Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пътуване до Гърция

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Пътуване до Гърция

    Здравейте на всички,
    Нашето семейство има желание да направи едно пътешествие до Гърция в последната седмица на август или около 6 септември. Понеже досега не съм пътувал в Гърция ще бъда благодарен ако може да ми посочите добри места за палаткуване на добри цени с удобства - вода, тоалетна.
    Ако някой пътува за там в този период бих се радвал да бъде мой водач. Не търся споделяне на разходи, а просто пътуване в една посока.
    Началната точка на пътуването ми е Пловдив.

  • #2
    От: Пътуване до Гърция

    Вторият ръкав на полуостров Халкидики.Казва се Касандра.Има много места за палатки кемпери,има и самотни плажове...Разгледайте във форума,има доста писано.Успех!
    Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
    Най-добрият ром е студеният ром!
    Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

    Коментар


    • #3
      От: Пътуване до Гърция

      Мнение на Bat_Pero > Вторият ръкав на полуостров Халкидики.Казва се Касандра.
      Вторият ръкав, отляво или отдясно да го броите се казва Ситония. Тръгвате по източното крайбрежие надоло и все някъде ще намерите това, което търсите.

      Коментар


      • #4
        От: Пътуване до Гърция

        Аз ще ходя края на август точно на Ситония- къмпинг "Питсони" цени приемливи, чисто и подредено място! Да не се смята за реклама само споделям.

        Коментар


        • #5
          От: Пътуване до Гърция

          Първоначално публикуван от rulin Преглед на мнение
          Вторият ръкав, отляво или отдясно да го броите се казва Ситония. Тръгвате по източното крайбрежие надоло и все някъде ще намерите това, което търсите.
          Абсолютно вярно! Аз ходя на първия ръкав и сгреших по инерция...
          Съжалявам
          Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
          Най-добрият ром е студеният ром!
          Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

          Коментар


          • #6
            От: Пътуване до Гърция

            Надявам се колегата да не се сърди, че му ползвам темата, но да не отварям друга...

            Та: На 2 Септември мислим да се разходим до Тасос, и най-прекия маршрут е през Златоград. Питане-откриха ли там КПП, и може ли да се мине, или да търсим друг маршрут?
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • #7
              От: Пътуване до Гърция

              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
              Надявам се колегата да не се сърди, че му ползвам темата, но да не отварям друга...

              Та: На 2 Септември мислим да се разходим до Тасос, и най-прекия маршрут е през Златоград. Питане-откриха ли там КПП, и може ли да се мине, или да търсим друг маршрут?
              Да, откриха го миналата година, ако не се лъжа. Минах оттам есента.
              Последно редактирано от Гриша; 22-08-12, 18:44. Причина: ям букви
              Способен съм на всичко, стига то да е човешко. Който ме надмине не е човек.

              Коментар


              • #8
                От: Пътуване до Гърция

                ОК, благодаря. Значи все пак оттам ще пътуваме.
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • #9
                  От: Пътуване до Гърция

                  Малко е гаден пътя,завои и теснотия,но се кара!
                  088пет722пет99
                  http://www.hydropompi.com/

                  Коментар


                  • #10
                    От: Пътуване до Гърция

                    На средния ръкав, разбира се. И да знаете, че в Гръчко сезона "свършва" на 31.08. После почти всичко се опразва и става готиното. Цените падат наполовина, а времето става поносимо, дори вечер може да се седи и на без климатик у таверната Преди септември е мор. Загледайте в гугъл земя, почти всичко се вижда, има и много снимки. Аз така си намерих района около Ворвороу, или както там се пишеше.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Пътуване до Гърция

                      Като пуснеш Гугъла има много теми. Може директно и в гръцките сайтове да влезеш. Това за сезона е вярно, но има засилена активност от българите през почивните дни и тук таме няма места.
                      Няма безнадежни ситуации; има единствено хора, които гледат безнадежно на тях.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Пътуване до Гърция

                        ГКПП Златоград работи от 3 години. Пътя от към Гърция е тесен и стръмен първите 9 км. След това става нормален второкласен до Ксанти. На самото КПП няма жива душа, минава се за секунди. За Тасос е на близо да се вземе ферибота от Керамоти. Иначе иначе има ферита от Кавала и Перамос.
                        Разписание на Thassos Ferries.
                        Миналата година бях на Тасос в Потос на най-южната част на острова. През морето се вижда Атон. Много яко. Между Потос и Пефкари има добър къмпинг.
                        Този къмпинг ми го препоръча кума. Бил е няколко пъти там и много е доволен. Догодина сме там, живот и здраве, с приятели. Понеже за поредна година се организираме в последния момент тая година сме на Халкидики - Афитос. Нещо като Созопол, ама без селенията и чалгата. Много яко градче. Или както каза барманата на един хотел преди 3 години, като го питах за таверни - "The best taverns - Afitos".
                        По-добре в Хайлукса, отколкото в хайлайфа...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Пътуване до Гърция

                          Да благодаря и на домашната видео система, вече няма съмнение, че ще минаваме през Златоград.
                          И да-именно от Керамоти смятаме да хванем ферито за Тасос, и там да преспим две или три нощи. Ще опитаме на диво къмпингуване, знам, че по принцип е забранено, но пък прочетох, че ако не правим глупости-няма да ни закачат. Няма да палим огън... За всеки случай сме предвидили някое друго евро за къмпинг, но по принцип не мислим да се възползваме от услугите им. Ще има да чакат да си оправят кризата от нас
                          Има ли желание-има и начин!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Пътуване до Гърция

                            Да не закъснееш за събора?!? ...
                            Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                            Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                            Коментар


                            • #15
                              От: Пътуване до Гърция

                              Никакъв проблем да си намерите и стаи и студия на място, ако искате. Като влезеш в някое градче, главната улица е пълна с табели на български "свободни стаи". За "диво" къмпингуване също не би трябвало да имате проблем, стига да не правите глупости, ама все пак питайте. Мой колега бяха ходили така - разпънали палатки в къмпинг след сезона. Дошъл собственика, помолил ги на не палят огън и да си събират боклуците и им пожелал приятно изкарване. Не им е взел пари дори.
                              Както писах в друга тема - много има да се учим какво е туризъм, като започнем от смисъла на думата.
                              По-добре в Хайлукса, отколкото в хайлайфа...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X