Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Обиколка на България

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Първоначално публикуван от v0id Преглед на мнение
    Здравейте, след около 2 месеца с жена ми ще направим една обиколка на България.............
    Здрасти, аз миното лято с Фронтерата (също къса база) направих подобен (но не толкова) преход от София, Банско, Гоце Делчев, и от там по южната граница през селата та до Морето имаше не малко премеждия, които в повечето случай си ги създадох сам например реших да съкратя вместо през гр. Средец отцепих през селата Тракийци, Босна и Малко търново ми се видя много надолу на тръгнах през гората под. яз.Ясна Поляна като местен човечец ми каза "абе някакви ловци май минават от тук и падна" як екшън утрепах 4 часа за 35 километра.... и кофтито беше че нямаше жива душа. Но основната мисъл ми беше че наистина не ти трябват туби с бензин на тавана... доста е опасно и почти сигурни че ще ти потекът, а дори в селата има газостанции и бензиностанции, това което трябва добре да предвидиш е вода/антифриз поне 10 литра ако го правиш в топло време, масло, ремъци(без ангренажен) компресор (може да се налага да помпаш гумите повече от нормалното, палатка (за всеки случай) и друго не се сещам... аз като тръгвам нанякъде не ми стига мястото никога затова багажника отгоре е задължителен ( нищо че и ние сме 2-ма).

    П.С. Забравих GPS е задължителен (поне според мен) много ми помогна на картата 20 % от пътищата по които минах ги нямаше.
    no signature no problems

    Коментар


    • #32
      Маршрутите са много - кой от кой по-красиви и интересни.Защо не си купиш(ако не си го направил) оффроуд картата за ГПС на Събин . Там освен пътищата(разделени по трудност) са показани и места за бивак , хижи , вода и т.н.Гориво не ти трябва повече от 5-10 литра. И най -вече обмислете добре маршрута предварително.Не тръгвайте по-малко от 3 коли.Желаещи ще намериш . Драсни когато идеята ти се избистри - току виж сме тръгнали и ние .
      PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
      КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
      0899187766

      Коментар


      • #33
        Първоначално публикуван от churov Преглед на мнение
        Маршрутите са много - кой от кой по-красиви и интересни.Защо не си купиш(ако не си го направил) оффроуд картата за ГПС на Събин . Там освен пътищата(разделени по трудност) са показани и места за бивак , хижи , вода и т.н.Гориво не ти трябва повече от 5-10 литра. И най -вече обмислете добре маршрута предварително.Не тръгвайте по-малко от 3 коли.Желаещи ще намериш . Драсни когато идеята ти се избистри - току виж сме тръгнали и ние .
        Та на думата, чакаме я ИДЕЯТА.И преди да се тръгне първо в бокса.
        Поздрави.

        Коментар


        • #34
          РЕ:

          Благодаря ви за съветите, много се радвам че толкова много хора се отзоваха и се надявам темата да е полезна и за други . От бензина се отказвам след като толкова упорито държите че не ми трябва, другите работи почвам да си ги записвам .
          Между другото на Събин картата за цяла България ли е ?
          Най-добрия реглаж на преден и заден мост

          Коментар


          • #35
            Да, за цяла България и е много подробна. И по-подробна ще става.

            Коментар


            • #36
              Здравейте, и аз с моята съпруга бяхме тръгнали да обикаляме България, и успяхме да навъртим около 2200-2500 км. за осем-девет дни, но трябват поне три пъти повече дни.
              Незнам тука ли е мястото да напиша един пътепис или в отделна тема?

              v0id, и аз споделям мнението на колегите за резервните гуми, тубите с бензин и всичко останало.
              Аз имах една резервна и не ми се наложи да я ползвам, но явно е до късмет. Туба с бензин е добре да имаш, но не голяма. Палатка, спални чували, котлон на газ, скара, борина, хладилна чанта и други подобни също е добре да имаш. Задължително инструменти за ремонт и евентуално някои консумативи по колата. Крик, въже, кит за гуми, компресор също. И не на последно място повечко пари в джоба.
              Това при положение , че ще пътуваш сам предимно по асвалт, и без да рискуваш много по черно.

              Коментар


              • #37
                РЕ:

                Ахам, разбрах ще се заслушам във всички съвети на колегите .
                А за твоя пътепис най добре напиши отделна тема за да я видят и дуги .
                Най-добрия реглаж на преден и заден мост

                Коментар


                • #38
                  Чакай сега... ти не си споменал къде ще нощувате, ако ще е на бивак списъкът ми с необходими неща минава 1 страница. Кажи дали да започвам да го пиша, мога даже да добавям и снимки
                  no signature no problems

                  Коментар


                  • #39
                    гумите може и да не ти откраднат, ама ако оставиш 2 туби с бензин на открито, направо си го търсиш!
                    освен това е нежелателно слънцето да пече директно в/у туба с бензин, дори да е метална...
                    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                    Коментар


                    • #40
                      За помощ при организирането на многодневни експедиции като например "обиколка на България" трябва да се обърнете към братя Петрови.Те имат знанията и опита от организирането на подобни мероприятия. Карал съм с тях "Ком-Емине", "Рила-Родопите-Странджа-Сакар", и съм 100 % сигурен че те са хората които могат да ви кажат "как се прави". Интересно защо не са взели все още думата по тази тема, надявам се, че сигурно подготвят нещо за тази година, че ако не са те не знам къде ще караме това лято.
                      Възпитаният мъж не прави забележка на жена, носеща неправилно траверса.
                      "В рали рейда е така. Да си добър не е достатъчно. Трябва да си добър мноооого часове и дни наред." - rusev

                      Коментар


                      • #41
                        Re: Обиколка на България

                        еи колеги как или от каде мога да си намеря оф роад картата

                        Коментар


                        • #42
                          Re: Обиколка на България

                          Първоначално публикуван от andro_3j Преглед на мнение
                          еи колеги как или от каде мога да си намеря оф роад картата
                          Сложен въпрос колега!!!
                          Ако поразгледаш тук ще видиш от къде?
                          LZ1PER

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X