Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой APPLE DESKTOP?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Кой APPLE DESKTOP?

    Вьпроса,за да не откривам Америка е - кой Епьл ще ми препорьчате за ровене по нета?Главно за това го ползвам та супердупермаматаситрака ни сьм му в категорията,ни има смисьл за единия нет.

    Цените не ги знам как са,ще се нагодя според това кое е доброто,кое е доброто за парите си обаче?

    Дьржа на Епьл,това в момента е на половината години на колата вьн и все още работи,но ми трови нервите 2-3 години вече и едвам крета горкото,Дел нещо си


    От кьде е другия вьпрос,нямам претенции да го стисна преди да го платя,не го чукам и с показалец,спокойно може да дойде и по пощата,а порьчката по нета.

    И сьм скрьндза,3500 за клюкарник няма да дам,да не ме мятате на черешката.Ново и льскаво не дьржа да е,спокойно може да е машина която е проверена и работи и ми вьрши работа.Монитор си имам та и това може да го пропуснем.


    Тенкююююююю
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

  • #2
    От: Кой APPLE DESKTOP?

    Брех писах писах и хрома умрЕ...

    Накратко:

    - Нов епъл ти трябва само ако искаш да ползваш най-новия хром и най-новия ай-ай-ай-тюн. Гадовете го връзват към новите версии, и идва момент когато за да боравиш с нов ай-ай-ай-фон ти трябва нов ай-тюн, а не можеш да го качиш на епъл който не е с интелски процесор и с нова операционна система.

    - Най-евтиния нов епъл е мак мини, който почва на 600$. Можеш да му добавиш памет (не от епъл). Паметта се продава в пощата, продават едни пликове пише "от Гоблин" на тях.

    - За мак мини ти трябва монитор (160 кинта е нов читав в Амазон, 24 инчов), и/или dvi адапторно кабелче ако искаш да ползваш стария си монитор. Трябва ти и клавиатура и мишка. Епълските са скъпи, красиви и чупливи. Другите са си просто клавиатури и мишки. Всяка usb клавиатура и мишка ще работят. Но с пц клавиатура някои по-засукани системни shortcuts няма да ти работят. Примерно при стартиране. Това не е проблем, понеже и клавиатури с мишки също се продават в пощата на същия щанд.

    - Следващата стъпка е ай-ай-ай-мак, който си е с вграден екран. Почва към бон и двеста май. Там просто си длъжен да си купиш и Apple Protection Plan, който ти дава три години гаранция с техник по домовете. Просто са такива бангии че не си струва риска без такъв план. Струва към двеста кинта.

    Ай-ай-ай-маците са красавци, но разглабянето им е като електронна игра с много босове. Всичко се разглабя през предницата, отзад няма капак. Трябва първо да махнеш стъклото с вентузи, после да махнеш амнайсе хиляди болтчета, после екрана, после едни лентови кабелчета дето епъл техниците ги сменят с нови при всяко разглабяне, и стигаш до заветния хард драйв. Който при всеки друго компютър е на две болтчета път.



    - Ако ти трябва наистина само за интернет, имам къде двайсетина топуза в офиса, дето тапицирам стените с тях. Обаче са от големите. Г5. Ако имаш циганска жилка - предупреждавам те че са къде 10 кила чист алуминий
    Издъних се на Тюринг теста

    Коментар


    • #3
      От: Кой APPLE DESKTOP?

      До тук разбрирам:
      -на BENZBOSS му трябва - MS OS
      -а на Goblin - IE (за да не забива докато си пишеш поста)


      Така, майтапа настрана...

      Препоръчвам да обмислиш пак вариянта с мак-а, когато си на стандарно пц с прозорци можеш всичко, дори и безпроблемно да си сложиш последния айТунс и да си вържеш и ъпдейтнеш айФона.
      Само предимства:
      -компа е жълти стотини избираш го на външен вид, дет се вика (естествено да има повече от едно ядро и повече от гигабайт, не заради друго ами 7 прозореца да вървят спокойно)
      -не си обвързан с поддръжки
      -можеш да пуснеш всичко

      Относно нещо вече нагризано да вземеш:
      -всичко което каза колегата
      -супер ограничен от към това което може да се подкара
      -болшинството чайна джаджи имат дискове с софтуер написан за 5 мин. и естественно, единственно за прозоръчната система

      Екзотиката те кара да правиш компромиси от време на време. Вземи си ябълка, само ако имаш лаптпче с прозорци!

