пон и да го сложа, това вече само техник от Була може да донесе гигабитовия пон и да го монтират.

                Има ли сред вас колеги или с връзка към Була, да ми ударите едно рамо за съдействие.

                Към Була съм от над 15 години изряден клиент, плащам само месец за месец,ползвам сателитна тв и нет, доволен съм от тях но най-вече че съм на безсрочен договор, това е и причината да не желая да премина към друг оператор.

                Ще съм благодарен ако някой от вас има връзка с Булсатком и да удари едно рамо.

                Коментар


                • Esper
                  Esper коментира
                  Редактиране на коментар
                  Аз бих потърсил дистанционно съдействие от страна на оператора да си подкараш интернета от новият рутер през съществуващият пон или както там ти докарват сигнал.
                  Или ако имат възможност занеси го при тях да ти го настроят.
                  Поне ние, едно време имахме такава практика!

                • Еделвайс
                  Еделвайс коментира
                  Редактиране на коментар
                  Проблема е че сегашния ми пон не е гигабитов и не позволява по-голяма скорост от 100Mbps и то директно по кабел, за рутера не е проблем по телефона да се настрои, проблема е че трябва да имам гигабитов пон, ако можеше да си го купя и него да го настроят по телефона тогава да, но не става заради политиката на Була

                • bokomo
                  bokomo коментира
                  Редактиране на коментар
                  Да не те разочаровам, но с булсат имам следната случка: поръчвам интернет инсталация, потвърждават ми по телефона, дават ми срок 1 седмица, след няколко срока по 1 седмица ми казват, че нямат техническа възможност.

              • Ако си говорим за Wirelerss, понеже рутер изобщо не е задължително да се асоциира с джицлесс...
                Eто тази сапунерка работи безупречно в среда, в която всяко микротишко "радио" се проваля:

                https://support.apple.com/kb/sp651?locale=en_US

                Имам предвид малък брой клиенти (под 10бр) и не големи дистанции (~10м) в наистина брутално защумена среда.
                Мога да бъда по-конкретен ако е необходимо но едва ли е нужно.
                Накратко: По-зле от всяка градска/офис среда.

                Та в горните условия съм ползвал успешно за работа само това и модел рукус за няколко хиляди лева.

                Всеки един микротик е тотал щета, абсолютно неизползваемо.
                Убикюти значително по-добре но пак не работеше надеждно.
                За нашите нужди беше важно точно това а не голям трафик.

                Епълската сапунерка сякаш е над средата и обслужва еднакво устойчиво всякакви закачени устройства.
                Иначе настройки в техен стил почти няма освен 3-4 неща от които име на мрежа и IP адрес
                Не знам как са го постигнали но определено са направил добре не само дизайна!
                Враг усраине

                Коментар


                • Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                  ...Eто тази сапунерка работи безупречно в среда, в която всяко микротишко "радио" се проваля:

                  ...............

                  Всеки един микротик е тотал щета, абсолютно неизползваемо....
                  Харесвам обобщенията. Също така гледам с уважение хората които са си позволили да тестват всеки един продукт на даден производител и да имат категорично мнение кое става и кое не.
                  Хвала на таквиз смели и добре подплатени финансово юнаци.
                  Не чета коментари и не отговарям на такива.

                  И коментаторите...

                  Коментар


                  • Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                    Харесвам обобщенията. Също така гледам с уважение хората които са си позволили да тестват всеки един продукт на даден производител и да имат категорично мнение кое става и кое не.
                    Хвала на таквиз смели и добре подплатени финансово юнаци.
                    Ами не липсваше бюджет, да.
                    А накрая решението дойде от някаква сапунерка, която даже няма нужда да се настройва всеки път
                    Враг усраине

                    Коментар


                    • На някои хора просто им върви със задачи, които могат да се решат с някакви продукти на Епъл.

                      Аз досега съм попадал само на една такава. Поради което мъкна И айфон.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X