Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Обиколка на България

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Обиколка на България

    Здравейте, след около 2 месеца с жена ми ще направим една обиколка на България, за сега мислим да минем през следните места :
    Банско, Рилски манастир, 7-те рилски езера, Копривщица, Габрово - Етъра, Арбанаси, Казанлък музея на розата, Котел, Жеравна, Мелник, Сандански
    Белоградчик, Белоградчишка крепост, В.Търново, Царевец, Баба Вида, с. Равен - Момчилградско - Скалната гора, с. Очин дол - Врачанско, Дряново, ,Рибарица, Априлци ....

    Най вероятно ще минем и през други места, за които все още не сме се сетили или не сме намерили по картата, обиколката ще бъде най вече по асфалт с изключение на местата където може да се мине по черен път и е по пряко и интересно или където е неизбежно . Та въпросите ми са 2 :

    1 Каква подготовка ми трябва на джипката за прехода ?
    За сега мисля за следните неща че са най необходими :

    Багажник за тавана, лебедка, Hi-lift или поне голям крик, Комплект за ремонт на гуми, 2 туби по 20 или 25 литра бензин ( + пълен резервоар + 25 литра газово ) .
    Имам само 5 джанти, трябва ли задължително да имам повече от 1 резервна гума ? А ако внимавам много но все пак искам и фън ?
    По двигател и ходова част какво трябва да подготвям и какви консумативи и резервни части трябва да взема за прехода ?

    Става въпрос за Гео Тракер ( Витара ) къса база .
    Най-добрия реглаж на преден и заден мост

  • #2
    Първоначално публикуван от v0id Преглед на мнение
    Здравейте, след около 2 месеца с жена ми ще направим една обиколка на България, за сега мислим да минем през следните места :
    Банско, Рилски манастир, 7-те рилски езера, Копривщица, Габрово - Етъра, Арбанаси, Казанлък музея на розата, Котел, Жеравна, Мелник, Сандански
    Белоградчик, Белоградчишка крепост, В.Търново, Царевец, Баба Вида, с. Равен - Момчилградско - Скалната гора, с. Очин дол - Врачанско, Дряново, ,Рибарица, Априлци ....

    Най вероятно ще минем и през други места, за които все още не сме се сетили или не сме намерили по картата, обиколката ще бъде най вече по асфалт с изключение на местата където може да се мине по черен път и е по пряко и интересно или където е неизбежно . Та въпросите ми са 2 :

    1 Каква подготовка ми трябва на джипката за прехода ?
    За сега мисля за следните неща че са най необходими :

    Багажник за тавана, лебедка, Hi-lift или поне голям крик, Комплект за ремонт на гуми, 2 туби по 20 или 25 литра бензин ( + пълен резервоар + 25 литра газово ) .
    Имам само 5 джанти, трябва ли задължително да имам повече от 1 резервна гума ? А ако внимавам много но все пак искам и фън ?
    По двигател и ходова част какво трябва да подготвям и какви консумативи и резервни части трябва да взема за прехода ?

    Става въпрос за Гео Тракер ( Витара ) къса база .
    Добре де, като ще караш най-вече по асфалта дали ще ти трябва подготовка като за сафари? Защо ще го мъкнеш този бензин и защо ще ти е повече от 1 резервна гума?
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #3
      Здравей,

      Хубави места сте замислили да посетите, интересно ми е за какъв приблизителен период от време? Локациите (точките) са дадени малко разбъркано (Жеравна, после Мелник), вероятно имате предвид начална и крайна точка?

      Иначе, бих казал твърде романтично подхождаш (което е хубаво), т.е. абсолютно не виждам за какво са ти туби за бензин, при положение, че няма асвалтов маршрут в Б-я където следващата бензиностанция да е на повече от 50км. Реално не ти е необходима и лебедка. Ако все пак си решил да слагаш (и за други цели, случаи) + хай лифт, трябва да се подготви колата - адекватен монтаж на лебедката и места за захващане на хай лифта .

      Аз бих направил такова пътуване по малко по-топло време, и защото на много от местата бих спал на палатка.

      За оборудването, след като сте в рамките на България и предимно по пътна мрежа едва ли трябва нещо специфично. Ако няма да правите биваци, просто 2-3 сака с дрехи. За резервните гуми, мисля, че 1 е напълно достатъчна. Шанса да се пукнат/ скуса две едновременно е доста малък (на асвалт и лек черен път), пък и гумаджията е на 1-2 часа макс.

      Ако позволиш още един съвет - защо не помислите да съкратите точките, за сметка на каране по по-живописни места (съответно непознати), като например концентрирате някаква част от маршрута в Родопите. Така ще можеш да пробваш черни пътчета (ако не стават, обратно) и т.н.

      Коментар


      • #4
        Супер идея!!
        Ама много си разбъркал точките - измисли ли маршрут по точки и дни?
        А и колегите са прави -за какво са ти 2 туби с бензин?!!
        Сега бензиностанциите и газостанциите са през няколко километра!!
        יעבור
        «И това ще мине»

        Коментар


        • #5
          Рилски езера-красиво място.
          Ма ако ще караш по асфалт и черни пътища .....
          За на асфалта требе да оставиш колата поне на 20км. от езерата.
          За на черен път-на около 12-13км.от тях.
          Или требе да си много бърз или ако останеш да спиш на хижата рискуваш Витарата да я намериш на другия ден без гуми и джанти.
          Съжалявам ама това е истината.
          Лятото там работят всякакви хора с УАЗ-ки и текезесарки.
          А джантите стават перфектно и на двете.
          От тоя край съм и ми е малко кофти ма това е истината.
          Още не сме баш-европейци.

