Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на радар детектор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    Един огромен, поне за мен аргумент в полза на моделите с GPS:
    Може да се настрои праг на скорост, под която НЕ МРЪНКЯТ дори ако има радар на предната решетка.

    Това е много полезно в градски условия, буквално изключва детекция при движение под 50км/час например или докато клечиш в задръстване!

    Тази функция (май) е валидна за всяка марка и модел с GPS приемник.

    За разлика от селф лърнинг режима на Ескорт например спиращ аларми, ако няколко пъти засича източник на едно и също място.

    Също практичен алгоритъм но специфичен за марката.

    Знам ли, може да съм развил някаква фобия към фалшиви аларми.
    Опитът ми преди години с подобни л@йна е причина за това.
    Дано зифровизацията в последните години е направила от радар детекторите нещо по-интелигентно от някаква безмозъчна пищялка.
    Последно редактирано от Esper; 17-10-20, 01:45.
    Враг усраине

    Коментар


    • #62
      Така, вчера си взех ламаринозавъра, днес пристигна и пищялката.
      Ще се жертвам няколко дена с тестове, че до 2 седмици мога да го върна.
      Whistler PRO-93GXi.
      Обнових бузата данни за камери.
      Надявах се през софтуера да може и да да настройва нещо ама х0й.
      Доста цъкали има.

      Въпрос около тях: Ka band в БГ ползва ли се за засичане на скорост към момента или да го спра напълно?

      Лейзъра ще го оставя само от любопитство колкото да видя колко и дали изобщо ще има аларми от него.
      Враг усраине

      Коментар


      • BENZBOSS
        BENZBOSS коментира
        Редактиране на коментар
        Тук ги има и двете и главно КА банда,Лазър ако ти писне са те лепнали или поне с моите скорости така,само веднъж съм минал метър от лазер и то защото бях на 5 ленти магистрала.
        КА банда ти гарантира Батман тука

      • Esper
        Esper коментира
        Редактиране на коментар
        Тук май на Ка нЕма враг.
        За лейзъра зная, че е информативен и хич не разчитам за нищо на него.

        Днес за 70км ми писна точно той няколко пъти.

        Накрая забелязах, че пищи на някакви де да ги знам какви камери са над аутобана.
        Май са преброителни но не и за скорост.
        Обаче при другите нямаше НИЩО.
        Дали не засича някакви жамъри по някой ламаринозавър???

        Рано е още за някакви обективни впечатления.

        Определено филтрира много боклук.
        Поне така пише на телевизора, повечето фалшиви ги филтрира.
        На всяка бензиностанция - не зная кво лъчи толкова там!

        ГПС захапа под минута, почти мигновено.

        През реална опасност обаче не съм минал все още.

        През 1 стационарна само минах и ме предупреди - явно я имаше в бузата данни.
        За сега изглежда ОК. Може би ще го задържа!

    • #63
      Ка банд са повечето стационарни камери,пищи при доближаване на 15-20м,насочени са надолу и се хващат в последния момент.Имай в предвид,че някои са празни,местят карантията периодично.
      КА -също реве на умряло на всички автоматични врати по бензиностанциите и други обекти.
      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

      Коментар


      • #64
        Грешна инвестиция ! Едно WAZE на телефона ще е в пъти повече полезно .

        Коментар


        • #65
          Вчера се прибирам от работа през Асеновградско към Пловдив,преди надлеза където обичайно си стоят ,си карам със една идея под 60 км.което по гпс мерено е около 54-55 км.

          Сам съм на три ленти и карам в най-дясната,изобщо не гледам за скрити камери и т.н щото карам бавно и не ме интересуват има ли ги или не.

          Изравнявам се със скритата патрулка и буквално минавам на огледало от нея ,две секунди преди това виждам полицая да посяга към радара,това движение ми е до болка познато.Погледнах ,малко под 60 карам

          Там ограничението е 50 км.Върнах се ядосан да се разправям ,патрулката си тръгваше ,няма други знаци.

