Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Интернет чрез GSM

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Интернет чрез GSM

    Много не са за вярване и операторите, вероятно. Тук се обадих 5-6 пъти и всеки път ми казваха само по нещо, за да стигна до оптималния, засега, вариант. Между другото е удачен и защото тегленето от самия телефон става по същите цени. Този оператор почти не го ползвах, но сега ми стана изведнъж най-често ползвания. На единия от другите два оператора, от call центъра така ме отряза девойчето, че едва се въздържах да не я "благословя". Явно това са по-нови услуги и още не са оттренирани или ги крият, за да си продават модемите...

    Коментар


    • #32
      До: Интернет чрез GSM

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      По-горе написах, че това не бива да се прави...
      И аз съм на мнение, че не бива да се задръстват компютрите с излишни програми, но досега не бях забелязал точно тази да прави проблеми. Кратка справка с компютъра и с лаптопа преди малко показа, че използваната от програмата памет не надхвърля 25МБ. За сравнение Мозилата ми ползва 200МБ, но пък я претоварвам като за световно. Експлорър рядко ползвам, но не бях забелязал някакви интегрирани неща по него.

      Спам: Все пак ако ползвате нокия и нямате PC Suite, как си ъпдейтвате firmware?
      124 -> 164
      T4

      Коментар


      • #33
        До: Интернет чрез GSM

        Първоначално публикуван от sando08 Преглед на мнение
        Спам: Все пак ако ползвате нокия и нямате PC Suite, как си ъпдейтвате firmware?
        Има много начини за това, с малки и добре работещи програми. Nokia имат досадния навик да не ти позволят да върнеш стария firmware, ако новият нещо оплесква. Пък оплескването не е хич непознато явление.

        Коментар


        • #34
          До: Интернет чрез GSM

          Първоначално публикуван от sando08 Преглед на мнение
          И аз съм на мнение, че не бива да се задръстват компютрите с излишни програми, но досега не бях забелязал точно тази да прави проблеми. Кратка справка с компютъра и с лаптопа преди малко показа, че използваната от програмата памет не надхвърля 25МБ. За сравнение Мозилата ми ползва 200МБ, но пък я претоварвам като за световно. Експлорър рядко ползвам, но не бях забелязал някакви интегрирани неща по него.

          Спам: Все пак ако ползвате нокия и нямате PC Suite, как си ъпдейтвате firmware?
          На 5800-набираш *#06#,опции,проверка за актуализации (май на всички по-нови модели е така).
          0+

          Коментар


          • #35
            До: Интернет чрез GSM

            За *99#, Nokia PC Suite, *#06#

            *99#
            Ако имам профили за данни на три оператора с по два вариянта (mms, internet) при набирането на *99# към кой профил ще опита да се свърже?

            Nokia PC Suite е просто удоволствие за собственик на Nokia
            - едно кликване и си онлайн
            - няколко и си правиш backup от старата и restore на новата с телефони, адреси, съобщения ако искаш и файлове, и др.
            - да не забравяме че вече може и подреждане на контактите в групи (за 5 мин указател с 1000 контакта се подрежда в няколко групи)

            *#06#
            Новите телефони вече си имат в основното меню SW Update


            И нещо по основната тема:
            - При ползване на един оператор за доставчик: спор не може да има, вземаш му картата само за Data без Voice също така и Modem-чето и само газ по "жицата"
            - При употреба на различни оператори GSM-а ти е доста по удачен вариянт (даден оператор може да не го повториш и модема да ти остане излишен), просто си избираш пакета за да ти е изгодно, според оператора може да си вземеш с договор или предплатена, с глас или само с данни - въпроса е да си избереш изгоден план (колегите са ти написали за Vivacom има малки пакети към гласовата карта които са евтини, също така GoWeb на глобул, м-тел и те вече са гъвкави в това отношение, така и в чужденеция)
            Biagini Passo Powered By VW Syncro

