Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за 2G/3G покритие в България.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за 2G/3G покритие в България.

    Най-накрая и аз се реших да сменя стария Самсунг Б2710 със смартфон, за разнасяне по чукари и шубраци. И понеже новата машина е дуал-сим, се замислих карти на кои оператори да и ръгна. Досега самсунсга съм го ползвал с мобилтелска карта, но по-скоро по навик.

    Идеята е да имам 2 карти, задължително към различни оператори. Едната - основна, ще се ползва както за разговори, така и за интернет. Другата - бекъп, ще се ползва само за разговори (второто СИМ гнездо поддържа само 2G карта), в случай че основната карта няма покритие.

    Та от тук и въпроса. По ваши лични впечатления, коя мрежа има най-добро 2G, съответно - 3G покритие в България. Както казах и по-горе, интересува ме покритието на по-зачукани места.

    Въпросът ми е чисто технически, не коментираме финансови параметри, планове, договори и т.н., там все ще намеря начин да се ориентирам сам
    Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

  • #2
    От: Въпрос за 2G/3G покритие в България.

    Имам поглед на над 250-300 точки в мрежата на глобул и мтел,от глобул съм/сме отвратени,в момента масово подменяме глобулски дейта карти с мтел,за виваком незнам.
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос за 2G/3G покритие в България.

      viva + mtel
      globul не е чак толкова зле, но е твърдо на 3-то място по покритие по мое мнение.

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос за 2G/3G покритие в България.

        Виваком лъжат за покритието като разпрани.

        Исках да си взема карта за село. Питах. От Ментел откровенно си признаха, че точно на това място няма 3Г и не е ясно кога ще има.
        От Виваком бяха категорични. 100% покритие 3Г, скорост 'намси колко, ..Да ви направиме договор за 3 години!?!?!? Опаа!?!?
        Взех си карта за 15 дена да пробвам. 3Г не се наблюдава ни на 900 ни на 2100 а 2Г-то два пъти по-бавно от това на Ментела.
        Тогава го отписах тия за постоянно.
        Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
        Към модераторите-А изтрийте го сега.
        Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

        Коментар


        • #5
          От: Въпрос за 2G/3G покритие в България.

          everybody lies

          Затова са предплатените карти.

          Коментар


          • #6
            От: Въпрос за 2G/3G покритие в България.

            Оказа се, че понякога не е everybody. Едните си признаха....
            Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
            Към модераторите-А изтрийте го сега.
            Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

            Коментар


            • #7
              От: Въпрос за 2G/3G покритие в България.

              Трябва да се пробва на място, аз преди години отивам на вр. Ботев с 2 апарата на 2 оператора, на място се оказва че покритие има само третия (тогава)
              Ползвах си радиостанцията за "връзка с външния свят".
              Винаги съм бил привърженик на това 2 оператора да се използват с 2 отделни устройства. Тези новите комбинираните ОК, много могат, много знаят готини са..... обаче падне ли батерията на апарата умират всички карти и оператори в него а като си на баира особено и сам не е приятно.
              Нося си винаги 2 апарата на 2 оператора за малко по-сигурно, че все единия ще остане включен докато се прибера на по-цивилизовано място.
              LZ1NIM/P
              B pos

              Коментар


              • #8
                От: Въпрос за 2G/3G покритие в България.

                Drukman къде е това място? Че това звучи като кьорфишек без конкретни координати. Имаш ли доказателство (записан разговор с оператор) че са казали че има 3g там? Или ще кажеш един човек в магазина каза че имало? Те са търговци, гонят брой активации и им е през оная работа дали реално има обхват.
                Ники

                Коментар


                • #9
                  От: Въпрос за 2G/3G покритие в България.

                  Аз я карам Виваком и Мтел...
                  На различни места поведението е различно...
                  Например на Ком до преди година две Мтел даваше слаб сигнал, но се провеждаше спокойно разговор. Виваком даваше 'пълен обхват', обаче явно нещо не можеха да се разберат с телефона (или дисбаланс между предавателя и приемника - предавателя дъни с голяма мощност, а не може да чуе отговора)...
                  На други места - обратен ефект...
                  Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                  Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Въпрос за 2G/3G покритие в България.

                    Трябва да се провери на конкретното място , моя скромен опит , е че на 34 километра трасе от магистрала в строеж , ползвах и трите оператора за интернет, просто на определени места си имаше обхват само на 1 от трите. Това не се промени в продължение на 3-4 години . Даже си имахме карта с написани на кой километър кой оператор се ползва.

