Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за термо паста?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Въпрос за термо паста?

    Да. Много важно е компресорът да е БЕЗМАСЛЕН. Да се настрои на макс 8 бар налягане. Също така, преди да се използва хубаво да се издуха в страни от лаптоп.

    Да НЕ се духа в матрицата/екрана на лаптоп-а, нито в крайщата му, почиства се по друг начин.
    Да НЕ се духа с максимална сила в клавиатурата, почиства се по друг начин.
    Да НЕ се духа в окото на дисковото устройство.

    Да СЕ духа в отвора от които излиза топлината, като в началото да не се използва максимума на пистолета за въздух и постепенно се увеличи. После от обратните отвори към този.

    При желание могат да се отстранят капаците за рам-та, оптичното устройство и да се продуха от всички страни.

    Този метод е ужасно ефикасен ако лаптоп-а се използва в тъй наречена от мен чисто-мръсна среда. Това означава авто сервиз или човек които пуши много. Тези лаптоп-и нямат храна в тях, лак за нокти, част от презерватив, хлебарка, гнусно залепнало нещо отдолу, петно от сопол по пантичката и т.н. те имат само огромно количество прах и нищо друго. А гореизброените намирам в лаптопи на красиви млади дами... представям какво имат на други места.

    и така, други въпроси?
    ;-)
    Grand Cherokee I - 5.2 - супер беше!
    нула 999 нула 3 нула 9 нула 3

    Коментар


    • #17
      От: Въпрос за термо паста?

      Първоначално публикуван от ikristiqn Преглед на мнение
      ...Да НЕ се духа в окото на дисковото устройство...
      Много добре си обяснил.
      Обаче, дисково устройство са флопито, твърдият диск и оптичните устройства... Кое имаш предвид? Лявото или дясното око? Да внимаваме ли с носа?
      И поради к'ва причина устройството е отворено за да може да му духаме в очото? Нали почиствахме перките?
      Не чета коментари и не отговарям на такива.

      И коментаторите...

      Коментар


      • #18
        От: Въпрос за термо паста?

        Първоначално публикуван от ikristiqn Преглед на мнение
        Да. Много важно е компресорът да е БЕЗМАСЛЕН. Да се настрои на макс 8 бар налягане. Също така, преди да се използва хубаво да се издуха в страни от лаптоп.

        Да НЕ се духа в матрицата/екрана на лаптоп-а, нито в крайщата му, почиства се по друг начин.
        Да НЕ се духа с максимална сила в клавиатурата, почиства се по друг начин.
        Да НЕ се духа в окото на дисковото устройство.

        Да СЕ духа в отвора от които излиза топлината, като в началото да не се използва максимума на пистолета за въздух и постепенно се увеличи. После от обратните отвори към този.

        При желание могат да се отстранят капаците за рам-та, оптичното устройство и да се продуха от всички страни.

        Този метод е ужасно ефикасен ако лаптоп-а се използва в тъй наречена от мен чисто-мръсна среда. Това означава авто сервиз или човек които пуши много. Тези лаптоп-и нямат храна в тях, лак за нокти, част от презерватив, хлебарка, гнусно залепнало нещо отдолу, петно от сопол по пантичката и т.н. те имат само огромно количество прах и нищо друго. А гореизброените намирам в лаптопи на красиви млади дами... представям какво имат на други места.

        и така, други въпроси?
        При този метод има голям шанс да блокираш вентилатора, ако наслояването по топлообменника е станало като киче/дунапрен/килимче или както искате му викайте. При продухването може да се разкъса на няколко парчета и да блокира вентилатора. С въздух шанс за почистване на замърсен лаптоп клони към нула.
        Biagini Passo Powered By VW Syncro

        Коментар


        • #19
          От: Въпрос за термо паста?

          Ето още двама майстори... хората питат - трябва им отговор, а не мнение. Катогеричен ясен и ползотворен отговор а не НЛО идея.

          Нека да направим обобщение. Целта трябва да оправдава средставата. Целта ти е да минеш тънко - минаваш тънко с известен риск. Без да изпозлвам всякаква заядлива или гнусно проплъзнала се мазна шега ще ти обясня че не си прав.

          Колко често ти е блокирал вентилатор ОТ почистването?
          Колко вентилатора почиствате дневно?
          От колко време се занимаваш с това?
          На колко години си? - Респективно колко ти е закостеняло и непроменливо мнението?

