Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за термо паста?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Въпрос за термо паста?

    Как?

    Коментар


    • #62
      От: Въпрос за термо паста?

      С компресор.

      Коментар


      • #63
        От: Въпрос за термо паста?

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        Как?
        Не съм присъствал, но по преразказ на собственика, екшънът е бил кратък. Нещо подобно на "и докато кажа да не духат толкова отблизо" и вече нямало смисъл да се обажда с напътствия...
        Не чета коментари и не отговарям на такива.

        И коментаторите...

        Коментар


        • #64
          От: Въпрос за термо паста?

          Е, голяма работа...
          Ще си купи човечеца нов вентилатор, или нова охладителна система, и вероятно повече няма да прави така.

          То занаят се учи с четене и с практика.

          Някой ден компресориста може да ми стане колега дори.
          И като се сетя за такива "колеги", дето се кефят на пронизителното пищене на бясно развъртения от въздуха вентилатор.. и като си помисля, че освен първичното удоволствие от това, мисловния процес на духащия явно се забавя обратнопропорционално на оборотите... да пази господ.

          Пък добре, че има и такива де, че иначе ще останем без работа..

          Коментар


          • #65
            От: Въпрос за термо паста?

            От години говоря, как компресора не става за тая работа, как има флакони със сгъстен газ, как си има начин да го направиш с четка и клечки за уши и специален разтвор за почистване и как този тип механика не е предвидена за това, но кой да чуе...

            Коментар


            • #66
              От: Въпрос за термо паста?

              Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
              ...Пък добре, че има и такива де, че иначе ще останем без работа..
              Ето чудесен повод да светне "доларчето" в очите и да потриете доволно ръце...
              Не чета коментари и не отговарям на такива.

              И коментаторите...

              Коментар


              • #67
                От: Въпрос за термо паста?

                Ако все пак имате неблагоразумието да си издухате вентилаторите с компресор с височко налягане - поне хванете с ръка перката, така че да не се върти, и духайте по-отдалеко - важи и за настолен компютър, защото примерно един вентилатор в нормално работно състояние се върти с около 2 хиляди оборота/мин - като го духнеш с компресора той ще се завърти няколко пъти по-бързо да кажем, и много често се е случвало след тази интервенция вентилатора да започне да дрънчи, поради мигновено засъхнала смазка
                Едно време като започнах първата си работа (не по специалността разбира се) така чистех компютрите, и понеже имаше въздух наволя навсякъде в цеха (обезвлажнен, обезмаслен), но още на първия компютър усетих тая работа и после държа перката с ръка да не се върти и няма такива проблеми :-)
                Общо взето няма какво повече да на пиша по темата, каквото съм имал да казвам, съм го казал в предните ми мнения.
                Hristo Draganov
                http://htftp.domainbg.com/HD/

                И аз искам България чиста ! ! !

                Коментар


                • #68
                  От: Въпрос за термо паста?

                  А преди време тука, ли беше или някъде другаде на помня, някои обясняваше, колко били скапани охлажданията на определена марка лаптопи и как им се чупили перките от само себе си
                  Преди няколко месеца бях свидетел на една друга интересна случка. Бях на една автомивка, и гледам идва един фиркан чичка с пластмасова чашка в ръката. Ожаднял след ракията и иска момчето да му напълни вода от пароструйката. Момчето няколко пъти му отказа и каза, че няма да стане, но онзи беше много настоятелен. Накрая се случи следното. В момента в които момчето натиска спусъка, чашката изчезна от ръката на пиандето и я видяхме хвъчаща на 10-тина метра от там

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X