                    И сега малко да влезем конспирацията Един приятел , който беше някакъв адвокат на един от операторите , оправяше им договорите за наем на антените , ми каза , че имало някакво "тайно" споразумение между операторите с което си разделяли територията на зони ... .аз не съм склонен да го вярвам това .. ама той се кълне
                    Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                    За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                    A1+

                    Коментар


                    • #11
                      От: Въпрос за 2G/3G покритие в България.

                      Първоначално публикуван от infineon Преглед на мнение
                      Drukman къде е това място? Че това звучи като кьорфишек без конкретни координати. Имаш ли доказателство (записан разговор с оператор) че са казали че има 3g там? Или ще кажеш един човек в магазина каза че имало? Те са търговци, гонят брой активации и им е през оная работа дали реално има обхват.

                      Мястото е село Оризаре на 10 км от центъра на Пловдив в посока Пещера.
                      "Че това звучи като кьорфишек без конкретни координати" Това е леко неприятно като мнение но ще приема, че съдиш по себеси.
                      Нямам записан разговор, но можеш утре сам да си запишеш. Предполагам, че пак така ще отговорят. Аз мога да ти подаря картата която си купих за пробата. Това ограденото е точното място.
                      Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                      Към модераторите-А изтрийте го сега.
                      Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                      Коментар


                      • #12
                        От: Въпрос за 2G/3G покритие в България.

                        Благодаря за отзивите - нещата явно клонят към Мтел и Виваком. Поне докато не пуснат 3-симови апарати

                        @NiksZh - и аз съм го мислил въпроса с падането на батерията/изпускането върху камък и т.н. на дву-симовия апарат. Решението - сегашния самсунг, с напълно заредена батерия, скътан в някой джоб на раницата, като резерва на резервата
                        Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Въпрос за 2G/3G покритие в България.

                          Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                          Мястото е село Оризаре на 10 км от центъра на Пловдив в посока Пещера.
                          "Че това звучи като кьорфишек без конкретни координати" Това е леко неприятно като мнение но ще приема, че съдиш по себеси.
                          Нямам записан разговор, но можеш утре сам да си запишеш. Предполагам, че пак така ще отговорят. Аз мога да ти подаря картата която си купих за пробата. Това ограденото е точното място.
                          Ще проверя как стоят нещата и ще пиша. Сори ако съм те засегнал ама се дразня като някой напише еди кой си е гаден щото така..
                          Ники

                          Коментар


                          • #14
                            От: Въпрос за 2G/3G покритие в България.

                            Дву-симовите апарати са се доказали като свирепа мотика на местата с проблемно покритие даже само на единия от операторите. Произтича от начина им на работа. Тези по-скъпите от тях, с два радио-модула, които в цивилизацията са по-удобни, на границата на покритието са даже още по-зле.

                            Моето разнасяне на 3 сим-карти и поне два апарата е довело до следната класация на 2Г покритието:
                            1. Мтел
                            2. Вива
                            3. Глобул/Теленор
                            Но класацията е обща за местата където съм ходил. Има обширни територии където е само Глобул или Глобул и Вива.

                            Също не съм изследвал подробно какво са направили Теленор откакто взеха ключовете. Подозрението ми е че са наблегнали на 3Г там където вече има 2Г, но нямам факти по въпроса.

                            Също знам и едно село в Родопите където в кабинета на кмета Вива имат само 3Г и нямат 2Г.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Въпрос за 2G/3G покритие в България.

                              Първоначално публикуван от infineon Преглед на мнение
                              Ще проверя как стоят нещата и ще пиша. Сори ако съм те засегнал ама се дразня като някой напише еди кой си е гаден щото така..
                              Глобул е гаден,не ща да пиша що ,понеже е служебна информацията,но не го подлагай на съмнение,идея си нямаш колко са гадни като те събудят 10 пъти през ноща и трябва да ходиш някъде щото глобул ги няма и неможеш да откажеш.С мтел които не са ми симпатични въобще,проблемите са по малко от половината с глобул.Мрежата на глобул пада петък и събота вечер като по часовник.
                              Последно редактирано от Roninn; 06-12-14, 22:40.
                              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                              Анатолий Пейчинов o8875о9815
                              https://dvrbg.com/

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X