Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смарт TV изход за звук

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Смарт TV изход за звук

    Купихме на сина ни нов телефизор. Оказа се, че има само оптичен изход да допълнителни говорители. Купих приставка за усилвателя и оптичен кабел. Но се оказа, че оптичния изход за звук не се намалява от дистанционното управление. И реално старата аудиосистема не може да се ползва. Дайте идеи какво да правя, за да има качествен звук, че оригиналните високоговорители звучат по-кофти и от телефона ми.
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

  • #2
    Старата аудиосистема няма ли волуме?
    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

    Коментар


    • #3
      На нашия ТВ има в менютата за настройки на звука дали изходите да са с фиксирано ниво или да се управляват от ДУ-то. Виж в документацията на твоя ТВ.

      Коментар


      • s_s1
        s_s1 коментира
        Редактиране на коментар
        Има менюта. Пише, че ако си купя на LG оригинална аудио система ще мога да я управлявам от дистанционното управление ДУ на телевизора. Но тези озвучителни тела струват малок повече от телевизора.

    • #4
      Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
      Старата аудиосистема няма ли волуме?
      Има. ръчно-врътка с копче.
      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

      Коментар


      • #5
        И при нас го има този проблем, затова използваме блутут връзката за звука от тв, хубавото е че се управлява волумето с дистанционното на тв, както и че автоматично се свързва по блутута щом включа тв и уредбата.

        п.с. Наложи се да купя тонколонка с блутут на JBL, вади супер звук за размерите си, по тоза начин кеф ти от ТВ звук, кеф ти от смартфона и др. устройства да си пускаш музика .

        Ето къде ми седи тонколонката:

        Натиснете снимката за да я уголемите  Име:20230314_065132.jpg Прегледи:0 Размер:461.0 КБ ID:6915929

        Батерията му е много яка, изкарва по един месец ако слушаш нормално без волумето да е на мах, има много приложения да го ползваш и съм много доволен, лятото го нося с мен по почивките и става купон .
        Последно редактирано от Еделвайс; 14-03-23, 05:56.

        Коментар


        • s_s1
          s_s1 коментира
          Редактиране на коментар
          Имам такава колонка, но свири грозно и е моно. Имам изградено озвучаване с красиви дървени колони с метални решетки боядисани в стила на стаята.

      • #6
        Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
        ...Дайте идеи какво да правя, за да има качествен звук, че оригиналните високоговорители звучат по-кофти и от телефона ми.
        Вземи сигнал от изхода за слушалки...
        Не чета коментари и не отговарям на такива.

        И коментаторите...

        Коментар


        • s_s1
          s_s1 коментира
          Редактиране на коментар
          Няма такъв. И е сглобен така, че ще му личи отварянето на капаците.

      • #7
        Купуваш саундбар.
        емил златков
        паджеро 2.5тд
        ве стром 650

        Коментар


        • s_s1
          s_s1 коментира
          Редактиране на коментар
          Имам си озвучаване, не искам да добавям пластмасови боклуци за озвучаване. Нужно ми е да регулирам нивото на звука от дистанционото управление на телевизора.

      • #8
        Има може би още едно решение което би трябвало да ти свърши работа, ето го и струва 69 лв от емаг, Bluetooth приемник Smart Technology M8, предавател 5.0 NFC, стерео 3,5 mm AUX жак RCA оптичен безжичен аудио адаптер, микрофон, IR дистанционно управление за телевизор.

        Натиснете снимката за да я уголемите  Име:2.jpg Прегледи:0 Размер:80.0 КБ ID:6916080


        Натиснете снимката за да я уголемите  Име:1.jpg Прегледи:0 Размер:59.1 КБ ID:6916081

        Коментар


        • #9
          "The tablet" ме просълзи...
          На картинката е нарисувано, че към модула мога да свържа тонколони. Искам да видя как ще стане това и да чуя какъв би бил звука.

          Не си давайте парите на такива неграмотни тикви! Оставете ги на диета.
          Не чета коментари и не отговарям на такива.

          И коментаторите...

          Коментар


          • #10
            Дай модел на ТВ , но все пак предполагам,че в менюто за звук (допълнителни настройки или в общи някъде) трябва да има избор на цифров изход - RAW или PCM - това е.

            Коментар


            • #11
              И аз имам същия проблем. Изкарах му аудио изход от скарт буксата, но изхода не е след потенциометъра, а саундбара ми няма дистанционно... На вилата един 55 инчов пак зор му изкарах аудио изход, но както питащия - с конвертор от оптичен изход, но там нивото на звука се командва с дистанционното на ТВ. И се записвам да следя за решение.

              ПП. Помня, че съм питал ТВ техник дали не можем да направим аудио изход директно от високоговорителите, ма не можело.

