Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Часовници, марки и мнения за тях...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Часовници, марки и мнения за тях...

    Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
    Много са ми странни подобни спорове... Ако във всичко един кварцов часовник с батерия превъзхожда един механичен часовник, освен само в цената, то не мислите ли, че щяха просто да се правят кварцови със златни корпуси да речем... та да показват статус...
    Sale Price $48,900.00
    Battery Operated Quartz Movement
    http://www.authenticwatches.com/cart...Th+index.html+
    Правят се естествено. Кеф цена няма както е казал поета По-високата цена на нещо отдавна не означава непременно по-високо качество. В общи линии съм съгласен с Тони, като не изключвам правото на хората да си дават парите за каквото си щът, изключая натрапчиви мании да се вменява на всички останали, че си купуват боклуци.
    О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

    Коментар


    • От: Часовници, марки и мнения за тях...

      Че се правят спор няма, но не са заместили механичните... и няма как да го направят..., без значение каква е цената... Все едно ябълките да заместят крушите... ;-) И аз не съм съгласен с квалификациите, без значение каква е посоката...
      VPetrov.photography

      Коментар


      • От: Часовници, марки и мнения за тях...

        Първоначално публикуван от itsme Преглед на мнение
        Как се представя като цяло Core All black?
        За момента добре.
        Показва точно време не изостава и не избързва. След калибрация на алтметъра и барометара си показва точни стойности. До колкото знам ако изминаваш дълги разстояния .. тип самолетен полет. След това си трябва пак калибрация щото явно се шашка. Единствен проблем който очаквам да усетя ще е честата смяна на батерии, защото съм му пуснал всичко на автоматик.
        Lyubomir T. Marchev / LZ1DUV
        A POS
        0885600200
        За момента пасажер

        Коментар


        • От: Часовници, марки и мнения за тях...



          Имам един от тия горе,за 9 години една батерия и не се дава,мислех,че масло и нафта ще му разкажат играта,но последно преди половин година проверка,батерия и надуване и не е мрьднал - 250 кинта.

          Исках един от тия,но имат проблеми,а да дам 1500 кинта за проблем няма да стане,губи се кефа да ти виси на рьката постоянно.



          Като порастна ще си взема един от тия,като ме няма вече да го носи големия ми син и да се сеща за баща си - едни 7 бинки или колкото 35 броя от това което не е мрьднало последните 2 петилетки.Какво повече ще ми даде от моя в момента???ГОЛЯМ КЕФ,е това ще ми донесе,а се надявам и да показва колко е часа поне толкова точно колкото и Луминокса.

          1-2-3,просто и ясно ма за сега се ядосвам на Тага само.

          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • От: Часовници, марки и мнения за тях...

            Колеги,носенето кварцов или механичен часовник е изключително личен избор.По тази,единствено,причина съм далеч от мисълта да обидя някого,та избягвам квалификациите! И въпроса не е в парите.Лично аз,когато имам пари си купувам по-скъп механичен,а когато не съм финансово красив - купувам по-евтин,но пак механичен часовник.На колегата Tony33 да кажа - хубавите механики са много,ама,много точни!И не всички са толкова скъпи,та не гледай на носещите ги като на сноби.Не са сноби и хората,които карат мерцедес.На хубавите механики НЕ им влияят магнитни полета - защитени са.Каишки,които попиват пот...няма да коментирам,но успя да ме развеселиш! Това,че нощно време не се виждат... както и да е,няма да споря
            До колегата Ради : Не са сравними примерите,които даваш Касиото печели единствено с цена тоест необходими са 5-6 за да покрият цената на каишката на Кралският Дъб... И той изобщо неслучайно струва 40000 (само си сбъркал валутната единица на конкретния) точно той е с 55 камъка(Tony33 -рубини,не диаманти,лагеруват в тях...едни неща)и е супер прецизен. А за обръщението,хм скоро много хора ще се обръщат по този начин към теб УС!
            Сега да кажа за всички функции,които имат телефоните ми..? Защото май повечето Касио,Суунто...нямат навигация,скайп и още много полезни неща,които показващият времето телефон има... На часовника се гледа като на единственото мъжко бижу.Е,можеби и очилата - такива ланци,звънци....не са мъжки бижута.Поне така казват...
            За мен боклук е нещо,на пръв поглед струващо 20000 евро,сложено на ръката на някой с дънки и обувки за по 50 лева.А не определен кварцов часовник.Да поясня само,за тези,които мислят,че обиждам когото и да било
            Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
            Най-добрият ром е студеният ром!
            Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

            Коментар


            • От: Часовници, марки и мнения за тях...

              Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение


              Имам един от тия горе,за 9 години една батерия и не се дава,мислех,че масло и нафта ще му разкажат играта,но последно преди половин година проверка,батерия и надуване и не е мрьднал - 250 кинта.

              Исках един от тия,но имат проблеми,а да дам 1500 кинта за проблем няма да стане,губи се кефа да ти виси на рьката постоянно.



              Като порастна ще си взема един от тия,като ме няма вече да го носи големия ми син и да се сеща за баща си - едни 7 бинки или колкото 35 броя от това което не е мрьднало последните 2 петилетки.Какво повече ще ми даде от моя в момента???ГОЛЯМ КЕФ,е това ще ми донесе,а се надявам и да показва колко е часа поне толкова точно колкото и Луминокса.

              1-2-3,просто и ясно ма за сега се ядосвам на Тага само.

              Асене,страхотен избор! Разгледа ли и блек оушън-а?
              Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
              Най-добрият ром е студеният ром!
              Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

              Коментар


              • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                Е па как,и той е на мушка.



                И интересното знаеш ли кое е?Заврял сьм се в един магазин в Орландо,жената ме тормози Вземи си,щом ти харесва си го вземи.........а аз си купих трета Ска за по-малко пари та на нея не и хареса избора ми.Странно нещо са това жените или поне моята.

                250 кинта чук,1500 кинта с проблем и не им дреме от ТАГ или 7500 за Улус,всяка една от тия цени е началната или почти базовото на фирмата което никакво значение няма за мен,КЕФА е по-важен,да си вземеш нещо което да те кефи,да ти пьлни окото,че не се живее 2 пьти.

                И за това нямам Е класички вече
                WebRep


                currentVote


                noRating
                noWeight
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                  Много избирателно се чете наистина... Никога не написах ,че кварца е по-добър като цяло от механиката. Всъщност сега ще го напиша де - е по-добър е. Чак пък вечни механики айде де. Къде ги да бачкат без намеса на часовникар. И аз харесвам механиче часовник ама на днешно време когато стана важно да сме наистина точни не искам да се чудя дали ми е напред или назад часовника с некви си 5-6 минути. Да мисля дали съм си размахвал достатъчно ръцете,че да съм му осигурил заряд за другия ден, дали нема да го цапна в некой камък и айде неколко хилки назад. Ами с какво да кажем един панерай толко бие една амфибия да речем... С цента е ясно. С леко по-прецизен механизъм може би също... И на двата им изкарва луминисценцията около 20 минути на тъмно..... За 100000 метра под вода мисля ,че няма смисъл да споменаваме... Единя е 150 лева чисто нов. Другия - според въображението и модела - няколко хилки. Е чакам да чуя кое точно си струва тези няколко хилки ???
                  За другото съм напълно съгласен - наистина един мъж трябва и според мен да има добър мъжкарски часовник ( мъжкарски разбирай - надежден, точен , защитен, достатъчно точен и видим в трудни условия , което изключва да е прекалено малък разбира се. за мен снобските цени не компенсират мъжествеността ) добри обувки и НЕбели чорапи ( може и някое добро джобно ножче да добавим ако не седи по цял ден в офиса).....
                  Май знам какво са рубини и диаманти и кое какво държи - едното оси, второто се опитва друго да държи (ма виаграта е по-тънко) ... поне така си мисля де ( първо завърших минно геоложкия , после икономика : ) а преди това изкарах малко във фина механика и оптика ама много ми треперят ръцете, та часовникар, фотограф и снайперист от мен не става ) .
                  висете отпуснато

