Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Часовници, марки и мнения за тях...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Часовници, марки и мнения за тях...

    Първоначално публикуван от fozi^ Преглед на мнение
    Здравеите аз ползвам модела като на колегата Tony33 Citizen ecodrive profesional diving с черна гумена верижка . Страхотен часовник е от 2009 година е смен и времето което не е бил на ръката ми е можеби 40 часа. Ползвам го и при гмуркане и при рабита. Оказа се страшно издържлива машинка.Е с времето се появиха и драскотини по метала но все пак повечето време минава в работа а се работи с железа на трудно достъпни места .Искам да попитам дали някои знае къде могат да ми сменят верижката с оригинална и пак да си е водоустоичив. Другия модел които ползвам през тия 40 часа докато не съм Citizen-a е SUUNTO D4. Тои си е само за гмуркане заради компа които има но ми си е случвало доста 4есто да се сетя да ги разменя вече като съм във водата.
    За жалост тука няма просто сменяне на верижката. Трябва да се купят адаптери и на тях да се закачи нова верижка. Аз затова търсех да е оригинално с верижката модела (различно обозначение са -BJ8050-59E е изцяло металния, верижка от моя модел не става на модела с гумена каишка - пак адаптери трябват) . А иначе няма страшно за самата смяна. Отвиват се само 4 те болта на гривната отдолу - тя държи само патентите и извивката на верижката/каишката, долния капак който си е на винт не се пипа и не се нарушава водоустойчивостта. Напиши Esozilla adapters в гуугъл и ще попаднеш на адаптерите. Ама и те са скъпи и трудно изпадат... За да не се ядосваш - и на изцяло металния не може да се закачи друга верижка без адаптери ( ама те пък са 2 ри чешит ) .
    висете отпуснато

    Коментар


    • От: Часовници, марки и мнения за тях...

      Този часовник, ако може да говори, щеше да извие като Пироговска линейка. От всякъде се жули, само стъклото е като ново.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:07022013505.jpg
Прегледи:1
Размер:103.6 КБ
ID:5452395Натиснете снимката за да я уголемите

Име:07022013507.jpg
Прегледи:1
Размер:72.3 КБ
ID:5452396Натиснете снимката за да я уголемите

Име:07022013513.jpg
Прегледи:1
Размер:73.6 КБ
ID:5452397
      MITSUBISHI MONTERO 3.0 V6
      (А1+)
      О877ООО98О

      Коментар


      • От: Часовници, марки и мнения за тях...

        Първоначално публикуван от popov308 Преглед на мнение
        Спор няма, само че преди години ми подариха този модел /купен на старо от чужбина/. Тогава почти се обидих и щях да кажа на хората, че и тук си имаме такива, наричаме ги Q&Q, но за щастие си замълчах. Естествено, не го носих, защото имам много по-хубав - Casio. Наскоро, поради нямане на работа, проверих в интернет и с изненада установих, че тези кварцове държат цена от по 500 долара втора ръка.... Брад Пит пък бил носил такъв във филма Moneyball - 2011 г. Не знам какво да мисля, кой нормален човек би дал толкова пари за Q&Q, пък било то и швейцарско?!
        Е,Q&Q и Casio... Като марка Хоер-а е много нагоре,макар,че при електриката всички са равни
        Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
        Най-добрият ром е студеният ром!
        Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

        Коментар


        • Равни, равни - колко да са равни? Колкото Фиат Пунто и Е-класа на Мерцедес.
          Механичният е класика, но на тази марка всички са добри.
          http://www.nakladkibg.com
          накладки, спирачни дискове, съединители

          088 8613380

          Коментар


          • От: Часовници, марки и мнения за тях...

            Tony33 благодаря за инфото. Но аз не искам да си сменям модела на гумената каишка просто ми трябва съща но нова. Че тая от масло химикали и др странични ефекти е почти на иживяване. Но ти благодаря за това 4е ме светна как се сменя и 4е не се налага да се разхерметизира 4асовника. Сега след като си писал го погледнах отзад верно то там имало мн надписи, но коитие гледал последните 4 години .Надявам се само нова верижка да не е по скъпа от самия часовник, които мисля че го взех след пазарлъци за 170$ от карибите.

            Коментар


            • От: Часовници, марки и мнения за тях...

              Ще се радвам запознатите с часовници да ми светнат лампата за марката "Breil"(model BW0176).
              Наскоро ми го подариха, не е евтин да речеш(не е и скъп,де), но никъде не пише къде е "сделан"-нито някъде на часовника, нито в ръководството...?Май е някакво италианско дизайнерско творение...?
              Извинявам се, че не мога да постна снимка тук, но в гугъл излиза веднага.
              Благодаря предварително!
              много автомати-слаби резултати!

              Коментар


              • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                Първоначално публикуван от blago72
                Таг Хоер е от посредствените швейцарски часовници. Ако посочените люде го носят, бих се почудил - само за 2-3 хиляди долара повече ще си вземат швейцарски часовници от по-висок клас.

                Но след още един поглед се вижда, че всички звезди всъщност рекламират часовника, което не значи - носят го .
                Всъщност за 200-300 повече,а за 2-3 хиляди + цената на Хойер-а вече влизаме в ниския клас на хубавите часовници.Поразрових се за цена на конкретния Профешънал и с изненада открих,че му искат 7-800 долара?! За тези пари може да се купи Орис ТТ1,примерно?!Навярно е така заради рекламите на "карера" и снимките на хора като тези от поста на колегата Попов..? Иначе в реалния живот такива човеце носят...малко по-други часовници...
                Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                Най-добрият ром е студеният ром!
                Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                Коментар


                • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                  Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                  Просто както си лежеше на масата изведнъж се распищя. А пък си мислех че си купих ням часовник.

