Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Интернет чрез GSM

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Интернет чрез GSM

    Ето развръзката. Номерът, който се набира зависи от оператора и модела на телефона. *99# е за Nokia. Обадих се и ми продиктуваха настройки за връзката. Въведох ги и си отворих пощата. Малко бавничко, но стана... и в този момент получих съобщение на телефона, че съм изчерпал сумата си. Значи, за отваряне на abv.bg поща, без роуминг, равносметката е -3 евро... малко соленичък вариант. Продължавам да питам останалите оператори, дали при тях няма нещо по-нормално. Изглежда ще чакам да се поуспокоят цените, преди да се занимавам с такъв Интернет.

    Коментар


    • #17
      До: Интернет чрез GSM

      Първоначално публикуван от Еmil Преглед на мнение
      Ето развръзката. Номерът, който се набира зависи от оператора и модела на телефона. *99# е за Nokia. Обадих се и ми продиктуваха настройки за връзката. Въведох ги и си отворих пощата. Малко бавничко, но стана... и в този момент получих съобщение на телефона, че съм изчерпал сумата си. Значи, за отваряне на abv.bg поща, без роуминг, равносметката е -3 евро... малко соленичък вариант. Продължавам да питам останалите оператори, дали при тях няма нещо по-нормално. Изглежда ще чакам да се поуспокоят цените, преди да се занимавам с такъв Интернет.
      Аз ти казах, че с предплатена карта не е фън, ама не ми вярваш. Не знам къде си и какъв оператор ползваш, но цени 5лв/мегабайт хич не са рядкост. За номера, моя е грешката, винаги е *99#, или поне винаги става с него, даже и когато операторът ти пробутва "свой" начин.

      Коментар


      • #18
        До: Интернет чрез GSM

        Не знам дали е изгодна/полезна следната опция за безжичен интернет за теб, но има и още една алтернатива:

        http://www.fon.com/en/

        Покритието им може да намериш тук: http://maps.fon.com/

        Накратко идеята на Фон е да си купиш техен безжичен рутер и да споделиш трафика си с останалия свят - съответно и другите правят същото с техните рутери и по този начин се изгражда една глобална мрежа. Покритието в западна европа е доста добро и скоростта на трансфер е доста над 10кб . По-стария вариант на Фонера е 19 еуро - https://shop.fon.com/FonShop/shop/NL...roduct=PRD-001 ,а мисля че имаше и тема в форума ако пишеш в нея - ще ти пратят и код с допълнително намаление от няколко евро (поне преди имаха такава стратегия )

        Коментар


        • #19
          До: Интернет чрез GSM

          Аз бях длъжен да опитам. Все пак, очаквах нещо подобно и затова сложих само толкова пари в картата.

          Коментар


          • #20
            До: Интернет чрез GSM

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Аз ти казах, че с предплатена карта не е фън, ама не ми вярваш.
            МТел имаха някаква Прима, с която получаваш еднократно 1000 МВ за относително малко пари. Ако идваш за кратко в България, както май мисли колегата, може би е най-оптималното решение.
            За там където живее, естествено трябва да си види вариантите. Обаче по цял свят има една закономерност. Интернета с дейта карта е значително по-евтини, въпреки покупката на специално устройство, отколкото този през GSM.
            Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

            Коментар


            • #21
              До: Интернет чрез GSM

              Първоначално публикуван от Тодор (Zaarin) Преглед на мнение
              ...Интернета с дейта карта е значително по-евтини, въпреки покупката на специално устройство, отколкото този през GSM.
              И това му написах по-горе. Разликата в цената може да е 1000 пъти, има си техническа причина за това.

              Коментар


              • #22
                До: Интернет чрез GSM

                Първоначално публикуван от Еmil Преглед на мнение
                ... Продължавам да питам останалите оператори, дали при тях няма нещо по-нормално ...
                Vivacom имат пакети за мобилен Интернет по 50, 150 и 750 МВ на цени съответно 5, 10 и 20 лв/месец, но могат да се ползват само ако имаш договор за GSM при тях.
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #23
                  До: Интернет чрез GSM

                  Обадих се и питах... Като цяло е доста скъпо удоволствие. Разликата дали ще се ползва телефон или техен модем е няколко пъти по-ефтино, в полза на модема(предплатена услуга със специална SIM карта). И все пак: 1 евро=5MB. Ефтиният вариант.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Интернет чрез GSM

