Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Екшъните с Benzboss и Nicksd

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Екшъните с Benzboss и Nicksd

    Като стана въпрос за писане, сетих се за една реплика на Асен:

    "Да бе, ше пиша... Аз да не съм писател"

    Коментар


    • От: Екшъните с Benzboss и Nicksd

      Първоначално публикуван от Димитър Колев Преглед на мнение
      Босе,няма да има лелектроника...

      Няма как да няма,те не спят спокойно ако не се изцвькат на метеното,модерно е нещо
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • От: Екшъните с Benzboss и Nicksd

        В Кечикан,освен алкохола, купихме и сума глупости с идеята да ловим омари. Взехме една кошница за тая работа, ама Асен нещо не и имаше доверие... Награбихме и разни кофи и мрежи, да си правим наши, "както трябва"

        Дончо майстори капана





        От торбата с бисерите, представете си на снимката долу разговор между тия двамата



        --Туй възел ли е ве??
        --Ми квой?
        --Дай да видиш как са прай възел!!!
        ........
        --Ти го напрай кат мойто ве!!!

        Сашо се хили здраво отзад

        Коментар


        • От: Екшъните с Benzboss и Nicksd

          Ей само заради тоя залез си струваше ходенето:



          Опит за нощни снимки с телефона





          И утрото:





          Последно редактирано от Purple Elephant; 26-09-17, 22:35.

          Коментар


          • От: Екшъните с Benzboss и Nicksd

            Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
            Мьрзи ги да си го купуват нали?Вземи му 500 кинта горница па си купи какво ти е кеф,така от виновоза да цоцаф........ма нали е аванта.
            ...
            Не Босе...
            С един заяк два куршума
            Хем си пиеш на аванта по време на рейса, а и имаш ГОЛЯМ резерв 'конвертируема валута' на разтоварно пристанище Сам знаеш що нещо остава при разтоварване на танкер, пък бил той и мъничък - за вино...
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • От: Екшъните с Benzboss и Nicksd

              Авантата в случая е кражба и аз така не го разбирам тоя живот,аванта е друго по мое скромно мнение
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • От: Екшъните с Benzboss и Nicksd

                Първоначално публикуван от Purple Elephant Преглед на мнение
                Ст
                Разходихме се и до магазинчето, където награбихме въже, месина, оловни тежести и месина с надеждата да си начешем крастата за риболов. Взехме и няколко глави от сьомга за стръв. После мръсна газ към открито море, а там си беше пълно с рибарски лодки.

                пуснахме стръв до дъното, и след няма минута Асен закачи.... акула!!

                После и аз се пробвах. Ама вадихме само акула след акула... На Асен му омръзна. Като че ли вадихме една и съща акула, която след като я изритаме от лодката тича направо към стръвта пак. Кръстихме я Пешо. Даже веднъж издърпах Пешо, а той захапал главата, без да е на куката, и държи здраво... Асен се разхили и каза "Ебаси тъпото животно..."

                А през същото време около нас всичко дърпа сьомги.
                Въобще не съм наи големия спец по ловене на сьомги ма знам това -онова...
                Нямаше ли кои да ви каже да не пускате до дъното...отделно требеше да купите не глави ,а цели рибки и рибките трябваше да се мандахерцат насам натам щото сьомгите искат да бъдат дразнени за да захапрят.

                Коментар


                • От: Екшъните с Benzboss и Nicksd

                  Не не,ние не сме купували глави,подариха ни ги от една база за разфасоване и ги ползвахме за халибут / дънна риба като калкана / или за раци на капан / пак на дъното /.

                  Сьомгата искаше 30-50 метра дълбочина и 2-3 възла скорост,а тая лодка това не го може - на една трансмисия на 650 оборота прави 5.5 и няма как да я спра или да стигна с около по половин кило на под 20 метра ............

                  Жокерче - бил съм мод. в рибарски форум,няма се обиждаме на рибарин сега я
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • От: Екшъните с Benzboss и Nicksd

                    Бос, специални поздрави!
                    Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                    0882 52 00 52 - Жоро

                    Коментар


                    • От: Екшъните с Benzboss и Nicksd

                      А наздраве,да дърпаш и ти акули като попчета
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • От: Екшъните с Benzboss и Nicksd

                        Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                        Не не,ние не сме купували глави,подариха ни ги от една база за разфасоване и ги ползвахме за халибут / дънна риба като калкана / или за раци на капан / пак на дъното /.