              Коментар


              • Roninn
                Roninn коментира
                Редактиране на коментар
                Може

              • s_s1
                s_s1 коментира
                Редактиране на коментар
                На всички неща с високоговорители може да се извади изход с RC група, ако има достъп до високоговорителя. В случая не искам да го разглобявам, за да не загубя гаранцията.

            • #12
              Първоначално публикуван от Veselin Monkov Преглед на мнение
              ...ПП. Помня, че съм питал ТВ техник дали не можем да направим аудио изход директно от високоговорителите, ма не можело.
              Може разбира се, но вероятно го мързи или е техник ниво L1 - смяна на платки и кондензатри...
              Не чета коментари и не отговарям на такива.

              И коментаторите...

              Коментар


              • #13
                ПП. Помня, че съм питал ТВ техник дали не можем да направим аудио изход директно от високоговорителите, ма не можело.

                Може и наистина да не може !
                По рано масово мои клиенти сами си отваряха телевизорите и просто извеждаха една букса (грозно но работи) - на която директно закачаха каквито колони имат (4 или 8 омови) - решението беше технически издържано защото промените по телевизора бяха минимални - просто накрая жичките вместо на малкото говорителче отиваха на техните си колони - и се чуваше чудесно и се управляваше чудесно(всичко от дистанционното на телевизора) .
                Ама един от телевизионните майстори разправяше че някои от евтините телевизори имали един чип дето всичко било интегрирано - и изхода за звука бил цифров т.е и усилвателя бил в него - тоест подавал готови импулси директно на LC групата непосредствено преди говорителя.
                И че самия говорител участва в това преобразуване на сигнала - като екивалентен товар. Това се разискваше защото той търсеше да подмени повредения говорител и имаше претенции за омове (беше 16).

                По принцип има още един евентуален вариант при Светльо - да ползва преобразувател HDMI към чинчове - (най вече тоя с платка вътре а не директния) с надежда че там звуковото ниво може да се управлява нормално - чрез дистанцията на телевизора.

                П.П
                Имайки във впредвид цената на тези приемници (300-350лв) аз мисля че риска с гаранцията е напълно приемлив. То проблема с звука е сериозен и на практика телевизора почти не може да се ползва.

                Коментар


                • #14
                  Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
                  Може и наистина да не може !
                  ...
                  Ама един от телевизионните майстори разправяше че някои от евтините телевизори имали един чип дето всичко било интегрирано - и изхода за звука бил цифров т.е и усилвателя бил в него - тоест подавал готови импулси директно на LC групата непосредствено преди говорителя.
                  И че самия говорител участва в това преобразуване на сигнала - като екивалентен товар...
                  Може конкретният байчо да не може, не може да не може!
                  В съвремените TV масово се използват стъпала клас "D". Ако може се взема сигнал от входа. Ако "не може", тоест сигналът е цифров се взема от изхода. Цялата сложна доработка иска филтър за носещата на стъпалото и кондензатор за премахване на офсета. За разкош може да се сложи и някой активен филтър с ОУ.
                  А цифровия сигнал също може да се изведе и като цифров и като аналогов, но няма смисъл да се навлиза в подробности в тема за общи приказки...
                  Не можело. Байчовски тъпизми...
                  Не чета коментари и не отговарям на такива.

                  И коментаторите...

                  Коментар


                  • #15
                    Първоначално публикуван от didoee Преглед на мнение
                    Дай модел на ТВ , но все пак предполагам,че в менюто за звук (допълнителни настройки или в общи някъде) трябва да има избор на цифров изход - RAW или PCM - това е.
                    Модела е lg-55uq7070

                    https://www.lg.com/us/tvs/lg-55uq7070zue

                    Очаквам помощ при решаване на проблема.
                    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                    Коментар


                    • didoee
                      didoee коментира
                      Редактиране на коментар
                      Даа сбъркан телевизор, искат да са много модерни или да купиш тяхното. Все пак :
                      https://www.lg.com/us/support/help-l...-1389017612818
                      Пробвайте да смените PCM към Auto и/или отметка на LG Sound Sync Optical. Ако може с друг ТВ да проверите приставката -усилвателя -регулиране.
                      При мен входа е от 4К сат приемник към HDMI.ТВ - няколко различни модела , но не и LG. Пробвал съм и на ефирната и с андроид бокс и т.н. Оптика - приставка - аналогов усилвател - RAW /PCM - високо/регулируемо ниво на звука (събота мога да кажа точно кое от двете е).
                      -Сега в сервиза има Grundig 4К - 65'' - при него в звук-допълнителни има фиксиран/регулируем на оптика,слушалки и скарт.
                      -Сетих се , че има и някакво 4К LG с проблем в матрицата и по късно ще проверя опциите нагледно.
                      Последно редактирано от didoee; 21-03-23, 13:26. Причина: Допълнително инфо.

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X