Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

    И най-хубавия диск сложен в невентилирано шаси ще загрява и ще се скапе по-бързо. Така, че не е само от харддиска.
    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

    Коментар


    • От: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

      Като не ти е "вентилирано шасито" ще сложиш съответният диск. Много от "цивилните" модели на Панасоник са без перка и да ти кажа, работят си им дисковете. Е, те пък от своя страна не са съвсем ширпотреба (и дисковете им и самите компютри)...
      Не чета коментари и не отговарям на такива.

      И коментаторите...

      Коментар


      • От: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

        Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
        с Dual-Core или с Core 2 Duо да се спра?
        Доколкото си спомням първото е орязана версия на второто, двете ядра си споделят обща кеш или нещо такова, така че има значение.

        Коментар


        • От: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

          Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
          Като не ти е "вентилирано шасито" ще сложиш съответният диск. Много от "цивилните" модели на Панасоник са без перка и да ти кажа, работят си им дисковете. Е, те пък от своя страна не са съвсем ширпотреба (и дисковете им и самите компютри)...
          Това, че са без перка, не значи, че не са вентилирани А с некадърно изпълнение - диска до процесора, видеокартата или близо до топлия въздушен поток и следва намаляване на живота.

          Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
          Доколкото си спомням първото е орязана версия на второто, двете ядра си споделят обща кеш или нещо такова, така че има значение.
          Първо излязоха Dual Core, после излязоха Core 2 Duo. Първите са едно поколение, вторите следващото поколение и съответно по-добри.
          Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

          Коментар


          • От: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

            Точно за такава информация изрових темата от прахоляка, има модели които са с проблеми по рождение, конструкция, сглобка, материали ... и редовно са в бокса, както този N5010,за който колегата HD каза, за което благодаря.

            Коментар


            • От: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

              Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
              Това, че са без перка, не значи, че не са вентилирани А с некадърно изпълнение - диска до процесора, видеокартата или близо до топлия въздушен поток и следва намаляване на живота...
              Не предположих че ще трябва да съм толкова подробен. Та, не са вентилирани и нямат вентилационни отвори в корпуса. Имат охлаждане (не вентилация) през капаци, клавиатура и т.н.
              Не чета коментари и не отговарям на такива.

              И коментаторите...

              Коментар


              • От: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

                Корпуса ако е метален (например алуминий) съвсем спокойно всички греещи елементи може да са долепени до него и така да топлоотдават навън. Но пак стигаме до кадърно изпълнение. Имам външна кутия за хард на Cooler Master, алуминиева с термолепенка свързваща харда с корпуса на кутията и метална мрежа отпред и отзад. Седи на около 40 градуса. Същия хард в кутия от алуминий и пластмаса, но китайска и без никаква връзка на харда с алуминия седи на 50-55 градуса.
                Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                Коментар


                • От: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

                  Темата е интересна, поздравления!
                  Първо искам да изкажа личното си възхищение към Христо Драганов, който познавам лично и професионално и ценя мнението му, както и на колегите му. Работя с тях от около 7 години и се надявам да съм все така доволен, както досега. Нека вметна, че през 4 от тях съм бил при конкуренцията, но успешно и коректно сме работили заедно.
                  Позволявам си да споделя личният си опит, макар и малък, но пък достатъчен.
                  HP - да, но определени модели, които май не влизат в ценовия диапазон.
                  DELL - никога повече! Ужасяващи преговори и преживявания с едновремешния сервиз... а и как все се чупят пластмасите мад крепежите дето държат дисплея... и драйверите едни странни, които все те карат да псуваш... виж старите модели са кучета медалисти!
                  ASUS - за тинейджър става, днес му го купиш, утре му е непотребен... па и някой докарват и вид...
                  ACER - за мое огромно изумление, след няколко служебни и мнозина дошли при мен за ремонт, мнението ми е само добро! Имаше един екземпляр с описание на повредата "след семеен скандал" а той в една торба... Взимам торбата, вътре лаптоп в разглобен вид (грозна гледка) нямаше един здрав крепеж (всички ония гайки, дето са импрегнирани в пластмасите - в насипен вид, два дросела на дъното в насипно състояние, матрицата за коша, дъното криво, долната тава от корпуса крива и с отпечатък от тръба 1/2 цол - може би от облегалка на стол) от чисто любопитство го лепих, нагрявах, огъвах и накрая го сглобих - пускам на външен дисплей и хоп работи без проблем!
                  сегашния ми лаптоп пак е от тази марка, единственото нещо, което адски много ме дразни е клавиатурата - е няма такова недоразумение!
                  Toshiba - всеки път съжалявам, че не спирам приятелите си да си вземат бюджетен лаптоп, видиш ли жена му да си гледа фейса и скайпа... после само аз си патя, като се яви при мен с проблем. Е няма такова друго животно! А не дай си боже да му търсиш драйвери... Мишън почти импосибъл!

