Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв телефон (смартфон).

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
    Наскоро си взех Самсунг, струва някъде към 600 лв. по магазините. Взех го единствено защото след сключване на договор с оператора ми го дадоха за 100 лв.
    До сега бях (вече почти 4 години) с Шаоми, което бях купил тогава за 280 лв.
    Ами Самсунга за мен е много прехвалена марка за цената си !
    Шаомито беше по-добро в много отношения, а цената на половина.
    Другия път, когато се наложи да купувам вече знам какъв ще е...
    Какъв точно Самсунг? И какво те разочарова? Защото аз преди година и нещо си взех Самсунг А10 за към 200лв. и съм повече от доволен. Батерията кара между 8 и 11 часа активно ползване, тоест за ден, ако не работиш на него, не можеш да я изтощиш. Дават го с две актуализации на андройда(тъкмо вчера ми дойде Андройд 11) + още 1 година(наскоро четох,че май ще са 2) поддръжка на сигурността. И въпреки, че е само с 2гб памет до сега съм нямал проблем с никое приложение, което ми е трябвало. Включително ме учуди, че на него си гледам без проблем 1080p h265 филми. Малко лагва при смяната на един браузър към друг, когато съм отворил едновременно два браузъра на един екран, но нищо фатално. Камерата, поне за моите изисквания е повече от отлична както на дневна светлина, така и на нощна със светкавица(без светкавица е трагедия). Кнокса(СП) също е голям плюс. С него на практика имаш два телефона в един. Аз лично в основня си държа общите неща, а в СП си държа приложения за банкиране, разплащане и.тн. За интерфейса да не отварям дума... е трябваше да изгледам няколко клипа в тубата докато му разбера всичките благинки, но си заслужаваше.

    Да подчертая, че това ми е първия Самсунг и със следващия може да се разочаровам, но за сега не смятам да взимам нищо друго освен Самсунг. Преди това съм имал от по известни китайци като Леново, Шаоми, Хуауей до по неизвестни като Уток и Уйнк.
    Life is good... on a dirt bike!

    Коментар


    • Модела е А32.
      Като цяло ми се струва по-бавен от Шаомито. Не съм много на ясно с характеристики и т. н., но би трябвало да е по-добър Самсунга на хартия.
      Батерията държи много, но и Шаомито първите 2 години беше така, с времето спадна капацитета и, което е нормално все пак.
      Има и други неща, които не ми харесват, но са от Андроида, от по-новата му версия.
      Който търси , намира !
      Човекът е човек, когато е на път !

      Коментар


      • cross4funbg
        cross4funbg коментира
        Редактиране на коментар
        Ами, ако все още не си, може да потърсиш сравнени между двата телефона, както и отделно между процесорите им. Възможно е да си попаднал на дефектен. А може и конкретния А32 толкова да си може - щом скоростите са ти водещи е трябвало да проучиш предварително.

      • cnc82
        cnc82 коментира
        Редактиране на коментар
        Не е дефектен телефона. Може и да се заблуждава, ама надали. Между другото, както казах много неща не ми харесват в самия нов Андроид.
        Например като реша да звъня на някой от историята на повикванията, като кликна на името - не го набира веднага, а излизат опции за разговор, съобщение, видео разговор и хронология. Това не ми е удобно.
        Другото което е не ми изписва при пропуснато повикване колко точно пъти е звънял номера.

    • Гледам сте размърдали темата, което се канех да направя от няколко седмици.

      Преди няколко месеца ми изтече договора и, понеже нямаше интересни предложения, реших да поизчакам за такива, които, мисля, трябва да се появят скоро.

      На най-високите тарифи съм, и като подписвам договор си взимам и телефон, като таргета ми е в ценовият диапазон 600÷800лв

      Огледал съм се в Motorola G100, но окото ми хванаха и XIAOMI REDMI NOTE 10 PRO и XIAOMI MI 11 LITE 5G

      Предполагам, че под Шаоми имате предвид XIAOMI, та може ли да помоля лични впечатления от ползватели, безпристрастни по възможност ?
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • IvanIvanovi
        IvanIvanovi коментира
        Редактиране на коментар
        OK си е шиомито за тези пари, но все пак зависи и с какво го сравняваш. Аз смених Самсунг S8, което беше върховия модел преди време и съответно 3 пъти по-скъп със Xiaomi Mi 10 Lite по съвет от тази тема /най-вече Спарки го похвали/ и не съжалявам. Единствено снимките са по-калпави, нищо че уж е по-нов модел, с 3 камери и намкваси резолюция.