                        Сьомгата искаше 30-50 метра дълбочина и 2-3 възла скорост,а тая лодка това не го може - на една трансмисия на 650 оборота прави 5.5 и няма как да я спра или да стигна с около по половин кило на под 20 метра ............

                        Жокерче - бил съм мод. в рибарски форум,няма се обиждаме на рибарин сега я
                        Е де да те знам че с в час - опитвам се да помогна само.

                        Инак около вас другите каkво фащаха- White King или нещо друго?

                        Коментар


                        • От: Екшъните с Benzboss и Nicksd

                          Само профита с железни лодки бяха,ние с Ферарито на сафари та те ловят пък ние дърпаме акули от Аляска до Долна Канада
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • От: Екшъните с Benzboss и Nicksd

                            Първоначално публикуван от brpi Преглед на мнение
                            Нямаше ли кои да ви каже да не пускате до дъното...отделно требеше да купите не глави ,а цели рибки и рибките трябваше да се мандахерцат насам натам щото сьомгите искат да бъдат дразнени за да захапрят.
                            Рибките ги хванахме, ама ги пуснахме обратно... А сега де, и аз не мога да обясня що. Абе стана ни жал

                            Коментар


                            • От: Екшъните с Benzboss и Nicksd

                              Докато Слона си събира мислите.. да разкажа/покажа последната лодка която преместихме с Nicksd.

                              Първо за лодката.. 60 фута, 80 тона, дебело желязо. Правена в завод за кораби, не лодчици.. по идея на собственника.
                              Той от своя страна е краднал идеи от къде ли не.. и разбира се лодката беше пълна с тотални конструктивни недоразумения.
                              Хвърляни са пари за глупости, същевременно важни неща са отсвирвани..
                              1 двигател (това е равно на много лоша маневреност) и тръстер като от ветроходна лодчица(това дето бута носа на лодката в ляво и дясно).
                              И център на тежестта почти при надписа Scout. Благодарение на което при никаква вълна или завой , лодката се накланя с 30 градуса и седи по 5-6 секунди преди да тръгне да се връща.
                              Ситуацията стана още по зле, като изгорихме голяма част от горивото в резервоарите.



                              Лодката отдавна трябваше да бъде закарана в Портланд, но заради поредната глупост на конструктора, рибка се намърдала в охладителя на двигателя
                              и мотора прегрял.

                              Сметката в корабостроителницата беше над $20 000.

                              Бърза разходка вътре.
                              Мостика.
                              Споменах ли, че сина на собственика бил програмист.. и много разбирал компютрите.. та за главна навигация и инструменти се ползват нормални компютри
                              с уйндоус XP.
                              Долу в ляво в шкафа бяха скрити оборотомера, температура на двигателя и т.н. други важни инструменти. Вратичката я откачил мигновено.



                              Кухненският бокс.






                              Главната спалня, на гърба на кухнята



                              Долу е единственият работещ кенеф и с още две каюти.















                              Отвън е малката лодка с кран за спускане.






                              Пуснаха я, направихме една кратка разходка и я оставихме в марината.
                              Няколко дни след това потеглихме.






                              След като я пуснаха на вода и я оставихме в марината, Ник ги надушва кретениите и оставихме цялото оборудване да работи.
                              Един вид.. симулираме плаване и работа 24 часа.

                              Разбира се.. нещата започнаха да се проличават.
                              Компютъра който чете и показва всички данни - температури, нива на налягания на двг, трансмисия, резервоари и още един милион неща..
                              беше умрял. Перката на процесора спряла и той угаснал.

                              Отворих го с надеждата все пак термо-защитата да е угасила всичко и само да трябва смяна на вентилатора.



                              Компютъра някакъв Делл офисен на 12 години.
                              Перката разбира се специфична и никъде не продават такава. Отидохме до един огромен магазин за електроника - Fry's, но щом те нямаха подобна, значи
                              никой няма.
                              Купих подходящ заместител, но буксите не съвпадат. Клещите, малко майни, тиксо.. и перката беше сменена.. но дъното беше заминало.