                  Коментар


                  • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                    Първоначално публикуван от Tony33 Преглед на мнение
                    Много избирателно се чете наистина... Никога не написах ,че кварца е по-добър като цяло от механиката. Всъщност сега ще го напиша де - е по-добър е. Чак пък вечни механики айде де. Къде ги да бачкат без намеса на часовникар. И аз харесвам механиче часовник ама на днешно време когато стана важно да сме наистина точни не искам да се чудя дали ми е напред или назад часовника с некви си 5-6 минути. Да мисля дали съм си размахвал достатъчно ръцете,че да съм му осигурил заряд за другия ден, дали нема да го цапна в некой камък и айде неколко хилки назад. Ами с какво да кажем един панерай толко бие една амфибия да речем... С цента е ясно. С леко по-прецизен механизъм може би също... И на двата им изкарва луминисценцията около 20 минути на тъмно..... За 100000 метра под вода мисля ,че няма смисъл да споменаваме... Единя е 150 лева чисто нов. Другия - според въображението и модела - няколко хилки. Е чакам да чуя кое точно си струва тези няколко хилки ???
                    За другото съм напълно съгласен - наистина един мъж трябва и според мен да има добър мъжкарски часовник ( мъжкарски разбирай - надежден, точен , защитен, достатъчно точен и видим в трудни условия , което изключва да е прекалено малък разбира се. за мен снобските цени не компенсират мъжествеността ) добри обувки и НЕбели чорапи ( може и някое добро джобно ножче да добавим ако не седи по цял ден в офиса).....
                    Май знам какво са рубини и диаманти и кое какво държи - едното оси, второто се опитва друго да държи (ма виаграта е по-тънко) ... поне така си мисля де ( първо завърших минно геоложкия , после икономика : ) а преди това изкарах малко във фина механика и оптика ама много ми треперят ръцете, та часовникар, фотограф и снайперист от мен не става ) .
                    От мен обаче става.Щом имаш представа от финна механика,сигурен съм,си наясно колко време е необходимо за създаването на минут репетир или сплит-хронограф..? Ако знаеш за какво говоря съм сигурен,че ще престанеш с глупостите за неточност или 5-6 минути разлика.Говоря за +/- 5 секунди на месец,а при турбийон за по-малко.За стоте километра дълбочина не мога да коментирам,защото съм от планетата Земя,на нея най-голямата дълбочина май беше към 11км. в Марианската падина..?Не съм я напускал(родната планета) и не зная за места с 89000 метра по-дълбоки.
                    А,а като стана въпрос за водонепроницаемост,да си виждал кварцов часовник с такъв надпис..?
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ROLEX Deep Sea.jpg
Прегледи:1
Размер:75.4 КБ
ID:5453585

                    Kaкто и да е,приятелската беседа се превърна в спор и не ми е приятно да участвам в него! Пожелавам дълга и безупречна служба на всички кварцови часовници! За 6мм сапфир-кристал давам безплатни съвети за полиране
                    Последно редактирано от Bat_Pepo; 13-02-13, 00:10. Причина: правоизпис
                    Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                    Най-добрият ром е студеният ром!
                    Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                    Коментар


                    • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                      Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                      Е па как,и той е на мушка.



                      И интересното знаеш ли кое е?Заврял сьм се в един магазин в Орландо,жената ме тормози Вземи си,щом ти харесва си го вземи.........а аз си купих трета Ска за по-малко пари та на нея не и хареса избора ми.Странно нещо са това жените или поне моята.

                      250 кинта чук,1500 кинта с проблем и не им дреме от ТАГ или 7500 за Улус,всяка една от тия цени е началната или почти базовото на фирмата което никакво значение няма за мен,КЕФА е по-важен,да си вземеш нещо което да те кефи,да ти пьлни окото,че не се живее 2 пьти.

                      И за това нямам Е класички вече
                      WebRep


                      currentVote


                      noRating
                      noWeight
                      Виж,чисто яхтсменски е е дин от любимите ми - Корум Адмиралс Къп.Без значение чалендж или копетишън,разгледай и двата
                      Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                      Най-добрият ром е студеният ром!
                      Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                      Коментар


                      • Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ImageUploadedByTapatalk1360735770.556428.jpg
Прегледи:1
Размер:28.9 КБ
ID:5453615 Като заговорихме за механика , се доверих на новата серия на Vostok , за 300€ . Чакам го до 3седмици и ще постна мнения. Иначе в момента съм с кварцов Timex , но ще пробвам да мина в Правата вяра!

                        Коментар


                        • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                          Аз съм с Timex Expedition 930, от 2007 съм с него. Много евтин, много здрав, безотказен.

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:930451712010-VL-1.jpg
Прегледи:1
Размер:15.2 КБ
ID:5453639
                          If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                          Коментар


                          • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                            Аз пак да питам - някаво мнение за часовниците Invicta?
                            Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                            Коментар


                            • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                              Аз нося едно такова:
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:75df15e2bb072279dc5db1ef9926c080.jpg
Прегледи:1
Размер:50.5 КБ
ID:5453644
                              Цял живот си бях мечтал за механичен хронограф.... и с парите от закуски таковата.... Отделно ми "отива на характера". Иначе имам за официално едно такова:
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:w2609756.jpg
Прегледи:1
Размер:34.8 КБ
ID:5453645
                              Ама нещо не ме кефи... ту мъч гей.
                              Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                              No man left's behind !!!!

                              Коментар


                              • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                                Пък и цветово не тича та EDC-то.
                                Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X