Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Булсатком - приемници, КА модул

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Булсатком - приемници, КА модул

    Привет колеги, тези от вас които ползват сателитната тв на Булсатком, със сигурност вече знаете за големия проблем и сега върви яка смяна на блокирани приемници с нови, сега е меко казано хаос из офисите им, моя приемник е 210, засега все още не е блокирал но е било въпрос на време, питането ми е като се наложи да сменя приемника, дали да не взема КА модула им или новия им приемник, смарт тв ми е на LG и отговоря на изискванията им за КА модул?

  • #2
    Я сподели малко повече, че аз съм им абонат от години ( не че не е имало такива издънки , и нерядко ) ама засега ми работят и HD сателитния, и b-box а засега.

    Коментар


    • #3
      Първоначално публикуван от ивайло Преглед на мнение
      Я сподели малко повече, че аз съм им абонат от години ( не че не е имало такива издънки , и нерядко ) ама засега ми работят и HD сателитния, и b-box а засега.
      Булсатком
      3 дни ·
      Уважаеми клиенти,
      Възможно е да изпитвате технически затруднения с услуги за Сателитна телевизия.
      Ако приемникът ви изписва NO CERT или е блокирал на БНТ1, без опция за минаване на друг канал, то той подлежи на безплатна замяна.
      ✅ Сега заявете замяна на приемник с куриер на посочен от Вас адрес
      ✅Може да заявите необходимост от замяна по куриер, като се свържете с Национален безплатен номер за обслужване на клиенти *4800 или фиксиран номер +359 42 937200
      ✅Може да ни да пишете имейл адрес customerservice@bulsat.com или за Ваше удобство, да попълните онлайн формуляр: https://bit.ly/3BflQrh
      От Булсатком ще се свържем с Вас при първа възможност.
      .
      📺Междувременно всички клиенти могат да гледат приложението Bulsatcom TV напълно безплатно, с всички канали, налични в портфолиото на компанията
      Моля използавйте следните детайли:
      👉Потребител: free@bulsat.com
      👉Парола: bulsatcom
      Свалете приложението на смарт телевизор, таблет или телефон или гледайте през браузър онлайн на адрес https://www.bulsatcom.bg/televizia?page=online_tv






      Натиснете снимката за да я уголемите  Име:3.jpg Прегледи:0 Размер:140.4 КБ ID:6923594

      Натиснете снимката за да я уголемите  Име:2.jpg Прегледи:0 Размер:119.0 КБ ID:6923595

      Натиснете снимката за да я уголемите  Име:1.jpg Прегледи:0 Размер:231.9 КБ ID:6923596


      Ето за какво иде реч, в момента е пълен хаос и много гневни потребители, засега имам късмета че ми работи приемника, но всеки момент чакам да ми блокира и аз ще трябва да тичам за нов приемник...

      Коментар


      • #4
        В къщата подмених 4 приемника в петък....
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • Еделвайс
          Еделвайс коментира
          Редактиране на коментар
          И всичките ли ти бяха блокирани, ако са били приемниците ти 210?

        • Roninn
          Roninn коментира
          Редактиране на коментар
          Да,всички..не видях кой модел са...NO CERT

      • #5
        Току що разбрах че новите приемници имат само HDMI, да се знае за тези които ползват по-стари модели телевизори!

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:7471
Размер:14.7 КБ
ID:6923602

        Коментар


        • #6
          Първоначално публикуван от Еделвайс Преглед на мнение
          ..... дали да не взема КА модула им или новия им приемник, смарт тв ми е на LG и отговоря на изискванията им за КА модул?
          Определено ще се мятам на CA модула, след кратка проверка за моя ТВ LG, отзад има вход специално за кабела от чинията:

          13/18V
          700mA Max
          LNB
          Satelite IN


          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20230514_214218.jpg
Прегледи:6972
Размер:289.5 КБ
ID:6923643

          Коментар


          • #7
            Ако сателитната антена си хване гръпотевичка, има шанс да смениш само бок, а телевизора да е здрав. Ако използваш телевизора като сателитен приемник, сещаш се, нали?
            Не чета коментари и не отговарям на такива.

            И коментаторите...

            Коментар


            • #8
              Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
              Ако сателитната антена си хване гръпотевичка, има шанс да смениш само бок, а телевизора да е здрав. Ако използваш телевизора като сателитен приемник, сещаш се, нали?
              В нашия блок сме на 3-ти етаж, гръмотевиците винаги търсят най-лесния път, виж на село където антената е до покрива на къщата, риска вече е голям, но в нашия случай сме на нисък етаж от блок.

