Обява

Свий
Няма добавени обяви.

WIN 10 - първи впечатления

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: WIN 10 - първи впечатления

    Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
    Придържаки се към темата - трябва да споменем, че SW са предпочели да пишат само за боза си е и призната тяхна грешка
    Не съм коментирал какво е правилно и какво не, а само какви са фактите към момента и поради що Linux не ми върши никаква работа, освен да си го гледам как буутва за 5 секунди. Колега тук е хард Linux фен и по тоя повод е с 15 виртуалки, че да може да си върши работата. Иначе последните номерца на MS никак не ми се нравят и на мен, но алтернатива към момента нямам. SW под виртуалка ако изобщо тръгне, работи много "интересно" откъм скорост.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: WIN 10 - първи впечатления

      Дай да се уточним - алтернативи има, но това, че ти си избрал като сорс продукт(и), ползващ(и) затворен(и) формат(и) ограничава единствено и само теб!
      След като един път направиш своят избор - ти си затворен към него, но не приписвай това ограничение на целият останал свят.
      Разводняваме темата, която е за постиженията на вин 10!

      п.п. ако искаш отвори отделна тема - тва имах предвид
      Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

      Коментар


      • От: WIN 10 - първи впечатления

        И три години по-късно работата е пак win only, оставяйки настрана доколко въобще има някакво признание за грешка в този текст. И съвсем да оставим настрана доколко е разумно да ти прави някакво впечатление os-а за софтуер, който е в този ценови диапазон.

        Коментар


        • От: WIN 10 - първи впечатления

          Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
          продукт(и), ползващ(и) затворен(и) формат(и)
          Не е въпроса какви формати използвам аз, а какво се използва масово. А масово такива като мен ползват същото. Тия, дето с това си изкарват хляба ползват квото каже ръководството. Не иде реч за избор, а за дадености. Алтернативи понякога има, с цената на ограничения и неудобства, защото не работя сам и изключен от света, ами току споделя или взема от някой това или онова. Иначе никой не бяга от това да има избор - просто при Windows за добро или за лошо той все още е най-голям. От софтуерите в тоя ценови диапазон практически всичките ги има за Windows, и съвсем не всичките ги има изобщо за нещо друго, а собено при CAD програмите особено често се случва при отваряне на чужд файл хавата да е трагична и да трябва да наместваш на ръка 1000 неща. Простичък пример - STEP файл (отворен формат), отворен със SolidWorks - ако е малко по-сложен след 5-тата минута разбираш че нищо не става, ако се опиташ нещо да едитваш.

          Постижението на MS с Win10 е че експлоатира тия дадености все по-агресивно и налага практики и "дизайнерски" решения, които очеизвадно никому не се харесват (справка - пазарен дял на XP и Win7 спрямо по-новите им творения). Примера с разни техни курсове е същият - "абе CSS-а има разни опции като закръглене, сенки и прочие eyecandy, ама не е желателно да ги използвате." А що ли не е желателно? Някой метросексуален псевдо "дизайнер" решил че направил великото откритие с "гениално простия изчистен и лек" интерфейс на оговнената им нова операционна система, и решил да го прилага наред за всичко, вместо просто да си напише най-накрая браузера да ги поддържа като хората, вместо да вкарва по 15 артефакта на квадратен сантиметър и въпреки това да е бавен.

          Относно "правилността" - в същата справка има и пазарен дял на Linux при десктоп системите - 1.7% спрямо 80 за всичките Windows-и взети заедно. Къде го изборът? OpenSource софтуер, при който дребни бъгове се влачат с години, а фийчъри, дето при други ги има от години се смятат за велико постижение към момента на излизане, нищо че нямат и половината функционалност. За документация пък хич не ми се говори. Почти всичкия такъв, който съм ползвал, в даден момент започва да дава такива грижи, че започвам да търса алтернативи - последен пример с DLNA сървъра ми - просто след поредния Java (Господ да ги убие и тия ) ъпдейт реши че няма да работи и толкоз. Всяка година като тръгна да подавам отчетите в Агенция по вписванията е драма велика пак заради същото, докато проработи. Еми господа, да ви имам мултиплатформеността!
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: WIN 10 - първи впечатления

            Спарки, хем да работиш с растерна, векторна, 3D, 2D, ембед и WEB програмиране, PCB...
            хем да ти работи всичко на безплатни софтове, 100 съвместимо с горните флагмани.
            Няма как да стане. Ако счета, че отварям фирма за растерна обработка - ще пробвам с ГИМП. Ако някой иска да ми едитва файловете - ще го пратя да си изтегли ГИМП. Както си правя платките с Eagle, не съм профи, и нямам претенции за Протел и подобни дето правят дънни платки с тях.
            Така като почнете да разправяте, че Линукс не ставал - не става за какво? Не става да ти работи със заклето Windows-кия софтуер. Ами на мен ми върши работа и в къщи и на работа. Дори ми е по-комфортно с Линукс.
            За мен Windows не става, защото не ми е комфортно да знам, че някой ми се рови в дисковете. И с вирусите вече му изтърваха края. Антивирусните за Win не се справят, и все по-зле става.
            Иначе работодателя ми да му бере гайлето с лицензите. Aко смята, че си струват да си изкарат парите и нямат алтернатива - ОК, нека е Windows. Aз там лични данни нямам, и не ме бърка колко ме подслушват.