      Днес инсталирах един МакБук с МакОС - е нема такъв боклук. Обикновено ги правя с Уин и хората много се кефят.
      Biagini Passo Powered By VW Syncro

      Коментар


      • #4
        От: Кой APPLE DESKTOP?

        И аз вкарвам едно рамо за mac mini-то (както каза, че си имаш монитор и т.н.). А ако искаш да погледнеш малко в страни от настолните и хвълиш едно око на преносимите - вкарвам две рамена за един Air
        Дела трябват, а не думи.

        Коментар


        • #5
          От: Кой APPLE DESKTOP?

          Бих ти препоръчал някое ефтино HP - тъй като сделката за подразделението им за лаптопи със Samsung пропадна в момента цените им са много добри. На практика от HP продават на производствена цена - т.е. поддържат бизнеса жив за да могат да го продадат на сметка.

          На практика линията модели 630 са приемливи за твоите цели - струва 840-850 лева / 420-425 евро ~ 500-550 долара - цените са много груби. Това са Windows/Linux (т.е. х86 системи - не Apple Mac).

          Коментар


          • #6
            От: Кой APPLE DESKTOP?

            Гу ева

            Разбрах,че нищо не разбирам,разбрахте го и вие.В краката са ми 2 компа,единия ДЕЛЛ 8400 дименшьн или нещо такова,втория на брата резервния с който си ровя по АЛЛДАТА и разни фруги прости неща,той нет не вижда.

            АЙАЙАЙАЙАЙ нам си кво няма да му позволя да ме цака по модата,тя жената не може да ме накара да си сменя телефона преди да умре,а те ще ме изнасилват да сьм с последната версия на нам си кое.Разглабянето не ми е голям проблем,аз я ги отворя преди да ги изхвьрля я не.


            Добре тогава,тьрси се комп който да се сравнява с Мерцедес 123 дизел 5 цилиндров - не много бьрз,не много претенциозен и да вьрви като искам да го подкарам.Това в момента спи и сьнува,като зацикли и ми побеляват кокьлчетата за да не му тегля един.

            МАК МИНИ,Гоблинска памет,моя екран и кабели.Друго какво?Скайп ползвам и документи пиша,имейли проверявам и интернет ровене,друго почти няма.
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • #7
              От: Кой APPLE DESKTOP?

              Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
              МАК МИНИ,Гоблинска памет,моя екран и кабели.Друго какво?Скайп ползвам и документи пиша,имейли проверявам и интернет ровене,друго почти няма.
              Другото са ти твоята си мишка и клавиатура (USB задължително) и си ток За мен това е супер решение, защото хем не заема място хем е напълно функционално. Е не е 123 дизел но..

              http://www.apple.com/macmini/
              Дела трябват, а не думи.

              Коментар


              • #8
                От: Кой APPLE DESKTOP?

                Абсолутно всеки мак ще ти свърши работа за това което искаш - http://www.apple.com/mac/

                Коментар


                • #9
                  От: Кой APPLE DESKTOP?

                  При тея цени в САЩ /живи да ви ужали човек/ можеш да си вземеш кой да е нов мак и да си свиркаш, те всичките с нета нямат проблеми от години...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Кой APPLE DESKTOP?

                    Знам че не е стрикно по темата, ама аз да си кажа...

                    Вземи си един Dell XPS laptop и забрави за лаптоп за следващите поне 5 години. Перфектен монитор, голяма батерия, сравнително здрав (или поне такова чувство вдъхва), идва си със всичко инсталирано, а има и модели с DVB-T TV тунер и SSD диск. А и не се разправяш с епълските ай-ай-ай-простотии (и господ не може да ме накара да купя каквото и да е от тия). Иде си с всичко инсталирано и с 4 години гаранция (поне тоя, с който си имах работа). Направо ми текнаха лигите!
                    Долните твари, измислили перверзията Erlang, имат "много здраве" от мен. Болезнено!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Кой APPLE DESKTOP?

                      Ябълката си е ябълка !Голям фен съм на ябълковите машини но последните 2-3 години почнаха да се излагат .
                      BENZBOSS още не си разбрал обаче ,че вече имаш своята 123-ка в лицето на Dimension .
                      Лудак

                      Коментар


                      • #12
                        От: Кой APPLE DESKTOP?

                        Първоначално публикуван от Людмил Кюковски Преглед на мнение
                        Ябълката си е ябълка !...
                        И какво и е ябълковото, като и сложиш 7-те джама? Ако пък не му сложиш, никак не ми се нрави идеята някой да ми казва какво мога и какво не мога да правя с компютъра си.

