Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Антивирус. Каква?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Re: Антивирус. Каква?

    Винаги съм се чудел какво толкова ползват юзърите по браузърите та еди кой си модел не им харесва. Браузърите трябва да се държат възможно най актуални за да може всичко да работи.

    Коментар


    • От: Re: Антивирус. Каква?

      Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
      Винаги съм се чудел какво толкова ползват юзърите по браузърите та еди кой си модел не им харесва. Браузърите трябва да се държат възможно най актуални за да може всичко да работи.
      И аз така, но те плащат и съответно те поръчват музиката. Моята част е само да съм сигурен, че получават каквото искат... Лично аз и мозайката (Mosaic) бих ползвал, ако ми трябва а няма друг, но пък винаги е добре да ти работи всичко, както е предвидено.

      Коментар


      • От: Антивирус. Каква?

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        Мозила ще си инсталираш. И ще псуваш 29 версия.
        Classic Theme Restorer оправя нещата, но недоумявам защо трябва да си инсталирам добавки за съвсем нормални функционалности (например смяната на рефреш бутона)

        Коментар


        • От: Re: Антивирус. Каква?

          Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
          Винаги съм се чудел какво толкова ползват юзърите по браузърите та еди кой си модел не им харесва. Браузърите трябва да се държат възможно най актуални за да може всичко да работи.
          Примерно: богат набор от ленти с инструменти, инсталирани от различни програми...
          Публикувайте отговор

          Коментар


          • От: Антивирус. Каква?

            Първоначално публикуван от darinnn Преглед на мнение
            Classic Theme Restorer оправя нещата, но недоумявам защо трябва да си инсталирам добавки за съвсем нормални функционалности (например смяната на рефреш бутона)
            Оправя външния вид. 1000 неща продължават да не работят.

            Коментар


            • От: Антивирус. Каква?

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              Мозила ще си инсталираш. И ще псуваш 29 версия.
              Както правя аз от 2 дена вече.
              А дали заради това или щото ми е дошъл ред, имам усещането, че на машината ми има развъдена буба.
              От 2 дена сложих Огнената Лисица 29 номер.
              Както всички нови ъпдейти и тази е пълна безмислица, която освен заоблени ъгли на прозорците, друго различно не виждам.
              Ама ей на вчера искам да си влезна в yahoo-вския маил и цъфна съобщение: акаунта ви е блокиран, от него се разпространявало спам бля бля, моля дайте данни за вашата самоличност за идентификация. Исканите данни естествено бяха номера на кредитната карта(?!), адрес и т.н. Аз така или иначе никога не съм имал кредитна карта, още по малко съм давал такава на яхуто, а и те не са искали. Та се принудих да си рестартна компа в сейвмод от преди няколко дена и нещата се оправиха. Влезнах си в маила най-нормално със старата версия. Ама ей на зрънцето на съмнението е посято.
              Та се чудя- става дума за вирус на компа ми или само за фишинг? Появи се след като съм въвел акаунта си и паролата, което ме притеснява.
              Ползвам легален WIN 7 Ultimate (Ver.6.1, Build 7600), антивирусната ми е безплатна версия на AVIRA. Интересното е, че нито AVIRAта, нито вградената защита на виндоуса засичат нещо при сканиране.
              Та имам 2 чуденки: да форматирам всичко, да запиша ценното инфо на външен хард диск и всичко от начало (ама като се сетия колко работа ще ми се отвори ми се плаче). ИЛИ да си купя няква нова и различна антивирусна и да пусна скан да видим кво ще изкара? Или може би нямам вирус, а само се пробват да докопат инфо за кредитна карта и да чакам да се убедят, че нямам кредитна карта?
              Идеи?
              Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

              Коментар


              • От: Антивирус. Каква?

                Аз първо бих пусна някакъв malware removal - Malwarebytes или SuperAntiSpyware.
                Може да опиташ и на Аваст сканирането преди зареждането на Windows-а (При Аваст тази опция е има и в безплатната версия, за другите антивирусни не знам).

                Коментар


                • От: Антивирус. Каква?

                  Всички мейл-провайдери са почнали да си проверяват потребителите. Къде заради спам, къде от държавен натиск.