      • Чавдар (V93)
        Чавдар (V93) коментира
        Редактиране на коментар
        Доволен съм от XIAOMI REDMI NOTE 10 PRO

      • cnc82
        cnc82 коментира
        Редактиране на коментар
        Да, Шаоми е Xiaomi. Аз бих избрал някой от тях, за съжаление когато ми предлагаха на мен бяха само 3 модела и точно този бранд липсваше от офертите.

    • Първоначално публикуван от cnc82
      Не е дефектен телефона. Може и да се заблуждава, ама надали. Между другото, както казах много неща не ми харесват в самия нов Андроид.
      Например като реша да звъня на някой от историята на повикванията, като кликна на името - не го набира веднага, а излизат опции за разговор, съобщение, видео разговор и хронология. Това не ми е удобно.
      Другото което е не ми изписва при пропуснато повикване колко точно пъти е звънял номера.
      Вчера от любопитство се порових за сравнения на а32 със съвременни шаомита и баш на споменати в темата mi 11 lite и note 10 основно разглеждах. Та общо взето, що се отнася до бързината, шаомитата бият в стартирането на самия телефон и в стартирането на игрите( в самите игри общо взето е едно и също, като изключим, че специално note 10 на някой игри му даваха, че забива, но вероятно е било софтуерен проблем който вече е решен) В отварянето на общите приложения - на телефона, социални и т.н няма кой знае каква разлика. Та би било доста странно, ако 4 годишния ти шаоми е по-бърз от самсунга - това би значило, че ще съизмерими с новия mi 11 lite.

      Що се отнася до другото на а32:

      Като влезеш в историята не натискай върхо избрания контакт, а плазни върху него и директно си набира.

      За броя пропуснати повиквания вероятно ще има някаква опция, но за два дена от както съм с андройд 11, все още не
      съм успял да пропусна повече от едно повикване, та не знам дали при мен изобщо има такъв проблем. Ако има и намеря решение ще пиша.
      Life is good... on a dirt bike!

      Коментар


      • cnc82
        cnc82 коментира
        Редактиране на коментар
        Благодаря ти за информацията !
        Вероятно има доста неща които работят, просто са по друг начин и не ги знам.
        По въпроса за броя повиквания, нямах предвид 2-3 или 4 пропуснати, а колко дълго е звънял даден номер, примерно най-много на стария ми Андроид беше " Звънял 10 пъти", това за едно повикване.
        Друг пример за същото е когато някой само ти прозвъни, тогава изписваше "Звънял 1 път", по този начин се ориентирах, кой колко спешно му трябвам.

        П. П. Стария ми телефон беше Redmi 5 Plus.
        Последно редактирано от cnc82; 08-09-21, 13:16.

      • cross4funbg
        cross4funbg коментира
        Редактиране на коментар
        Аааа, загрях, за времетраенето на самото пропуснато повикване говориш. За съжаление не показва такова инфо. И на предните версии на интерфейса на самсунг с андройди 10 и 9( с по-стари не съм имал досек) мисля нямаше, или поне не съм обърнал внимание. Вероятно в магазина има приложения, които поддържа тази опция.
        Последно редактирано от cross4funbg; 08-09-21, 20:16.

    • Относно тези два модела XIAOMI REDMI NOTE 10 PRO и XIAOMI MI 11 LITE 5G, може ли впечатления за камерите.
      По-новият е с повече мегапиксели, което не ме блазни, защото е важна и оптиката.
      Също така е и със Snapdragon 780, с който е и Moto G100, но пък е с по-малка батерия от REDMI NOTE 10 PRO, който е с 4 камери и записва 4К видео.

      За сега XIAOMI-тата ми идват на по-добри пари от Motorolata, която предпочитам, но са IP53, и като дойде времето за подписване на договор, ако разликата в цените е такава, ще предпочета XIAOMI, та ще се радвам на отзиви за батерии и камери.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • Имаш dpreview и прочие сайтове за целта. Аз си купих сегашното Xiaomi Mi Note 10 именно заради доброто фото. И е добро - факт. Първото ми фото, дето понякога на тъмно снима по-добре отколкото виждам.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • IvanIvanovi
          IvanIvanovi коментира
          Редактиране на коментар
          аз си купих точно същия, но когато гледам на компа снимките правени с него на светло, изглеждат по-зле от тези правени с S8 на същите места и обекти. Иначе на телефона си изглеждат добре. Снимам на стандартни настройки, нищо не съм пипал - може и това да е причината.
          Нощно време не снимам.

      • Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        Имаш dpreview и прочие сайтове за целта. Аз си купих сегашното Xiaomi Mi Note 10 именно заради доброто фото. И е добро - факт. Първото ми фото, дето понякога на тъмно снима по-добре отколкото виждам.
        В момента съм с Motorola One Vision, от която съм изключително доволен.
        Нощните снимки ѝ стават страхотни, защото от четири съседни пиксела софтуерно прави един, и някои снимки стават по-хубаво от дневните - правил съм си многократни експерименти.

