Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Часовници, марки и мнения за тях...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Току-що говорих със сервиза на Касио. Часовникът вече не е в гаранция! Обясниха ми, че появилото се петно е познато явление и е нормално да се получи при рязка промяна на температурата. Казаха категорично, че часовника е в изправност и няма база за притеснения, или сервизиране и т.н. Също така ми обясниха, че ако това е конденз от влага няма как същия да изчезне за такова кратко време и капчиците влага щяли да седят отвътре по-дълго време. Пожелаха ми да си го нося със здраве.
    Only after the last tree has been cut down,
    Only after the last river has been poisoned,
    Only after the last fish has been caught,
    Only then will you find that money cannot be eaten.

    Коментар


    • Хей, отдавна не съм хвърлял око на темата. След 12 годишно нонстоп носене, 3 каишки и вече няколко батерии, верният CASIO PRO TREK SGW-100-1V, бе заменен с
      Pro Trek PRG-240-1ER.

      Още незнам, как жената го е нацелила с първия път, но определено е моя часовник. Овен, че заради соларния панел контраста на диспеля е една идея по-блед, други оплаквания нямам. Много готена играчка е и си е типичен Casio PRO TREK, без нововъведения и изчанчени смарт щуротии. Най-якото е че вече си ползвам подсветката без да се притеснявам за батерията .
      Стария ветеран освен точки по стъклото от заваръчни пръски и много очукан външен вид си работи чудно. В последно вече едвам го сверявах, че копчетата не работеха почти. След като получих новия, се навих да го ревизирам. Оказа се че има счупена пружинка за връщането на един от бутоните и това е компрометирало самия бутон, оттам и останалите. Почистих основно всичката гадория дето се бе събрала с годините под бутоните, нова пружинка и зарботи като нов. Ще си го позлвам за работен вече.

      По темата за конденза - старото касио ми е правило многокранто в студеното време това явление с лекото запотяване на стъклото отвътре и преди да го отворя за пръв път за батерия и след това. Между другото с оригиналната батерия искара 8-9 години, каквато и друга да сложа, за макс година свършва . Преди време четох именно за този конденз и в крайна сметка се оказа нормално явление. Така, че не му се тревожи.

      Коментар


      • blackfirefly
        blackfirefly коментира
        Редактиране на коментар
        Като каза батерия, само за протокола! Имам компютърче на колелото. Съвсем елементарно - часовник, общо изминати километри, моментна скорост и моментни изминати километри. Купувано е в края на 90-те. Все още работи с оригиналната батерия без да е спирано никога.. Марката е Sanyo.

      • bokomo
        bokomo коментира
        Редактиране на коментар
        С батериите положението е точно такова или поне беше, докато ползвах часовник с незареждаема батерия. Не знам дали в България се продават само много стари или много ментеливи батерии, но рената от амазон, освен че е по-евтина и държи много повече.

      • I.Stoyanov
        I.Stoyanov коментира
        Редактиране на коментар
        За съжаление батериите са просто една супер минимална част от целия пейзаж...

    • Стара тема ама да пипам какви са ви отзивите от соларните батерии у G-SHOCK часовниците от последните години?

      GMW-B5000 на около година.
      През седмица, две, месец - пищи за ниско ниво на баКтерята.
      Оставям го за ден на светлина и така до следващият път.

      Преди него ползвах протрек, пак солар, 2 употреба купуван от тук.
      Никога не ме е занимавал със себе си, случвало се е да падне до ниво М през зимата.
      Но не помня да се е налагало да ги зареждам на прозорец никога.

      Протрека има сензори, повече инфо на дисплея, дори не знам на колко години е НЕ Е купиван от тук.
      Жишока освен час няма нищо.
      И ми навява асоциации за смърф гняс само дето не мога да го зареждам с кабел.

      Само моя водомер ли е такова енергийно говно или ся вече всички са така?!?

      Хейтя жишок, мислех тоя да е по-различен.
      К0Р...
      Враг усраине

      Коментар


      • Имам два GW-9400 троен сензор + солар, единия от 2016-та, другия от 2019-та и не съм имал проблеми с ниска батерия. И двата по един път ми се е случвало да паднат зимата на M, но се зареждат до H за 3-4 часа носене и повече не съм ги виждал да падат. Тоя B5000 трябва да е много подобен на GW-M5610, който е един от най-безпроблемните.

        Коментар


        • Да, същата работа е и с протрека ми, който не си знае годините.
          Точно така се държи а имам приятел точно с GW-M5610, като той потвърди абсолютно същото!

          Вероятно тоя конкретно B5000 има някакъв проблем, знам ли!
          Говорих вече с търговеца, ще им го изпратя за сервизиране.

          И по принцип B5000 изглежда еднакъв с M5600 но вътре е съвсем различен.
          Функционално няма фундаментална разлика, 5000 може да се сверява и през BT.
          Дисплея е видимо по-контрастен и няма отделен индикатор за нивото, както останалите.
          Има 2 нива различни от нормалното и се изписват заемайки мястото на датата.
          То затова и дразни - вместо нея просто пише LOW и дори мига, докато не го оставя да се зареди.
          Не вярвам наличието на блутут да е причината - той се пуска само за кратък период и се деактивира сам.
          Дори да искаш не може да се пусне за повече и да стои свързан с телефон непрекъснато.
          Освен ако не е просто бъгав!

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:GSLB.jpg
Прегледи:239
Размер:77.0 КБ
ID:6950826

          Направо си е тъпотия и съжалявам, че го имам!
          Враг усраине

          Коментар


          • Здравейте, а блутута изключен ли е ?

