Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Екшъните с Benzboss и Nicksd

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Екшъните с Benzboss и Nicksd

    Първоначално публикуван от Purple Elephant Преглед на мнение
    ...
    Това рибарско кану е дошло от Япония
    ... Ей тия са били каръци, не като вас

    (все си мисля че японците не са били тръгнали точно натам с точно това корито)

    Коментар


    • От: Екшъните с Benzboss и Nicksd

      Доколкото си спомням историята, беше написана на една плоча до лодката, прецаква му се моторетката, и на дрейф, цоп в Канада след няколко месеца. И май е бил сам японеца /не гарантирам, че съм прав, четох го преди няколко години/. Шантава работа.
      https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

      Коментар


      • От: Екшъните с Benzboss и Nicksd

        Сам е пристигнал. Колко са тръгнали само той си знае

        Коментар


        • От: Екшъните с Benzboss и Nicksd

          Освен ако не е различна лодка - домъкна се тук около година и нещо след цунамито във Фукушима. Беше рестарвирана от тукашни люде и май собствениците рекоха да остане.

          А като гУеам снимките .. ако не ги бях видял с очите си тез ..морските, щях да реша че са спрягали някъде глагола "озеро".
          Виж че една вълнА (че и вУна) не се види на тез снимки. Къф океан, кви сьоНги ...

          Коментар


          • От: Екшъните с Benzboss и Nicksd

            Първоначално публикуван от Slick Преглед на мнение
            Освен ако не е различна лодка - домъкна се тук около година и нещо след цунамито във Фукушима. Беше рестарвирана от тукашни люде и май собствениците рекоха да остане.
            Различна лодка е, беше си в Принц Руперт години преди Фукушима. А то в океана още можеш да видиш какви ли не плаващи неща с японските яроглифи по тях.
            https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

            Коментар


            • От: Екшъните с Benzboss и Nicksd

              Някаква тръгнала за риба и след година и нещо лодкат я намират до Принц Рупърт,това преди доста години.
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • От: Екшъните с Benzboss и Nicksd

                Първоначално публикуван от Slick Преглед на мнение
                Освен ако не е различна лодка - домъкна се тук около година и нещо след цунамито във Фукушима. Беше рестарвирана от тукашни люде и май собствениците рекоха да остане.

                А като гУеам снимките .. ако не ги бях видял с очите си тез ..морските, щях да реша че са спрягали някъде глагола "озеро".
                Виж че една вълнА (че и вУна) не се види на тез снимки. Къф океан, кви сьоНги ...
                Абе нямаше риба в езерото...

                Коментар


                • От: Екшъните с Benzboss и Nicksd

                  няма ми ... (кат ги търсите при акулите )

                  То и раци няма. .... Чаки да вийш другата седмица - с онова харизаното капанче как ще навървя една камарка Рок и Дъндженес .
                  Инсталирах му едно вЪже, специялна кутия за стръФ, въже и е готово за рачешки събор.
                  Точно на съседното кейче - дето ручахме рибЕтата с вазе, нея вечер, преди да се пренесем на борда.
                  Ще докладвам своевременно.

                  Коментар


                  • От: Екшъните с Benzboss и Nicksd

                    Нещо ми се губи един пътепис..
                    Та да го намятам.

                    Малко след екшъна в Мексико, трябваше да закараме една малка,но много приятна лодка.

                    От Лонг Бийч до Сан Франциско.



























                    Цялото пътуване беше, тихо, спокойно и приятно.









                    Имаше лека емоционална нотка от моя страна.
                    Преди почти 6 години за пръв път се качих на лодка и то точно Сан Франциско и с тия двамата.

                    Януари 2012:


                    Януари 2012:


                    Дори не бях и мечтал, че отново ще видя Голдън гейт, еле пък и отново от лодка.

                    Страшно съм Ви благодарен,че ме запалихте по мореплаването.

                    Стига толко романтика.









                    Марината беше малко по нагоре по делтата.

