Обява

Свий
Няма добавени обяви.

С какво да заменим Skype?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: С какво да заменим Skype?

    Направо https://meet.jit.si – не се занимаваш с акаунти, кой приятел на коя програма е, критична маса юзъри и тем подобни. Отваряш браузър (засега Chrome, Chromium и новата опера, има все още грижи с Firefox и е изключен за него) и си говориш. Даваш URL-а на конференцията на приятели и си говориш и с тях. Може да са много на брой. Не е платено, а и е свободен софтуер с отворен код. Може да си го инсталираш на свой сървър, ако искаш, ако не – ползваш примерно https://meet.jit.si ... Че има и българи намесени в тая работа (от Jitsi)

    Коментар


    • #77
      От: С какво да заменим Skype?

      скайпа отдавна е мртвец - на вайбъра какво не му харесвате? То почти не остана някой без "смарт"фон...
      То и вайбъра го ползвам основно за картинки или ако съм в чужбина - за тука си ползвам телефона - и без друго не успявам да изговоря "безплатните" минути...
      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

      Коментар


      • #78
        От: С какво да заменим Skype?

        Не знам защо битува мнението,че скайп бил "мъртвец" ...Говоря си с много колеги каращи камиони из Европа всички до един ползват скайп телефони,явно много оператори продават сим карти с включен трафик към скайп-прескачат роуминга.Качеството е добро,масата абонати са там има файл трансфер,видео разговори има го за андроид и ios че и за по-глупави телефони какво му трябва на човек повече?Аз лично ползвам много и Вайбър удобен ми е и цените на платените разговори ме устройват...

        Коментар


        • #79
          От: С какво да заменим Skype?

          Първоначално публикуван от HEMO Преглед на мнение
          Не знам защо битува мнението,че скайп бил "мъртвец" ...
          Ми щото е мъртвец.
          Докато го движеха естонците беше добре (като изключим че го пишеха някакви нефелници с левите си крака). В някакъв момент ги смачкаха и те го продадоха на Майкрософт. Първата работа на Майкрософт беше да го централизират - престана да е P2P и всичко отиде към техни сървъри. С което отпадна и основното му предимство, остана търговската марка. Отделно че не назначиха по-читави програмисти и сега това нещо яде много повече ресурси от преди, когато правеше услуга на останалите абонати. Сега не е нищо повече от ICQ (някой да си го спомня това чудо?).

          А цяла отделна тема е как нюхат всичко което минава през него - толкова грубо че на мен са ми създавали проблеми със самото нюхане.

          Коментар


          • #80
            От: С какво да заменим Skype?

            Viber на телефона/смартфона не отнема ли повече ресурси от Skype?
            А него не го ли "нюхат"...? и още как...
            a и защо да сменям нещо, което си работи, с на практика същото..?!

            Коментар


            • #81
              От: С какво да заменим Skype?

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              Ми щото е...
              Всичко това мен като краен потребител не ме касае особено,сигурен съм че всички тея воип програми ги слухтят на корем.При толкова тероряги по света не вярвам службите да изпуснат нещо да се търкаля свободно на пазара без да го слушкат.Че е на микромеките също не е проблем за мен-версията за Линукс си бачка на 6 а аз комп с виндовс нямам отдавна[emoji6] същата работа и с телефона(андроид).ICQ имах отдавна,доста хора го ползват още,май и те имат разговори вече.

              Коментар


              • #82
                От: С какво да заменим Skype?

                Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
                Viber на телефона/смартфона не отнема ли повече ресурси от Skype?
                А него не го ли "нюхат"...? и още как...
                a и защо да сменям нещо, което си работи, с на практика същото..?!
                колко, как и какви ресурси отнема Viber съответно Skype?

                Коментар


                • #83
                  От: С какво да заменим Skype?

                  Първоначално публикуван от HEMO Преглед на мнение
                  Всичко това мен като краен потребител не ме касае особено
                  Като изгубиш наведнъж половината си контакти, пак ще си говорим.

                  Коментар


                  • #84
                    От: С какво да заменим Skype?

                    Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
                    колко, как и какви ресурси отнема Viber съответно Skype?
                    В Съветския съюз твърдят, че Skype ползва 384 Kb данни за минута разговор, а Viber - 132 Kb. Освен това Skype правел трафик дори на стенд-бай, а Viber не. Не ползвам смартфон и не мога да потвърдя. Повече за четене, на руски - тук.

                    Коментар


                    • #85
                      От: С какво да заменим Skype?

                      Skype нямa кaк дa е мъртвец,върши рaботa,но използвaм Vider,минaлaтa годинa от Косово сaмо той ми вършеше почти перфектнa рaботa,комуникaция почти винaги,в нaй-лошият случaй чaт ,но все е нещо.VIBER ,рaдиоKFOR 36,6 и консервите сa нaдеждa зa живот.
                      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                      Коментар


                      • #86
                        От: С какво да заменим Skype?

                        Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                        ...рaдио KFOR 36,6...
                        Какво е това?

                        Коментар


                        • #87
                          От: С какво да заменим Skype?

                          Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                          Какво е това?
                          Просто изрежда три неща, които са му давали надежда там - вайбър, радиото на КФОР и консервите.
                          Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                          Коментар


                          • #88
                            От: С какво да заменим Skype?

                            Нaдеждa чaк не ,мa товa рaзнообрaзявaше скукaтa в крaя нa деня,Vibera бързaтa връзкa с домa.
                            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                            Коментар


                            • #89
                              От: С какво да заменим Skype?

                              От известно време ползвам гугълското приложение Hangouts,качеството на разговорите е перфектно.Има платени разговори като Сащ е без платно(говорих час с мобилни в щатите проверено).Има и текстови чат,както и видеоразговори,тия дни ще тествам как се държи през мобилния на вива на първо четене е доста добре.Поддържа Андроид и iOS ...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X