            Коментар


            • Да, това писах - BT по принцип си е деактивиран и мисля дори няма начин да стои активен непрекъснато.
              Пуска се ръчно само при нужда от сверяване или при необходимост от връзка с приложение.
              Но се деактивира сам след това.

              Всъщност е насока, ще проверя отново какво пише в мануала точни в тази връзка.
              Но мисля, че НЕ Е активен и не би трябвало да има отношене към проблема.

              P.S: Проверих - така е, както съм го написал.
              BT се активира САМО РЪЧНО и стои активен за фиксиран интервал от време.
              Настройва се, в случая при мен е 3мин.
              Това съм го правил само няколко пъти - то няма и причина да се прави по-често.
              В този часовник няма нищо, което да изисква да се прави по-често.
              Особено пък БТ да е активен винаги!

              Натиснете снимката за да я уголемите  Име:scr_cas.png Прегледи:0 Размер:143.9 КБ ID:6950837

              Освен ако не е софтуерен бъг - не би трябвало блутут да причинява такава енергийна немощ!
              Последно редактирано от Esper; 10-01-24, 11:19.
              Враг усраине

              Коментар


              • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
                ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
                Редактиране на коментар
                Това верно ли струива 1000 пари ?

              • Esper
                Esper коментира
                Редактиране на коментар
                Тоя е розАф понеже беше на половин цена.
                И пак е много!
                За мУшките верно искаха там някъде, около 1000лв, сега не съм гледал.
                Улава работа, поне да работеше както очаквах а както се вижда и това не е така

            • Така, днес го пратих към сервиза на търговеца, ще пиша при някакво развитие.
              Като цяло нямам никакви оптимистични очаквания за развръзката около тоя часовник и резултата от сервизирането.
              Но все пак е малко по-правилен подход от предният път, когато гарминският "умник" срещна теракота в коридора със скоростта на среднощен експрес
              Враг усраине

              Коментар


              • Имам G-shok със соларна батерия от 4 години. Заредих го на максумум в началото и не е мърдал от това състояние. Свалял съм го 3-4 пъти като работя с флекс иначе ми е постоянно на ръката.

                https://casioshop.bg/GAW-100B-1A
                CR-V 2.0i RVSi 147PS

                Коментар


                • Днес с мен се свързаха от сервиза.
                  Казаха, че ще подменят батерията.
                  Ще отнеме около 20 дни - очевидно не държат налични и ще я поръчват.

                  По каква причина това се случва на сравнително нов модел, използван под 1 година…
                  И най вече дали след подмяната няма да започнат други проблеми предстои да видим.
                  Както вече писах не съм оптимист по отношение бъдещето на този часовник.

                  До тук съм само 10 (+10) лв транспортни разходи.
                  Иначе отзад пише мъде ин жъпан!
                  Враг усраине

                  Коментар


                  • Това никой не знае от какво значение е и дали изобщо има такова. Двата GW-9400 са ми тайландски, най-обикновения ми DW-5600 е японски - никаква логика Поне аз не му отдавам никакво значение, защото Г-шок не ме е разочаровал.

                    Тези, които имате потене на стъклата на студено - не натискайте бутони докато е мокър или под вода освен, ако не е Frogman. Вътре влиза съвсем малко влага, която се вижда при големи температурни разлики. На часовника нищо няма да му стане и ще изсъхне сам, не го мислете. Може да отнеме много време - дори година.

                    Коментар


                    • При мен запотяване е имало при един механичен ориент.
                      Не се оправи никак този проблем, часовникът е мъртвец и не се носи поради още куп други проблеми.
                      При електронен или изобщо при друг часовник не съм наблюдавал такъв ефект.

                      И напред съм го писал но:

                      Не, НЕ Е НОРМАЛНО такова потене.
                      Каквото и да казват в сервиза.

                      И да - нормално е да не се натискат копчета докато е мокър.
                      Особено ако е под вода.
                      Враг усраине

                      Коментар


                      • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
                        ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
                        Редактиране на коментар
                        Абе не почнахте ли да разпознавате ботовете вече , че им отговаряте ?

                      • Esper
                        Esper коментира
                        Редактиране на коментар
                        Ми ора нема...

                    • Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                      Иначе отзад пише мъде ин жъпан!
                      Имал съм два Касио като единия още е в мен и работи...никога никакъв проблем. И не са Японски
                      Вярно - с обикновени литиеви батерии като срока на работа е заявен 10 години. Засега е вярно

                      Панайот Бърдарски
                      0887 60 77 22

                      Коментар


                      • Esper
                        Esper коментира
                        Редактиране на коментар
                        Имам едно касио от ранните '90, то също работи.
                        Не очаквах проблем с толкова елементарен модел като този конкретно но явно си го връща.

                        По принцип не харесвам жишок и повечето протреци - показно груби и преекспонирано здрави.
                        Даже да е вЕрно (а аз мисля, че не е) най-често е излишно за цивилна употреба.

                        Та явно и часовника не хареса мен като ми показа среден пръст

                    • Ако не палиш подсветката често 10 ги минават без грижи

                      Коментар


                      • Да ме прощавате, ама това си мяза на Касио от 80 и някоя година. За тия пари барем свирка на ден трябва да прави. Не харесвам да нося часовник откак ми гепиха едно Сейко след свадбата през 90-та. Ма така или иначе харесвам механични часовници де! Как и да е! Със здраве да си ги носите!
                        Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                        тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X