Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Постоинска яма, Плитвички езера, Венеция, Лазурния бряг

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Постоинска яма, Плитвички езера, Венеция, Лазурния бряг

    Планувам да направя кратка автомобилна екскурзия с цели набелязани в заглавието.

    Идеята е да спим на хотел, да пътуваме бързо, като отделяме време само на набелязаните места.

    Очаквам Вашите идеи за маршрут и места за спане и посещение.
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

  • #2
    От: Постоинска яма, Плитвички езера, Венеция, Лазурния бряг

    Значи като влезеш в Италия и тръгнеш за Венеция,
    гледай зорко вдясно и до магистралата има МОЛ направен като градче-казва се Палманова.
    Лека поичвчица там и после цък на джипиеса селцето Пунта Сабионе.
    От това селце хващаш корабчето за Венеция. Струва 15 евро и с него обикаляш островите в залива- Бурано, Мурано, Торчело
    и накрая спира във Венеция. Пращам те на Пунта Сабионе защото е по малко натоварен трафика и има места за паркиране.
    Във Венеция си купуваш билет който важи за всички музеи и дворци и с него обикаляш колкото си искаш.
    От Стражица до Венеция е приблизително 1500км. и ако си само ти водач трудно ще издържиш прехода от 15-16 часа.
    В Пунта Сабионе и околностите има много хотели и извън сезона са поносими.

    Като разгледате Венеция, хващаш магистралата за Милано. Но пътем на няколко километра вдясно на магистралата
    на езерото Гарда е селцето Сирмионе и ти препоръчвам да го разгледаш.

    След това покрай Милано слизаш на юг към крайбрежието и стигаш до Генуа.

    Стигнеш ли морето там караш наред крайбрежните градчета по Италианската и Френската ривиера.

    Коментар


    • #3
      От: Постоинска яма, Плитвички езера, Венеция, Лазурния бряг

      @ Майкъл: Много благодаря за указанията, ще се съобразя с тях. Идеята ми е следната.

      1. Тръгвам от с. Стража до Търговище и пътувам около 1000 км. и ще спим някъде около Постоинска яма.
      2. Разглеждаме пещерата и по някое време продължаваме и стигаме до Венеция, където нощуваме може в околностите.
      3. Разглеждаме Венеция и пътуваме до Монако. Спим някъде там.
      4. Разглеждаме Монако, пътуваме до Лазурния бряг. Разходка, нощувка.
      5. Връщаме се към Бг. Достигаме Плитвички езера. Нощувка.
      6. Разхождаме се, гледаме и се прибираме в къщи.

      Ако имате други идеи за места , които ще са ми полезни да ги видя или да нощувам съм Ви много благодарен.

      П.П. Пунта Сабионе не го намирам на Гугъл мап. А какво интересно има в Сирмионе освен, че е на брега на Лаго ди Гарда?
      Последно редактирано от s_s1; 22-04-13, 16:36. Причина: П.П.
      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

      Коментар


      • #4
        От: Постоинска яма, Плитвички езера, Венеция, Лазурния бряг

        Ето сайта, който аз ползвам, когато планирам пътуване:viamichelin.com

        Мисля, че от Търговище до Постойна на един път ще е трудно. Километрите са къде 1300. След Ниш е автомагистрала, но от София до Ниш пътя въобще не е бърз. А от Търговище до София си го знаем всички. Има да се минават 3 граници.

        В Сърбия се следи доста строго за превишаване на скоростта. В Хърватско също.

        Пунта Сабионе e най-западната точка на Лидо ди Йезоло (Lido di Jesolo). Пробвайте с правописа Punta Sabbioni.

        Коментар


        • #5
          От: Постоинска яма, Плитвички езера, Венеция, Лазурния бряг

          Punta Sabbioni на Гугъл-мап.
          Какво ще рече "трудно" ? Аз обикновено от София тръгвам около 3-4 сутринта и следобед-надвечер съм в Прага - съвсем сам. А веднъж ми се наложи Търговище-София-Търговище-София-Прага и се справих - отново съвсем сам. Мога да приложа и тракове.

          Коментар


          • #6
            От: Постоинска яма, Плитвички езера, Венеция, Лазурния бряг

            Ами то сам е едно,а като има и други е по сложно-понякога помагат в карането,понякога им омръзва пътуване искат спиране за малко,та въпроса не е еднозначен???

