Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смарт TV изход за звук

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
    Ако аз търсех някакъв кеф в озвучаване на TV, бих пуснал звука през аудио системата си, а не през някакви барове, колконки, греди, пръчки и тояги...
    Хубава и качествена музика не слушаме от източник като телевизор, нито пък използваме въпросната колонка като озвучаване за музика, целта е все пак да има една идея по-добър и плътен говор при новините и чат пат инцидентна музика по телевизията, за да не звучи съвсем като от тенекиена кутия от оригиналните високоговорители на телевизора, отплеснахме се от темата за което се извинявам.
    Последно редактирано от Еделвайс; 24-06-23, 14:51.

    Коментар


    • #47
      Ми аз пробвах с усилвател но нещо му изгорЕ
      Враг усраине

      Коментар


      • #48
        Първоначално публикуван от Еделвайс Преглед на мнение
        ...целта е все пак да има една идея по-добър и плътен говор при новините и чат пат инцидентна музика по телевизията, за да не звучи съвсем като от тенекиена кутия от оригиналните високоговорители на телевизора, отплеснахме се от темата за което се извинявам.
        Именно, и аз говорех за същото.
        Като бонус - обикновено озвучителната система е налична в жилището, а за колонката произведена от LGBT трябва да отидеш до магазина.
        И като краен резултат с домашната озвучителна система се получава по-добър резултат...
        Но както е казал народа: ССП (секи сам си преценя).
        Не чета коментари и не отговарям на такива.

        И коментаторите...

        Коментар


        • #49
          Ицо домашната уредба ако я има и е съвместима с телевизора - супер.
          Ако не е така тия външни тела се съвсем не лошо , практично и бюджетно решение.
          А не е така ако трябва каквото и да било повече от прост кабел.

          Сега няма нужда да коментираме тенденцията на повечето фирми да продават телевизори с абсурден звук.
          Абсурден предвид цената на телевизора и изобщо съвременният прочит на звук.
          Пенделски номера но какво да се прави - тенденция.
          Ся поне нема как да хейтите само плод-зеленчука, очевидно не са единствените.
          Единственото "напреки" дето можем да направим е да купим аудио система за телевизора от друг производител.
          Дори от такъв, дето не прави шиб@ни телевизори а Logitech в случая е добър пример
          Враг усраине

          Коментар


          • #50
            Хора, стартирах тази тема само с молба как без да разглобявам TV да получа изход за звук регулируем от оригиналното дистанзионно управление.
            А почти всичко от това, което пишете го знам.

            Знам, че има добри саунд барове и TV с добър звук. Да, но в моя случай избора е вече направен и ми трябва решение в стил с минимум трици-максимум маймуни. И то ми е нужно вече за 2 бл TV.
            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

            Коментар


            • #51
              Струва ми се, че вариантите са в темата.
              Ако теб не те устройват тя няма как да помогне.
              Реално няма точно решение с условията, както си ги поставил.
              Или търпиш компромиси или ги променяш.
              Враг усраине

              Коментар


              • #52
                Като цяло Светльо е прав!
                Някъде по други теми аз писах че това е огромен проблем и той не е породен от производителите ами от нашите вносители.Припомням основното:
                Нашите вносители НАРОЧНО поръчват модели единствено с оптика заради галваническото развръзване - причината е огромния брой дефектирали телевизори които нямат оправяне.Това са огромни загуби.
                И че решението на този проблем не струва пари но вносителите не искат и да чуят.

                Към днешна дата:
                Засега най лесно и оптимално е просто да откачиш оригиналното мизерно говорителче и кабелчета му да излизат на малка 3.5 букса някъде.И към тази букса включват най обикновенни външни колонки 4 или 8 ома (кой каквото има) които се захранват от оригиналния звуков чип в телевизора.
                Всичко се командва перфектно звука е прекрасен колонките се местят където искаш - и на практика няма намеса в телевизора. В смисъл че не променяш вериги и режими. И това нещо даже не го правят техници - всеки по сръчен с ръцете си го прави.

                П.П
                Миналата година бях започнал работа по тази идея - като идеята ми беше много проста. Създавам(произвеждам) букса XLR която има същите габарити но е оптичен вход.Отзад си вадиш аналоговия сигнал.
                И на практика с тая букса - който каквато озвучителна апаратура си има - само си подменя едната букса и това е. Вече си ползва оптиката.Галванически развързана.
                Имаме прототипи направени - чудесно работят и са незаменими(при кръчмите) просто не намерих достатъчно добър и евтин производител

                Коментар


                • s_s1
                  s_s1 коментира
                  Редактиране на коментар
                  Това устройство го взех от ROBOX, работи перфектно, но проблема е, че сигнала подаван на оптичния изход не се регулира от дистанционното управление както високоговорителите.

