Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Начин на докарване на лодка от Англия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Начин на докарване на лодка от Англия

    Здравейте всички, харесах си една лодка в Англия и сега стой въпросът с докарването и . Размерите на коритото са дължина 10,50 , ширина 3,65, височина около 4м , тежи 8-10 тона. Лодката е с изрядни документи (може да се кара) 320 дизелов мотор. Мислех за Рейн-Майн-Дунав, ама, като не знам кое, как и защо ?

  • #2
    От: Начин на докарване на лодка от Англия

    От плаване и лодки не разбирам,но мисли вариант по вода .Защото като и гледам размерите (височина и ширина) не съм сигурен дали изобщо може по суша ,но и да има вариант ще е златен .

    Коментар


    • #3
      От: Начин на докарване на лодка от Англия

      Първоначално публикуван от suicidal Преглед на мнение
      Мислех за Рейн-Майн-Дунав
      колко месеца ти е отпуската? По-добре разцъкай гугъл за наземен транспорт.

      Коментар


      • #4
        От: Начин на докарване на лодка от Англия

        Първоначално публикуван от Asteri Преглед на мнение
        колко месеца ти е отпуската? По-добре разцъкай гугъл за наземен транспорт.
        Както писах наземния ще е......такса извън габаритен (височина и ширина) за всяка държава ,отделно за всяка държава екскорт,задължително по определен от тях маршрут нощно време и т.н.
        п.п. питай тук http://www.holleman.bg/ и http://www.business.bg/f-50120/felbermajr-bylgaria.html
        Последно редактирано от weezy; 18-02-15, 17:38. Причина: допълване

        Коментар


        • #5
          От: Начин на докарване на лодка от Англия

          Половин галон на морска миля и си е пристигнала,кьм това прибави и едни 5000 да ти излезе сметката.

          Това по вода,става и по суша ма там не ми е силата.
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #6
            От: Начин на докарване на лодка от Англия

            По суша не е много вариант, искат мама и тате и част от крак, ръка...по вода е опцията, някой да знае кораб да ги товари за насам ? Иначе си е супер приключение и "отпуска" имам, колкото реша, ама с непроверена лодка, 2200 мили ми се вижда малко много

            Коментар


            • #7
              От: Начин на докарване на лодка от Англия

              Приди 4г правих запитване за доставка по суша на ветроходна лодка 10м дълга и 3м широка от Англия. Искаха ми около 10000 паунда за услугата. В сайтовете за лодки има и траспортни фирми специализирани в това. Пусни им конкретната обява и ще ти отговорят до 1-2 дни. С ветроходна се вързват горе долу сметките за по вода, ама с моторна ме съмнява. И като сложиш и пари за обслужване преди тръгване, което трябва да платиш в Англия, май най-сигурно ще е по суша.

              Коментар


              • #8
                От: Начин на докарване на лодка от Англия

                Мисля, че има вариант и с кораб да се докара...
                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                Коментар


                • #9
                  От: Начин на докарване на лодка от Англия

                  като дистанция го дават около 3700 мили, 16 дни при 10 възла.
                  По сметките на Боса 1850 галона .. около 7 тона нафта + другите разходи

                  Коментар


                  • #10
                    От: Начин на докарване на лодка от Англия

                    Ами тоя човек може да ти я докара...
                    Как ще се разплащате, не знам, ама знам, че ако си дойде тука, няма да го оставим да изтрезнее.. Що народ му се точи...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Начин на докарване на лодка от Англия

                      Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                      Ами тоя човек може да ти я докара...
                      Как ще се разплащате, не знам, ама знам, че ако си дойде тука, няма да го оставим да изтрезнее.. Що народ му се точи...
                      Ако не той, има още един кат него ... почти същия по-малко рошав
                      Последно редактирано от Slick; 18-02-15, 20:59.

                      Коментар


                      • #12
                        Re: Начин на докарване на лодка от Англия

                        За Рейн и Майн незнам дали трябва лоцмян (мисля, че не) за толковя малка лодка или може да се кара с 40БТ документ, за Дунав нямаш проблеми да си я караш с 40БТ. Иначе само на Дунав имаш 20тина шлюза за минаване, а по каналите още 80тина (все се мъча да ги преброя, ама не успявам ). На излизане от ЕС (Мохач, Унгария) изходна контрола и проверка на лични, митнически и прочие документи. 20 километра по-късно (Бездан, Сърбия) входна контрола сръбска. Същата баница като в Унгария. Велико градище (400 км. По-нататък) изходна контрола от Сърбия. Където ще влизаш в България входна контрола за ЕС.
                        Иначе има много интересни места по Дунав, а "Казаните" са повече от красиви за гледане.
                        Това от мен.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Начин на докарване на лодка от Англия

                          Аз мога да се изкажа за сухоземния транспорт, защото преди година и половина събирах доста оферти. Моята лодка дойде с камион от Холандия до България. Размерите й са 10м/3.3м/4м, но мачтата й е дълга 16 метра, което всъщност в случая е определящо за общата дължина на товара. Цената беше 10 700 Евра, което беше и най-ниската от всички оферти, измежду които имаше и една българска. Фирмата, която ми даде въпросната оферта и която е докарала и доста други лодки в България е ето тази:

                          http://yacht-transporte.com/en/

                          Останах много доволен от организацията и от комуникацията с хората от въпросната фирма.

                          После разбрах, че (поне според българските закони) за широчина до 3.3 метра не ти е нужно разрешително за превоз на извънгабаритен товар, а се плаща само такса, срещу която получаваш квитанция и можеш веднага да палиш камиона и да тръгваш по който си искаш маршрут и по което си искаш време. В твоя случай цената може и да е по-висока, заради широчината от 3.65м.
                          Последно редактирано от Zeehond; 18-02-15, 20:38.
                          There's someone in my head but it's not me...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Начин на докарване на лодка от Англия

                            Първоначално публикуван от Slick Преглед на мнение
                            като дистанция го дават около 3700 мили, 16 дни при 10 възла.
                            По сметките на Боса 1850 галона .. около 7 тона нафта + другите разходи
                            Ако това е вярно ,както казах от плаване не разбирам......колкото и "златен" да е сухоземния ориентирай се към него,....май няма да е по скъпо

                            Коментар


                            • #15
                              От: Начин на докарване на лодка от Англия

                              Първоначално публикуван от Slick Преглед на мнение
                              като дистанция го дават около 3700 мили, 16 дни при 10 възла.
                              Това по реките ли? Щото тия 10 възела няма да ги стине, или ще има скоростно ограничение, или твърде много трафик, с което дните за пътуване надминават 3 седмици.

                              Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                              Мисля, че има вариант и с кораб да се докара...
                              От Англия до Гърция като карго на кораб излиза леко по-скъпо отколкото по шосе до България.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X