        Това всъщност е една от причините поради които не ми се рискува с XIAOMI, въпреки че приятели са много доволни от марката, но за съжаление никой от тях няма споменатите модели, особено MI 11, което е модел на 3÷4 месеца.

        Относно ревютата, разбира се, че ще ги погледна, но предпочитам да чуя/прочета мнения на хора които познавам поне виртуално, дори да са пречупени през тяхната призма.

        Ако съм сигурен, че камерата работи прилично, бих го взел, но тези над 100М пиксели ми звучат маркетингови и нереални.
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • Тези над 100 мегапиксела правят точно това, което си писал - от няколко пиксела един. Моето Xiaomi включително.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение


            Ако съм сигурен, че камерата работи прилично, бих го взел, но тези над 100М пиксели ми звучат маркетингови и нереални.
            Не мога да кача тук снимка, правена на 108М, ама поне за моята употреба особена полза от тях не виждам. Само дето файловете са големи

            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • Преди 3-4месеца купувах телефон , взех Самсунг А52 5Г. Хубав е взех 2. На промоция от оператор беше 600лв, Самсунга е за Америка,, изработен в Корея, прекрасен екран,куаликом процесор и сони камера. . Снима по добре от ОнеПлус, , Софтуера е без бъгове, за разлика от ксиоми, На всички оператори тръгва автоматично WoLTE, VoWiFi i 5Г.

              Има по нов модел с по силен процесор.
              Не съм фен на хиаоми, добри са на книга , ама все нещо не работи. Камерите им на книга са супер, ама снимките са зле.
              Ползвам този сайт за сравнение
              https://www.kimovil.com/en/compare/s...galaxy-a52s-5g

              Коментар


              • Аз пък от шайоми съм доволен, имам един за китайския пазар с 10 ядрен процесор медиатек и един за европейския пазар 9т про(с поп ъп предна камера),за сега съм много доволен. Редовен ъпдейт на миуи и до сега не е имал бъгове.
                Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                Ford Fiesta 1.4 Tdci

                Коментар


                • kbot
                  kbot коментира
                  Редактиране на коментар
                  Моето шайоми направи година. Също доволен. Особено камерата.
                  Предишното ми LG G6+ правеше всичко добре, само като телефон имаше проблеми

              • Снощи, или по-скоро тази сутрин, видях, че Виваком са пуснали два модела Моторола излезли на пазара Септември 2021, които ще разгледам подробно в нормално време, но ако свалят малко цената на G100 ще я взема, щото ми покрива нуждите, а и съм доволен от марката.

                Така или иначе чакам да излязат планове на оферта, та имам време за мислене.

                ... но XIAOMI - то е на скамейката де.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • kbot
                  kbot коментира
                  Редактиране на коментар
                  Жената имаше Мото, но беше слабичко, от промоция някаква. Изкара си срока нормално. Още е живо, но вече не се справя добре с интернета и го смени.

                • Джоу (x3mrjoe)
                  Джоу (x3mrjoe) коментира
                  Редактиране на коментар
                  С Motorola One Vision съм, която беше топмодела на марката когато излезе, като по същото време я взех, и която ми покрива нуждите и в момента.

              • С риск да бъда досаден(щото писах по същия въпрос преди два месеца някъде)
                Хора помогнете ми да си избера телефон! Търся от година и свястно не мога да намеря - направо се чудя кво да правя!
                Изискванията: смартфон трябва да е заради "wechat" и някои други...
                - Искам да мога да го нося в джоба без да се притеснявам че ще го счупя или надраскам - в предния джоб а не отзад на гъза!Това ще рече екран до 5 инча - айде максимум до 5.5.
                - Да може да издържа батерията поне 2-3 дни - сегашния ми вече е на 3 години и батерията държи към седмица при зверско говорене.
                - Да е противоударен - с здрав дисплей(да не се пука и драска)
                - Да има 3.5 мм жак(подавам сигнал) да е андроид от 7 нагоре и блутута му да е читав.