                        ПП: Пък и не съм вегетарианец.
                        Долните твари, измислили перверзията Erlang, имат "много здраве" от мен. Болезнено!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Кой APPLE DESKTOP?

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          И какво и е ябълковото, като и сложиш 7-те джама?
                          Това си е чиста порнография която аз лично не мога възприема.Даже съм отказвал на клиент да му направя такова извращение.

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          ....... никак не ми се нрави идеята някой да ми казва какво мога и какво не мога да правя с компютъра си.

                          ПП: Пък и не съм вегетарианец.
                          Това точно е червивото в Ябълката което последните 3 години дойде в повече .Затова и много се кефа на Сансунг защото със своето Галакси счупиха реномето на прословутия Айфон .
                          Лудак

                          Коментар


                          • #14
                            От: Кой APPLE DESKTOP?

                            Подкрепям Гоблин - един Mac Mini с оригинален клавир е идеалната икономична версия, ако имаш монитора. В кантората обикновено купуваме Макове едно поколение назад от най-новите на пазара - хем цената е с 30-40% надолу, хем си сигурен, че за следващите 4-5-6 години ще става. Поколенията със старите процесори (G4, G5) преди Интелските за съжаление и за браузване все по-трудно се ползват: OS-ът за старите процесори не се ъпдейтва вече, а все повече сайтове слагат новите флаш-плейъри и други екстри. (Win XP също остава без поддръжка след година и половина, BTW.)

                            С оригиналните Маковски мишки аз поне не мога да работя - разказа ми се играта на китката, и отдавна сме сменили на всички офисни Макове мишките с обикновени двубутонни. Другите опции да си пазиш ръчичките са таблетът или тъчпад-ът на iBook.

                            За горе-долу 15 години сме сменили доста поколения епълски машини и още толкова РС-та в кантората. На прозорците сядам с голямо нежелание - не ми е кеф хич, след като съм свикнал на благото. Всичко върви мазно и бързо, не ти реве час по час за всяко пръдване в системата, а това за липсващите софтове и драйвери за OSX беше донякъде вярно преди 7-8 години. В момента 99% от всичката периферия или тръгва сама и без да пита - понеже е предвидена в системата - или драйверът се намира за 2 минути търсене. А и не съм виждал нито едно РС, с което активно се ръчка в нет-а, да не въшляса рано или късно - по-често рано. На ябълките свалям и отварям каквото ми падне, и не ми е гъбясвала машина никога.
                            Последно редактирано от badeff; 20-05-12, 15:20.
                            Право казват докторите, че калта е целебна. Колкото по-дълбоко се бухнеш, толкова по-нахилен излизаш...

                            TLC 100 1HD-FTE manual '02 | Forester '98 | Моntesa 315 '99

                            Коментар


                            • #15
                              От: Кой APPLE DESKTOP?

                              Първоначално публикуван от Людмил Кюковски Преглед на мнение
                              Това си е чиста порнография която аз лично не мога възприема.Даже съм отказвал на клиент да му направя такова извращение.


                              Това точно е червивото в Ябълката което последните 3 години дойде в повече .Затова и много се кефа на Сансунг защото със своето Галакси счупиха реномето на прословутия Айфон .
                              Сам си си задал въпроса и сам си си отговорил на него. Хората искат достъпен софтуер върху читав хардуер.

                              Колкото до трите години - ябълката е червива откак е ябълка въобще. Айде да речем след Apple 2. Колкото и да е читав хардуера, да купуваш силно ограничен асортимент от софтуер от един единствен разработчик или няколко други, посочени от същия, и в същото време ограничени възможности да правиш собствен такъв, очевидно се нрави на крайно ограничен кръг потребители. Това е като да ти продам джипка, и да ти казвам точно къде да я караш, защото извън това няма да работи. И това практически погреба всякакви шансове за алтернатива на Intel и Microsoft, въпреки дългогодишните напъни по въпроса от не една и две компании.

                              Имаше една фраза в един филм (по никакъв начин не претендирам за истинността му), където в разговор между Гейтс и Джобс, на чието твърдение "Ние все пак имаме по-добрия продукт", Гейтс отговори "Това няма значение, щом нашия е по-достъпен и масов?". За добро или за лошо живия живот показа кой е по-прав.
                              Долните твари, измислили перверзията Erlang, имат "много здраве" от мен. Болезнено!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X