Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

    Явно избора на лаптоп не е хич лесна работа още повече при толкова различни мнения и впечатления .Доста обширна дискусия си получи –благодаря на всички !
    В крайна сметка след като не можахме да си позволим по голям бюджет от около 1100 лв.и за тази цена взех този с най добри параметри а те параметрите са горе долу сходни но HP e с по добрата видеокарта пък и от около 3 години сина ползва HP и е доволен ,та затова реших да е HP ProBook 4520s дали за добро или лошо не знам …..но дано да имам късмет с избора си!
    Интересно ми е обаче след като в почти всички марки се слагат компоненти от едни и същи производители защо се получава така че една марка и модел е по добър от друг !?
    Имам и още едно питане –преинсталирахме операционната с-ма от Линукс на Win 7 и сега със седмицата не искат да работят бутоните за яркоста на картината а с Линукс си работеха – каква е евентуланта причина ?
    https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
    https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

    Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

    Коментар


    • #77
      От: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

      Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
      ...Имам и още едно питане –преинсталирахме операционната с-ма от Линукс на Win 7 и сега със седмицата не искат да работят бутоните за яркоста на картината а с Линукс си работеха – каква е евентуланта причина ?
      Отиваш на това местенце, теглиш драйверите и ги инсталираш.
      Не чета коментари и не отговарям на такива.

      И коментаторите...

      Коментар


      • #78
        От: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

        Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
        Интересно ми е обаче след като в почти всички марки се слагат компоненти от едни и същи производители защо се получава така че една марка и модел е по добър от друг !?
        Лесно е да се обясни - едни подбират и сглобяват компонентите по-добре от други. Проектирането на един лаптоп не е проста работа - механични свойства на конструкцията, охлаждане при различни условия, компромиси между живот и цена...

        Коментар


        • #79
          От: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

          Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
          Отиваш на това местенце, теглиш драйверите и ги инсталираш.
          Благодаря ти !Сега вече всичко е наред !
          https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
          https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

          Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

          Коментар


          • #80
            Re: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

            Проектирането на един лаптоп не е проста работа - механични свойства на конструкцията, охлаждане при различни условия, компромиси между живот и цена...
            Ясене точно това е проблема на повечето марки.
            А има и друго - преди време нямаше лаптоп под 2 000 лева, сега има и за 500
            няма как да е със същото качество - както и при колите, за да е ефтино се слагат ефтини компоненти.

            Наистина трудно се избира лаптоп на фона на всички боклуци на пазара,
            Колегите работещи във сервизите много добре знаят за какво става въпрос.

            Честно да си призная от трите и аз бих взел HP то само заради видеокартата.
            А с HP Работя от 15 години - даже и в момента имам 2 лаптопа - нищо не съм сменял и не са ходили в сервиз.
            Пожелавам ти безпроблемно ползване.

            За DELL не ми се искаше да пиша, но ще кажа че от 10 работни станции за няколко месеца имаше
            10 изгърмяли диска - така че не смятам че са нещо особенно като марка (ефтини компоненти не че DELL са правили дисковете).
            Според мен, фирма с такова име не би трябвало да си позволява да сляга най загубените дискове в света.

            Коментар


            • #81
              От: Re: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

              Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
              За DELL не ми се искаше да пиша, но ще кажа че от 10 работни станции за няколко месеца имаше
              10 изгърмяли диска - така че не смятам че са нещо особенно като марка (ефтини компоненти не че DELL са правили дисковете).
              Според мен, фирма с такова име не би трябвало да си позволява да сляга най загубените дискове в света.
              Тук искам да отворя скоба - не е първият случай за подобни оплаквания. В два от трите съм свидетел, че ставаше дума за евтини ментета. От Dell никога не са произвеждали подобен модел, а и честно казано шасито беше чисто китайски боклук, само че с лого на него. Предполагам, тези за които говориш са реално модели на Dell, но... всеки да си има едно на ум за това.

              Коментар


              • #82
                Re: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

                Това са истински DELL
                Не са ментетата за които говориш.
                От Dell никога не са произвеждали подобен модел
                Тук не мога да се съглася освен ако дистрибуторите на са си направили гавра с подмяна на части, което много ме съмнява в моя случай.

