Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Optical Digital Audio Out to Aux 3.5mm

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
    ...П.П. Та това ми е идеята да се вземе сигнал от говорителите през РЦ група и да се подаде към усилвателя.
    Към подобни решения трябва да се подхожда внимателно, тъй като много често усилвателите в TV са клас Д. Някои от тях са без иходни филтри и в изхода им им неверотни кривундели и ВЧ сигнал с честотата на комутация на стъпалото.
    За целите описани в темата най добре да се използват фабричните "дупки" на TV.
    Не чета коментари и не отговарям на такива.

    И коментаторите...

    Коментар


    • s_s1
      s_s1 коментира
      Редактиране на коментар
      Ако ги има.

  • #17
    Малко ъпдейт да направя за ситуацията.

    Намерих и поръчах конвертори. За съжаление днес успях да изгоря единия. Трябвало първо да се изкара захранването и тогава да се вадят кабелите. Уж. Обаче това, което разбрах днес, е, че музикалната система имала оптичен вход. Реално имах възможността да тествам двата сигнала през оптика и през aux. Направих си разни тестове и реших следното - през оптиката ще вкарам звука от телевизора, а през aux ще вкарам звука от лаптоп/телефон, ако ми се наложи.

    Коментар


    • #18
      Първоначално публикуван от c0dy^ Преглед на мнение
      Малко ъпдейт да направя за ситуацията.

      Намерих и поръчах конвертори. За съжаление днес успях да изгоря единия. Трябвало първо да се изкара захранването и тогава да се вадят кабелите. Уж. Обаче това, което разбрах днес, е, че музикалната система имала оптичен вход. Реално имах възможността да тествам двата сигнала през оптика и през aux. Направих си разни тестове и реших следното - през оптиката ще вкарам звука от телевизора, а през aux ще вкарам звука от лаптоп/телефон, ако ми се наложи.
      А успял си да го изгориш ли?Не ми се вярва да е "първо захранването после кабелите" . Нещо друго ще е.Имаме сложени доста такива и никога не сме спазвали това правило.
      Ти не беше ли във Варна? Живееше в една сравнително нова кооперация?! Възможно ли е да има проблем в инсталацията? Сякаш във Варна имаха колегите доста оплаквания - и то при наличие на монтирана дефектнотокова защита.Ако има станционарен (най обикновен ) компютър в твоята инсталация той също е заподозрян.
      Като свържеш оптиката с музикалната ти система можеш ли да регулираш звука от дистанцията в твоя случай?!

      Коментар


      • #19
        Дали съм успял да го изгоря - не знам. Само знам, че звук няма на изхода. Информацията за сградата е вярна. За проблем с инсталацията не знам. Реално имам втори конвертор (за другия телевизор). Него го пробвах по този начин и за момента работи. Не ми се прави тест отново да извадя първо оптиката, без да извадя захранването, защото, ако се окаже истина, ще съм с още една сума назад. А също така и не е сигурно, че в това е проблемът.

        Относно регулирането на звука от дистанционното на телевизора - има я тази опция, но може би тези колони не могат да бъдат използвани по този начин (предполагам). Може би защото те си имат отделно дистанционно или поради друга причина.

        За момента съм го настроил звука да се възпроизвежда през тонколоните на телевизора, както и през оптиката.

        Коментар


        • #20
          Да разбирам ли, че вторият конвертор, който оцеля ти е излишен?
          Можех да те отърва от него ако беше наблизо, че от известно време и аз имам нужда от такова.
          Погледнах обаче, че не си.
          По същата причина ми трябва - телевизорът има само оптика.
          Не чак толкова голяма нужда, че да го поръчвам отнякъде!
          По-скоро трябва да се "спъна" в него за да го взема.
          Моята "уредба" за съжаление няма къде да скрие TosLink - древен и евтин Edifier, само 2 аналогови канала на RCA.
          Враг усраине

          Коментар


          • #21
            S/PDIF и TOSLINK е най-хубавото нещо, което се е случило за транспорт на звук. Разработено е в началото на 80-те и хич не е ново.

            Коментар


            • #22
              Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
              S/PDIF и TOSLINK е най-хубавото нещо, което се е случило за транспорт на звук. Разработено е в началото на 80-те и хич не е ново.
              Не съм съгласен че е най хубавото нещо. Не случайно не се е наложил.
              Ако ще се монтира оптико преобразувател - трябва внимателно да се изучат правилата за монтаж защото според статистиката всеки втори гори, а всеки пети, освен че изгаря, прави и поразии.Долу горе основното правило е наистина да има галванично развързване между двете апаратури.А не развързването да остава "отвътре" - т.е само от страна на телевизора както повечето потребители го правят.

              Коментар


              • #23
                Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение

                Не случайно не се е наложил.
                Всяка една техника от 80-те до днес възпроизвеждаща цифров звук го има под една или друга форма. CD, DVD, BlueRay плеъри, компютърни саунд карти, ресивъри, саундбарове, телевизори. Запознай се с видовете устройства които го поддържат, преди да дрънкаш глупости. Вече има информация на всякъде, не е нужно да го караш само на дървена философия.

                Коментар


                • #24
                  Мишев, откъде черпиш информация, че пишеш толкова впечатляващи дивотии?
                  Допреди появата на HDMI, S/PDIF и Toshlink (което е един и същ протокол работещ върху различна медия) са единствените интерфейси за трансфер на цифрово аудио. Пак - единствените. Колко по-разпространен да е?
                  Не чета коментари и не отговарям на такива.

                  И коментаторите...

                  Коментар


                  • #25
                    Щом на моите тонколони го няма значи не е много разпространен
                    Враг усраине

                    Коментар


                    • #26
                      Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                      Допреди появата на HDMI,
                      Що правиш така? За домашно щях да му дам да си провери кой е другият стандарт за пренос на цифрово аудио.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X