Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв телефон (смартфон).

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какъв телефон (смартфон).

    Първоначално публикуван от A.pantev Преглед на мнение
    ...
    Колега сравнението е неуместно... Сравняваш хардуер, който по същество е разработен около операционната система, която разпространяват Apple и операционна система (Андроид) разработена да работи на всичко - дори и хладилници и печки. Като стана дума имам телефон (Sony W серията, но 810 ли беше? или 830? или 930? не мога да кажа в момента, че е забутан в играчките на децата) който е на...8? да май 8 години и работи страхотно. Преди няколко месеца го носих за да не ми пълни тухлата (LG V10) джоба докато обикалям пресечен терен. Еднственото, което мога да кажа е, че батерията пада за около ден... защото си е оригиналната, която идва с него...

    И като стана дума... т.нар. iPhone е същата боза като всички останали - SoC подложка, разработена от Apple използвайки елементи от Samsung, Foxcon, Qualcomm и някои по-малки компании.

    Коментар


    • От: Какъв телефон (смартфон).

      И аз да добавя Xperia E 2012 година. Ако не се ползва постоянно за игри(а тои само за това се ползва игри + youtube) батерията държи 3-4 дена. Проблеми само като сложиш нещо което не е за него (с 512мб рам е)

      Коментар


      • От: Какъв телефон (смартфон).

        Вероятно и двете си ги бива, немойте да се лютите .
        Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

        Няма вече Диско,няма вече Pinz...

        Коментар


        • Re: От: Какъв телефон (смартфон).

          Първоначално публикуван от господин никой Преглед на мнение
          И като стана дума... т.нар. iPhone е същата боза като всички останали - SoC подложка, разработена от Apple използвайки елементи от Samsung, Foxcon, Qualcomm и някои по-малки компании.
          Напълно логично е използването на елементи от външни производители. Няма никакъв смисъл да разработват нещо стандартно, това са страхотни и неоправдани разходи, който ще доведат до жестоко оскъпяване на крайния продукт, а ефекта ще е същия.

          Коментар


          • От: Re: От: Какъв телефон (смартфон).

            Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
            Напълно логично е използването на елементи от външни производители. Няма никакъв смисъл да разработват нещо стандартно, това са страхотни и неоправдани разходи, който ще доведат до жестоко оскъпяване на крайния продукт, а ефекта ще е същия.
            Не споря - напротив - точно това искам да правят - това намалява производствените разходи - по-евтин продукт за нас! Просто двата продукта не са чак толкова различни и никой от двата продукта реално няма сериозни предимства в хардуерната част. Като махнем маркетинга и двете системи реално са SoC и това има определени предимства и недостатъци. Всичко друго е разлика базирана на операционните системи.

            Коментар


            • Re: Какъв телефон (смартфон).

              Точно така е.

              Коментар


              • От: Re: Какъв телефон (смартфон).

                Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                Напълно логично е използването на елементи от външни производители. Няма никакъв смисъл да разработват нещо стандартно, това са страхотни и неоправдани разходи, който ще доведат до жестоко оскъпяване на крайния продукт, а ефекта ще е същия.
                Малко допълнение. Процесора Ах, нищо че в основата си някъде е ARM , си е тяхна доста изменена разработка и се произвежда в самсунг , но и други чипмейкъри. Останалата част от хардуера не е тяхна разработка, но силно се намесват.

                Коментар


                • От: Какъв телефон (смартфон).

                  Някой може ли да отдели постовете за Левски и ЦКСА? Благодаря.

                  Коментар


                  • От: Какъв телефон (смартфон).

                    Ако помня правилно... ARM не правят чипове - само ги разработват. Чисто физически всеки си ги прави сам използвайки лиценза и разработката на ARM. Реално всички са кюпа по един или друг начин. Qualcomm, Samsung, Apple (през Samsung), и Huawai правят финалните разработки и произвеждат чиповете - всичко останали си купуват от тях.

                    Коментар


                    • От: Какъв телефон (смартфон).

                      Първоначално публикуван от dragozow Преглед на мнение
                      Моят на година и нещо го продадох на колежка, месец и нещо след това спря да се зарежда, поръчахме му един лентов кабел и батерия от Алито. Аз имам от два месеца Ulefone power 2, пак батерия 6000 mAh, 4 ram, и др. Ако не го ръчкам непрекъснато изкарва 3 дни с едно зареждане, говоря много. Лично аз съм доволен че не мисля само за зарядно. Пробвал съм го след 5 часа в режим навигация с пуснат блутуут, батерията показваше, че остават 65%. Като за ~170 долара е прекрасен, не бих дал 800 лв за Самсунг с подобни параметри, след година и нещо така или иначе ще иде в OLX.
                      Взех двойката на китаеца и аз.
                      На първия му смених батерията, но без да искам го треснах в земята след два дни. Тъчскрийнна се пукна. Изчаках го и него, но тъча ,въпреки че го има като резервна част,няма вариант да го отлепиш без да повредиш дисплея.
                      Sent from my Nokia s fenerche

                      Коментар


                      • От: Какъв телефон (смартфон).

                        Двойката е готина, не се запъва на нищо. Вече три ъпдейта пуснаха Ulefone, като за телефон за около 300 лв е бижу. Аз най-много се кефя на батерията.

                        Коментар


                        • От: Какъв телефон (смартфон).

                          Днес трябва да е представена nokia 8. Едно време бяха добри телефони, ама нокиа с андроид нямам идея какво е.
                          Някой да се изкаже?
                          Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                          Коментар


                          • От: Какъв телефон (смартфон).

                            Първоначално публикуван от dragozow Преглед на мнение
                            Двойката е готина, не се запъва на нищо. Вече три ъпдейта пуснаха Ulefone, като за телефон за около 300 лв е бижу. Аз най-много се кефя на батерията.
                            Е да де то това му е интересното /и нормалната памет/.
                            Sent from my Nokia s fenerche

                            Коментар


                            • От: Какъв телефон (смартфон).

                              В момента съм Allview P8 и телефончето е супер, само че gps-a му е много слаб. Постоянно губи връзка, показва че съм на съседната улица и др. Ползвам го с google maps. Бихте ли споделили на кои модели им работят добре навигациите. Ползвал съм няколко пъти на айфон и е уникална, но не искам такъв телефон по куп други причини вкл. и високата цена. Някой има ли наблюдение как са при Huawei P9 lite и P10 lite
                              Кольо Динев

                              Коментар


                              • От: Какъв телефон (смартфон).

                                За Р9 лайт не знам, но при ”чистия” Р9 не съм забелязал някакви проблеми с позионирането по ГПС. А го ползвам сравнително често (за викане на такси).

                                П.С. Току що си направих експеримент. В момента съм в провинцията, в къщата на родителите ми. Позиционира ме точно върху нея.
                                Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X