Обява

Свий
Няма добавени обяви.

WIN 10 - първи впечатления

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: WIN 10 - първи впечатления

    Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
    Мисля че и самият стремеж към прекалено privacy провокира повишен интерес към дадено IP. Просто времената са такива, ще свикнем. Нищо общо с Оруел.
    Туй го не разбрах - викаш да си "пооткрехна" некой и друг порт, че иначе ще съм "оперативно" интересен? Тук иде реч за съвсем различни неща.
    Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

    Коментар


    • От: WIN 10 - първи впечатления

      Зависи каква активност имаш, може и вече да си интересен. Нея по-трудно ще скриеш.

      Коментар


      • От: WIN 10 - първи впечатления

        Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
        Мисля че и самият стремеж към прекалено privacy провокира повишен интерес към дадено IP. Просто времената са такива, ще свикнем. Нищо общо с Оруел.
        Не знам какви са времената, но най-малкото, ми се струва че това не е нормално. Все едно някой да ти "висне на прозореца на къщата" денонощно. Как би реагирал? Предполагам че последното което би направил, е да си кажеш "ами такива са времената"...
        Не чета коментари и не отговарям на такива.

        И коментаторите...

        Коментар


        • От: WIN 10 - първи впечатления

          Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
          Все едно някой да ти "висне на прозореца на къщата" денонощно.
          Ми, не е все едно. Макар да прекарвам доволно много време пред компютъра, живота ми съвсем не се изчерпва само с това. Пък и ако някой ми "висне на прозореца" просто ще го "фрасна с лопатата" да падне. Аналогията е дръпване на щепсела или мрежовия кабел, ако ви е толкова притеснено. Аз Линукс просто няма за какво да ползвам към момента - почти ни един софтуер, с който работя, го няма на друго освен на Windows или евентуално MacOS.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: WIN 10 - първи впечатления

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            Ми, не е все едно. Макар да прекарвам доволно много време пред компютъра, живота ми съвсем не се изчерпва само с това. Пък и ако някой ми "висне на прозореца" просто ще го "фрасна с лопатата".
            Животът ти може да не се изчерпва с компютъра ама това е същото като съображението че не се изчерпва в кухнята. Гадът седи от ВЪТРЕШНАТА страна на ВСИЧКИ прозорци - и в къщи, и на работа, и в колата, и в магазина.

            Коментар


            • От: WIN 10 - първи впечатления

              Той е самият прозорец... така пише на кутията със софтуера :-)))))))
              VPetrov.photography

              Коментар


              • От: WIN 10 - първи впечатления

                Има решение - Нокия с фенерче, в краен случай без, но и без ОС , задължително.

                Т'ва към Ясен.
                подаръци за мъже от FACOM
                промоция на читави инструменти

                и на хоби такива

                тел. О879 Ч8Ч 2З5

                Коментар


                • От: WIN 10 - първи впечатления

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  Ми, не е все едно. Макар да прекарвам доволно много време пред компютъра, живота ми съвсем не се изчерпва само с това. Пък и ако някой ми "висне на прозореца" просто ще го "фрасна с лопатата" да падне. Аналогията е дръпване на щепсела или мрежовия кабел, ако ви е толкова притеснено. Аз Линукс просто няма за какво да ползвам към момента - почти ни един софтуер, с който работя, го няма на друго освен на Windows или евентуално MacOS.
                  Далеч съм от мисълта да обръщам темата линукс срещу уиндоус. Всеки използва това което му е удобно и му върши работа. И аз не използвам линукс или поне не и в чист вид.
                  Част от проблема е, че няма яснота каква информация се събира, за какво се използва, колко надеждно се съхранява и кога, подчертаваме не дали, а кога ще бъде изнесена (гепена) от "неподходящите хора".
                  За лопатата, уцели точно в десетката. Някаква подобна беше целта не предишния ми пост. Да подскажа, че на подобно събиране на информация не трябва да се гледа като на нещо нормално, а доколкото може да бъде "фраснато с лопатата".
                  Не чета коментари и не отговарям на такива.

                  И коментаторите...