            Коментар


            • #7
              От: Постоинска яма, Плитвички езера, Венеция, Лазурния бряг

              За Венеция - пътя до Пунта Сабиони е тесен и бавен. При това е учудващо дълъг след като се отбиете от магистралата. Ако не е рано сутрин или късно вечер се пътува около час. Две ленти без много възможности за изпреварване, последните 20-25 километра на практика през цялото време в село.

              Предимства - няколко големи паркинга близо до кея за корабчетата.

              Препоръчвам да се разходите по остров Мурано. Това е умалено копие на самата Венеция, но я няма тълпата.

              Във Венеция ми хареса Страда Нова (Новата улица) - цялата е един голям пазар. Колоритен и шумен. Ако взимате гондола - на Сан Марко са най-скъпите. Има до всеки един от трите моста над Големия Канал и пазарлъка е по-лесен.

              Коментар


              • #8
                От: Постоинска яма, Плитвички езера, Венеция, Лазурния бряг

                Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                @ Майкъл: Много благодаря за указанията, ще се съобразя с тях. Идеята ми е следната.

                1. Тръгвам от с. Стража до Търговище и пътувам около 1000 км. и ще спим някъде около Постоинска яма.
                2. Разглеждаме пещерата и по някое време продължаваме и стигаме до Венеция, където нощуваме може в околностите.
                3. Разглеждаме Венеция и пътуваме до Монако. Спим някъде там.
                4. Разглеждаме Монако, пътуваме до Лазурния бряг. Разходка, нощувка.
                5. Връщаме се към Бг. Достигаме Плитвички езера. Нощувка.
                6. Разхождаме се, гледаме и се прибираме в къщи.

                Ако имате други идеи за места , които ще са ми полезни да ги видя или да нощувам съм Ви много благодарен.

                П.П. Пунта Сабионе не го намирам на Гугъл мап. А какво интересно има в Сирмионе освен, че е на брега на Лаго ди Гарда?
                Това Пунта Сабиони при петото ходене ще го запомня, че е с "и" накрая

                Ами това селце Сирмионе дава обща представа как изглеждат всички селца около големите езерата.
                Мисля че е на 6 км. от магистралата.

                Ето тук погледни малко за Венеция и залива и дано ти е полезно. Този път само се размотавахме безцелно.
                Няма в пътеписа, история, дворци, църкви, галерии, творци и др.
                http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=158013

                Тук са езерата покрай които ще минеш на път за Милано.
                http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=104525
                Ако ти хареса нещо можеш да се отбиеш.

                Коментар


                • #9
                  От: Постоинска яма, Плитвички езера, Венеция, Лазурния бряг

                  Да помоля да напишете и ограничения на скоростта в д-вите, през които минавам, характерни изисквания /декларации по митници и др/, а освен това късите на автомобила ми постоянно светят, дали няма да ми направят проблем за това?

                  Ориентировъчни цени на хотели, ресторанти музеи и др...
                  Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                  "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                  Коментар


                  • #10
                    От: Постоинска яма, Плитвички езера, Венеция, Лазурния бряг

                    Ето тук по маршрута търсиш най-приемливите цени: http://www.booking.com/
                    Понякога има цени започващи от 20 евро и нагоре-промоции разни и ако си сигурен в датите си правиш резервации.
                    Границите са само в бившата Югославия и няма проблеми никакви.
                    Относно карането няма да видиш полицаи да дебнат.
                    Има доста камери в Италия и Франция, но май още не важат снимките им в нашия КАТ.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Постоинска яма, Плитвички езера, Венеция, Лазурния бряг

                      Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                      @ Майкъл: Много благодаря за указанията, ще се съобразя с тях. Идеята ми е следната.

                      1. Тръгвам от с. Стража до Търговище и пътувам около 1000 км. и ще спим някъде около Постоинска яма.
                      2. Разглеждаме пещерата и по някое време продължаваме и стигаме до Венеция, където нощуваме може в околностите.
                      3. Разглеждаме Венеция и пътуваме до Монако. Спим някъде там.
                      4. Разглеждаме Монако, пътуваме до Лазурния бряг. Разходка, нощувка.
                      5. Връщаме се към Бг. Достигаме Плитвички езера. Нощувка.
                      6. Разхождаме се, гледаме и се прибираме в къщи.

                      Ако имате други идеи за места , които ще са ми полезни да ги видя или да нощувам съм Ви много благодарен.