          Коментар


          • #6
            Като минаваш до Габрово и етъра не пропускай да минеш и през Боженци.
            "Човек е толкова голям колкото са големи мечтите му"

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
              Ако позволиш още един съвет - защо не помислите да съкратите точките, за сметка на каране по по-живописни места (съответно непознати), като например концентрирате някаква част от маршрута в Родопите. Така ще можеш да пробваш черни пътчета (ако не стават, обратно) и т.н.
              Е те такова каране сам по живописни родопски пътчета бързо-бързо ме убеди, че ми трябват лебедка и хай-лифт ...
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #8
                С неподготвена Витара не можеш да се качиш на 7-те Рилски езера! Ще трябва да я оставиш някъде.

                Коментар


                • #9
                  Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                  Локациите (точките) са дадени малко разбъркано (Жеравна, после Мелник), вероятно имате предвид начална и крайна точка?
                  Няма да са в този ред Маршрута още не сме го мислили, за сега само избираме местата, които искаме да посетим .

                  Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                  Иначе, бих казал твърде романтично подхождаш (което е хубаво), т.е. абсолютно не виждам за какво са ти туби за бензин, при положение, че няма асвалтов маршрут в Б-я където следващата бензиностанция да е на повече от 50км. Реално не ти е необходима и лебедка. Ако все пак си решил да слагаш (и за други цели, случаи) + хай лифт, трябва да се подготви колата - адекватен монтаж на лебедката и места за захващане на хай лифта .
                  Лебедка така или иначе ще слагам, бензин защото много ми харесват снимките на уазките и екпедиционните джипки със 2 туби отгоре на багажника пък и не се знае, може да изберем по тежки маршрути, през села и по забутани местности където няма бензиностанции . За гумите окей, само с 1 ще съм .
                  Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                  Аз бих направил такова пътуване по малко по-топло време, и защото на много от местата бих спал на палатка.
                  Прав си, може и да го поизтеглим към май - юни .

                  Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                  Ако позволиш още един съвет - защо не помислите да съкратите точките, за сметка на каране по по-живописни места (съответно непознати), като например концентрирате някаква част от маршрута в Родопите. Така ще можеш да пробваш черни пътчета (ако не стават, обратно) и т.н.
                  [/QUOTE]
                  Ще разполагаме с около 2 седмици може и 3 ако много ни хареса и не ни изпадат пломбите

                  До рилските езера ептен ли пък нямаме шанс да стигнем с джипа ?
                  Най-добрия реглаж на преден и заден мост

                  Коментар


                  • #10
                    Първоначално публикуван от v0id Преглед на мнение
                    ... бензин защото много ми харесват снимките на уазките и екпедиционните джипки със 2 туби отгоре на багажника пък и не се знае, може да изберем по тежки маршрути, през села и по забутани местности където няма бензиностанции .
                    ...
                    До рилските езера ептен ли пък нямаме шанс да стигнем с джипа ?
                    Аз не бих слагал излишни тежести отгоре на покрива ...

                    До Рилските езера (по-точно до хижата) можеш да стигнеш спокойно с джипка. Трябва само да внимаваш да не потрошиш нещо по камънаците.
                    Това, което Маркан ти каза, е че може да имаш проблем да си тръгнеш оттам, ако останеш да нощуваш, защото местните юнаци можело да ти оставят джипката на трупчета ...
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • #11
                      РЕ:

                      Имам секрети на джантите, толкоз ли пък са способни ? Пък и на доста места ще спя, как да предотвратя подобни изненади ?
                      Най-добрия реглаж на преден и заден мост

                      Коментар


                      • #12
                        Първоначално публикуван от v0id Преглед на мнение
                        Имам секрети на джантите, толкоз ли пък са способни ? Пък и на доста места ще спя, как да предотвратя подобни изненади ?
                        Абе човек паркираш джипката на х. Пионерска мисля че няма да има проблем, НО аз съм се качвал няколко пъти до новата хижа мисля, че ще можеш да се качиш, аз бих опитал
                        LZ1PER

                        Коментар


                        • #13
                          РЕ:

                          Как паркирам, нещо не разбирам
                          Най-добрия реглаж на преден и заден мост

                          Коментар


                          • #14
                            Първоначално публикуван от v0id Преглед на мнение
                            Как паркирам, нещо не разбирам
                            Ами ей така! Оставяш колата до х. Пионерска и оттам включваш на 2 крака пеша до езерата

                            Но проблем няма де. Тръгваш сутринта, качваш се до х. Рилски езера, правиш пешеходна разходка до езерата и следобед слизаш надолу.
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • #15
                              РЕ:

                              Чудя се тва Хикс Пионерска някъв способ за паркиране ли е или кво ли и жената сега ми каза че имало хижа пионерска
                              Най-добрия реглаж на преден и заден мост

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X