Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Часовници, марки и мнения за тях...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Часовници, марки и мнения за тях...

    Здравейте,интересува ме някой поръчвал ли е Касио от онлайн магазина им "Kasioshop".Харесъл съм синяколко модела,но в Бургаския магазин Касио ми предлагат една година гаранция ,а в интернет магазина,гаранцията е от две години та затова се колебая.Ако някой има наблюдения да помага.Благодаря.

    Коментар


    • От: Часовници, марки и мнения за тях...

      По принцип съгласно Закон за защита на потребителя гаранцията на потребителски стоки е 2 години, освен ако не е указан изрично по-голям срок в гаранционна карта. Така, че с касовата бележка и закона те са длъжни да ти дадат гаанция 2 години.
      ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
      СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

      Коментар


      • От: Часовници, марки и мнения за тях...

        Не знам защо,но в Бургас дават гаранция от една година.Така било е винаги,ми обясниха в магазина.Четох някъде че ако не са оригиналги-турски ,тайландски, тогава са с по-малка гаранция.Но от магазин Касио...Не мога да разбера.Май ще се поръчва от нета.

        Коментар


        • От: Часовници, марки и мнения за тях...

          Аз в началото на месеца си закупих G-Shoc от един от магазините на главната улица в Бургас и ми дадоха 1 година гаранция. Избрах да си го купя от магазина, защото разликата в цените беше 20 лв. и ако го взема от интернет и се развали, не знам как става ремонтирането - може би трябва да го пращам с куриери и да ми го връщат. Когато е закупен от магазин, направо отивам и го нося там. Може би ако имаше по-голяма разлика в цените, щях да си го поръчам от интернет. А и в магазина ми направиха отстъпка от 10 лв.
          Nissan Terrano 2 2.4i

          Коментар


          • От: Часовници, марки и мнения за тях...

            Здравейте колеги,някой може ли да ми даде информация за джобен часовник ТЕРМА позлатен мисля ,че е от 1929г но не съм сигурен ,намерих го от дядо ми.Какъв е по произход ,ценен лие ?Благодаря

            Коментар


            • От: Часовници, марки и мнения за тях...

              Първоначално публикуван от niki2005 Преглед на мнение
              Здравейте колеги,някой може ли да ми даде информация за джобен часовник ТЕРМА позлатен мисля ,че е от 1929г но не съм сигурен ,намерих го от дядо ми.Какъв е по произход ,ценен лие ?Благодаря
              Виж в google...Има такива показани...Но това си е семеен спомен...Цената е относителна
              ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

              Коментар


              • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                Първоначално публикуван от ghost_vw Преглед на мнение
                Момчета.не искам да засегна никои от вас.Ето и моето мнение по-темата.Първо за всякакъв вид часовник и модел е според джоба на човека.В по-предните странички на коментарите-прочетох,че разни философи казват-че приборите на Tissot-T-touch expert-не показват верни стойности на отчитане-спрямо някой модел на друг часовник(без да цитирам маркa).Това е абсолютна лъжа.Притежавам този модел-Т013.420.47.201.00 и мога да ви гарантирам-че часовника е уникален и цената му е оправдана напълно.Имал съм възможноста да ходя по Европа доста често и задължително минах за няколко дена през Швейцария.Там им разгледах всички марки и модели на часовниците.Останах-много смаян от видяното.Даже за някой по-конкретни модели за които бях заинтересован повече-посетих и музея им с историята от създаването и направата на модела часовник.Искренно смея да твърдя че най-добрите часовници са Швейцарските.Имам и модел на Casio-AMW-702 fishing gear,който е много добър-няма грешка.Даже си го купих от чужбина преди да е излязъл още на нашия пазар.Tissota e тестван от братовчед ми-който е в клуб''BgParaglidersPilot'' и се занимава с парапланеризъм-каза че го е тествал и няма грешка.А той лети с истински висотомери и датчици.Иначе според мен Suuntoto прилича на часовник от зрънчо-супер смешен и грозен в сравнение с Casio-to

                Който желае може да ме потърси за всякакво питане относно Tissot. Skype-Ghost_vw казвам се Любомир Георгиев
                Приятел сори ама не подвеждай хората тук. Сигурно си представител на тисо . Точно пък този модел им е най-смешния. Имаше с години проблеми с пропускане на вода при миене на ръце даже. Да не говорим за оригиналния му рейтинг за устойчивост който за часовник с претенции да е екстремен е просто смешно. Един от най-неудачните часовници. Часовник за екстремисти на жълтите павета.... И тая история за швейцарските часовници и сирене мислех, че е спряла да се разпространява като градска легенда. Ама как да продават на такива цени иначе.....
                висете отпуснато