          За почистени 200 лаптоп-а, по този метод, от началото на годината в едното ни магазинче няма НИТО един с блокирала/изгоряла перка. Ако искат да си платят за разглобяване и цялостно почистване - получават го. Но дори и минавайки тънко лаптоп-ите спират да се гасят.
          ;-)
          Grand Cherokee I - 5.2 - супер беше!
          нула 999 нула 3 нула 9 нула 3

          Коментар


          • #20
            От: Въпрос за термо паста?

            Аз ползвам изопропилов алкохол и арктик силвър.Това с духането с компресора го забрави.Ако си внимателен нямаш грижи.
            When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

            Коментар


            • #21
              От: Въпрос за термо паста?

              Въпрос: Как ще изкараш нещо през отвори в пъти по малко от него?

              П.П. При затлачен радиатор духнеш ли да разкъсаш налепа 99% блокираш перката!
              Biagini Passo Powered By VW Syncro

              Коментар


              • #22
                От: Въпрос за термо паста?

                Първоначално публикуван от ikristiqn Преглед на мнение
                Ето още двама майстори...
                Забелязвам някаква странна тенденция в темата. Работещите в сервизи за подобна техника обясняват на нас потребителите, колко сме смотани. И че ръцете ни са заврени на едно място.
                Тъй като очевидно не се познаваш с хората които коментираш, е по-добре занапред да си го спестиш. В един момент може да се окаже, че някои от тях знаят и могат значително повече от теб.

                Това за "очето" трудно го преглъщам дори и от кадри работещи в AV сервиз. Предполага се че в компютърните нивото е по-високо. Поне би трябвало...

                Апропо, макита продават компресори за високо налягане - около 25 бара по спомен. Помисли по въпроса...
                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                И коментаторите...

                Коментар


                • #23
                  От: Въпрос за термо паста?

                  Не съм работил, нямам и приятели, дет работят там. Но знам хора, дето работят такава работа и ти казвам, че си светлинни години в ... страни. Туй, че безработицата и липсата на квалифицирана раб. ръка спомага за мнението ти, барабар със струващия милиони предварително сметнат ресурс на техниката- друга работа.
                  А тези простотии се правят от името на всички ни.
                  Даника
                  Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                  Коментар


                  • #24
                    От: Въпрос за термо паста?

                    Първоначално публикуван от persuader Преглед на мнение
                    Аз ползвам изопропилов алкохол и арктик силвър.Това с духането с компресора го забрави.Ако си внимателен нямаш грижи.
                    Напълно съгласен... какви компресори, какви пет лева хора... Вие сериозно ли? Ползвам клечки за уши плюс мека четка за рисуване. Нямам да чистя ДВГ пичове - контактната повърхност по повечето радиатори в десктопите е по-малка от лист формат А4... какво да говоря за лаптопите?

                    Окей - две-три неща от опита ми с ремонта на лаптопи... сигурно съм отворил поне 70-80 до сега...

                    Най-кучавата част е да свалиш клавиатурата и за целта ти трябва или остър нож с добро острие, или читава плоска отвертка (за предпочитане отвертка). Внимавай и за лентовият кабел, който я свързва.

                    Всички болтове трябва да се слагат по схема за да ги върнеш от където си ги взел, защото често "еднакви" болтове не стават на различни места.

                    Подготви си шпакличка от визитка или пластмасова подложка за да можеш лесно да размажеш равномерно пастата. Приготви си и парцалче (памук, вълна и след като го вземеш в ръце докосни нещо метално) и малко спирт за да можеш лесно да почистиш предната. Някои от по-добрите оцеляват доста в резултат на което придобиват консистенцията на бетон...

                    Ако нещо не можеш да го свалиш без да употребяваш физическа сила - не го сваляй! В този бизнес идеята да се насилват нещата обикновено излиза много скъпо.

                    Ако това видео, което си намерил е за твоят модел (да, признавам си - не го изгледах ) хубаво погледни какво от нещата, които ти пиша го няма в него... може да се окаже, че демонстриращият не е толкова добър.

                    Ако имаш съмнения снимай всяка фаза от разглобяването за да имаш какво да гледаш (а и ние), когато сглобяваш. Всяко по-голямо нещо в компютрите има поне по-два кабела - по-малките по един!

                    //EDIT - ако не пропусна нещо просто няма да съм аз...

                    Приготви си малко "рядко" машинно масло - да е читаво. След, като свалиш вентилатора - от долната стана има лепенка. Внимателно я повдигаш и сипваш много внимателно масло - не бива да оливаш, ако се притесняваш да сипеш направо размажи с парцалче, но да е нещо с груба нишка за да не се налага да чистиш с пинцетите. Друг вариант е капкомер... След, като смажеш внимателно връщаш лепенката на мястото и и слагаш вентилатора обратно...
                    Последно редактирано от господин никой; 24-11-13, 00:36. Причина: EDIT добавка

                    Коментар


                    • #25
                      От: Въпрос за термо паста?