                  Колкото до това с какви компоненти е вътре... божа работа, да е жива и здрава гаранцията! ама и тя не помага понякога!
                  Понеже малко напатих с проблема гръмнал хард и разходките му тук там за възстановяване, че реших и изхарчих едни 3000лв за NAS марков, убав Seagate с 4 диска ала бала... и кво? вече втори път пращам диск за смяна, че нещо все гърми смарта и от Асбис все сменят без проблем на бърза ръка, ама докато го сменят пак нямам бекъп... гаранция Франция дет се вика!

                  Извода, който бих направил е, че каквото и да вземеш - все ще е боклук, ако разчиташ на него, а и ако влезе в сервиз, когато най-много ти трябва...

                  Коментар


                  • От: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

                    Ехее, чак се засрамих, благодаря Данчо за хубавите думи - старая се да съм максимално добър в работата си, и хората да са доволни.
                    Последния лаптоп пак аз ти го правих, нищо че вендора прати калпаво дъно първия път, та се налжи да почакаш още малко.
                    Много истина има в написаното от теб да ти кажа. Макар че специално с драйверите за Тошибите нямам проблем.

                    Много пъти съм го казвал - никакво значение няма марката, модела има голямо значение, и ако си късметлия, ще работи, ако не ще ходи по сервизите.
                    Но със сигурност, който си вземе HP Pavilion (че и Presario), също така DELL N5010, жална му майка, освен ако не е страшен късметлия (например вече няколко пъти да е удрял поне петица от тотото ).

                    Сервизираме НР, Дел, Тошиба, Самсунг, друго имаше ли, вече не помня

                    * При "нормалните" НР-та (говоря за човешките модели, които изключват Павилион и Пресарио), общо взето са добре нещата, има тук-там по някоя издънка, но мисля, че е в рамките на нормалното като % съотношение.
                    Частите им идват горе-долу за около седмица, понякога и по-бързо, рядко по-бавно.

                    * Дел - бюджетните им лаптопи са трошливи като цяло (споменатите в горния ми пост), е, ако вземеш AlienWare, сигурно няма да е така, само че той струва едни 3-4 хил лв поне, дай боже всеки да може да си го позволи!

                    На Дел пък им идват най-бързо частите, в общия случай за 2-3 дни и лаптопа ви е готов, рядко има по-големи забавяния, и то ако Дел нещо се замотат с доставката.

                    * Тошиба - общо взето не идват много, но то зависи и колко са продадени.
                    Пак за около седмица става ремонта.

                    Самсунг въобще няма да го коментирам, още не са идвали лаптопи за ремонт, но в магазина ни съм им забранил въобще да ги продават

                    Още един съвет - като си купувате лаптоп, не е лошо (да не кажа задължително) да поразпитате из форуми, или дори и в съответния сервиз.
                    Не да идете в някой голям магазин и там да ви продадат разбираш ли най-хубавия и здрав лаптоп, и то на най-добрата цена, и много скоро да тръгнете по сервизите - не че нещо, от една страна то за тия пари какво очакваш, но не е точно така. Аз и кола като си купувах звънях по съответните сервизи да разпитвам (за форумите то е ясно), засега мисля, че не съм смъркал, дано и занапред да е така
                    Масово хората избират лаптопите по външния вид, виж какъв е розов, виж какъв е лъскав, дрън дрън - практиката показва, че колкото по-джиджан е лаптопа отвън, толкова повече ще радвате сервизите с него

                    Относно дефектирането на харддисковете - работата може би е 50/50, т.е. 50% дефектират, защото са калпави, другите 50% дефектират заради лошо топлоотдаване в шасито. Няма гаранция, че като ти е далеко от процесора и от всякакви греещи елементи ще работи, и обратното.