            Коментар


            • От: WIN 10 - първи впечатления

              Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
              ...
              Няма как да стане. Ако счета, че отварям фирма за растерна обработка - ще пробвам с ГИМП. Ако някой иска да ми едитва файловете - ще го пратя да си изтегли ГИМП.
              ...
              Ще умориш някой от смях.

              Коментар


              • От: WIN 10 - първи впечатления

                Ако отвориш фирма за растерна обработка ще ползваш това, в чиито формат го искат клиентите ти, поне до момента, в който не станеш фактор на пазара. При това растерната обработка по отношение на формати на файлове и размяна на данни е от малкото неща, с които няма особени грижи, освен ако клиента ти иска да коригира твойте едитвания върху оригинала на изображението

                А платки с Eagle мога и аз да правя. Само дето много неща в Eagle просто ги няма, нищо че и аз не правя дънни платки.

                Колкото до подслушването - единствения сигурен начин да не се случва е да изкормиш WiFi-то и да кръцнеш кабела за интернет. Само дето аз и това не мога да направя - и хелпове и форуми за това, с което си изкарвам хляба, са online.

                Аз не казвам че това че работя на Windows ме радва особено - все повече не ме радва. Обаче неудобството от това да работя под виртуалки (защото до сега не съм попаднал на Linux фен, дето да няма скатана някоя и друга за зор заман) за това или онова още повече не ме радва.
                Последно редактирано от sparkybg; 29-02-16, 22:58.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: WIN 10 - първи впечатления

                  Абе и аз съм фен на Линукс,в къщи си ползвам Минт и съм щастлив ама Спарки е прав-ползва се това дето спусне началството по фирмите.Правя на домашната машина с оупън офис една таблица най-проста мятам я на шефа и след малко реве по телефона "счупенааа"направи нова... Какво да му кажа-дръпни си о.офиса зае** ги тия микромеки не струват...може ама еднократно.Счупи се офисния комп на секретарката,давам и моя лаптоп и тя го гледа като голям камък-какво е това бе майна?!?Няма ми го това,няма го основават рев...не става.Ами я пробвай с некое ябълково телефонче и линукс...нЕма тунец,криво та дрънка...

                  Коментар


                  • От: WIN 10 - първи впечатления

                    Продължавам в нарочената тема, че тук малко излизаме от замисъла.
                    http://www.forum.offroad-bulgaria.co...?t=8389&page=8

                    Коментар


                    • От: WIN 10 - първи впечатления

                      @sparkybg какво си ползвал за виртуализация ( каза че има проблеми със бавна скорост) и не ти допадна,според мен е доста evil ако машината има ресурс да се позва виртуализация(наи малкото за бекъп/сигурност).
                      Да се сравнява с Linux/*Nix с Windows е просто нелепо,спора е излишен.Няма как ако си ползвал 10-15 години една ОС и решиш да пробваш друга за 2-3 часа да не ти се струва трудно!Познанията за работа във виндовс повечето пъти ПРЕЧАТ, отколкото помагат, защото човек по инерция очаква нещата да стават по познатия начин. И като се окаже че това не става, той започва да обвинява линукс, вместо да се опита на се научи как да го направи наново.
                      Ясно е, че Linux никога няма да е същото като Windows и никога няма да бъде.Има линукси създадени и наподобяващи уиндоус за потребители търсещи изгледа и наподобяващи работата на уиндоус ( линукс минт).Отворения софтуер е безплатен. За без пари се налага да вложиш малко време, старание, мисъл, или да си платиш на някой който ги има, ако на теб не ти се занимава. :-)
                      Use since:
                      OpenBSD 3.x
                      FreeBSD 4.x
                      Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x Аз съм фен на OpenWRT.

                      Коментар


                      • От: WIN 10 - първи впечатления

                        "Да ползваш това, което ти нареди ръковдството" - а ти какъв си - цървул, от който нищо не зависи?
                        За отворените ФОРМАТИ ме разбра - затва и се оправдаваш.
                        Частните ВИ случай, да знаете, са закономерност само за гледащите от ниско на кратинката.
                        Жокерче - сигурно има огромни компании/администрации ползващи отворени формати.
                        За отношението към отворените формати на м$ мога да ви припомня историята на png - сигур я знаете, вие сте разбирачи.
                        Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                        Коментар


                        • От: WIN 10 - първи впечатления

                          Първоначално публикуван от FreeBSD Преглед на мнение
                          @sparkybg какво си ползвал за виртуализация ( каза че има проблеми със бавна скорост) и не ти допадна,според мен е доста evil ако машината има ресурс да се позва виртуализация(наи малкото за бекъп/сигурност).
                          Еми, пусни SolidWorks или друго от сорта, дето изисква ползването на някои ресурси, и върви в пъти (понякога много пъти) по-бавно. Към момента ползвам VirtualBox. През годините са пробвани и разни други. Просто за едни неща стават, за други не. То е като да пуснеш тежка 3D игра през виртуална машина. Върху виртуалките на колегата даже прост браузер върви осезаемо по-бавно.