                Коментар


                • #83
                  От: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

                  Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
                  В крайна сметка след като не можахме да си позволим по голям бюджет от около 1100 лв.и за тази цена взех този с най добри параметри а те параметрите са горе долу сходни но HP e с по добрата видеокарта пък и от около 3 години сина ползва HP и е доволен ,та затова реших да е HP ProBook 4520s дали за добро или лошо не знам …..но дано да имам късмет с избора си!
                  Да ти е честит, със здраве да си го ползваш и никога да не ти се налага да ходиш на сервизи (освен за профилактика разбира се, което също е важно ).
                  Ако си близко до Стара Загора профилактиките от мене (все пак съм оторизириано лице ), а за бирата ще се разберем
                  И все пак мисля, че си направил правилния избор

                  Сега като се замисля, на Дел преносими сменям много повече харддискове, отколкото на НР, дори и Павилион (е, те са си основно за дънни платки ).

                  Другото, което пропуснах да спомена по-нагоре - мобилните АМД процесори от последните няколко години (макар че съм фен на АМД) нещо не са сполучливи, греят много повече, което пък е предпоставка за по-голям % дефекти откъм дъно ,

                  Така че като избирате, гледайте поне да е Интел процесора

                  П.П. Сега говорих с колегата от магазина - каза, че тази година имат доста продадени 4520s, пък не помня някой да е идвал в сервиза, или единични случаи, ако са идвали
                  Последно редактирано от HD; 03-06-11, 08:27.
                  Hristo Draganov
                  http://htftp.domainbg.com/HD/

                  И аз искам България чиста ! ! !

                  Коментар


                  • #84
                    От: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

                    Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
                    Явно избора на лаптоп не е хич лесна работа още повече при толкова различни мнения и впечатления .Доста обширна дискусия си получи –благодаря на всички !
                    В крайна сметка след като не можахме да си позволим по голям бюджет от около 1100 лв.и за тази цена взех този с най добри параметри а те параметрите са горе долу сходни но HP e с по добрата видеокарта пък и от около 3 години сина ползва HP и е доволен ,та затова реших да е HP ProBook 4520s дали за добро или лошо не знам …..но дано да имам късмет с избора си!
                    Интересно ми е обаче след като в почти всички марки се слагат компоненти от едни и същи производители защо се получава така че една марка и модел е по добър от друг !?
                    Имам и още едно питане –преинсталирахме операционната с-ма от Линукс на Win 7 и сега със седмицата не искат да работят бутоните за яркоста на картината а с Линукс си работеха – каква е евентуланта причина ?
                    Честито, дано да не ти създава ядове, както мойто НР милото 4 години ми служи безотказно!
                    Осмели се да помогнеш, преди да те помолят!
                    Отстъпки за система за активно GPS проследяване и продуктите на ЪнриълСофт

                    Коментар


                    • #85
                      От: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

                      Честно казано нямам представа какво точно е станало, а и самите случаи са от преди четири-пет години, но това което знам е, че точно в този момент първо Dell си работеха само в черно шаситата, второ бяха скъсали всички връзки с AMD, защото получаваха Intel-и на по-ниска цена и трето не се продаваха без Windows... Машината, която видях в двата случая беше бяло-бежава, със синьо, принтирано лого отгоре (което засили съмненията ми, защото от Dell обикновено го правят релефно от пластмаса) с AMD процесор (от най-евтините) и без Windows... Въобще все едно имаше голям надпис - "Аз съм менте!"... поне така аз го разбирам.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

                        Първоначално публикуван от HD Преглед на мнение
                        Да ти е честит, със здраве да си го ползваш и никога да не ти се налага да ходиш на сервизи (освен за профилактика разбира се, което също е важно ).
                        Ако си близко до Стара Загора профилактиките от мене (все пак съм оторизириано лице ), а за бирата ще се разберем
                        И все пак мисля, че си направил правилния избор
                        :
                        Благодаря !
                        Близко съм до Стара Загора и често посещавам града ,ще се обадя!А профилактика на колко време се извършва?
                        Последно редактирано от welderargon; 03-06-11, 11:01.
                        https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                        https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                        Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

                          Инсталирах и Driver - Graphics ,мислех че Уиндоус-а ще разпознае драйвера..... но сега картината е доста по добра отколкото очаквах,звука от вградените говорители е е много силен за лаптоп!Все още се "боря" с Блутут-а въпреки че инсталирах драйвера не иска да свързва през блутут!?
                          https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                          https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                          Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                          Коментар


                          • #88
                            От: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

                            Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
                            Инсталирах и Driver - Graphics ,мислех че Уиндоус-а ще разпознае драйвера..... но сега картината е доста по добра отколкото очаквах,звука от вградените говорители е е много силен за лаптоп!Все още се "боря" с Блутут-а въпреки че инсталирах драйвера не иска да свързва през блутут!?
                            Виж дали е включен, настройки за сигурност и видимост на компютъра...

