Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на радар детектор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Точно заради тези камери казах, че лейзър банд-а бих го изключил напълно.
    На триногата трябва да се обажда по същият начин.
    Тези аларми са изцяло информативни и по мое мнение излишни ако не става въпрос за тестове.
    При мен отиване и връщане на работа са ми... я да видим... Май 10 задължителни такива. Много са!
    Пропуск няма но и нужда от тях.
    Не са фалшиви но е излишен шум!
    Враг усраине

    Коментар


    • Esper
      Esper коментира
      Редактиране на коментар
      Казвано е много пъти но този тип детектори не предпазват по никакъв начин от лазерните триноги!
      Алармите от тях е са само информативни, времето за реакция е 0.
      Единствената полза е да не пропуснеш репорт на камерата във вазата например.
      Само така помагаш и то на другите!

      Знаеш и за предстояща честитка, евентуално.

      Само че аз нужда от такова понзнание нямам.
      Държах го включен замо за експериментите.

      Радар детекторите са практични само за мобилните радари работещи на радио обхват.
      И тези с GPS за съответно станционарните такива в базата им данни.

      Толкова.

    • Roninn
      Roninn коментира
      Редактиране на коментар
      Не съм съгласен за триногите,има клипове как ги хваща на 50-100 метра,което си е достатъчно да реагираш,малко но колкото толкова.

      Причината е че лазера от триногата е ниско долу,и детектора на стъклото не го улавя.

    • Esper
      Esper коментира
      Редактиране на коментар
      Ами ако залагам предпочитам да е нещо по-сигурно от това.
      Васе примерно.
      Разстоянието зависи от чувствителноста на уреда, къде е поставен, къде е насочен, изобщо затова се приема, че не става за тая работа.

  • Според мен няма профили за H и С, а е логично да има. Като направя промени на Н от меню, изчакам да ги запамети и след това в С са същите настройки. Поне в града единствено и само разлика между Н и С намирам в броя писвания- на Н пищи повече пъти.

    Коментар


    • cobreti
      cobreti коментира
      Редактиране на коментар
      Това очаквах и аз- каквито настройки направя в Н да си останат за Н, а за С да си направя отделни настройки.
      Аз направих следното- махнах FDCP (или там каквото беше) в режим Н. Изчаках да запамети. След това минах на режим С и там това FDSP вече беше изключено. Като пусна самия радар в началото ми изписва всички настройки и там виждам кое е активно и кое не. Е, като изключа някое в режим Н, след това е изключено и в С и обратното.

    • cobreti
      cobreti коментира
      Редактиране на коментар
      City mode-
      Режимите City на Whistler са предназначени да намалят досадата на автоматичните отварящи се врати, алармите за проникване и други устройства, които споделят честоти с полицейски радар. Като цяло, X лентата се използва за тези устройства.
      В градски режим слабите радарни сигнали дават първоначална аларма от два звукови сигнала и след това остават тихи, докато сигналът стане много силен. Когато силата на сигнала се увеличи, се осигуряват два допълнителни звукови сигнала. Режимите City 1 и City 2 работят по същия начин като Highway Mode, но в режим City 1 само X лентата е понижена. В режим City 2, X-лентата не се открива. ВНИМАНИЕ: Някои градове / малки градове все още могат да използват X лентов радар. Режимите на града не променят звуковия сигнал за Lazer.

      Highway mode-
      Режимът на магистрала предоставя пълни звукови предупреждения при всяко откриване на радари (X, K и Ka) или лазерни сигнали и се препоръчва за шофиране по открит път.

    • Esper
      Esper коментира
      Редактиране на коментар
      Точно за FDSR филтъра гледах, че в сити и хайуей се активира индивидуално,
      Оначе това при мен а моят беше друг модел със значително повече настройки и е възможно да имат различно поведение.

  • Днес на Карловско шосе,през 500 метра,имаше 3 патрулки с радар на таблото , естествено направих една обиколка, детектора се обади само на едната ,и то след като я подминах.

    Стоят и пускат радара по тяхна преценка.Хитруват,не разбирам какъв им е интереса на тея в патрулките ,да се занимават да гледат кой идва отпред и да цъкат на радара ,цяла смяна с идеята да хванат някой дето не спазва закона.
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение

      Стоят и пускат радара по тяхна преценка.Хитруват,не разбирам какъв им е интереса на тея в патрулките ,да се занимават да гледат кой идва отпред и да цъкат на радара ,цяла смяна с идеята да хванат някой дето не спазва закона.
      Винаги съм си мислел, че това им е част от задълженията.

      Коментар


      • Преди 2 дни се наложи да ида до Сандански.
        Трябваше да съм с няколко човека, та с колата.

        Интересно, детектора ми липсваше.
        Колко ли да съм навикнал с него за 2 седмици но явно е така щом имаше дискомфорт от липсата му.