                      ...слагайте и малко грес, за всеки случай и направо си запишете преди това номера на някой сервиз.
                      Повече няма да пиша в темата.
                      ;-)
                      Grand Cherokee I - 5.2 - супер беше!
                      нула 999 нула 3 нула 9 нула 3

                      Коментар


                      • #26
                        От: Въпрос за термо паста?

                        Първоначално публикуван от MARINHAKER Преглед на мнение
                        Няма читави сервизи в Стара Загора.
                        И аз съм на това мнение, повечето ги познавам лично ...
                        Читави сервизи няма, но ако искаш да ми се довериш, гарантирам ти качествено изпълнена профилактика (колкото и нескромно да звучи, за мен качеството е на първо място) - лошото е, че идната седмица ми е доста натоварена, че съм в ремонти в нас и бързам да приключа до края на седмицата ...
                        Ако все пак решиш, драсни едно ЛС.
                        Не че не можеш и сам, но ако не си разглобявал друг път лаптоп, по-добре послушай Вени.
                        И на мен са ми носили доста лаптоти, "пробвани" от ентусиасти - в някои случаи програмата е пълна, т.е. за смяна на дънна платка, освен пластмасарии ...

                        П.П. Сега ще прочета и темата да видя кви бисери сте писали ;-)
                        Hristo Draganov
                        http://htftp.domainbg.com/HD/

                        И аз искам България чиста ! ! !

                        Коментар


                        • #27
                          От: Въпрос за термо паста?

                          Първоначално публикуван от ikristiqn Преглед на мнение
                          ...
                          и така, други въпроси?
                          Да, къде се извършва такова почистване? ЛС не върши работа.
                          Сигурен съм, че няма да се приеме за реклама.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Въпрос за термо паста?

                            Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                            Сигурен съм, че няма да се приеме за реклама.
                            Относително. Не бъди толкова сигурен.
                            ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                            08седем9010З60
                            MAKE RALLY NOT WAR
                            Confidence in Motion

                            Коментар


                            • #29
                              От: Въпрос за термо паста?

                              Първоначално публикуван от ikristiqn Преглед на мнение
                              Повече няма да пиша в темата.
                              Колега, много правилно решение си взел да ти кажа Както и предполагах, има доста бисери в темата, основно твоите ...

                              Я ми прати на ЛС кой ти е сервиза и къде се намира, за да знам, и като ми се наложи НИКОГА да не идвам при теб

                              Ако и мен ще питаш като колегата:

                              Колко често ти е блокирал вентилатор ОТ почистването? - Никога, защото не почиствам по този метод, тъй като резултата е крайно неясен, но на колега се се случвало да блокира, защото го мързеше да го почисти като хората ...
                              Колко вентилатора почиствате дневно? - В последната година по 1-2, или по-рядко, но преди това съм почиствал и по над 10 на ден, докато работех в оторизиран сервиз;
                              От колко време се занимаваш с това? Около 8 години;
                              На колко години си? - Респективно колко ти е закостеняло и непроменливо мнението? 33 г., като винаги съм отворен към други мнения, стига да са правилни - с твоите по обясними причини няма как да се съглася;

                              Какви компресори бе хора, кви 5 лв, вие добре ли сте изобщо???
                              Това, че си извадил късмет и не ти е блокирал вентилатор досега си е чиста доза късмет, няма гаранция, че следващия път няма да блокира - не че е страшно, то хайванчето си казва (поне при повечето), в този случай ще ти се наложи да поразглобиш малко лаптопчето, минимум сваляне на клавиатура, и ако има достъп до вентилатора да извадиш набилата се вълна в перките ...
                              Да не говорим, че след ползването на тия 6 или 8 бара, ако е по-старичък лаптопа, твърде е вероятно после вентилатора да започне да вие, ручи, дрънчи, стърже, или както там си харесаш.
                              В една друга тема в този раздел доста подробно бях писал по темата, не помня коя е темата, нямам и време сега да я потърся.

                              * Компресор или флакон със сгъстен въздух може да се ползват, при положение, че лаптопа не е много замърсен, и това почистване се прави редовно, примерно всеки месец по веднъж, т.е. да не се позволява между радиатора и вентилатора да се образува "кече" от власинки + прах - иначе си задайте въпроса това кече като го духнете навътре към вентилатора къде отива ...

