Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Антивирус. Каква?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Антивирус. Каква?

    Колеги, препоръчайте лека и недосадна антивирусна програма фрий вариант.
    Ползвам AWG, но напоследък не съм много доволен от нея. Прекалено инвазивна е и иска непрекъснато да и се обръща внимание.
    Рестарти след ежедневните ъпдейти и прочее щуротии.
    Търся нещо, дето да си работи тихо и да не досажда, ако не е хептен на зор.
    Преди ползвах Аваст и бях доволен.
    Обаче, след последния опит да я инсталирам, ми се стори много тежка.
    Бих работил и без антивирусна, но е много разправия непрекъснато да чистя, а и лаптопа е неангажиращ (без особени претенции), само за интернет.
    RAM 1,99 Gb
    1,77 Mhz процесор Интел селерон.
    Старичка е машината и я искам максимално олекотена.
    Your conscience is all you can take to your grave.

  • #2
    От: Антивирус. Каква?

    Като аматьорче препорьчвам АВАСТ
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #3
      От: Антивирус. Каква?

      Аз съм с тази: Microsoft Security Essentials, лека е и съм доволен.
      0осем9осем7шест0осем7едно
      Миро

      Коментар


      • #4
        От: Антивирус. Каква?

        Аз съм с AVG от няколко години. Досега не съм забелязал такива работи:
        Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
        ...Прекалено инвазивна е и иска непрекъснато да и се обръща внимание.
        Рестарти след ежедневните ъпдейти и прочее щуротии...
        Напротив. Работи си перфектно. Преди това бях с NOD 32, но пропускаше доста вируси и затова я разкарах.
        С какъв Windows си?
        HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

        Коментар


        • #5
          От: Антивирус. Каква?

          Аваст. Моята машинка също е с подобни параметри и не съм забелязал някакви аномалии или натоварвания. Не забравяй ако избереш аваст, след като го инсталираш да го регистрираш ( най-горе е формата за регистрация ), тъй като иначе е с пробен период.
          First Man, then Machine!
          Lada Niva
          Honda XR 400

          Коментар


          • #6
            От: Антивирус. Каква?

            ползвам на единия Аваст, а на другия AVG
            и от двете съм доволен

            Коментар


            • #7
              От: Антивирус. Каква?

              Microsoft Security Essentials, веднъж седмично един скан и нищо повече не пипам. Лека е.
              TERRANO2 R20; ZD30; WAGON; `04
              www.kamino92.com

              Коментар


              • #8
                От: Антивирус. Каква?

                С ХР съм.
                Ще пробвам тоя на Майкрософт, че ми е интересен.
                Ако не, минавам на Аваст.

                Благодаря!
                Последно редактирано от TigerHunter; 02-05-14, 19:33.
                Your conscience is all you can take to your grave.

                Коментар


                • #9
                  От: Антивирус. Каква?

                  След мнението на gorskia79 се зачетох в интернет за Microsoft Security Essentials. Има добри отзиви. Реших да го пробвам на моя лаптоп. Не съм сигурен обаче, че ще е добре за XP.
                  А иначе ето тук пише за най-добрите безплатни антивирусни програми:
                  http://web.oneinform.com/av.html
                  http://www.digital.bg/novini/8-%D0%B...news14970.html
                  HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

                  Коментар


                  • #10
                    От: Антивирус. Каква?

                    Изброените до тук пропускат доста вируси....аз си бях завъдил еди троянски кон дето Уиндоус го разпознаваше като негов файл и се стартираше с пускането на компа! Голяма борба падна но победих.....утре ще пиша програмата дето си сканирам компа от тогава но е в офиса ми на компютъра. Макк..нещо си...ракията ми пречи да мисля
                    driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                    Коментар


                    • #11
                      От: Антивирус. Каква?

                      Майкрософт секюрити есеншълс е достатъчно добра.Ако обаче Уиндоуса не лицензиран/законен го засича повечето и пъти и го блокира.

                      Аз съм с нея вече 4-та година и не съм имал проблеми с вируси.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Антивирус. Каква?

                        НЕ (да го напиша отново) НЕ си инсталирайте Microsoft Security Essentials на Windows XP със лицензионни въпроси! Ако трябва да го напиша още веднъж - НЕ СИ ИНСТАЛИРАЙТЕ Microsoft Security Essentials НА WINDOWS XP С ЛИЦЕНЗИОННИ... ВЪПРОСИ! Сигурен съм, че през изминалата седмица до десет дни оправих поне десетина с този "проблем". Не е тежко решение, но ако не сте IT грамотен и нямате опита ще се вкарате в нещо, което не желаете. В общия случай трябва да се рестартира в Safe Mode, да се спре резидентният щит, да се рестартира отново и да се деинсталира Microsoft Security Essentials.

                        EDIT: По-горното предполагам прозвуча доста зле... Положението е следното - всички Windows XP Pro, които не са с VLK или подобен лиценз freez-ват до десет секунди след login. "Проблема" не е
                        Microsoft Security Essentials, а услугата за лицензиране - т.е. от Майкрософт добре са си измили ръцете по въпроса. Ако ви е... "въпросен" съответният Windows няма как да се жалвате, че не работи. С малък update през Safe Mode with network въпроса също се решава елегантно, но трябва да вие легален Windows-а.

                        *заменете "въпрос" със crack ако не ме разбирате...
                        Последно редактирано от господин никой; 02-05-14, 19:47. Причина: EDIT1/2

                        Коментар


                        • #13
                          От: Антивирус. Каква?

                          Аваст Сашка. Има фри за година, като изтече я удължаваш с още една и т.н. Лека, удобна, върши работа.
                          Тази земя, по която тъпча сега,
                          тази земя, която пролетен вятър пробужда,
                          тази земя – не е моя земя,
                          тази земя, простете, е чужда.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Антивирус. Каква?

                            Аз пък съм с Kaspersky сигурно от 7-8 години насам, а може и повече. За което време нямам заразена машина от общо 5-6, на които не ряботя само аз. Мота се при стартиране на windows-а, но нищо повече. Рядко иска рестарти (примерно 2-3 пъти в годината). Работи си и си трае.

                            ...ама е платен. Пробал въм безплатни Avast и NOD32 (ако не се лъжа - беше преди години) - еми така издивях на 5-тата минута след проблема (когато примерно се скара с някоя програма, или трябва да набуташ нещо в екзепшъните) ги разкарах.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Антивирус. Каква?

                              Zone Alarm има безплатна версия - антивирус + стена.
                              Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X