        Враг усраине

        Коментар


        • Колкото и странно да звучи,детектора ме прави по отговорен ,и не кат ме дебнат,а аз тях!
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • А по отношение на това ,оператора на радара да го пуска и спира ,има логика.

            Вчера и на трите места бяха на сравнително видими места ,оператора има възможност да види мпс от далеч и да го стрелне по негово усмотрение като определи визуално има ли нужда или не.

            Когато обаче крият радара,както случая към черноземен от Пловдив,то тогава нямат възможност да го правят и оставят радара да бачка нон стоп, естествено някои имат дистанционни,но и оператора трябва да е на видимо място,така да се каже,да се разкрие.
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • Загледах се напоследък в някакво устройство, което било нъмбър ван за EU.

              Genevo MAX

              Лайт сензор, нойс сензор, моушън сензор за мют само с жест, актуална (уж) и фрий база, цветен телевизор, магнитна стойка за лесно сваляне...

              Интересно желязо.

              Няма го в БГ и нищо чудно при цена от 800 евро.
              И понеже потърсих някакви алтернативни цени за него попаднах да интересен европейски сайт предлагащ всички актуални топ детектори:

              https://www.radar-shop.eu/bg/

              Цените на някои устройства, като това Genevo са добри, други като Whistler не съвсем като имаме предвид за колко се намират на БГ пазара.

              Иначе идеята ми за тест на ескорт 9500 леко се поразсъхна.
              За съжаление.
              Предвид новите модели детектори от последните години изглежда доста винтидж.
              Обаче пък вдъхва доверие и е доказало се с времето устройство!

              Враг усраине

              Коментар


              • Явно чавка ми е изпила акъла но днес през пейпал-а на един колега поръчах тове Genevo:

                https://www.radar-shop.eu/product/ge...adar-detector/

                През пейпал че хич нямам вяра да търгаша.
                Явно има защо понеже преди малко колегата ми препрати предложено неистоимата им оферта.
                Ексклузивно, само сега, да били пратили тетова, за същата финансова щета, без доплащане:

                https://www.radar-shop.eu/product/na...adar-detector/

                Казах му да им пише... No thanks

                Иначе ми липсва тамагочито, не че го вземах насериозно дори к като ми говореше но сега все едно карам със спусната черга на джама
                Враг усраине

                Коментар


                • Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                  Явно чавка ми е изпила акъла но днес през пейпал-а на един колега поръчах тове Genevo:

                  https://www.radar-shop.eu/product/ge...adar-detector/

                  ...
                  Явно чавка Ви е изпила акъла...




                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Genevo max.JPG
Прегледи:572
Размер:7.7 КБ
ID:6672486
                  До сега съм го съборил на 850 лв, не пада по-надолу. Нов е радара. А аз не съм убеден, че ми трябва таова нещо.
                  Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                  "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                  Коментар


                  • Esper
                    Esper коментира
                    Редактиране на коментар
                    Това в някой ебалник ли е?
                    Не харесвам ебалници, не купувам нищо от там.
                    Иначе докато ползвах и аз се убедих, че не ми трябва.
                    До момента в който не го върнах...

                    То и с тоя нещата вървят към рефънд.
                    Тоест към изходна позиция.

                • Никога не съм ползвал радардетектор, но след като ме глобиха за превишена скорост извън село Българене, но преди знака за край на населеното място, реших да си взема някой средна хубост. Поръчах WHISTLER XTR 335. От написаното до тук в темата почти нищо не разбрах, та ... какво да очаквам, (не съм джигит, но понякога се случват и грешки) ?

                  Коментар


                  • Очаквай доста повече фалшиви аларми отколкото реални.
                    Може да ги намалиш с тунинговане на настройките но винаги ще си останат повече излишните отколкото полезните.
                    Ще трябва да свикнеш с това или да го махнеш.
                    Не очаквай да ти помогне с нещо срещу лазерните триноги.
                    Враг усраине

                    Коментар


                    • raico
                      raico коментира
                      Редактиране на коментар
                      И за радарите в пътрулките няма да върши много работа защото операторите отвътре го влкючват само за момент.

                    • cobreti
                      cobreti коментира
                      Редактиране на коментар
                      Аз съм доволен от моя Whistler. Да не е топ модел ама за 320 лв толкова..... една глоба и съм го избил. Иначе да, има доста фалшиви сигнали. Засега пищи фалшиво на К покрай врати с фото клетка ама на City режим писка само веднъж и като съм го намалил почти до края не дразни. Откакто махнах този FDSR филтър, поне там не реве вече.

