Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв гигабитов рутер

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    Харесал съм си този рутер 195 лв от Ардес, по характеристики ми изглежда читав?

    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:Screenshot_20221017-083114_Samsung Internet.jpg Прегледи:0 Размер:102.4 КБ ID:6894561

    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:Screenshot_20221017-083155_Samsung Internet.jpg Прегледи:0 Размер:147.0 КБ ID:6894562

    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:Screenshot_20221017-083205_Samsung Internet.jpg Прегледи:0 Размер:157.4 КБ ID:6894563

    Какво мислите, изглежда ми с добри характеристики, гледах и за Микротик, но там почти няма избор с wi-fi, а и четох че били сложни за настройка, та се спрях на Tp link.

    Коментар


    • #62
      Ами тъплинк си е тъплинк. Евтини сапунерки. Тъкмо ще им акакво да рестартираш, че с Микротик ще забравиш тая дума и ще отпадне от речника ти...
      Не чета коментари и не отговарям на такива.

      И коментаторите...

      Коментар


      • #63
        Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
        Ами тъплинк си е тъплинк. Евтини сапунерки. Тъкмо ще им акакво да рестартираш, че с Микротик ще забравиш тая дума и ще отпадне от речника ти...
        Този сигурно е супер, но цената му дали е оправдана, ако знам че ще е актуален поне 10 години на топ ниво за да има смисъл за толкова много пари...

        Натиснете снимката за да я уголемите  Име:Screenshot_20221017-092236_Samsung Internet.jpg Прегледи:0 Размер:221.7 КБ ID:6894572

        Коментар


        • #64
          Редно е ти да четеш какво ще купуваш, а не ние. Това е рутер с "дупка за сим карта" и от 4G / 5G мрежи раздава интернет. На теб такъв рутер ли ти трябва?
          Или избираш рутер по древния способ " завийте ми най-скъпия"?
          Не чета коментари и не отговарям на такива.

          И коментаторите...

          Коментар


          • #65
            Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
            Редно е ти да четеш какво ще купуваш, а не ние. Това е рутер с "дупка за сим карта" и от 4G / 5G мрежи раздава интернет. На теб такъв рутер ли ти трябва?
            Или избираш рутер по древния способ " завийте ми най-скъпия"?
            Както писах, почти няма предлагане на Микротик с Wi-Fi, има все само с лан свързаност без wi fi, не съм наясно много, така че не знаех че имало рутери и със слот за сим карта, така че приемам предложения за правилния Wi Fi Микротик - кой модел, да е актуален и да е в наличност, нали за това е темата, да ми помогнете да избера правилния и доказано хубав рутер, иначе нямаше да питам?
            Последно редактирано от Еделвайс; 17-10-22, 08:56.

            Коментар


            • #66
              Има не малко актуални модели. Попадам на информация, че има проблем със складовите наличности. Отделно, че по нашите земи Микротик имат поне 3 или 4 вносителя. Май всичките са официални и са листнати в сайта на производителя.
              Не чета коментари и не отговарям на такива.

              И коментаторите...

              Коментар


              • #67
                Ще погледна пак за Микротик, междувременно получих известие току що че вече ми е активен 200 Mbps интернет, казаха ми да тествам дали съответния им G Pon който ми е сложен, дали ще позволи тази скорост, като да тествам по директна Лан връзка от рутера, ако не ги достигне, то тогава ще ми сменят моя G Pon със такъв гигабитов, вече отделно рутера ще се смени и той, довечера ще направя тези тестове и ще пиша.

                Коментар


                • #68
                  Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                  Има не малко актуални модели. Попадам на информация, че има проблем със складовите наличности. Отделно, че по нашите земи Микротик имат поне 3 или 4 вносителя. Май всичките са официални и са листнати в сайта на производителя.
                  Ето какво ми казаха от друг форум за Микротика:

                  Микротик са печално известни със слабият си WiFi
                  Според мен са много надценени рутери за домашно ползване.
                  Силата им е другаде...
                  Според мен се ориентирай към друга марка!


                  Посъветваха ме да погледна - Асус, към по-високия им клас?

                  Коментар


                  • #69
                    Еделвайс,Archer-a по-горе е на 195лв,в техноп....е на 160.Виж дали е със същите характеристики.Аз имам модел-а 53...отскоро..за 120лв.За сега работи.Днес го тествах на спиид теста...457....каквото и да значи това...1043nd беше стария на 10г,без да е правил проблеми

                    Коментар


                    • #70
                      Не им е слаб wifi, a е ужасно остарял. Eдин RB2011 трудно може да бъде бит като покритие от който и да е домашен рутер/АП, но е модел на 10 години и е wifi4 и само на 2,4 ГХц, което в зашумена среда по-скоро неприемвливо. До скоро Микротик нямаха въобще нищо wifi6, който е стандарт на 3 години.