                              Та накратко.. система за 10 - 15 хиляди долара за мониторинг на лодката не работеше заради вентилаторче от $8.




                              След доста игра, направихме 2-рият компютър да показва най-важното.. охлажда ли се двигателя и трансмисията.

                              Заредихме ядене и газ.



                              Събота следобед. В залива беше като манифестация. Караха се от дъски за гребане до спортни скутери.
                              И ние с "москвича" в средата












                              Реших да пробвам късмета с туните (резултат 0).

                              Малкото е 15 см , а голямата 20.



                              Времето беше разкошно. Почти без вятър и почти никакви вълни.

                              Първа спирка - Санта Круз. Пуснахме котва и се наспахме нощес.
                              Времето на север от Сан Франциско беше силно, но го даваха да падне след 10 часа, така че го използвахме да починем.















                              На сутринта на свежи глави, потеглихме.

                              Тези снимки ги пратих на жена му на Ник. Познайте кой ще мие прозорците вкъщи в неделя ?






                              Пред Сан Франциско си имаше трафик.



                              На следващата сутрин се откри едно разкошно време.






                              По едно време на радиостанцията, бреговата охрана съобщи за лодка свършила горивото.
                              Беше ни по път така, че отидохме да видим.
                              Ние носим 8 тона дизел.. ама няма в какво да им дадем.. и те нямат.
                              Изчакахме задни да дойде бреговата охрана и да ги изтегли към най-близкото пристанище.












                              Вече бяхме в района на Орегон и там вали доста. И мъгли доста.



                              Падна доста гъста мъгла..



                              Цяла нощ бяхме на "плейстейшъна".. Дебнеш на радара ако се появи нещо и го заобикаляш от далеч.



                              На сутринта не е като да се изчисти.



                              След може би ден !?! нямам представа, губят ми се бройките, се появи и делтата на река Колорадо.
                              По нея имаше да изминем около 100 мили до град Портланд.



                              Тук съм снимал поредната глупост. Компаса е заврян долу в един шкаф и една камера го снима и се вижда на екран.






                              По реката беше много интересно.
                              Красиви къщи на брега на реката. Зеленина много.






                              Пуснахме котва малко преди марината, че да може да маневрираме по светло.



                              Лебедката е сериозна.






                              На едно никакво място.. преброих над 60 рибарски лодки и прииждаха още с мръсна газ.
                              Явно там се е появила сьомгата.



























                              Един от мостовете.
                              Много обичам такива големи съоръжения.





















                              Това цялото се върти когато ще минава влака.






                              Има нужда малко от ремонти.















                              Започнаха да се показват и някакви лъскави хотелски комплекси.









                              И гаражи за лодки.






                              Влязохме в марината на косъм..
                              Сонара показваше 2 фута (60см) под кила.






                              Ник си е шофер, набута говедото в слип-а.
                              Добре, че беше двоен и го нямаше комшията.









                              Събрахме багажа, боклука и айде.

                              Комплекса към марината също беше хубав.


















                              На летището в Сан Франциско, тази.. да не казвам какво мисля за нея...
                              Си беше зарязала 1-месечното бебе на средата на пътеката.
                              4 гейта слизат и минават от там.
                              Както разбрах от коментарите в фейсбук на тази снимка.. явно само на мен ми се струва малоумно.





                              В заключение искам да кажа , че това беше още едно безпроблемно и леко плаване.
                              Бих предположил, че липсата на Асен е допринесла.

                              С което автоматично става ясно, че бях неправомерно и брутално обвиняван за КАРЪК !
                              Ако не бях бял, хетеросексуален християнин, щях да го съдя, но уви... съм и нямам шанс

                              Коментар


                              • От: Екшъните с Benzboss и Nicksd

                                А, сега да не е казал някой, че не разбирам от лебедки! Я как я връткам... Другия път и полиспас може да и ръгнем, ей тъй, за разкош!
                                Венци, я покажи таблото с простотиите "помагащи" на тракторния дизел да работи. Идиоти...
                                https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X