                    Страхотно градче или поне района на марината.





















                    Лодката. Никакви проблеми, въпреки че Асен я кара
























                    На тръгване видях тази класика.







                    Коментар


                    • От: Екшъните с Benzboss и Nicksd

                      Ти си ненормален бе, повечето ни псуват, че сме ги запалили по тия корита, ти благодариш... Шантав човек. И 5години ли минаха от онова мръзнене? Как само минава времето!

                      Стягай си зад.ика, за след няколко дни, нагоре по баира, дават 5 метра вълна, ще ни газира айряна! Лодката бегачка, 30и нещо възла и дават, значи никаква я няма като я зарита времето. Щом съм помъкнал 2 сака аварийно спасително оборудване... Аз тая професия я намразвам май. Хахахаха
                      https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                      Коментар


                      • От: Екшъните с Benzboss и Nicksd

                        Какво пък ми е на карането бре,аз нежно ги ръчкам.

                        5 години баси,как още ви търпя не знам
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • От: Екшъните с Benzboss и Nicksd

                          Прекрасни снимки и прекрасни изживявания!
                          При някои плавания положително е имало лошо време и трудни моменти. Имате ли снимки?
                          Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                          Коментар


                          • От: Екшъните с Benzboss и Nicksd

                            Божич ми взе думите от устата Как се държат 'лъскарките' на сриваща се вълна ?
                            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                            Коментар


                            • От: Екшъните с Benzboss и Nicksd

                              Снимки почти нямам. Аз из тия лодкарски дивотии нищо романтично не виждам. Може би защото ежедневието ти притъпява “прибора за романтика”. Пък и да успея да кача снимка тук е направо геройство.

                              Как се държат лъскавите лодки на кофти време? Ми те дали са лъскави или не, законите на физиката ...
                              Аз по принцип харесвам бавни, тежки лодки с много гориво. Палиш, включваш автопилота, сръгваш стабилизаторите, и се возиш 2 седмици преди да ти трябва бензиностанция. Че и такива лодки имат какви ли не полезни неща в машинното. Не че не мога да им намеря и на тях кусури де, аз на всяка лодка, като се огледам, и намирам кошница с кусури.
                              Е сега с Венци сме се качили на една Tiara 50- просто и личи, че са я правили върху корпус на лодка за спортен риболов. И сега гоним брата /той на ветроходна/ с 25 възла. Вдига до 35. Голям кеф! Ама морето е тава. И сутринта на бензиностанция, вечерта-пак. 2 тона нафта. Венци стиска пищова 2 часа докато я напълни. Лодка за хора дето “мога да си купя нафта, не мога да си купя време”.
                              Следващата е тежка и бавна от Сиатъл до Сан Диего. Върви буквално 2 седмици преди да свърши нафтата. Ама съм сигурен, че след тоя скутер, онова ще го чувствам като спряло. Обаче кликвам копчето Понеделник, и до Петък нямам какво да правя. И като задруса, само си държиш бирата.

                              Общо взето като с колите- Порше не е за офроуд, Патрол не е за магистралата. Тъпото е, че по лодките, понякога, на Порше слагат рама с цели мостове, или на Патрол слагат сликови гуми. И крава на лед... И ти дават да я яздиш, а то само гледа тъпо и преживя...
                              https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                              Коментар


                              • От: Екшъните с Benzboss и Nicksd

                                Какво е лошо време,кое наричаме така?

                                Иначе намират се по 50 възла и горница 3-4-5 пъти в годината,но това е рядко и го избягваме ако можем.

                                Как се държи льскарка на вълни Венци да каже,брьмчат с 27 възла за Орегон с брата на нещо ново ма забравих на какво,чакам ги да ме надминат днес след обяда.

                                В края на месеца може да си спретнем едно състезание за 2000 километра - брата с експедишьн,а аз с Джонсън 70......няма не е честно,аз така обичам,а ако може Венци да снима то добре дошло.
                                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                                W140 S420 '99

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X