            Коментар


            • #36
              До: Интернет чрез GSM

              Не е точно през GSM, но май върши работа. От преди седмица го имам на разположение и мога да кажа, че ми реши тотално проблема!
              Начините за придобиване на устройството са два.
              Плащаш 199 лева и ползваш половин година фрий. След това имаш месечни такси от 29,90 на месец, ако сключиш договор за две години или 34,90 - за една година. Ако платиш на един път за 5 месеца - получаваш още един фрий, а ако платиш за 10 месеца - получаваш два фрий.
              Другата възможност е да платиш 79 лева с които си закупуваш устройството и от там на сетне имаш същите месечни вноски и условия.
              Елементарната аритметика показва, че първия вариант е по-изгоден. 79 + 6 х 29,90 = 258,4!
              Интернета е неограничен, скоростта е до 4 мегабита, има вградена памет 2 гига, може да се качи програма с която автоматично се получава мобилен номер с 0999..... Можете да провеждате разговори с всички оператори, а в мрежата са напълно безплатни. Размера на устройството се вижда от снимките.
              Покритие има в по-големите градове и се работи усилено за разрастването му.
              Който иска, може да се обади да му покажа за какво става дума.
              Прикачени файлове

              Коментар


              • #37
                До: Интернет чрез GSM

                Първоначално публикуван от Еmil Преглед на мнение
                ... когато идвам в България, защото бих плащал по цени в роуминг. ....
                Така и не разбрах къде живеете и къде основно щз исползвате нет-а.
                Ако Ви трябва за БГ - мтел има prima free surf или нещо от сорта - пакета струваше 100 лева - модем + прима + 1,5 ГБ за 3 месеца, а после нямаш месечна такса, а си купуваш с примата пакет когато и колкото ти трябва ...
                ...............
                Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                ...
                П.П. В цяла Европа операторите предоставят тази услуга само при сключване на договор поне за 1 година, с предплатени карти не става.
                Няма как да се съглася с Вас ...
                Последно редактирано от Pacific; 24-10-09, 11:45.

                Коментар


                • #38
                  До: Интернет чрез GSM

                  Първоначално публикуван от bat_vanko Преглед на мнение
                  За *99#, Nokia PC Suite, *#06#

                  *99#
                  Ако имам профили за данни на три оператора с по два вариянта (mms, internet) при набирането на *99# към кой профил ще опита да се свърже?

                  - При употреба на различни оператори GSM-а ти е доста по удачен вариянт (даден оператор може да не го повториш и модема да ти остане излишен)
                  *99***4# - набира с четвъртия профил. Това е начинът за уцелване на профила за набиране.

                  А ако модемът не работи с всякакви оператори, значи трябва бързо да се разкодира.

                  Първоначално публикуван от musuibie Преглед на мнение
                  Не е точно през GSM, ...
                  Я, макс телеком са пуснали смислен модем. Доскоро предлагаха само стационарен или PCMCIA, напук, че вече няма компютри с PCMCIA. Иначе, услугата им е използваема, но не навсякъде в София.

                  Коментар


                  • #39
                    До: Интернет чрез GSM

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    *99***4# - набира с четвъртия профил. Това е начинът за уцелване на профила за набиране.

                    А ако модемът не работи с всякакви оператори, значи трябва бързо да се разкодира.



                    Я, макс телеком са пуснали смислен модем. Доскоро предлагаха само стационарен или PCMCIA, напук, че вече няма компютри с PCMCIA. Иначе, услугата им е използваема, но не навсякъде в София.
                    В четвъртък звънях на Макс телеком във връзка с новия им модем и с услугата им. Всичко изглеждаше добре, до момента в който ми пратиха покритието на системата им.................Преди седмица гледах офертите на Мобилните оператори и в момента Виваком има най-добра и после са Глобул. Говорим за приемник към лаптопа и разбира се за територията на България. Я някой да каже има ли по-добра оферта от тези на операторите за интернет в отдалечени райони? Говорим за вили, където няма други комуникации. Общо взето за малък трансфер - поща, скайп и т.н., а не за теглене на филми. Проверих и някои от доставчиците на сателитен нет, но там оборудването е доста скъпо, а и цената на месец не е кой знае колко добра. Та на този етап за мен офертите на мобилните остават единствен вариант 36 лв за 4-5 гигабайта данни на месец. Съжалявам, че въпроса ми е леко встрани от темата.
                    Последно редактирано от Pacific; 24-10-09, 11:46.
                    http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


                    http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
                    http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