                  Много тихо твойто .. мойто Core All black си реве редовно преди дъжд или сняг ..
                  Lyubomir T. Marchev / LZ1DUV
                  A POS
                  0885600200
                  За момента пасажер

                  Коментар


                  • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                    Нашето семейство носи BREIL от години, но от серията BREIL MILANO. Това, което мога да кажа на базата на носени няколко различни часовника (мои и на мъжа ми) от тази марка е, че са страхотни. Никога не сме имали каквито и да било проблеми с тях. По това, което са ми разказвали, Брайл е селце в Швейцария, в което по-голямата част от занаятчиите са били часовникари и марката е доста стара. В един момент някой от кръстниците на италианската мафия (не помня кой) пожелал той и неговите хора да имат уникални часовници, които само те да носят и купил марката. Известно време само хора от мафията имали право да носят такива часовници. Може и да е градска легенда, не знам.
                    Отплеснах се, но по принцип часовниците са си със швейцарски механизми, като по-високите серии са изцяло произведени в Швейцария (на часовниците си пише Swiss Made).

                    P. S. Наскоро мъжът ми ходи да си сменя батерията на часовника и докато часовникарят работел, му разказал неща, от които се прибра в къщи доста умислен. Според човека цената на един часовник се определяла от: материали за изработка на корпус + стъкло + механизъм + търговска марка. И се оказало, че имало в общи линии няколко фирми, произвеждащи швейцарски механизми и няколко други - предимно японски. Съответно тези механизми се монтирали на различните марки часовници.
                    Разговорът тръгнал оттам, че мъжът ми се загледал по някакъв модел на Victorinox Swiss Army, струващ над 3 хиляди, чудейки се защо цената е такава, като има подобни модели и по 800 лв, примерно. Отговорът бил, че е заради механизма от по-висок клас.
                    Та, според часовникаря, разликата при новите модели часовници (при еднакви материали на корпуса) била предимно в марката и фасона, а не в механизма, т. е. особена разлика нямало.
                    Подчертавам, че препредавам чуждо мнение, само за информация

                    Коментар


                    • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                      Така е,до някъде е прав часовникаря.Повечето марки от т.нр. среден клас ползват (с изключение на Ролекс,Зенит и още 2-3)механизми на ЕТА.Различните калибри се различават като цена,но не фрапиращо,по-скъпи са хронографите Валжу 7750.Евтините най-често ползват Мийота(на Ситизен),а боклуците - китайски.Уникалното в един часовник е именно механизмът,затова тези от високия клас си имат задължително собствен такъв.Оскъпяването идва най-вече от там,от сложността на машината.Следват неща като водонепроницаемост,хелиеви винтили и много други.Стъклата влияят на цената горе-долу колкото...каишката...А Суис Арми за 3 хиляди е...меко казано грабеж
                      Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                      Най-добрият ром е студеният ром!
                      Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                      Коментар


                      • С извинение за офтопика - историята на ЕТА/Valjoux e изключително интересен пример как швейцарската часовникарска индустрия избягва огромните проблеми дошли през 70-те години на миналия век с въвеждането на кварцовите часовници.

                        Коментар


                        • Bat_Pepo: не съм съгласен, че Ролекс и Зенит са среден клас
                          Имат традициите, аурата, опита и техническите възможности да са елита. И са.

                          Коментар


                          • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                            Първоначално публикуван от blago72 Преглед на мнение
                            Bat_Pepo: не съм съгласен, че Ролекс и Зенит са среден клас
                            Имат традициите, аурата, опита и техническите възможности да са елита. И са.
                            Са,колега,баш от средния ценови клас.Поинтересувай се от марки,като Патек Филип,Вашерон Константен,Аудемар Пиге,А.Ланге&Зьоне,Юлиус Нарден,Бреге...След това се замисли дали Ролекс и Зенит имат часовници с по 55 камъка за по 60-70000 евро без турбийон..?Или пък имат модел с 1728 компонента в него? Изобщо не подценявам Ролекс и Зенит,нито сътрудничеството им при Дайтона/Ел Примеро,но са елит,колега,само ако ги сравняваме с Брайтлинг,Омега,Лонжин,Морис Лакроа...Лично аз много харесвам по-старите Ел Примеро и особено Сий Дуелър-а,но това съвсем не е достатъчно...Пак казвам,зависи с какво ги сравняваш...
                            Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                            Най-добрият ром е студеният ром!
                            Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                            Коментар


                            • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                              А за мен си остава извода, че часовниците са наука, въпрос на стил, престиж, демонстрация и... мания /в крайния стадий/. А, да не забравя, на тях може да видите и часа, но пък това може да направите и на GSM апарата в джоба ви.

                              Коментар


                              • Точно това са, което колегата popov написа

                                Колега Bat Pepo - може би съм се интересувал от посочените от теб марки. Но тяхното производство, особено пък гранд компликациите, е изцяло бутиково и в несъществени за размера на пазара бройки.
                                Малко ми звучи, като да кажа, че S клас и 7 серия са средна ръка, защото съществуват Bugatti Veyron и Pagani Zonda.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X