                            За драйверите - виж какво има в сайта на производителя и инсталирай и за другите джаджи, нищо, че Уиндоуса е разпознал част от устройствата и е сложил някакви драйвери. Пресявай приложния софтуер който дават ХП за теглене. Има доста плява, но има и полезни неща. Може да се разходиш до сайта на производителя на хардуера и да видиш за по-нови драйвери. Например, ако чипсета е на Интел, виж дали няма по-нови в техния сайт.

                            Съвсем информативно - случвало ми се е ХП да дават неправилни драйвери за даден модел. Ако се появи подобен проблем, виж в дисковете към компютъра дали няма подходящи.
                            Не чета коментари и не отговарям на такива.

                            И коментаторите...

                            Коментар


                            • #89
                              От: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

                              Първоначално публикуван от Ивайло Павлов Преглед на мнение
                              Аз от около 6 години съм собственик на DELL , първия ми беще Latitude d610 купуван от тук за 3000лв беше голяма пушка тогава. Сега съм с latitude d630 къпих го от САЩ за 1300лв преди 3години и беше с около 700лв по евтин от тук, но за нещастие се оказа доста по калпав - направо ми разби перфектното мнение за марката което беше на база на първуя ноутбук.
                              Този се оказа доста по кекав (чупиха му се пластмаси , една панта ,гумените крачета изпопадаха и др. дреболии които доста дразнят). За щастие нямам проблеми с изгорели компоненти но като цяло отбелязвам ,че качеството на марката върви на доло ... разбира се тва е в световен мащаб при всички производители ,но все пак е кофти. В момента стария ми ноутбук държи повече на батерия от новия (като отбелязвам че съм ги експлоатирал еднакво, като разбирасе и 2та не съм ги изтървал и чупил)
                              В заключение не знам ако ми се наложи да си купя в момента лаптоп какъв ще е той ! Но определено добро мнение за DELL
                              Първо за кабелите. Кабела какъвто и да е просто едно гума с жици вътре. Имам една стара тошиба, кабела към адаптора е на букса(като от касетофон). Е за няколко месеца като го разнасяш от навиване и развиване му се видя сметката. А кабела е доста дебел...

                              Относно лаптопите и тяхното качество. Едно време лаптопите струваха 3000 и нагоре. Сега се прави същото нещо, че и по-добро от към характеристики, но на 2-пъти по ниска цена... Е как очаквате да няма разлика в качеството?! Относно DELL, това е май марката която до последно се опита да запази високите цени/качество (като изключим Еипъл, но те работят на други пазари), но просто вече нямаше как. Всички маймуни в това число и "големите производители" HP свалиха цените до няма и къде и при това положение няма как продаваш с 200 лв отгоре, просто пазара налага да слезеш на тяхното ниво...
                              До скоро лаптоп на Dell под 1000 лв не можеше да се намери дори със най-обикновено вградено видео. Сега за 999 лв DELL с HD5650 (бях дал едни предложени по-горе). Така, че в момента излиза, че хубавите лаптопи са скъпите лаптопи над 1300 лв и минимум 3 години гаранция...


                              Относно проблема с бутоните. Абе дали са ви такъв хубав ПРОФЕСИОНАЛНО ИНСТАЛИРАН БЕЗПЛАТЕН LINUX, къде се врете в тази загубена седмица.
                              Проблема е, че Linuxa хваща почти всичко, за да го хване Уиндовса му трабват драйвери за всичко....

                              Еи ся чакам хлапето да стане на 5-6 години, купувам му един лаптоп с Linux и да се учи. Не му трябва с Уиндоуси да се занимава....
                              Последно редактирано от Glow; 03-06-11, 14:39.

                              Коментар


                              • #90
                                От: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

                                Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
                                Благодаря !
                                Близко съм до Стара Загора и често посещавам града ,ще се обадя!А профилактика на колко време се извършва?
                                Ха, тъй ли, драсни едно ЛС откъде си, това онова.

                                А за профилактиката - прави се като се зацапа
                                Сега сериозно - най-лесно познаваш, кога лаптопа ти е за почистване, когато вентилатора започва все по-често да "вие" на максимални обороти, също така като си сложиш ръката до изхода от радиатора (отстрани отляво мисля е при тебе), трябва да усещаш хубава въздушна струя, но не гореща, а най-много топла. Стане ли гореща и не много силна значи се е позацапал.
                                Абе веднъж в годината е нормално, понякога се налага и 2 пъти годишно, зависи в каква среда го ползваш, но имай предвид, че прах винаги има, къде повече, къде по-малко.
                                Hristo Draganov
                                http://htftp.domainbg.com/HD/

                                И аз искам България чиста ! ! !

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X