Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Няколко въпроса за ибей

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Няколко въпроса за ибей

    Харесал съм си една екшън камера за 60 долара от Китай. Въпроса ми е, ако я поръчам има ли шанс да я спрат на митница. Знам, че се плаща 20 процента от сумата, която съм платил за камерата, но къде трябва да отида за да платя тази сума, ако ме спрат? Моля за разяснение.

  • #2
    От: Няколко въпроса за ибей

    Възможни са и двата варианта - пратката да пристигне директно във вас ( няма да плащаш нищо допълнително) , или да отиде на митница ( тогава ще те известят да отидеш да си обмитиш пратката). Като си платиш таксите , ще си получиш пратката.

    Коментар


    • #3
      От: Няколко въпроса за ибей

      Първоначално публикуван от rdlegy Преглед на мнение
      Харесал съм си една екшън камера за 60 долара от Китай. Въпроса ми е, ако я поръчам има ли шанс да я спрат на митница. Знам, че се плаща 20 процента от сумата, която съм платил за камерата, но къде трябва да отида за да платя тази сума, ако ме спрат? Моля за разяснение.
      Най -много зависи от самия продавач. Ако се уговорите да го пусне "as gift", денек като подарък, няма да плащаш нищо. Драсни му да се разберете, в повечето случай китайчетата са разбрани


      Успех!

      Коментар


      • #4
        От: Няколко въпроса за ибей

        Аха, но как може да му пиша от ибей? И може ли от ибей той да го прати като подарък? Ако все пак спрат камерата на митница къде трябва да платя?

        Коментар


        • #5
          От: Няколко въпроса за ибей

          Как имаш регистрация , можеш да го купиш а не можеш да му пишеш . Има опция да си пишеш съобщения с продавачите . Ако те извикат на митницата ще ти обяснят . Там се плаща .

          Коментар


          • #6
            От: Няколко въпроса за ибей

            Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
            Най -много зависи от самия продавач. Ако се уговорите да го пусне "as gift", денек като подарък, няма да плащаш нищо. Драсни му да се разберете, в повечето случай китайчетата са разбрани


            Успех!
            Пратено като подарък или пратка с ниска стойност си е по подразбиране за китайците, хич и да не им пишеш. Само дето отдавна не хваща дикиш - както и да го прати, може да те викнат на митница. Ако през куриер - със сигурност ще те викнат.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #7
              От: Няколко въпроса за ибей

              Спарки е прав,зависи с какво ще тия пратят.Последната ми пратка от там беше пратена като подарък,без лого на опаковката(беше телефон)в друга малка опаковка и нищо от това не помогна.Дойде за три дни с DHL и 10 дни престой на митница.Последва обмитяване и ддс за което най-вероятно ще си губиш времето да ходиш по митници и да се разправяш с цялата бюрокрация там!Ако ти го пратят с поща,рискуваш да не получиш нищо но ..не се знае.
              LZ2IZ,DUTY for DUTY[/B] PAJERO 3,5 v6
              Анти-социалното поведение е признак на интелигентност в един свят, пълен с конформисти!

              Коментар


              • #8
                От: Няколко въпроса за ибей

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                Пратено като подарък или пратка с ниска стойност си е по подразбиране за китайците, хич и да не им пишеш. Само дето отдавна не хваща дикиш - както и да го прати, може да те викнат на митница. Ако през куриер - със сигурност ще те викнат.
                ДОбре де, имаш приятелка в Китай, говорите си всяка вечер по скайп. Разбирате се да ти изпрати фотоапарат за рождения ден и накрай отвисяваш на митницата.
                И ако те накарат да платиш нещо, то на какво ще платиш ДДС-то, на камерата, която не знаеш колко струва или на предполагаемата й цена, спрямо някого >?