                Ей не мога да намеря нищо и това е!
                Най близко до размери и визия е айфон 12 и се събира в джоба без да изглеждам възбуден - но немам нерви да го зареждам всяка вечер и няма 3.5 жак - отделно е един такъв нежен нежен.Само да го изтърва и край...Направо се чудя как ги купуват...
                Има модел на окител с всичко което искам - държи седмица и е пушка - ама не мога да го нося бре - егати прасето - в никой джоб не се събира
                Хаоми маоми ред пред - не ги познавам много нежни ми се струват - ама ако мислите че има нещо подходящо - кажете да го видя????
                Самсунга има една версия дето биле противоударни - изглеждат добре - ама пак големи+ калпава батерия - то всяка вечер да го зареждаш - абе аз ли ще му прислугвам или той ще работи за мене????
                Има едни CAT - долу горе биват - таман си заплюх един модел че е 4.5 дисплей то взе че бил стар модел - сега е S42 - ако не ми дадете нещо по добро - май ще скачам на него - ма не ми вдъхва доверие нещо...
                Има един сайт здрави телефони - бяха наистина здрави имаше избор и телефоните бяха супер - ама собственика вече го няма - сложили една мацка да продава - тя горката не знае нищо - подръжката вече я няма - и ужас - и телефони няма.В смисъл има едни огромни и вече се губи смисъла...
                Не искам да взимам от Китай - определено имат модели за мен - проверих - ама кофти поддръжка - те са направени за китайския пазар

                Дайте идея хора - отчаях се!
                Ще черпя който ми помогне и стане работата!
                Не ми се свиди!

                Коментар


                • Dilyan Zagorchev
                  Dilyan Zagorchev коментира
                  Редактиране на коментар
                  Umidigi Bison. 8гб ром, 128гб вътрешна IP68/IP69K, 3, 5 жак, батерия 5000мАч с бързо зареждане. Само дисплея дето му е 6,3.Нямам такъв и не го рекламирам, просто ми стана любопитно търсенето ти. Успех в избора

                • mishomishev
                  mishomishev коментира
                  Редактиране на коментар
                  А видях го този бизон! Вярно е - тоз модел изглежда практичен и има всичко каквото искам! Бре как съм го пропуснал не знам.И цената му бива...
                  Единствения сериозен минус е че е огромен и не мога да го пренасям... Каква е тази мания да се правят огромни екрани не знам.Не всички са чиновници и носят чантички.
                  Имайки във впредвид цената му обаче - оставям го като пръв вариант(засега) и ако не намеря нещо по добро - ще е този докато намеря нещо по удобно...

              • Ябълка. Разбираемо защо от подписа на съфорумец
                ,,Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража."
                пп и завидна владкова популация
                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                Даника
                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                Коментар


                • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
                  ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
                  Редактиране на коментар
                  Я пробвай Ябълка SE , ама от старите . Вярно няма да е нов , сменяш батерията , че ще е заминала и си свиркаш . Сега по една седмица няма да държи, но ако не ровичкаш много изкарва 3 дни

                • mishomishev
                  mishomishev коментира
                  Редактиране на коментар
                  Според теб стар айфон ще ми свърши работа?? Абе и по 3 дни да издържи - пак бива.Наясно съм че все с нещо трябва да направя компромис.
                  Кой точно модел ?? Може ли примерна оферта линк или поне насока??

              • Във връзка с ябълките, днес, с кафето, повече от час рових за телефони, и в момента в който вляза с регистрацията си във вивакомският сайт, веднага ми набутват оферта "специално за мен" един Въйфон. Това се случва постоянно поне от месец.
                По някакви причини явно почват да ги набутват яко.

                След поредното ровене пак стигам до извода, че оптимума за мен е Moto G100.
                Чакам още малко , та белким смъкнат някой лев, но и да не - пак ще скоча там.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • mishomishev
                  mishomishev коментира
                  Редактиране на коментар
                  Джоу не може брат! Компа(лаптопа е незаменим в мойта работа).
                  Ама ти видях телефона - кой джоб го събира това животно??
                  Може би ако си като Майкъл Джордан висок и той има едни панталони 60 размер - и джобовете му събират малък таблет....
                  И как тъй не си чупил апарат? Ми ти си феномен бре.

                • Джоу (x3mrjoe)
                  Джоу (x3mrjoe) коментира
                  Редактиране на коментар
                  Ми то дали ще си счупиш телефона или ще се блъснеш с колата е едно и също - просто внимаваш какво правиш, и винаги всичко се случва по правилният начин.
                  ... или поне на 90÷95%

                  Обикновено разчитам само на два предни джоба, на къси панталони или анцуг, в които абсолютно винаги е телефона, ключовете и портфейла с документите, и некви стинки, разбира се.
                  Зимата съм с лека пухенка върху фланелките когато слизам от колата, но пак си държа всичко на същото място защото усещам кое къде стои и няма шанс да загубя или счупя нещо.

                  Нищо сложно - въпрос на организация.

                • zik7777
                  zik7777 коментира
                  Редактиране на коментар
                  А какъв е телефона който се ползва сега.

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X