              Реално погледнато, нямаме нужда от чиния в града, но не един-два пъти се случва да нямаме нет и тогава освен нет, нямаме да имаме и тв, та само заради това държа сателитната ни телевизия.

              Коментар


              • #9
                На вилата съм с два приемника - по един на етаж, стария дето е като ДВД голям оцеля, но по-новия е чао! Опитах се да го сменя в Самоков в събота, но нямат в момента и съм под номер 200 в списъка на чакащите! Ако знаех, че предлагат и СА модули щях да питам за тях - много е удобно.
                Honda XL600LM, 1987
                Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                Коментар


                • #10
                  Подадох заявка за CA Модул, от Булсатком ми отговориха:

                  Булсатком: Здравейте, КА модули има във всичките ни Бизнес Центрове. За LG имаме и инструкция тук: https://bit.ly/42Z24ML,

                  Понеже не ми се чака на опашката че голямо напрежение имаше, затова посочих да получа модула по куриер, като приемника ще го върна когато мога в най-близкия им офис, да видим кога ще получа пратката по куриера.
                  Последно редактирано от Еделвайс; 15-05-23, 18:37.

                  Коментар


                  • #11
                    https://offnews.bg/ikonomika/lipsa-n...om-801018.html
                    Май основателите на компанията си отмъщават за това, че им я взеха насила.

                    А по някаква случайност се оказа, че на мен са ми сменили преди време приемника с този корейския 480 и засега работи.

                    Коментар


                    • trapper
                      trapper коментира
                      Редактиране на коментар
                      "Отмъщават" ... на кого? На клиентите, които са предплатили доставката!

                    • ивайло
                      ивайло коментира
                      Редактиране на коментар
                      Е, имаше там драма с банките и заема за новия спътник. После един ( или двамата ) основатели бяха отстранени/принудени да продадат/или не знам какво точно , че отдавна съм им само клиент. И ако на тръгване са заложили капан с лицензите за тези кодировки на новите собственици и ето ти отмъщение. Само спекулирам, нищо конкретно не знам.

                  • #12
                    Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                    Ако сателитната антена си хване гръпотевичка, има шанс да смениш само бок, а телевизора да е здрав. Ако използваш телевизора като сателитен приемник, сещаш се, нали?
                    Ако хване гръм ,му пука на антената.

                    Виж мълнията е друго.
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • #13
                      Ти докато успееш да се включиш за да уточниш, ние се разбрахме...
                      Не чета коментари и не отговарям на такива.

                      И коментаторите...

                      Коментар


                      • #14
                        В София също е драма с новите приемници - пак свършиха пред мене! СА модули има и си взех един, имам два телевизора в къщи с такива модули и просто го пъхаш и телевизора си се настройва, но тук ми дадоха инструкции как да го инсталирам?! Трябва да се въвеждат ръчно честотите на 6 транспондера ако телевизора няма Network Scan и после за активация се въвежда още и номера на СА модула - явно има разлика дали ще се ползва за сателитна или кабелна телевизия? На опашката хората споделяха, че вече има рекламации за образа и качеството на новите приемници!
                        Последно редактирано от Edo; 16-05-23, 11:36.
                        Honda XL600LM, 1987
                        Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                        Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                        Коментар


                        • #15
                          При наличие на приличен интернет дори по селата, не виждам защо продължавате да се мъчите с тия сателити. Доста остаряла технология е това.
                          Който и да е IPTV бокс е в пъти по-добър от тия паници.

                          Коментар


                          • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
                            ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
                            Редактиране на коментар
                            Далеч не всички села имат интернет ,който да е задоволиртелен за нещо различно от четене на новини

                          • Венци- малкия
                            Венци- малкия коментира
                            Редактиране на коментар
                            Да види и 4/5G-то.. като спре нещо селския нет, шервам от телефона и е даже по-добре. А1 имаха неограничен домашен 5г вече.

                          • ивайло
                            ивайло коментира
                            Редактиране на коментар
                            И вкъщи влиза оптика, ама се оказа, че не се знае от Варна до селото ( Куманово, 5 км по права линия макс) как идва сигнала, можело и да е с насочени антени. А селската мрежа е оптика, да.

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X