                  Коментар


                  • От: WIN 10 - първи впечатления

                    Да, темата не е Линукс срещу Уин, а е свобода срещу сигурност. Демек да свикнем с идеята, че оня с лопатата може да дойде пред прозореца.

                    Коментар


                    • От: WIN 10 - първи впечатления

                      Какво мислите за Windows 10 Enterprise, по подразбиране е насочен към бизнеса и корпорациите, имали право при тази версия да изключват съвсем легално, въпросните шпионски наблюдения от Мaйкрософт, също така и да елеминираш всякакъв контакт към камерата и микрофона на съответния лаптоп и т.н.?

                      Коментар


                      • От: WIN 10 - първи впечатления

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        Животът ти може да не се изчерпва с компютъра ама това е същото като съображението че не се изчерпва в кухнята. Гадът седи от ВЪТРЕШНАТА страна на ВСИЧКИ прозорци - и в къщи, и на работа, и в колата, и в магазина.
                        И? На всичките тия места ми е прес "оня" дали някой ме гледа или не. Пак - това е избор. Шепселът си е все там.

                        И не, не е нормално, ама не виждам какво мога да направя по въпроса без да жертвам доволнно приличен процент от времето си да изследвам на къде какво тече и как да го спирам. Просто нямам това време, отнесено към риска на непукизма ми. Може би ако някой ден понеса щети от това ще гледам иначе на нещата.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: WIN 10 - първи впечатления

                          Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                          Да, темата не е Линукс срещу Уин, а е свобода срещу сигурност. Демек да свикнем с идеята, че оня с лопатата може да дойде пред прозореца.
                          По-скоро да свикнем с идеята да имаме лопата под ръка. Оня с лопатата в моя пример съм аз, а не наблюдаващия. Ако имам нещо чак толкова критично като работа, просто ще го върша на съответния компютър с липсващи съответните връзки към света. Лично друга 100% сигурна алтернатива не виждам.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: WIN 10 - първи впечатления

                            Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                            Какво мислите за Windows 10 Enterprise, по подразбиране е насочен към бизнеса и корпорациите, имали право при тази версия да изключват съвсем легално, въпросните шпионски наблюдения от Мaйкрософт, също така и да елеминираш всякакъв контакт към камерата и микрофона на съответния лаптоп и т.н.?
                            С файуруол може да спреш почти всичко, но не с вградения а с допълнителен.
                            Хардуерно може да се спре камерата и микрофона, може да се спрат и физически като ги откачиш или сложиш капаче.
                            И да Корпоративната версия на Уиндоус е истината, много малко неща НЕ могат да се постигнат с нея, според мен Уин е вече почти толкова ако не и повече способен за кустомизиране от колкото Линукс.
                            Бъдете живи и здрави!

                            Коментар


                            • От: WIN 10 - първи впечатления

                              Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                              Той е самият прозорец... така пише на кутията със софтуера :-)))))))
                              Е да. Едно време ни учеха на стихотворението за прозорчето към света.

                              Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                              Има решение - Нокия с фенерче, в краен случай без, но и без ОС , задължително.
                              Пробвай да си движиш бизнеса с такъв телефон (ама без компютър!)

                              Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                              Да, темата не е Линукс срещу Уин, а е свобода срещу сигурност.
                              Свободата и сигурността вървят заедно. Както и навсякъде.

                              Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                              Какво мислите за Windows 10 Enterprise, по подразбиране е насочен към бизнеса и корпорациите, имали право при тази версия да изключваш съвсем легално, въпросните шпионски наблюдения от Мaйкрософт, също така и да елеминираш всякакъв контакт към камерата и микрофона на съответния лаптоп и т.н.?
                              Малък си за да знаеш какво мисля за женските му роднини.

                              Накратко: имаш право да изключваш шпионските наблюдения съвсем легално, а Майкрософт имат право въобще да не ги брига какво си изключил.

                              Коментар


                              • От: WIN 10 - първи впечатления

                                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                                Свободата и сигурността вървят заедно. Както и навсякъде.
                                Само че оценката и за двете е субективна и индивидуална. Я що народ си мрънка за "ония години в които имало за всички". Нищо че от моя гледна точка нито имаше, нито пък за всички.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X