                    Коментар


                    • #40
                      До: Интернет чрез GSM

                      Първоначално публикуван от marin199 Преглед на мнение
                      ...интернет в отдалечени райони...
                      Да, остават мобилните. Не е зле да провериш на интересуващото те място, кой от операторите предлага по-читава връзка, практически. Преди да си взел договор за 2 години.

                      Имай предвид, че "покритието" на мобилните означава покритие за глас, а за да подкараш читаво скайп трябва малко повече.

                      Коментар


                      • #41
                        До: Интернет чрез GSM

                        В момента има изгоден интернет към М-Тел и на предплатени карти, предплащат се пакетите и се ползват за текущия месец като ако се презареди в рамките на месеца неизползваните MB остават за другия. От 1-2 месеца взех такава за проба с която ползвам мобилния ми телефон N95 за модем и общо взето съм доволен, ползвам повечето събота и неделя и за месец и половина съм изразходвал към 300 MB, като ползвам skype и Internet Explorer, в градовете където покритието е по добро 3G има доста прилична връзка става и за разговори, по-отдалечените места са с по бавна скорост, стават за отваряне на страници и писане в skype. Цената на интернета е около 3 ст на MB на пакета от 1GB
                        Jeep Wrangler YJ 5.9 МТ 1990/Suzuki Samurai 1.6 MT 1990/Chevrolet M1028 6.2D AT 1984/Jeep Cherokee XJ 4.0 AT 1997/Jeep Grand Cherokee WK 5.7 AT 2005
                        http://www.facebook.com/JeepBG
                        LZ1GGC

                        Коментар


                        • #42
                          До: Интернет чрез GSM

                          Ползвам от няколко години мобилен интернет от Мтел.
                          (или директно с телефона, или с Vodafone карта)

                          Това, което мога да кажа - в градовете с 3G е супер.
                          Там, където има gprs - става само за чат, маил и мнооого бавно отваряне на страници.
                          Където, обаче няма и gprs - по-добре не пробвайте.. За съжаление, въпреки картата, която са сложили на сайта си с покритие белите полета са значително повече

                          Планините (дори и населените места, които се водят малки курорти) е ужас.
                          А в момента в който влезеш в някоя рекичка - забрави дори за обхват на телефона, въобще да не говорим за интернет... !

                          Коментар


                          • #43
                            До: Интернет чрез GSM

                            Ниската скорост през GSM се дължи и на липсата на компресия м/у модема и станцията , новата Opera има "турбо" режим долу в ляво се цъква , ще се изненадате че и на GPRS може се бачка

                            видях че са обявили двупосочен сателитен интернет изглежда интересно, въпроса е как е качеството
                            байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                            Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                            Суперспам - спама на суперите

                            Коментар


                            • #44
                              До: Интернет чрез GSM

                              Първоначално публикуван от Dobril Dossev Преглед на мнение
                              Ниската скорост през GSM се дължи и на липсата на компресия м/у модема и станцията , новата Opera има "турбо" режим долу в ляво се цъква , ще се изненадате че и на GPRS може се бачка

                              видях че са обявили двупосочен сателитен интернет изглежда интересно, въпроса е как е качеството


                              Предполагам това е стационарно.
                              За "къф да е" интернет в някое забутано място - предполагам, че няма да има проблеми.
                              Кофтито е FAP-a, kойто се налага след истерията с DVB-тата преди време !
                              т.е. капацитета си го имаш, но ако почнеш да теглиш много те ограничават на скорост яко...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X