                Коментар


                • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                  Първоначално публикуван от ghost_vw Преглед на мнение
                  .....Иначе според мен Suuntoto прилича на часовник от зрънчо-супер смешен и грозен в сравнение с Casio-to
                  Това е повече въпрос на вкус, а не констатация. За мен Тисо-то пък е много натруфено за "работен" часовник. Suunto-то е изчистен. За прецизността на Тисо не мога да кажа нищо, но пък Suunto показва каквото трябва, поне D6, който ползвам.
                  LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

                  Коментар


                  • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                    Днес видях, темата и незная ли да се хваля или оплаквам. Нося часовник,Тисот Баладе. Подарък ми е и странното му е,че електронен.В интерес на истината го нося повече от 13г. Миналата седмица се изръсих 70 лв. за батерия, но тя била акумолаторна. Оказа се ,че този модел е експериментален. Има си механиката за зареждане, но тя била генератор и зареждала батерийка, а самия часовник бил кварцов. Ето го и самия него.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Tissot_Ballade_02.jpg
Прегледи:1
Размер:159.8 КБ
ID:5435987
                    Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

                    Коментар


                    • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                      Привет,
                      Израстнал съм с механичните часовници, не съм имал досега електронен; писна ми да сверявам времето с телефона и мисля да започна отново да нося часовник.
                      Можете ли да препоръчате механичeн и електронен часовник?


                      Имам Seiko 5 (три стрелки, ден, дата, автоматик, 11мм дебелина), но от години не го нося, понеже ми е неудобен (тежък и донякъде обемист, свлича ми се до китката), костите са ми под средния размер, чудех се дали да инвестирам в кожена каишка, но струват по 20лв... Та се двоумя дали да не си взема нов - (навиващ се), по-тънък и лек, пак с дата или ден, стилен, изчистен и точен!


                      2. Тъй като съм инженер по образование, ми се ще да си взема един електронен часовник.
                      Държа на точността и техническите параметри. Задължително е да има хронометър, таймер (втори циферблат), ден/дата, подсветка, с много добра точност (може и да не е "атомна"). Дебелината да е до 9-12мм.
                      Може ли кожена каишка да се сложи (вместо пластмасовата)?

                      Хубаво е да има (не е задължително):
                      - aларма;
                      - термометър;
                      - алтиметър;
                      - барометър (за планината чат-пат), но не с цел да предсказва времето, а да знам какво е налягането (мисля че бях чел в ръководсвата за оцеляване, че този параметър може да ти даде представа за времето?!);
                      За друго не се сещам в момента, освен да е удобен (компактен, да не го усещам много много, да не бие на очи...) - водомер не ми върши работа.




                      До 50лв може ли да се вредя с такъв часовник?
                      Последно редактирано от hakama; 10-01-13, 11:04.

                      Коментар


                      • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                        Аз използвам CASIO PRO TREK PRG-50 вече 7 години железен е има всичко плюс соларно захранване .Единствено цената е солена 400 лв нов ,сменял съм само верижката скъса се на 5 години служба.

                        Коментар


                        • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                          Първоначално публикуван от hakama Преглед на мнение

                          хронометър
                          таймер (втори циферблат)
                          ден/дата,
                          подсветка
                          с много добра точност (може и да не е "атомна")
                          термометър
                          алтиметър
                          барометър

                          До 50лв може ли да се вредя с такъв часовник?
                          Ако ги умножиш по 10 ....
                          О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                          Коментар


                          • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                            Първоначално публикуван от droba Преглед на мнение
                            Ако ги умножиш по 10 ....
                            Толкоз',за 400 камъка, ще си вземеш т'ва:
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимки0090.jpg
Прегледи:2
Размер:220.0 КБ
ID:5442251
                            Casio Pro Trek PRG-240-1ER..
                            Има доста повече от изискванията ти, има даже такива, дето, надали, ще ти потрябват... За 345 камъка, тв'а говорим за сайт в България
                            До сега близо година, не е мръднал..
                            За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                            Honda Dominator 650
                            088ЧЧ93979-->Борис
                            0878956Ч38-->Борис

                            Коментар


                            • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                              Първоначално публикуван от droba Преглед на мнение
                              Ако ги умножиш по 10 ....
                              Аз на времето (преди 6- 7 години) се сдобих за 50 лв. с нов ТСМ Hiking Watch - 100% копие на едно Suunto. Часовникът работи безупречно и до сега, но за съжаление му скъсах каишката и в момента го нося закачен отвън на раницата. Може някъде да се предлага втора употреба.
                              Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                              Коментар


                              • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                                Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
                                Аз на времето .....
                                "защото беше от ония времена, когато нещата са се делали трайни ..." Антъни Бърджес
                                О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X