Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

    Привет,
    Реших да не отварям дублираща тема, а да пиша тук.
    Имам една Toshiba Satellite. Служи ми вярно вече около четири години, но усещам че живота вече я напуска.
    Поради естествеото ми на работа, за този период е видяла няколко серозни изпускания, друсане в колата, лек дъжд, и мноооооооого прах.
    Наследникът и ще е подложен на същата експлоатация.
    Тук прочетох горещата препоръка на Спарки за процесора Core i7.
    Засега съм се насочил към този модел:

    Dell Inspiron N5110

    http://laptop.bg/laptops-dell-Inspir...5110_DELL00742

    Най-ресурсоемкия софтуер, който ще работи на него ще е Autodesk Civil 3D 2012 със следните системни изисквания:
    For 32-Bit AutoCAD Civil 3D 2012Microsoft® Windows® 7 (recommended) Enterprise, Ultimate, or Professional edition, Microsoft® Windows Vista® Enterprise, Business, or Ultimate edition (SP2 or later), or Microsoft® Windows® XP Professional edition (SP3 or later)
    • For Windows 7 or Windows Vista: Intel® Pentium® 4 processor or AMD Athlon™ dual-core processor, 3.0 GHz or faster with SSE2 technology
    • For Windows XP: Intel Pentium 4 or AMD Athlon dual-core processor, 1.6 GHz or faster with SSE2 technology
    • 1 GB RAM minimium (4 GB recommended)
    • 12 GB disk space for installation (7 GB for electronic download with at least 2 GB free after installation)
    • 1,280 x 1,024 true color video display adapter (1,600 x 1,200 with true color recommended, multiple monitors are supported)
    • Microsoft® Internet Explorer® 7.0 or later
    • DVD drive
    Какво мислите по този въпрос?
    Някой да има мотивирано мнение против или пък по-добро предложение?
    Поздрави.

    П.П.
    Не можах да разбера нищо конкретно за батерията. Нуждая се от издръжливост, без това да налага по-специализирани решения.
    Благодаря предварително.
    Георги Тонев

    Коментар


    • #92
      Re: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

      1366x768 според мен е много ниска резолюция за CAD програми,
      Когато заредиш софтуера, за работа ще ти остава едно малко квадратче.
      Аз работя на такава резолюция и дори за Dreamweaver много дразни, по случая ползвам 2 ри монитор.

      Другото изглежда наред.

      Коментар


      • #93
        От: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

        Аз работя на 1280х800 и нямам никакви проблеми.
        1366x768 ще е маааалко по-едра, но за сметка на това ще имам екстра дисплей настрани.
        Георги Тонев

        Коментар


        • #94
          От: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

          Първоначално публикуван от VECTOR Преглед на мнение
          Привет,
          Реших да не отварям дублираща тема, а да пиша тук.
          Имам една Toshiba Satellite. Служи ми вярно вече около четири години, но усещам че живота вече я напуска.
          Поради естествеото ми на работа, за този период е видяла няколко серозни изпускания, друсане в колата, лек дъжд, и мноооооооого прах.
          Наследникът и ще е подложен на същата експлоатация.
          Тук прочетох горещата препоръка на Спарки за процесора Core i7.
          Засега съм се насочил към този модел:

          Dell Inspiron N5110

          http://laptop.bg/laptops-dell-Inspir...5110_DELL00742

          Най-ресурсоемкия софтуер, който ще работи на него ще е Autodesk Civil 3D 2012 със следните системни изисквания:
          Какво мислите по този въпрос?
          Някой да има мотивирано мнение против или пък по-добро предложение?
          Поздрави.

          П.П.
          Не можах да разбера нищо конкретно за батерията. Нуждая се от издръжливост, без това да налага по-специализирани решения.
          Благодаря предварително.
          Всичко е точно, само си сбъркал модела
          Дори от съпорта на Дел преди няколко дни ми казаха, абе те тия N5010 нещо ....
          Дънцата им са най-слабото място - доста идват в сервиза, нареждал съм ги по 3-4 едновременно за тестове ....
          Този е с 6 клетъчна батерия (може би ще държи 2-3 часа при неголямо натоварване), ако искаш да държи повече, търси с 8 клетъчна.
          Hristo Draganov
          http://htftp.domainbg.com/HD/

          И аз искам България чиста ! ! !

          Коментар


          • #95
            От: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

            От 1998 имам наблюдения върху Лаптопите на НР, Има Много добри и безпроблемни модели, има и не чак толкова добри
            Мнението ми е, че не е най-важна марката, а конкретният МОДЕЛ. Колкото по-висок клас е, толкова по-голям шанс имаш, да Нямаш проблеми - имам в предвид дребни кахъри, аз по-сериозни проблеми с НР не съм имал!

            Коментар


            • #96
              Re: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

              Няма марка, която да няма проблемни модели.
              Аз лично от над 10 години ползвам само ХП и до сега не съм имал проблеми с тях - явно винаги съм си купувал сполучливи модели.
              Като изключим отвратителната матрица на ефтините пробук - другото е ок, а за хубава матрица трябва да се поогледат скъпите модели.

              Коментар


              • #97
                От: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

                Здравейте,
                Дойде време и аз да си взема лаптоп!
                Прочетох темата и в заключение се спрях на този модел!
                http://pcstore.bg/laptopi/ACER-4/ACE...NDOWS-7-1419?s
                Единствено батерията можеше да е по добре, но и така става! Кажете Вие какво мислите за характеристиките!
                Ще го използвам предимно за сърфиране в интернет, ще му сложа autocad, photoshop и за филми!