                              А, и друго много важно нещо - казваш, че без проблем се чисти лаптоп, при който е пушено - а кажи ми тогава, как аз едва успявам да изчистя набилата се жълта гняс навсякъде в лаптопа, с четка, мокра кърпичка, препарат някакъв, или по друг начин, а ти с компресора ще го изчистиш?
                              Цигарен дим + прахоляк + текстилни власинки = жълта лепкава гняс, която доста трудно се чисти ПО МЕХАНИЧЕН НАЧИН

                              Иначе за едно си прав - най-мизерните лаптопи, които съм чистил, са ползвани от жени, как го правят не знам ...
                              Само коректор по дисплея още не съм виждал, но то не е късно


                              Ето набързо и малко ФакЮ (FAQ демек) - директен отговор на колегата Марин хакера
                              1. С какво се маха старата паста?
                              Зависи - ако не е втвърдена с кърпичка, напоена с изопропилов алкохол, е правилния отговор.
                              Даже от НР с всяка дънна платка си пращаха такива специални кърпички (чистят много добре) + паста за процесора.
                              Но става например и с мокра кърпичка. Ако е с мокра кърпичка задължително след това се избърсва или със суха кърпа или памук или тампон за уши, за да се почисти до блясък, както казват и в клипчето;
                              * Ако е втвърдена е по-сложно - най-лесно е например с фонокарта (или нещо подобно) да се изстърже, никога не използвайте остри метални предмети, че са ми носили например лаптоп, почистван тук в един Заралийски сервиз (аз лично ги знам, че са си калпазани), дето като видях как са надрали медните плочки на охладителя, направо ми дожаля, че и хубаво са му смъкнали кожата на човечеца ...
                              И тук важи правилото - това, че ще ви вземат скъпо, изобщо не означава, че са най-добрите, даже тъкмо обратното!

                              2. Каква паста да използваме?
                              Специална термопаста (аз ползвам силиконова такава) - обаче и тук медала има две страни - има пасти и пасти, има калпави, има и хубави, сиви, бели, не е толкова важно, важно е пастата да е читава.
                              Този на клипчето сложи повече паста от необходимото според мен, после ще има доста за чистене ...
                              След нанасяне на пастата хубаво е после пак да се махне охладителя за да се види, ако пастата е твърде много и е омацала всичко наоколо, да се избърше навреме ...

                              Този в клипчето ползва четка за зъби - не одобрявам, космите са й твърди и къси, при което не могат да достигнат до всяко едно място по перката (аз четкам и перката задължително), да не говорим, че на нетбуците перчиците са им толкова фини, че с четка за зъби даже може да я пооткъртиш ако подходиш по-грубичко.

                              Иначе аз винаги почиствам по този метод - ПЪЛНО разглобяване, внимателно изчеткване и издухване с уста на всички запрашени места, включително долен и горен капак и клавиатура ...
                              Вярно, става доста по-бавно, отколкото с компресора, и по този начин не може да се чистят доста бройки на ден, но пък за мен това е единствения правилен начин за почистване - не че не мога и аз да ги духам със сгъстен въздух, обаче този вариант изобщо не го и споменавам на клиента дори - защото после ще каже, ами той ми го почисти, взе ми 10 лв (примерно), обаче нищо не направи и повече няма да ходя при него - разбирате ли накъде бия?

                              Читавите майстори са рядкост, но все пак се опитайте да ги откриете, не се хвърляйте на първия прехвален сервиз ...
                              При разглобяването на всеки един лаптоп си има редица тънкости, за които трябва да се внимава, може да се изпише мнооого по въпроса - като се започне от механични счупвания по корпуса или клавиатурата, мине се през скъсване или повреждане на лентови или други кабели, деформиране на самия охладител (след което контактните пластини не лягат плътно върху самия чип и всъщност лаптопа грее повече, отколкото преди профилактиката) и се стигне до огъване/счупване на пин на процесора ...

                              Нямам какво повече да пиша в темата, тъй като тя е необятна, също като човешката глупост - ако автора на темата е заинтересован, нека ми драсне едно ЛС, да се уговорим нещо.
                              Последно редактирано от HD; 24-11-13, 09:57.
                              Hristo Draganov
                              http://htftp.domainbg.com/HD/

                              И аз искам България чиста ! ! !

                              Коментар


                              • #30
                                От: Въпрос за термо паста?

                                Старата паста се чисти много добре с парцал или хартия напоен с wd40.
                                Нива е горски автомобил (когато изобщо се брои за автомобил).

                                - Ясен

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X