          За 5-6 км.над разрешената ако получа честитка,ще търся начин за отмъщение.Ние в Пловдив не въвеждаме ред,а търсим начин да изтупаме чувала,в фейса е пълно със Пловдивски находчиви катаджии ,маскирали по всякакви изобритателни методи камери , триноги,белите кордон и т.н

          Снощи съм минал поне три пъти през една скрита около 23 часа,след два часа я видях в фейсбук снимана зад една голяма табела.

          Приемам всякакви оферти за джамери ,детектори и т.н Готов съм да си плащам по 50 лв.на всяко спиране за проверка според закона.

          Поръчах снощи някакъв уистлър 468 ,незнам бива ли го ,триногите не ме притесняват за сега.
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • Esper
            Esper коментира
            Редактиране на коментар
            Дори да ги видя, ако съм 10-15км/ч над охраничението изобщо не си правя труда намалявам.

            Първо има разлика м/у километраж и реална скорост - километража по правило винаги завишава.
            Второ съм убеден, че настройват камерата с някакъв толеранс занижаване.

            До сега нямам нито един фиш за скорост 10км+
            Всички са над 30.
            В Майна Таун не знам какви са “практиките” - точно от там фишове нямам.
            Явно защото си намирам кренца тук

          • s_s1
            s_s1 коментира
            Редактиране на коментар
            Настройват камерита на +13км. До 10 км превишение в Бг все още няма наказание, а 3 км е минималния толеранс за грешка той е %, но не по-малко от 3 км.
            Мен ме засякоха, че се движа с 65-66 км, като километража ми показваше съвсем малко над 60. Видях "триногата", но реших, че няма да ме засече.

        • #66
          Ако чакаш на фейса... Waze е истината, но работи само при достатъчно трафик. Няма ли трафик и кой да отбелязва полза няма. Отделно, че при задръствания прави някакви магии и те прекарва по най-бързия път. Пробвано няколко пъти в София лично от мен и брат ми го ползва редовно, особенно покрай протестите и блокирането на части от София.
          Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
          Телефон - в профила!

          Коментар


          • Roninn
            Roninn коментира
            Редактиране на коментар
            Да,ползвам вазе,но дори през деня по някакви дестинации около Ямбол ,не визирам магистралата,няма кой да отбелязва.
            Както казах,триногата не ми е проблем,поне докато са малко на брой,в Пловдив се знае къде е,докато TR 4 от патрулките,никнат навсякъде из България,почнаха и по селата ,и между селата ,и скрити в нива съм срещал оня ден.

          • s_s1
            s_s1 коментира
            Редактиране на коментар
            И гугъл мапс върши работа за трафика перфектно. В чужбина винаги го ползвам и спестява време. Даже за Истанбул, който го познавам си доплащам за руминг и нет, защото спестява много време и нерви.

        • #67
          Джамърите са незаконни,трябва ни раздел Млад Бандит у форума та на спокойствие да ги диплим,тук ще се появи някой Ангел Пазител на правата вяра и само дето сме се ‘абили да пишем
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #68
            За уистлър про 93 все още съм настроен положително.
            Това е по-натруфен с екстри вариант на 468.

            Но по-важното е, че 468 е с ограничен Ка банд и не реагира на една част от мобилните камери.
            Това беше основната причина да взема точно 93 за тест.

            Все още ме впечатлява колко добре филтрира и не пищи от шумове.
            Обаче за сега нямам потвърден нито един реален сигнал от мобилна камера и не броим алармите от трафик камерите или каквото са тия над пътя в лейзър банда.


            На Ка се обади няколко пъти с уж реален сигнал но аз не видях нищо подозрително.


            Днес се жертвах да мина МалинOff и околомръсното.
            Камерата до Шел не я отчете - според мен не работи.
            Утре ще пробвам другата около Казичене.

            Бозата данни на уистлър за камери е напълно неадекватна.
            Не че е фактор в случая но е непълна, неактуална и все едно я няма.
            ГПС в този случай е просто още един филтър да спира всякакви аларми под 50км примерно.
            Това ще го направя ако задържа уреда и спра с пробите.
            Принципът на марката да добавя потребителски точки на база координати за аларма според мен е сбъркан.
            Много по-практично би било ако може тези точки да се ползват за игнориране на аларми, както при ескорт.
            Например трафик камерите над аутобана!