                    Който пита, обаче, намира по-добри варианти... Най-новото в цялата работа, което операторите по някаква причина(вероятно, за да продават и модеми) не казват веднага е, че може да се активира картата да работи точно като карта за данни. За целта само изпратих съобщение колко GB искам и ми свалиха определената сума от редовната сметка, като я превърнаха в GB. И цената е много по-друга... 12 евро за 1GB! Точно толкова вземат за ADSL с лимит!
                    Удоволствието е почти пълно. Осигуряват бърза връзка и единствено bluietooth връзката ограничава комуникацията. Вероятно ще опитам с кабел.
                    Имам и една молба. Ако някой колега иска и може да помогне, разбира се... Необходим ми е код за отключване на телефона. Калкулаторите и програмите, които имам не включват моя модел. Старички са. Телефонът е Sony Ericsson k550i, IMEI: (изтрито по искане на Emil), оператор Telenor
                    Последно редактирано от sparkybg; 20-09-09, 01:16.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Интернет чрез GSM

                      За колегите с Нокия (примерно моята 5800, може и малко по-старичка), няма нужда да се свързвате през *99#, влезте в сайта на Нокия и си изтеглете версията на PC Suite за Вашия телефон, вътре си има вградена програма за ползване на телефона като модем.
                      Достатъчно е само да го свържете през bluetooth или USB за лаптопа си и след това с едно натискане на бутона от програма се свързвате. Аз например имам активиран GoWeb300 от Глобул на СИМ-картата, която ползвам за разговори и тези 300МБ в рамките на един месец ми вършат перфектна работа за браузване от лаптопа. Не е лошо да си сложите и програма като NetMeter да Ви следи трафика.
                      Връзката в София е идеална, като предполагам във всички по-големи градове ще е така.
                      Ако не Ви се занимава с bluetooth и кабели, препоръчвам програмата JoikuSpot Light. Свалете си я безплатно от сайта, слагате я на телефона си, стартирате я и тя го превръща в перфектен Wi-Fi рутер
                      124 -> 164
                      T4

                      Коментар


                      • #26
                        До: Интернет чрез GSM

                        Като стана дума за "Глобул", това предплатен пакет ли е и колко струват тези 300MB?

                        Коментар


                        • #27
                          До: Интернет чрез GSM

                          Първоначално публикуван от sando08 Преглед на мнение
                          ... влезте в сайта на Нокия и си изтеглете версията на PC Suite
                          По-горе написах, че това не бива да се прави. Поддържам мнението си, ако компютърът трябва И да се използва, освен да се свърже към Интернет.

                          Инсталиран, този софтуер е около 200мб, стои резидентен в паметта, яде памет, процесорно време, време за зареждане, време за спиране, слага икони къде ли не, "интегрира" се в Explorer и всичко това, за да въведе той настройките на dial-up връзката, най вече номер *99#.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Интернет чрез GSM

                            Аз те послушах и съм доволен от резултата. Избягвам резидентни програми. Сега ме интересува само кой от българските оператори има предплатена такава услуга и на каква цена.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Интернет чрез GSM

                              http://globul.bg/bg/mobilenet.html?posm=1

                              Ето я офертата на Глобул за мобилен интернет. 300-те МБ не са предплатени, ами дефакто си ги плащаш всеки месец, без значение дали ги използваш докрай. Разбира се ако ги надхвърлиш тогава си плащаш всеки МБ горница по 24 стотинки, което пак си е оферта пред 2.40лв.

                              Аз доскоро ползвах нет от Мтел с PCMCIA карта, но 40лв за 1.5ГБ на месец не ме устройваха и през юни ги отрязах, когато ми свърши договора. Реших да изчакам Септември, когато обикновено изкарват новите оферти и ето пресни, пресни - http://www.mtel.bg/mc/pricebroadband.php

                              Огледах се в M-tel Power Surf. За около 2.5 години работа на лаптопа, (в съчетание разбира се с два домашни компютъра всеки с LAN) не ми се е наложило да ползвам повече от гигабайт на месец, като средния ми трафик е около 300 МБ. ПРостите ми сметки показаха че нета ще ми излезе 20-тина лв. месечно и мисля от другия месец да го пробвам. Пича в магазина на Мтел каза че мога да си ползвам мойта си PCMCIA карта, само трябва да ида да ми дадат нова СИМ карта с номер за данни. Даже щели да ми подарят и USB стик към нея.
                              124 -> 164
                              T4

                              Коментар


                              • #30
                                До: Интернет чрез GSM

                                Първоначално публикуван от Еmil Преглед на мнение
                                Аз те послушах и съм доволен от резултата. Избягвам резидентни програми. Сега ме интересува само кой от българските оператори има предплатена такава услуга и на каква цена.
                                Ами те са три. Прозвъни ги (не разчитай на сайтовете им, не са стока и трите) и ще ти стане ясно.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X