                      Естествено сапунерките им с вътрешна антена няма как да се борят с рутер/АП с външна. Ако ти се харчат пари и имаш желание да четеш - една много добра комбинация е рутер Микротик и AP - Ubiquity. Ама при тази комбинация нещо принципно елементарно като guest network става далеч от елементарно.

                      Аз ако търся рутер, който да не е Микротик - ще гледам съвместимост с OpenWRT и лесно префлашване в двете посоки дори и да нямам намерение да го флашвам. 5 ГХц - задължително в града, wifi6 - силно препоръчително.


                      Коментар


                      • #71
                        Благодаря за съветите, сега се прибрах и току що тествах скоростта чрез wi-fi и директно по кабел, чрез wi-fi си ми показа между 75 - 85 Mbps, по лан кабела е точно 95 Mbps, тоест точно тези скорости си ми показваха като си бях на 100 Mbps.

                        След чат разговор към Булсатком, след справка с техни колеги техници, ми казаха че G-Pon към който ми е оптиката преди рутера MINI ONT 100, той не може да поддържа скорост над 100 Mbps, та ми направиха заявка до 72 часа да очаквам обаждане и да ми сложат гигабитов пон, също така ме посъветваха да си купя и нов гигабитов рутер който да поддържа спокойно 200 Mbps, за да може като дойдат техниците, освен гигабитовия Pon, да могат да ми настроят и новия рутер, което значи че още утре отивам до Технополиса и ще трябва да го купя експресно за да е в мен като дойдат техниците, последно реших да взема този рутер:

                        РУТЕР TP-LINK ARCHER AX73 /AX5400 Dual-band, WI-FI 6, Gigabit, надявам се че става, хубав, лош няма да имам време да търся друг?



                        Коментар


                        • #72
                          Я изчакай да ти пуснат истински 200 (да ги видиш по кабела) и тогава се бори за рутер.

                          Коментар


                          • #73
                            Първоначално публикуван от Еделвайс Преглед на мнение
                            Благодаря за съветите, сега се прибрах и току що тествах скоростта чрез wi-fi и директно по кабел, чрез wi-fi си ми показа между 75 - 85 Mbps, по лан кабела е точно 95 Mbps, тоест точно тези скорости си ми показваха като си бях на 100 Mbps.
                            РУТЕР TP-LINK ARCHER AX73 /AX5400 Dual-band, WI-FI 6, Gigabit, надявам се че става, хубав, лош няма да имам време да търся друг?
                            Ще ти предложа нещо за 55лв, и смятам че изобщо не отстъпва на 275лв тплинк
                            Сигурно много ще кажат че китаец, но за тези пари, смятам че 200мб няма да ги забележи.
                            А за 55пари подържа 2.4 и 5гх мрежа
                            Xiaomi Mi Router 4A Giga version
                            • Рутер - Xiaomi Mi Router 4A
                            • Модел - R4A Giga version AC1200 Dual Band
                            • Процесор - MT7621A MIPS Dual Core 880MHz
                            • Макс Скорост - 1167Mbps
                            • Стандарт - IEEE 802.11b/g/n, IEEE 802.3
                            • Памет - 128MB DDR, ROM - 16MB
                            • Wireless Type Dual Band E1200
                            1. 2.4Ghz(up to 300Mbps speed)
                            2. 5.1G Wi-Fi(867Mbps), 2 x 2 MIMO
                            3. DC Port: 5.5 x 2.1
                            4. Продуктов номер - DVB4224GL
                            Някой може ли да ми обясни за 200мбс , защо му е вифи6. Иначе Хиаоми за 200 пари имат самолети. ама защо





                            Коментар


                            • Ясен
                              Ясен коментира
                              Редактиране на коментар
                              Warning Xiaomi is currently shipping Mi Router 4A Gigabit Edition devices without proper shielding since 2020. Be aware that those might cause problems due to radio interference.

                              Жълтото си е жълто.

                            • bokomo
                              bokomo коментира
                              Редактиране на коментар
                              Нищо му няма на Шаомито. Напълно покрива минималните ми критерии: звъни ми познат с такъв, настройваме го и оттогава, сигурно година, не ми е звънял за проблем. Направо си е супер.

                              Обаче шаоми водят последователна борба с оупънврт, което ме навява на едни мисли за едно клюкарене към кораба-майка. Може да е параноя, разбира се.

                          • #74
                            Гледам тук някой се моли на господ Микротик от сутрин до вечер. Другите го закъсахме без интернет. Глупости на търкалета. Аз съм ползвал няколко модела Netgear, и няколко модела D-link. Ами не съм си играл да ги рестартирам. Така че не робувайте на глупости.
                            Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                            Коментар


                            • #75
                              Я ги дай тия дето се молят на Микротик от сутрин до вечер, поименно.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X