Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Постоинска яма, Плитвички езера, Венеция, Лазурния бряг

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Постоинска яма, Плитвички езера, Венеция, Лазурния бряг

    Здравейте! Надявам се, да ми позволите и аз да попитам нещо, използвайки темата.

    На мои близки им предстои пътуване извън границата в тази посока.
    За целта ще използуват служебен автомобил, но колата не е на тяхно име, а на фирма.
    Какъв набор от документи ще е необходимо да носят, при евентуално поискване на границата?

    Благодаря ви предварително.

    Коментар


    • #32
      От: Постоинска яма, Плитвички езера, Венеция, Лазурния бряг

      Първоначално публикуван от TEXT Преглед на мнение
      Здравейте! Надявам се, да ми позволите и аз да попитам нещо, използвайки темата.

      На мои близки им предстои пътуване извън границата в тази посока.
      За целта ще използуват служебен автомобил, но колата не е на тяхно име, а на фирма.
      Какъв набор от документи ще е необходимо да носят, при евентуално поискване на границата?

      Благодаря ви предварително.
      Лични документи, зелена карта, регистрационен талон, нотариално заверено пълномощно от управляващия и представляващ фирмата. Преди години българските власти се заядоха с нас и ни търсиха УАС и заповед за командироване, че последната я писахме на капака на Зафирата.
      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

      Коментар


      • #33
        От: Постоинска яма, Плитвички езера, Венеция, Лазурния бряг

        Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
        @ Майкъл: Много благодаря за указанията, ще се съобразя с тях. Идеята ми е следната.

        1. Тръгвам от с. Стража до Търговище и пътувам около 1000 км. и ще спим някъде около Постоинска яма.
        2. Разглеждаме пещерата и по някое време продължаваме и стигаме до Венеция, където нощуваме може в околностите.
        3. Разглеждаме Венеция и пътуваме до Монако. Спим някъде там.
        4. Разглеждаме Монако, пътуваме до Лазурния бряг. Разходка, нощувка.
        5. Връщаме се към Бг. Достигаме Плитвички езера. Нощувка.
        6. Разхождаме се, гледаме и се прибираме в къщи.

        Ако имате други идеи за места , които ще са ми полезни да ги видя или да нощувам съм Ви много благодарен.

        П.П. Пунта Сабионе не го намирам на Гугъл мап. А какво интересно има в Сирмионе освен, че е на брега на Лаго ди Гарда?
        По т.1 виж и вариант да спите в Опатия Хърватско
        от там от морето в пещерата там съм минавал и без винетка през Словения (ако не стъпваш на магистрали)

        в Сърбия глобата за над 10км/ч е 30eur за над 20km/h 50eur

        за Венеция виж за спане и остров Лидо (но е скъпо щото има и фери)
        байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
        Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
        Суперспам - спама на суперите

        Коментар


        • #34
          От: Постоинска яма, Плитвички езера, Венеция, Лазурния бряг

          Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
          Лични документи, зелена карта, регистрационен талон, нотариално заверено пълномощно от управляващия и представляващ фирмата. Преди години българските власти се заядоха с нас и ни търсиха УАС и заповед за командироване, че последната я писахме на капака на Зафирата.
          Благодаря за отговора.
          Не ми е ясно какво е това УАС. Моля, уточнете.
          Сега изисква ли се да бъде представян такъв документ(защото пишете "преди години")?

          Коментар


          • #35
            От: Постоинска яма, Плитвички езера, Венеция, Лазурния бряг

            Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
            По т.1 виж и вариант да спите в Опатия Хърватско
            от там от морето в пещерата там съм минавал и без винетка през Словения (ако не стъпваш на магистрали)

            в Сърбия глобата за над 10км/ч е 30eur за над 20km/h 50eur

            за Венеция виж за спане и остров Лидо (но е скъпо щото има и фери)
            Опатия ми е далече от пътя. Мечтая си за средиземноморска обиколка, но за сега съм на фаза мечти и сладки сънища.
            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

            Коментар


            • #36
              От: Постоинска яма, Плитвички езера, Венеция, Лазурния бряг

              Първоначално публикуван от TEXT Преглед на мнение
              Благодаря за отговора.
              Не ми е ясно какво е това УАС. Моля, уточнете.
              Сега изисква ли се да бъде представян такъв документ(защото пишете "преди години")?
              Удостоверение за Актуално Състояние на юридическо лице.
              Сега се прави справка в Търговски регистър
              и съгласно банера в този сайт не се изисква

              Първоначално публикуван от Търговски регистър
              ВНИМАНИЕ!!! Съгласно Закона за Търговския регистър чл.23. ал.4. ако е посочен ЕИК, съдът, държавните органи, органите на местното самоуправление и местната администрация и лицата, на които е възложено упражняването на публична функция, организации, предоставящи обществени услуги, включително банките нямат право да изискват доказването на обстоятелства, вписани в търговския регистър, и представянето на актове, обявени в търговския регистър.
              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

              Коментар


              • #37
                От: Постоинска яма, Плитвички езера, Венеция, Лазурния бряг

                Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                Удостоверение за Актуално Състояние на юридическо лице.
                Сега се прави справка в Търговски регистър
                и съгласно банера в този сайт не се изисква
                Благодаря много за уточнениято!

                Пълномощното предполагам трябва да е преведено и легализирано.

                ...ще питам пак, ако излезе нещо ново.

                Поздрави!

                Коментар


                • #38
                  От: Постоинска яма, Плитвички езера, Венеция, Лазурния бряг

                  На практика никъде, абсолютно никъде не ни поискаха никакви документи за автомобила.
                  Единствено в Монако полицаите направиха проверка на нашите документи и поискаха документите за регистрация на автомобила, както и и зелена карта.
                  Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                  "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                  Коментар


                  • #39
                    От: Постоинска яма, Плитвички езера, Венеция, Лазурния бряг

                    Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                    На практика никъде, абсолютно никъде не ни поискаха никакви документи за автомобила.
                    Единствено в Монако полицаите направиха проверка на нашите документи и поискаха документите за регистрация на автомобила, както и и зелена карта.
                    Репортажче кога да очакваме

                    Коментар


                    • #40
                      От: Постоинска яма, Плитвички езера, Венеция, Лазурния бряг

                      Първоначално публикуван от Майкъл Преглед на мнение
                      Репортажче кога да очакваме
                      Уфф!!! Аз даже нямам добър фотоапарат. Моя е купуван през мисля 2004 г. Освен това снимки много рядко правя, че така здраво яде батериите, сякаш се движи с тях. Но тези дни ще се изложа с 1 тема. Тя ще бледнее в сравнение с много други теми за разходки по света и в Родината, но толкова мога. Сигурно колегите след като видят моя разказ ще кажат, че напразно съм прахосал парите за път.
                      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                      Коментар


                      • #41
                        От: Постоинска яма, Плитвички езера, Венеция, Лазурния бряг

                        Абе аз понаимвам някоя и друга снимчица и като ми остане малко време ще се пробвам да драсна и аз няколко реда
                        Николай Папазов

                        Коментар


                        • #42
                          От: Постоинска яма, Плитвички езера, Венеция, Лазурния бряг

                          Първоначално публикуван от kokoff Преглед на мнение
                          Абе аз понаимвам някоя и друга снимчица и като ми остане малко време ще се пробвам да драсна и аз няколко реда
                          Но трябва да направим нова тема в раздела за завършените пътувания, че този е "проекти и планове"...
                          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X