                Поздрави!

                Коментар


                • #98
                  Re: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

                  Всичко изглежда добре но,
                  Maximum Resolution: 1366x768
                  ако е това е супер малка за 15,6 матрица (това е лично мнение аз не бих си взел никога тази комбинация,
                  ниска резолюция на толкова голяма матрица).
                  В момента съм с тази резолюция но на 13,3 инчова матрица (за нея е идеална).

                  Коментар


                  • #99
                    От: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

                    То сега за да намалят драстично цената на лаптопите, изглежда всички производители пляскат масово гланцови 15.6" с резолюция 1366х768. Аз си взех един Compaq 8510w с матов 15.6" с резолюция 1920х1200 и мога да кажа, че вече обмислям смяната на другия ми лаптоп, който е Dell N5110, въпреки, че е с доста по-добри характеристики.
                    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                    Коментар


                    • От: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

                      Първоначално публикуван от kalin.p Преглед на мнение
                      Здравейте,
                      Дойде време и аз да си взема лаптоп!
                      Прочетох темата и в заключение се спрях на този модел!
                      http://pcstore.bg/laptopi/ACER-4/ACE...NDOWS-7-1419?s
                      Единствено батерията можеше да е по добре, но и така става! Кажете Вие какво мислите за характеристиките!
                      Ще го използвам предимно за сърфиране в интернет, ще му сложа autocad, photoshop и за филми!

                      Поздрави!
                      Аз съм с горе-долу такъв Acer. До сега - пИрфект. 1 година почти мина.
                      А PcStore e магазина за лаптопи. Правилно си се насочил. Страхотно обслужване и много любезни.

                      Успех. За момента цена - качество, Acer e без конкуренция. Говоря за 4 купени Acera за порядъка от 1 година. Нито един дефект, всичко е перфект.

                      п.п. Каква е цената, до която търсиш Лаптоп? Като гледам сайта.... около 1000-1100лв има прекрасен избор. От i5 процесори и 6gb Ram + прилична видео карта 1gb примерно GT 520.
                      Последно редактирано от Вико; 30-08-11, 15:02.

                      Коментар


                      • От: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

                        Първоначално публикуван от Вико Преглед на мнение
                        п.п. Каква е цената, до която търсиш Лаптоп? Като гледам сайта.... около 1000-1100лв има прекрасен избор.
                        ДА, търся нещо за около 1000-1100лв..

                        Първоначално публикуван от Вико Преглед на мнение
                        Като гледам сайта.... около 1000-1100лв има прекрасен избор. От i5 процесори и 6gb Ram + прилична видео карта 1gb примерно GT 520.
                        Ето и това става http://pcstore.bg/laptopi/ACER-4/ACE...Black-6GB-1723 ,
                        нещо подобно на това което си описал. Разликата с другия, че той има инсталирана 7-ца и видео 420M, а този е с линукс и 540M.

                        А, от носно резолюцията,засега няма да е голям проблем.

                        Коментар


                        • От: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

                          Първоначално публикуван от kalin.p Преглед на мнение
                          ДА, търся нещо за около 1000-1100лв..



                          Ето и това става http://pcstore.bg/laptopi/ACER-4/ACE...Black-6GB-1723 ,
                          нещо подобно на това което си описал. Разликата с другия, че той има инсталирана 7-ца и видео 420M, а този е с линукс и 540M.

                          А, от носно резолюцията,засега няма да е голям проблем.
                          Бомба е този. Няма да съжаляваш. Този и Блутус/Bluetooth-Да/ си има. Незнам дали ще го ползваш за игрички, но аз тествах някои от най-новите игри на Мах всичко... Върви и си пее. Само трябва да внимаваш да не прегрява. Вентилаторите понякога не могат да насмогнат да охладят достатъчно процесор/видеокарта.

                          Поздрави, Вико.

                          Коментар


                          • От: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

                            Първоначално публикуван от Вико Преглед на мнение
                            Бомба е този. Няма да съжаляваш. Този и Блутус/Bluetooth-Да/ си има. Незнам дали ще го ползваш за игрички, но аз тествах някои от най-новите игри на Мах всичко... Върви и си пее. Само трябва да внимаваш да не прегрява. Вентилаторите понякога не могат да насмогнат да охладят достатъчно процесор/видеокарта.

                            Поздрави, Вико.
                            Баси. Аз ли съм изостанал?!? Че то ако лаптопа внимаваш да не прегрее, значи работата много зле. Както каза "бомба"!
                            Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                            Коментар


                            • От: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

                              Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                              Баси. Аз ли съм изостанал?!? Че то ако лаптопа внимаваш да не прегрее, значи работата много зле. Както каза "бомба"!
                              E хУУУ де, легни в леглото напъни го с нещо, което изиква много графика и процесор, и цъкай.

                              Бомба е, я. Даже е пИрфектен.

                              Коментар


                              • Re: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

                                Баси. Аз ли съм изостанал?!? Че то ако лаптопа внимаваш да не прегрее, значи работата много зле. Както каза "бомба"!
                                Прегряват си като слънце, даже пластмасата става черна, да не говорим пък за АМД тата.
                                Интелските са по-добре но при натоварване си греят "прилично".

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X