                Коментар


                • #9
                  От: Няколко въпроса за ибей

                  Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                  ДОбре де, имаш приятелка в Китай, говорите си всяка вечер по скайп. Разбирате се да ти изпрати фотоапарат за рождения ден и накрай отвисяваш на митницата.
                  И ако те накарат да платиш нещо, то на какво ще платиш ДДС-то, на камерата, която не знаеш колко струва или на предполагаемата й цена, спрямо някого >?
                  Митничарите имат правото да ти определят цена за всяка пратка, независимо от това кой я праща и т.н. При това имат право дори ако имаш всички документи. Ама не вярвам да искаш да се стигне до там. Прочети закона и другите документи - ще се хванеш за главата.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Няколко въпроса за ибей

                    Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                    ...
                    И ако те накарат да платиш нещо, то на какво ще платиш ДДС-то, на камерата, която не знаеш колко струва или на предполагаемата й цена, спрямо някого >?
                    На цената която ще ти определи усмихнатия митничар. Ако нямаш фактура. Или ако имаш фактура която им се види прекалено нагла.
                    Издъних се на Тюринг теста

                    Коментар


                    • #11
                      От: Няколко въпроса за ибей

                      Носите си разпечатка на плащането по Pay Pal. По него ти определят мито и ДДС. Пратки на стойност до ъ-ъ-ъ-ъ 10 евро беше май, не се таксуват и си ги получаваш в пощенския клон или от куриера. Разпространен трик е на пакета да пише 7-8 долара или нещо такова (стойността задължително трябва да е обявена), а в графа "Съдържание" да пише ИГРАЧКА, примерно. Това не пречи на митничаря да отвори пратката и да я провери, разбира се. Спарки го каза, тия времена с джаджа за 200 долара в кутията, без да плащаш нищо, отминаха. Процедурата по плащането е ясна и лесна, влязоха в час отдавна.
                      П.П. Потърси подобна камера от Англия или Германия. Специално в Англия, доста китайци направиха складове и ти доставят оттам, с незначително по- висока цена.
                      Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Няколко въпроса за ибей

                        Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                        ДОбре де, имаш приятелка в Китай, говорите си всяка вечер по скайп. Разбирате се да ти изпрати фотоапарат за рождения ден и накрай отвисяваш на митницата.
                        И ако те накарат да платиш нещо, то на какво ще платиш ДДС-то, на камерата, която не знаеш колко струва или на предполагаемата й цена, спрямо някого >?
                        Не бъди наивен. В митницата не е пълно с "тъпи копелета", а точно обратното. Къде отива ползата от тяхната нетъпота е отделен въпрос...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Няколко въпроса за ибей

                          Значи, ако поръчам от Англия няма спирани на митница, нали така? Да съм сигурен питам и най-вероятно така ще направя. Благодаря на всички отзовали се

                          Коментар


                          • #14
                            От: Няколко въпроса за ибей

                            Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                            Спарки го каза, тия времена с джаджа за 200 долара в кутията, без да плащаш нищо, отминаха.
                            Ако джаджата е нещо, което всеки знае какво е (телефон, фотоапарат или от сорта например), номера минава трудно. Ако е нещо по-специфично, номера минава по-често.

                            За най-лесно просто си предвиждам варианта че може да ходя на митница (извадил съм си перманентен EORI номер отдавна). Ако ми дойде направо в пощата - още по-добре. С 2 думи казано - ако е под килограм - килограм и половина, в малка опаковка (не повече от 20x30x10см) и не е нещо ширпотребско - в общия случай идва до пощата. Аъа всички останали сличаи - може така, може и иначе. Колкото по-голяма, по-тежка и по-ширпотребска стока е изпратена, толкова по-вероятно е да идете на митница. Ако пратена с куриер, митницата ви е на 99% сигурна, независимо от горните неща.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Няколко въпроса за ибей

                              Първоначално публикуван от rdlegy Преглед на мнение
                              Значи, ако поръчам от Англия няма спирани на митница, нали така? Да съм сигурен питам и най-вероятно така ще направя. Благодаря на всички отзовали се
                              От ЕС нещата ти идват без допълнителни такси, независимо от стойността им. Посочих Англия, понеже тя се оформи като "гара разпределителна" на стоки от цял свят.
                              Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X