                  • Моята тояга пристигна вчера.
                    Естествено нямам кой знае колко впечатления за 2 дни и има/няма 200км но засега мога да се огранича със задоволство от тишината.
                    "Тишината" на един радар детектор изобщо не е задължително да е добро свойство но съм склонен за сега да я приема като такава!
                    Естествено има време ябълките да се окажат съвсем на място в кадъра

                    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:gnone.png Прегледи:0 Размер:255.9 КБ ID:6676108

                    Враг усраине

                    Коментар


                    • Такаа, с Genevo MAX навъртах приблизително толкова километри, колкото и с Whistler 93GXI.

                      Ето и положителните особености:

                      Значително по-малко фалшиви аларми на К band особено около бензиностанциите.
                      Няма аларми на Laser band от т.нар "арки" над магистралата - Whistler не пропускаше нито една.
                      Никакви аларми на Ка банд - оставил съм само една честота, на която според публичната информация трябва да има апаратура.

                      Отделен филтър и съответно настройки за всеки банд.

                      Актуална база за стационарни камери. Естествено има пропуски/грешки но тази на Whistler e съвсем тотал щета.
                      Ъпдейства се с USB флашка. Има и софт както Whistler но не е задължително да се ползва компютър.
                      Абонамента за базата на този модел е включен в цената и е безсрочен.

                      Адекватно рагулира както яркост на диспея така и сила на звука в зависимост от условията.

                      По-лек, компактен и супер неангажиращ монтаж/демонтаж на стойката. Държи се с неодимов магнит на нея.

                      Моушън сензора с който се мютва само с махане на ръка е супер удобен но ако се монтира около огледалото за обратно виждане.
                      Както съм го сложил долу над таблото трябва да се пресягам и не е практично.
                      Неузполваем е ако предното стъкло е напред и детектора е далеч.

                      Доста по-интуитивен интерфейс за настройка.
                      Не е необходимо задължително да има под ръка ръководство за да се промени нещо.

                      В буксата за захранване към запалката освен USB за зареждане на нещо има отделен MUTE бутон и още един, който се програмира.
                      Аз съм му дал функция за маркиране. Така не се налага да се пресягам до самият детектор.

                      Има и още "екстри" като аудио изход през 3.5мм жак, детекция на MultaRadar / Gatso, които аз намирам за излишни и незначителни.
                      Подробности около опаковка и комплектация пропускам - те не "карат колата".
                      Като за 800€ са, пипнато както би трябвало.
                      Има си дори картонче с уникален код за quality check при рекламация.


                      И като стана въпрос за цена това е първият негатив.
                      Не мисля, че има прагматична причина да се дадат толкова пари.
                      Не само за Genevo, пари от такъв порядък за радар детектор.
                      А не като да няма дори по-скъпи.

                      Инструкцията е на немски.
                      На английски само в електронен формат от сайта.

                      Филтрите - не казва когато (ако) филтрира нещо.
                      Казано по друг начин изобщо не знаеш дали детектора е тих щото филтрира интелигентно или е просто е "глух"!
                      Whistler показва филтрираните аларми.

                      Звукът - да, намлаля го ако в купето е тихо но първата аларма е на висок глас.
                      Сигурно нарочно е така но аз бих предпочел да не е. Не се настройва.

                      Кабелите и портовете са от лявата страна.
                      По-естетична и практично е да са в дясната част.


                      И финално: Отново нито една детекция на реален сигнал.
                      Или поне аз да съм видял причина.

                      Последните 2 неща са показателни колко е практичен такъв уред
                      Този обаче няма как да го върна и ще се наложи да си го "ползвам".
                      Поне докато не станат илигъл и тук!
                      Враг усраине

                      Коментар


                      • Откакто имам радар детектор под под някаква форма днес за първи път видях патрулка с радар.
                        Ако детекторът не беше в жабката и беше поне включен имаше шанс да изработи нещо.
                        Но нито беше нито имам идея с колко сгазих лукът.
                        Дано не ама надали!


                        Враг усраине

                        Коментар


                        • Esper
                          Esper коментира
                          Редактиране на коментар
                          Ще го оправя. 
                          Днес обаче изгорях.
                          Като Гунди изгорях!

                        • BENZBOSS
                          BENZBOSS коментира
                          Редактиране на коментар
                          Аз така преди години изгорях,рискувах за няма и 10 минутки и прас,Батман с Форда,Защо караш така,причина някаква........мислех,че без радар детектор може да мина метър за 10 минутки......е не стана,хвана си ме гадината,6 ленти магистрала,нямаше как да го видя от къде се измуши

                        • Esper
                          Esper коментира
                          Редактиране на коментар
                          И аз така. Само този ден не го пуснах - до вкъщи, няма и 10км.
                          Иначе ще го свържа към инсталацията и въобще няма да се занимавам да го свалям в общият случай.
                          Сега съм го сложил уж временно.
                          Изключвам го ръчно щото не върви да свети нон-стоп вътре.
                          Абе срам ме е да покажа как точно го захранвам и ползвам сега ама при първа възможност ще оправя работата.

                      Активност за темата

                      Свий

                      Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X