Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Шумен вентилатор на UPS MUSTEK Powermust 1000 online

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Шумен вентилатор на UPS MUSTEK Powermust 1000 online

    Сложих нов вентилатор - пищи още при старта... Не му харесва 'духането' Ба я у техниката
    Направих още един експеримент - пробвах с терморегулирания вентилатор, на който изкарвам термодатчика извън кутията - мълчи гадината...
    В момента, в който затопля термодатчика и се засили потока въздух - веднага алармата се включва, че има проблем с вентилатора.... Луда работа... Явно при първия експеримент терморегулатора е увеличавал малко оборотите на вентилатора (бях сложил термодатчика върху радиатора, който се стопля до около 30С) и е сработвала алармата...
    За капак изгорих новото вентилаторче
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • #32
      От: Шумен вентилатор на UPS MUSTEK Powermust 1000 online

      Най-често потока се мери чрез неравномерно изстудяване на 2 термистора. Колкото разликата е по-голяма - по-голям поток. Сравнително точен "резистор" се загрява емпирично до 100-120 гр. по V-A му характериктика. При липса на поток, тока през резистора се взема за "0". При поток, схемата компенсира изстиването на резистора с по-голям ток. Предвид двата резистора и разликата в токовете им за "подгряване" се "смята" аналогово потока въздух. Т.е. получава се сигнал, сравнително точен, пропорционален на масата на потока въздух.

      Коментар


      • #33
        От: Шумен вентилатор на UPS MUSTEK Powermust 1000 online

        Първоначално публикуван от slowtraveler
        Умен човек си, имаш Jeep... Моля те, премести го - където няма да шуми! Ако не, когато минавам през Варна ще ти помогна.
        ;-)
        Grand Cherokee I - 5.2 - супер беше!
        нула 999 нула 3 нула 9 нула 3

        Коментар


        • #34
          От: Шумен вентилатор на UPS MUSTEK Powermust 1000 online

          Вентилатора шуми, не джипа
          Преместването му на обезшумено място ми създава трудности от рода нужда на прокарване на кабели, нет и т.н...
          Затова и засега отлагам максимално този момент...
          stefsab, да, на такова прилича...
          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X