Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Андроид 4.4 Kit Kat SD permission

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Андроид 4.4 Kit Kat SD permission

    Андроида започва да става леко ай ай ай ОС и започва много да дразни, В 4.4 Kt Kat е добавен пермишън за външната СД картата и заради него файл менаджерите "ES File explorer" и подобни не могат да трият файлове и директории на СД картата, Идеята е всяко приложение да може да пише само в собствена папка на СД картата, а защо е така и кой измисли подобна глупост идея си нямам.

    Единствено вградения в ОС а файлов менаджер може да трие и прави папки на СД. И да добавя една супер огромна глупост направена от SONY, всички телефони с Kit Kat получават файловия менаджер File Comander който не е никак лош, но ако искаш да можеш да виждаш скрити файлове, да имаш кошче и подобни стандартни неща трябва да си плащаш по 7.40 на година.
    И след като това е единствения браузър който може да пише по СД картата Sony принуждават подтребителите да си купуват нещо което го има безплатно в другите менаджери и за капак на всичко са много по добри, явно трябва да очакваме, че политиката на гугъл, ще наближи много тази на IOS.

    Какво остава за по адвансед потребителите освен да рутват свойте телефони и да ползват къстъм ром, в този ред на мисли какъв е вече смисъла да си купуваш скъп телефон, който да трябва да рутнеш за да можеш да си триеш файловете от сд картата или да останеш на стария андроид 4.3 в който този проблем го няма.
    Последно редактирано от Daniel; 26-05-14, 10:20.

  • #2
    От: Андроид 4.4 Kit Kad SD permission

    При Nexus 7 (2012) с 4.4.2 няма такова нещо. Таблетът никога не е руутван. Изглежда Sony продължават една стара сага от преди 10-на години за софтуерна защита, макар тогава да ставаше дума за windows os.

    Коментар


    • #3
      Re: Андроид 4.4 Kit Kad SD permission

      Това е политика на гугъл от преди няколко годин, до сега не е имплементирана в ромовете. При Nexus нямаш външна SD карта, проблема е само там, на вътрешната памет всичко си работи.

      Коментар


      • #4
        От: Андроид 4.4 Kit Kad SD permission

        Това верно е криво - точно външната SD карта е най-лесно да се "манипулира", най-малкото може да се извади и сложи в card reader, така че "защитата" е нулева... А и външни карти се ползват точно да си пренасочи камерата да записвам там снимките и клипчетата, да се свалят големи файлове и т.н., които са с по-голям обем. Значи ще се руутва Аз си бях щастлив с руут само на стария самсунг S2, като на всичко останало си работи стабилно и няма какво повече да се бърника...

        Коментар


        • #5
          Re: Андроид 4.4 Kit Kad SD permission

          Не схващам логиката, защо външната СД карта, никакъв смисъл няма от това. Просто вече и Андроид започва да не ми харесва. Дано измислят нещо по въпроса. За повечето потребители това не е проблем, ползват си вградения менаджер, който си работи, аз искам по адвансед неща и е смешно да плащам абонамент за файлов менаджер който може да вижда скрити файлове и директории.

          Срамота !!!

          Коментар


          • #6
            От: Андроид 4.4 Kit Kad SD permission

            В момента съм с телефон който съм прежалил (xcover 2) още като го купувах и го рутнах веднага. Доколкото знам роотването или смяната на рома нарушава гаранцията тоест ако си купя телефон за 1000 лева за да го ползвам трябва да остана без гаранция. Така ли е?
            When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

            Коментар


            • #7
              Re: Андроид 4.4 Kit Kad SD permission

              Пак си го ползваш, но СД картата ти е с по ограничени права /за обукновенните неща няма проблем/, ако го рутнеш губиш гаранцията, а ако е сони губиш бравия енджин и още нещо - пълна безмислица.

              Коментар


              • #8
                От: Андроид 4.4 Kit Kad SD permission

                Да, Последните андроиди нещо стават доста ляви. Доста от програмките при ъпдейта директно изчезнаха, защото са работили със SD карта...
                Други спряха да работят поради същата причина (искаха прехвърляне на данните само на телефона, но не и на картите..
                За щастие оригиналния мениджър си работи добре и със скрити файлове (SGS4)...
                Друга простотия - ГЛОНАС спря да работи след ъпдейта... Вижда спътниците, но не може да ги хване ....
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар


                • #9
                  От: Re: Андроид 4.4 Kit Kad SD permission

                  Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                  Пак си го ползваш, но СД картата ти е с по ограничени права /за обукновенните неща няма проблем/, ако го рутнеш губиш гаранцията, а ако е сони губиш бравия енджин и още нещо - пълна безмислица.
                  Доста глупаво. Интересно какво ли се ползва за да сработи тоя механизъм. Доколкото съм запознат с посикс стандарта не се сещам за нещо което да бачка по този начин. Чудно каква ли магария са направили.
                  When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Андроид 4.4 Kit Kad SD permission

                    При самсунг мисля, че всичко започна от KNOX системата им - желанието да направят силно ограничена откъм въздействие затворена среда, която да осигури безопасност на бизнес потребителите..
                    И последния андроид показва пряко продължение в тази насока...
                    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Re: Андроид 4.4 Kit Kad SD permission

                      Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                      ....ако го рутнеш губиш гаранцията...
                      Дрън дрън, беше тая преди. Рутнах един самсунг покет - беше гаранционен, доубих го с калпав ром и го дадох на оторизиран сервиз, върнаха ми го скоро след това с последния официален ром достъпен за модела и пожелания за хубав ден. Или нашите в Сливен са харабии или ограничението за руут се гледа през пръсти...
                      42

                      Коментар


                      • #12
                        Re: Андроид 4.4 Kit Kad SD permission

                        Всичко е възможно, зависи на кой попаднеш

                        Пермишъна е по скоро на джавата отколкото на линукса.
                        Последно редактирано от Daniel; 26-05-14, 19:17.

                        Коментар


                        • #13
                          Re: От: Андроид 4.4 Kit Kad SD permission

                          Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                          При самсунг мисля, че всичко започна от KNOX системата им - желанието да направят силно ограничена откъм въздействие затворена среда, която да осигури безопасност на бизнес потребителите..
                          И последния андроид показва пряко продължение в тази насока...
                          Да правят каквото искат, вече има убунту фоне и китайски телефони, като ще трябва да си правя телефон имам повече опции за хардуера.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Андроид 4.4 Kit Kad SD permission

                            Дани, сега стигаме до въпроса колко са като теб? Работи се за масовият юзър. Ти не си таргет клиент и спокойно могат и без теб. При колите и аз все нещо не харесвам като техническо решение, но защото там съм навътре, ама там могат и без мен. За телефоните съм прост юзър и ги правят основно за такива като мен.
                            "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                            Коментар


                            • #15
                              Re: Андроид 4.4 Kit Kad SD permission

                              Така е, но тамън се зарадвах, че има ОС който горе долу става, но това е гадно и за обикновените потребители, много програми които пишат на СД картата няма да работят. Ще искат да пишат на вътрешната памет и пак става че телефон с 16г е малко. Отделно файл експлорерите, аз си имам любим (и не само аз) вече не могат да изтрят един тъп файл или празна папка от СД картата, принуден си да ползваш стоковия, който обикновено е много тъп. Накратко не върви на добре.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X