                      П.П. Пунта Сабионе не го намирам на Гугъл мап. А какво интересно има в Сирмионе освен, че е на брега на Лаго ди Гарда?
                      Ние ще правим нещо подобно но без Италия.Ще тръгваме от Русе и планираме да се базираме в Загреб и от там единия ден да ходим до езерата а другия до Любляна и Пустойна яма
                      Николай Папазов

                      Коментар


                      • #12
                        От: Постоинска яма, Плитвички езера, Венеция, Лазурния бряг

                        Ами доколкото проверявах - не само, че няма да те глобят за късите, ами си е задължително в Хърватска и в Сърбия да си на къси или с дневни светлини. На мен ми предстои пътуване наистина скоро през Сърбия и Хърватска (вкл. до тия езера). Доколкото четох изискванията към МПС-тата са следните:
                        - постоянни къси / дневни светлини;
                        - аптечка (някои казват, че по сръбски закон трябва да е по-пълна от нашите, но аз няма да се задълбочавам - нося си една по БДС / ЕС стандарта;
                        - триъгълник;
                        - жилетка;
                        - резервни крушки за всички светлини (аз лично смятам да купя някакъв най-евтин възможен комплект / да си скалъпя сам);
                        - въже за теглене;
                        - алкохол - 0.0 (има някои вариации в зависимост от години / стаж / категория, но няма да правя експерименти);
                        - застраховка на всеки пътуващ в размер на поне 30 000 евро за периода, в който си в държавата;
                        - по учебник - ако не си собственик на автомобила ти трябва пълномощно с нот.заверка и апостил;
                        - ето ти сайта на хърватското АПИ - http://www.hac.hr/en/ - има си изисквания, винетки, пътна обстановка и т.н.

                        Ние също ще ходим на езерата и си букнахме една нощувка на 15-на км от тях ей тук Ruhige Lage, Rakovica, Croatia - за 70 евро апартамент за 4-ма.

                        За самите езера - разгледай им сайта. Има много инфо.

                        Друго: ако им четеш митническите изисквания на хърватите - едва ли не ако носиш два апарата / повечко техника трябва да декларираш, но мисля да пропуснем тоя момент. Още - в Хърватска са явно много чувствителни на тема еко / флора / фауна - т.е. не събирай мидички и растения по възможност :-) 2012 г. има случай на българин да лежи в затвора 2-3 седмици, щото на границата намерили някаква мида дето той си я взел от плажа :-)

                        Поздрави и успех
                        Последно редактирано от Angel_Pl_Angelov; 23-04-13, 12:22. Причина: грешки
                        Nissan Patrol GR Y60 2.8TD (отлетя)
                        Grand Cherokee 3.0

                        Коментар


                        • #13
                          От: Постоинска яма, Плитвички езера, Венеция, Лазурния бряг

                          Първо се зачетох в Букинга, но не съм сигурен точно кога и къде ще пристигна и затова не мога да направя резервация. Идеята ми е да пътувам и като се изморя или времето и трафика станат отвратителни да потърся нещо за нощувка.
                          А в бившите юго републики каква валута върви и ако е местна от къде да сменям?

                          А и с нас пътува малка кучка Вълкодавка. Има си чип от бебе. Има ли за нея някакви специални изисквания, че в Кипър я държаха в карантинен хотел и трябваше да летя обратно до Истанбул, за да я оставя при приятели?
                          Последно редактирано от s_s1; 23-04-13, 13:39. Причина: за кучка Вълкодавка
                          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                          Коментар


                          • #14
                            От: Постоинска яма, Плитвички езера, Венеция, Лазурния бряг

                            Ами ние лично тръгваме само с евро и ще сменяме на място в някоя банка. За винетки и гориво доколкото разбрах не се дърпат и на еврото. Ако чак закъсаме - ще теглим в съответната местна валута през карта.
                            Nissan Patrol GR Y60 2.8TD (отлетя)
                            Grand Cherokee 3.0

                            Коментар


                            • #15
                              От: Постоинска яма, Плитвички езера, Венеция, Лазурния бряг

                              Първоначално публикуван от a26 Преглед на мнение
                              Ами ние лично тръгваме само с евро и ще сменяме на място в някоя банка. За винетки и гориво доколкото разбрах не се дърпат и на еврото. Ако чак закъсаме - ще теглим в съответната местна валута през карта.
                              За дърпането сигурно не се дърпат ама курса може да е нещо трънски!Затова мисля където може да плащам с карта(винетки, гориво, супермаркети) а за останалото съм си взел(трудно) малко куни(хърватски).
                              Николай Папазов

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X