                    Като казах греене и веднага се се тих - по възможност, не си купувайте лаптоп с AMD процесор - пълна скръб са общо взето - супер много греят, и оттам и дънните платки дефектират често!
                    Аз принципно съм фен на АМД, обаче от известно време минах на лаптопи с Интел процесор.

                    П.П. Сетих се и аз една интересна случка, лаптопа беше FSC, тъкмо му бях поръчал комплект капаци (нещо по корпуса беше, не помня вече), човека идва и го носи в една чанта. Тръгнал за София по магистралата, обаче карал малко и се сетил, че бил оставил лаптопа отгоре на тавана на колата. Спрял веднага, върнал се, намерил го паднал в канавката - за съжаление само рам паметта и процесора бяха здрави. Харддиска дрънкаше като детска играчка, всичко друго беше на сол.
                    Продадохме му нов същия, тъй като точно този модел беше доста сполучлив (Lifebook).
                    Последно редактирано от HD; 20-01-12, 14:00.
                    Hristo Draganov
                    http://htftp.domainbg.com/HD/

                    И аз искам България чиста ! ! !

                    Коментар


                    • От: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

                      Първоначално публикуван от HD Преглед на мнение
                      Относно дефектирането на харддисковете - работата може би е 50/50, т.е. 50% дефектират, защото са калпави, другите 50% дефектират заради лошо топлоотдаване в шасито. Няма гаранция, че като ти е далеко от процесора и от всякакви греещи елементи ще работи, и обратното.
                      Е да - то е ясно, че ако е калпав диска, дори бели мечки да го ползват, пак няма да изкара.
                      Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                      Коментар


                      • От: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

                        Темата е доста обширна и полезна за някой, който иска да се ориентира.
                        Ще споделя и моето мнение накратко: лично за мен (поради много причини, повечето от които разнищени вече) най-важното е какъв е сервиза за избраната марка. Вечен лаптоп няма. Лошото е, че за някои марки сервизирането е много измислено. За някои, обаче е по-добро.
                        По мое мнение (оформено предимно от колегите в хардуерния отдел на фирмата, в която работя) едно от най-добрите сервизирания е това на Тошиба.
                        Suzuki GSXR
                        VW Touareg
                        Mitsubishi Pajero II

                        Коментар


                        • От: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

                          Засега се колебая между HP ProBook 4530s, Packard-Bell EasyNote TS11 Falco и SONY Vaio E, които намирам на почти еднаква цена с еднакви характеристики. Мисля, че най-много ми допада HP-то заради матовия дисплей, но не съм сигурен дали гланцовите нямат по-добър ъгъл на видимост.

                          Коментар


                          • От: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

                            Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
                            Може би доста общо ще поставя въпроса, но на коя марка, с Dual-Core или с Core 2 Duо да се спра?
                            Избора е голям - над 100 броя, предлагат ми изгодно, на 1-2 г. са, внос от Англия - т.е. за пазара на "белите" страни са били предназначени.
                            Като започнем от малко познати марки у нас, като Packard Bell и Gateway, и стигнем до HP, TOSHIBA SATELLITE, Compaq, Dell, Asus, Acer, Fujitsu Siemens... (Личния ми глас е за Acer - стария ми е на 8 г. и още си работи, има само 1-2 ивици на дисплея)
                            P.S/ Сетих се, че някои от моделите имаха и "пръстово разпознаване", не, че ми трябва или ако нещо се обърка драйвера- не стават ли неизползваеми - но тази екстра, не беше ли за най-високия клас машини?

                            Коментар


                            • Re: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

                              По хубаво е да е с матираната матрица, поне за мен, гланцовата и при най-малката слънчева светлина става невидима.
                              Аз имам само една забележка към ХП на всичките им ефтини модели матриците не ми харесват, в момента съм с Про Бук 4320с и матрицата е отвратителна.

                              Коментар


                              • От: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

                                Да, матриците и мен ме озадачават Имам DELL Inspiron N7110, уж висок клас, 17 инча, мощна видеокарта, i7 процесор ... бла бла... а матрицата му е тъпа, лъскава TN

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X