              • #53
                По коментара на mishomishev да види трафчетата за галванично разделяне


                #29.1
                mishomishev коментира
                21-06-23, 09:20
                Не е правилно това решение.Въпреки че и аз съм го правил.
                Проблемите са два - на практика вземаш сигнал от говорителите където нивото е силно(прекалено силно за вход на усилвател) и това високо ниво го намалят с кутийката(а вътре само резистори) дето се вижда. И като се намали - се подава към усилвател уредба и прочие.
                Просто изпълнение което почти не се поврежда и работи сравнително добре АКО няма големи граници в входните нива.Т.е трябва усилването от дистанционното да бъде в някакви граници примерно от 0 до 25% - това ще даде от 0 до 100% на изхода на кутийката.
                Ако се усили повече - ще има отрязани пикове - което се характеризира с изкривен звук.
                Затова аз по горе казах едно много лесно и евтино решение - просто изкарваш изводите на говорителчето и закачаш някакви си твои колонки - каквото имаш. И всичко се управлява чудесно и няма никаква намеса нито технически промени.Само подменяш калпавия говорител на телевизора.
                Втория проблем на това решение е че няма галваническа развръзка - а точно заради нея производителите поставиха оптика на телевизорите.
                В конкретния случай(като гледам клипчето) в твоя случай няма проблем но за момента - според мен причината е че телевизора и уредбата усилвателя всичко е на един контакт или един токов кръг.
                Проблема ще възникне (евентуално) когато решиш да включиш уредбата/усилвателя но на друг токов кръг примерно от разклонител от друга стая или друг контакт. Е тогава ще има разлика в потенциалите и заради липсата на галваническа развръзка ще дефектира цифровия блок на телевизора.
                Между другото по горе е коментирано - ама поради намеса на тоз оня мисля че не стана достатъчно ясно...

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:viber_изображение_2023-07-11_16-03-57-325.jpg
Прегледи:104
Размер:222.9 КБ
ID:6929805 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:viber_изображение_2023-07-11_16-03-59-691.jpg
Прегледи:99
Размер:221.8 КБ
ID:6929806 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:viber_изображение_2023-07-11_16-04-01-363.jpg
Прегледи:100
Размер:213.0 КБ
ID:6929807

                Коментар


                • mishomishev
                  mishomishev коментира
                  Редактиране на коментар
                  Ааааа точно за тази кутийка си прав! Това наистина са трафчетата за галванично разделяне и резисторите на входа които убиват високото ниво до приемливо.
                  Ама точно тази "кутийка" е чудо че ги има и е рядкост.
                  Обикновенно има само резистори и някой друг кондер(не го знам защо). Идеята е просто да свалят нивото без галванично разделяне - например при колите когато СД-то няма чинчове отзад и трябва да вземеш сигнал от усилвателя...
                  П.П
                  Обикновенно оправданието за липсата на трафчета е че нямат линейни характеристики и влошават честотно сигнала(което има нещо вярно)

              • #54
                Това е идеалното решение.
                А Мишев не го слушай. Обикновено пише само за да не скучае. Затова е овладял умението многословно да не казва нищо...
                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                И коментаторите...

                Коментар


                • #55
                  Ми отвратително е това. Няма ли някакви наказания? Уж форума е да си помагаме, а той слага прът в колелото на другите, само щото му било скучно.

                  Коментар


                  • #56
                    Решението с трансформатори предлага куп предимства:
                    1. Галванично разделяне между устройствата.
                    2. Безпроблемно свързване към стъпала работещи в бридж (мостови, BTL).
                    3. Някаква филтрация на носещата честота на стъпалал работещи в клас Д, каквито комай са почти всички използвнаи в TV.
                    4. Елементарно и евтино решение, което не изисква допълнително захранване.
                    5. Покрай т. 1 предлага и защита на устройството след TV. Каквато и глупост да се сътвори преди него, е много малко вероятно това да го повреди.
                    6. Не изисква кой знае каква квалификация за да бъде свързано и монтирано.
                    7. Други за които не се сещам в момента.
                    Не чета коментари и не отговарям на такива.

                    И коментаторите...

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X