                          Всичко се бави, малко или много, постоянно или на моменти. А аз съм свикнал да изстисквам всичко от една машина.

                          Машината (едната) е Core i7 4670K или нещо от сорта с 16 гиги RAM с Radeon R9 270X или нещо такова, и монитор 2560x1440. Общо взето границата по времето ,по което го купувах, от която нагоре получаваш малко за много.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: WIN 10 - първи впечатления

                            Влизаме в друга област, ама да ви светна, че виртуализацията като принцип е в пъти по-бързо от масовите машини които ползвате.

                            Спарки,

                            лагват ти виртуалките защото хипервайзъра не е настроен първо и второ ама най-важно, хипервайзъра ти е бавен, аз ползвам стабилно бързо желязо което да клати хипервайзъра и няма лагове няма филми и харчи около 100 вата когато е в покой и разбира се повечко ако е натоварено, шумно е колкото, ами не по-шумно от набримчен лаптоп, и всичко това ми седи под бюрото.

                            Копирам файлове с до 1300 мегабайта в секунда, забележи МБ не Мбит, имам 16 физически и 32 вирт ядра, разширяемо до над 1 ТБ рам памет, хардуерен райд с 2ГБ флаш памет, ползвам само ССДта от поне 1ТБ всяко, в райд поне 4-5.

                            Малко по-скъпо ми излезе от един хубав лаптоп ама клатя дузини виртуалки, настройвам си ги както ми кефне и бакъп, клониране, тестове, снапшоти, всичко е песен и става за секунди

                            Само да подкарам, секюр ВПН и ще ти дам достъп до една наточена виртуалка да тестваш отдалечено как работи за дизайн, според мен ще е слънце защото сложих и индустриална графична карта, не масовите геймърски.
                            Бъдете живи и здрави!

                            Коментар


                            • От: WIN 10 - първи впечатления

                              Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                              Влизаме в друга област, ама да ви светна, че виртуализацията като принцип е в пъти по-бързо от масовите машини които ползвате.

                              Спарки,

                              лагват ти виртуалките защото хипервайзъра не е настроен първо и второ ама най-важно, хипервайзъра ти е бавен, аз ползвам стабилно бързо желязо което да клати хипервайзъра и няма лагове няма филми и харчи около 100 вата когато е в покой и разбира се повечко ако е натоварено, шумно е колкото, ами не по-шумно от набримчен лаптоп, и всичко това ми седи под бюрото.

                              Копирам файлове с до 1300 мегабайта в секунда, забележи МБ не Мбит, имам 16 физически и 32 вирт ядра, разширяемо до над 1 ТБ рам памет, хардуерен райд с 2ГБ флаш памет, ползвам само ССДта от поне 1ТБ всяко, в райд поне 4-5.

                              Малко по-скъпо ми излезе от един хубав лаптоп ама клатя дузини виртуалки, настройвам си ги както ми кефне и бакъп, клониране, тестове, снапшоти, всичко е песен и става за секунди

                              Само да подкарам, секюр ВПН и ще ти дам достъп до една наточена виртуалка да тестваш отдалечено как работи за дизайн, според мен ще е слънце защото сложих и индустриална графична карта, не масовите геймърски.
                              Нещо не мога да разбера , как така виртуалната машина ще има повече мощ от физически съществуващия хардуер ? То хубаво чичко Тесла споменава енергията в пространството , ама още май не можем да я ползваме
                              Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                              За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                              A1+

                              Коментар


                              • От: WIN 10 - първи впечатления

                                Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
                                Нещо не мога да разбера , как така виртуалната машина ще има повече мощ от физически съществуващия хардуер ? То хубаво чичко Тесла споменава енергията в пространството , ама още май не можем да я ползваме
                                Как бе, и китове вече предлагат. Ама никой до сега не се е навил да му го платя двойно след примерно седмица проби. Все искат парите напред.

                                Жоре, виртуализацията още по дефиниция няма как да е по-бърза от директна работа с хардуера. Из нета има достатъчно преки сравнения напимер за игри, вървяши под ВИНЕ и такива директно под Windows - как пък при една кадрите под WINE не бяха повече в секунда. А WINE даже не е виртуална машина, а е правено именно с цел да се избегнат недостатъците на виртуализацията, до колкото е възможно. Хипервайзора както и да е настроен, харчи някакъв ресурс, тоест отнема от ресурса на системата, кога повече, кога по-малко. Отделно проблемите при достъпа до някои ресурси по принцип не е лесно да бъдат виртуализирани, като например видеокартата. И съвсем резонно продуктите, които я използват активно, под виртуализация се мотат зверски. Да, ако си сложа 8 ядрена система вместо 4 ядрена както е в момента, може и виртуализацията да ми е по-бърза отколкото 4-ядрената без виртуализация, но категорично няма да е по-бърза от 8 ядрената без виртуализация.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X