            Не мога да преценя все още доколко си струва парите.

            Не е безполезен, допълва вазата там, където тя е безсилна.
            Например извън големите градове и основни пътища, където е доста импотентна!

            Цената на реалният детектор обаче не е символична, въпреки че този дори не е ескорт или другите там “мерцедеси” при детекторите.
            Добавя и неудобството ако се сваля и прибира всеки път.
            Накрая е незаконен на доста места извън България.


            Жамер... За сега съм пас.
            Дори да ползвах колата целогодишно.
            Прекалено криминално, губиш роуминг.
            С такава кола ще ме е шубе да изляза навън.
            Не че точно сега това е фактор

            Не може да го свалиш лесно, изключването не се брои, скъпо е и финално пак не е 100% защита.
            Риска не е оправдан за мен.
            Последно редактирано от Esper; 03-11-20, 03:26.
            Враг усраине

            Коментар


            • #69
              Поръчах 468 пък да видим,за кой банд е ограничен,TR4 по колите на кат ще ги чува ,нали?
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • Esper
                Esper коментира
                Редактиране на коментар
                TR4 доколкото си спомням е на X band, който по принцип го чува всеки детектор.
                Сега вече колко добре го чува и как отсява боклука е друг въпрос.
                До сега на този банд аз не съм "чул" нищо.

                468 не слушал на някакъв си широк Ка, който слизал под 34GHz.
                В този банд работели радарите в киите:

                https://www.standartnews.com/balgari...em-383689.html

                П.С: Изглежда ТОВА устройство не се чува от 468.
                Последно редактирано от Esper; 03-11-20, 07:56.

            • #70
              Днес от куриера ,468 го метнах на таблото ,без да настройвам нищо.Пищи на трафик камерите на АПИ извън града,пищи и на тези радари които ти показват твоята скорост на информационните табели.
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • #71
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • Esper
                  Esper коментира
                  Редактиране на коментар
                  Изглежда ОК.
                  Стига написаното да е вярно.

                  Освен това въпросните камери май не се ползват за засичане на скорост към момента.
                  Излиза, че май основно за мобилните камери, единствено от значение е архаичният Х банд.
                  За стационарните си има ваза.

              • #72
                Виж дали са включени двата вида филтри.
                Не помня как се казваха според терминологията на тази марка но са 2.
                Попадах и на клип в тубата на български за настройки точно на 468.

                На трафик камери няма как да не пищи.

                Принципът на засичане е същият, това, че не се ползват за скорост тамагочито няма как да го знае!

                Между другото моят на лунохода на беге трол покрай който минавам всеки ден не реагира.

                На Х банд на който са най-новите камери и най-древните радари до сега нищо не съм хващал.
                А ми се искаше преди да го върна следващата седмица!!!
                Враг усраине

                Коментар


                • #73
                  Да,сега изгледах клипа за бг настройките,всичко съм нацъкал точно така като в клипа,и двата филтъра са активирани за дистроници и нещо друго.

                  Според клипа,трябва да изключа Ка банда ,тъй като според тях,в България няма радар на Ка банд.
                  Само че клипа е от преди 1 година,да не се окаже че вече има?
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • #74
                    На Ка има стационарни, които подобно на триногите/лазерните мен не ме итересуват.
                    Пък повечето фалшиви/филтрирани аларми са точно от този банд според сериозният ми, 5 дневен експириънс

                    Та вероятно препоръката да се деактивират и двата банда по възможност е адекватна и към момента.

                    Остана само архаичният, “нискочестотен” Х на който са последните руски камери кордон и ретро-радИте за които ти пита по-рано.


                    Враг усраине

                    Коментар


                    • #75
                      Ще покарам така някоя седмица,и после ще си поиграя.Тоя гпс говори ли,или само пищи.Има самообучение някакво,както и две настройки под определена скорост да мълчи.И още някаква пак свързана със скоростта която незнам как точно да си я преведа .

                      Преди малко ъпдейтнах базата данни.
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X