Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пътуване до Гърция

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Пътуване до Гърция

    Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
    Ако ще е Pelion (полуострова след Волос), според мен няма смисъл от нощувки на различни места, спокойно се обикаля целия за ден - два. Заслужава си много, поне според мен. Ние бяхме в края на септември и много ми хареса. 4-5 дена стигнаха за всичко, тук има малко снимки:
    http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=127442

    Къмпинга беше този:
    http://www.camping-sikia.gr/default.asp?pageID=3&lg=2
    Доволен съм, ние бяхме в Студио, Венци е прав, че цената се изравнява, почти. Къмпинга е част от верига къмпинги, предлагат отстъпки при последващо гостуване в някои от къмпингинте от веригата.
    Мерси за информацията Яро! Добър ми изглежда къмпинга, а и мястото е хубаво и за отправна точка към други места на картата..на сто, сто и нещо километра от там кое си заслужава да се види? А в пътеписа по-горе са споменати 55 Евро магистрални такси, дали са еднакви за кемпер и за кек автомобил?
    Последно редактирано от sonda; 29-07-13, 12:16.
    0899 шест5313нула
    За всекиго по нещо

    Коментар


    • #32
      От: Пътуване до Гърция

      Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
      Мерси за информацията Яро! Добър ми изглежда къмпинга, а и мястото е хубаво и за отправна точка към други места на картата..на сто, сто и нещо километра от там кое си заслужава да се види? А в пътеписа по-горе са споменати 55 Евро магистрални такси, дали са еднакви за кемпер и за кек автомобил?
      Гледайки какво съм запазил от 2011г., при мен таксите са били около 12 евро в посока (или под 25 евро общо) за лек автомобил. За кемпер винаги са по-високи таксите. Относно какво си заслужава - на мен ми хареса Milies (особено) и пътчето от него до Tsagarada (в планината), на юг към Milina, Zasteri и Trikeri от западния бряг на полуострова - това са приятни селца, с приятни пътчета между тях, вият се нагоре по хълмовете, има панорамни гледки. На източния бряг има приятни плажчета - около Melani и надолу след PLatania. Разгледай в гугъл мапс и ще добиеш представа за разстоянията, но примерно най-далечния трип от този къмпинг (до Trikeri) е около 140км отиване и връщане.

      Коментар


      • #33
        От: Пътуване до Гърция

        Здравейте, колеги,

        Аз също съм се запътил към Гърция тези дни и ме интересува по-скоро има ли някакви специални регулации за автомобилите. И дали да очаквам проблеми от тамошните катаджии. Въпросите ми са следните:

        Може ли да се кара с теглич, без да теглиш нещо?

        Може ли да се кара с булбар?

        Създават ли проблеми ако имаш фолио на стъклата? На патрола имам фолио, но е избеляло и се вижда само, ако свалиш задните стъкла. На леката кола задните стъкла са ми затъмнени.

        Изобщо всяка информация от подобен характер би ми била много полезна.

        Благодаря предваритрлно и се извинявам, ако не питам в правилния раздел.

        Коментар


        • #34
          От: Пътуване до Гърция

          Първоначално публикуван от nissan_gr Преглед на мнение
          Здравейте, колеги,

          Аз също съм се запътил към Гърция тези дни и ме интересува по-скоро има ли някакви специални регулации за автомобилите. И дали да очаквам проблеми от тамошните катаджии. Въпросите ми са следните:

          Може ли да се кара с теглич, без да теглиш нещо?

          Може ли да се кара с булбар?

          Създават ли проблеми ако имаш фолио на стъклата? На патрола имам фолио, но е избеляло и се вижда само, ако свалиш задните стъкла. На леката кола задните стъкла са ми затъмнени.

          Изобщо всяка информация от подобен характер би ми била много полезна.

          Благодаря предваритeлно и се извинявам, ако не питам в правилния раздел.
          Пътувах 05.2013 Златоград, Ксанти, Солун, Ситония на Халкидики /Торони в това последното бяхме в много приличен хотел4* Блу Сии (по скоро 3) има и огромен къмпинг с много голям безлюден плаж, на юг стара крепост на основи, много заливчета за любителите на гмуркането, риболова, и дивотията!/.....Солун, Петрич. Единствените полицаи за 3 дни видяхме на митницата и 1 патрул в Торони! Карайте по правилата и няма да ви спрат дори за проверка-това е лично мнение, хората си имат политика по въпроса с туристите. Тук ги съдираме от такси, глоби, скоби, паркоместа и прочие.....
          Някой пътувал до Тасос ако сподели информация ще съм благодарен!

          Коментар


          • #35
            От: Пътуване до Гърция

            Какво те интересува за Тасос ?

            Хващаш ферито от Keramoti че е по бързо и след около 40 минути си на острова.

            Ако имаш време до ферибота или не бързаш, а си гладен .. правилната таверна е тази : ЛИНК

            Ако пък бързаш да стигнеш острова, но все пак си гладен... правилната таверна на острова е Музите - леко в дясно пред рампата където ви стоварва ферито.

            Изобщо, ако спазваш правилото да се храниш само там където има повече хора, почти няма как да сбъркаш.
            Друго не се сещам за което трябва да се притеснява човек в Гърция

            Коментар


            • #36
              От: Пътуване до Гърция

              Ще отсядаме в Ламинерия- Трипити Бунгалос, това са ваканционни къщички, някаква измамно привлекателна оферта.....
              - Че питай старило!
              Последно редактирано от smng0303; 27-02-14, 15:15. Причина: jhfgjdh

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X