                  Коментар


                  • От: Антивирус. Каква?

                    http://hardwarebg.com/forum/showthre...B1%D0%BD%D0%B8
                    Може на някой да му е полезно.
                    Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

                    Коментар


                    • От: Антивирус. Каква?

                      Ще си пиша в моята тема, за да не цапам другаде, а нова не ми се отваря за един въпрос.
                      Не ще да ми се инсталира Adobe Flash Player.
                      Изтеглях го няколко пъти, дори от официалния сайт на Adobe.
                      Изтегля се без проблем, но инсталатора се спича и не прави нищо.
                      Кликаш "Run"...
                      Един тъмен прозорец с Adobe Flash player Installer, една камара чакане...и нищо.


                      Каква може да е причината?
                      Никога не съм имал проблем с инсталацията и ъпдейтите му.
                      На този компютър не е бил инсталиран, щото е след смяна на дограмата.
                      Your conscience is all you can take to your grave.

                      Коментар


                      • От: Антивирус. Каква?

                        Бъгав ти е Джама или нещо е оплескана инсталацията. Когато преинсталирам винаги изтривам директорията за инсталация, правя нова и форматирам. И почти не съм имал фалове, а не отнема много време. Принципно ако работиш с браузър Хром, той си има флаш плеъра в пакета и не ти трябва допълнителна инсталация. Лисугера го сваля автоматично като забележи, че му липсва. Експлорер ползвам само докато си сваля друг, ако нямам под ръка инсталатор, а Опера не ме кефи, та за тях не знам.
                        П.П. От всички безплатни антивирусни най-голямо доверие имам на Панда. От години съм с нея и не съм имал проблеми с буби. И не е особено досадна безплатната версия, тъй като само от време на време изскача един малък прозорец и те бъзика да си купиш про-версия.
                        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                        Неизвестен мъдрец

                        Коментар


                        • От: Антивирус. Каква?

                          Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                          ...
                          В няколко стъпки:

                          1) Затвори всички програми, които можеш (включително всички възможни браузери!) да затвориш.
                          2) Отвори си един Windows explorer и горе в адрес реда (намира се срещу надписа "Adress"/или иконата за компютър срещу "forward" стрелката) напиши %temp% и натисни Enter
                          Обикновено е нещо от типа:
                          C:\Documents and Settings\твоето-потребителко-име\Local Settings\Temp (ако си на Windows XP) или
                          C:\Users\твоето-потребителко-име\AppData\Local\Temp (ако си с Vista, W7/8/9 и така нататък)

                          3) Избери всички файлове в папката и ги изтрий. Ако нещо не иска да се трие просто го остави и изтрий другите.
                          4) Свали си това (за IE) или това (за останалите браузери) и го стартирай.
                          5) Ако сработи - пиеш една бира за здраве Ако не сработи пишеш отново
                          Последно редактирано от господин никой; 02-02-15, 16:20. Причина: Смислова добавка...

                          Коментар


                          • От: Антивирус. Каква?

                            Направих каквото описа и работата стана.

                            Излязоха 81 неща за триене.
                            Не успях да изтрия само 4 от тях:

                            Cookies
                            History
                            Temporary Internet Files
                            RtkBtMnt

                            Това последното, предшествано от знак като за блутуут и високоговорител.


                            ПП: Изключих и Аваста за малко.

                            След това, безпроблемно инсталирах Флеша.

                            Много благодаря!
                            Пия една бира за твое здраве!
                            Your conscience is all you can take to your grave.

                            Коментар


                            • От: Антивирус. Каква?

                              Приятели, ще ми препоръчате ли free Malware програма? Пробвах със СпайХънтър, но той след като ми сканира компа и намери 2500 гадости, ми поиска регистрация и заплащане на програмата.

                              Коментар


                              • От: Антивирус. Каква?

                                Първоначално публикуван от zlost Преглед на мнение
                                Приятели, ще ми препоръчате ли free Malware програма? Пробвах със СпайХънтър, но той след като ми сканира компа и намери 2500 гадости, ми поиска регистрация и заплащане на програмата.
                                Portableapps.com свали целия комплект, иди на Секюрити и Ютилитисм има по няколко безплатни и всичките са читави, аз когато имам нужда ги ползвам всичките една след друга за да има ефект, и ефект има, наскоро изчистих един пострадал мъченик.
                                Бъдете живи и здрави!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X