Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Българин ще прекосява Черно море с брезентов каяк

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Българин ще прекосява Черно море с брезентов каяк

    Писателят Петър Делчев смята да прекоси Черно море с брезентов каяк http://www.vesti.bg/bulgaria/nash-pi...-kaiak-6010817
    Някой знае ли нещо повече за този проект, ще е интересно да се научат подробности.
    Едно уточнение пътешествието ще е с байдарка руския вариант на каяка http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%91%...80%D0%BA%D0%B0
    Последно редактирано от gabocvet; 20-05-14, 09:09.
    За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
    0878 79 20 61 Борис

  • #2
    От: Българин ще прекосява Черно море с брезентов каяк

    http://www.pancharevo-bg.com/index.p...BD%D0%B5%D1%80

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:kayak_m11.png
Прегледи:1
Размер:1.10 МБ
ID:5593047
    Остава по-малко от месец до началото на експедицията ми за самотно пресичане на Черно море с каяк.

    http://gong.bg/oshte-sport/morska-od...po-voda-282840

    Тук ще има актуална информация!
    https://www.facebook.com/pages/%D0%9...34830986615316
    Последно редактирано от smng0303; 13-06-14, 11:02. Причина: face

    Коментар


    • #3
      От: Българин ще прекосява Черно море с брезентов каяк

      ПРИЯТЕЛИ!

      ТЪРСЯ НАЗАЕМ ИЛИ ПОД НАЕМ САТЕЛИТЕН ТЕЛЕФОН!

      Подготовката приключи. Тази нощ тръгвам за Балчик. Там ще тренирам в морето, после ще направя реален преход от 130км до Созопол, където ще изчакаме благоприятна прогноза. Със софиянци ще се видим след експедицията, с морските хора преди нея) Използвам случая да кажа две неща:
      1. Лодката се казва "КУАХАЛА"
      Ако не знаете какво е това, значи е време да прочетете "Кастинг за Месия" Но името за първи път се появява в "Балканска сюита", новелата "Гяур баир".

      2. Още нямам сателитен телефон. Моля, споделете, за да намерим!

      Ако имам сателитен телефон ще се чуваме през сайта. Ако нямам ще можете да следите местоположението ми през интернет.

      Петър Делчев
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10473173_599130380185374_5537124389105977366_n.jpg
Прегледи:1
Размер:167.2 КБ
ID:5595781
      Последно редактирано от smng0303; 25-06-14, 13:10. Причина: Петър Делчев

      Коментар


      • #4
        От: Българин ще прекосява Черно море с брезентов каяк

        Готин проект, сериозно предизвикателство. Никога не съм карал каяк в море, желая успех на пича.
        Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

        Коментар


        • #5
          От: Българин ще прекосява Черно море с брезентов каяк

          Късмет, хубаво време, ниска вълна! Не забравяй по една детска топка за волейбол, натикани в кухините към носа и кърмата. Обръщах се в морето с такъв ( Pouch - ГДР), та се убедих че трябва да ги има.
          LZ1AIV

          Коментар


          • #6
            От: Българин ще прекосява Черно море с брезентов каяк

            Първоначално публикуван от smng0303 Преглед на мнение
            ПРИЯТЕЛИ!
            1. Лодката се казва "КУАХАЛА"
            Извинете, но тоя каяк шприц има ли?
            ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

            Коментар


            • #7
              От: Българин ще прекосява Черно море с брезентов каяк

              Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
              Извинете, но тоя каяк шприц има ли?
              Прощавай за некомпетентността ми, но да нямаш предвид "шверт"?
              LZ1AIV

              Коментар


              • #8
                От: Българин ще прекосява Черно море с брезентов каяк

                Първоначално публикуван от asenv Преглед на мнение
                Прощавай за некомпетентността ми, но да нямаш предвид "шверт"?
                Шприцка

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:www.kayak.bg.jpg
Прегледи:1
Размер:73.6 КБ
ID:5603117

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:neopren14.jpg
Прегледи:1
Размер:178.5 КБ
ID:5603118
                О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                Коментар


                • #9
                  От: Българин ще прекосява Черно море с брезентов каяк

                  Learning all the time[emoji4]
                  LZ1AIV

                  Коментар


                  • #10
                    От: Българин ще прекосява Черно море с брезентов каяк

                    22.07.2014
                    Здравейте, приятели!


                    Най-после има някаква яснота за датата на тръгването - около 1 август. Цялото закъснение се получи поради документални неуредици на придружаващия съд, закотвен към момента в Пирея. Не съжалявам много за забавянето, защото тези дни в открито море имаше дни със сериозно вълнение и насрещен вятър. Така или иначе при първоначалното планиране се бях спрял на дата за начало на експедицията около 2-3 август, но след това го изтеглих с двайсетина дни, заради повечето светли часове през юли. Очакването е съсипващо, но го приемам като част от експедицията.

                    В Балчик се чувствам прекрасно, живея на лодка, всички мои стари и нови приятели тук ми помагат да решавам възникналите проблеми, да подобрявам лодката, да тренирам и да се чувствам спокоен и уверен. Ще ми се наложи да извадя каяка и да го пребоядисам отдолу, защото антифаулинг покритието вече се напука и пада. Иначе през брезентовия корпус не прониква и капка вода!

                    Не греба по много - по около 15-20 км на ден, за да не предизвикам рани и схващания без да има смисъл. Вече свикнах с "Куахала", оценявам качествата му, може да се каже, че се разбираме Така или иначе всичко ще зависи от стихиите - вятър и вода. Тази година е странна, не се подчинява на статистиката, има аномалии. Надявам се, че нещата ще се успокоят и през август ще имаме стабилно време. Ще пиша пак, веднага щом имам повече информация. Не съм изгубил мотивация, напротив, чувствам се все по-стабилно.

                    До скоро!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Българин ще прекосява Черно море с брезентов каяк

                      Успех пожелавам! Дали е тръгнал вече човека?
                      "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
                      Gabriel Garcia Mаrquez

                      Коментар


                      • #12
                        От: Българин ще прекосява Черно море с брезентов каяк

                        Здравейте, Приятели!

                        Най-после добри новини! Днес яхтата, която ще ме изведе от България и после прибере от Грузия - дай Боже, тръгва от пристанище Пирея и до 3-4 дни ще е във Варна. Прогнозите за времето са доста противоречиви, но едно е ясно - експедиция ще има, но времето, в което е възможно да се осъществи, неумолимо изтича. Вече нямам шанс да избера на-подходящия момент, а ще се наложи да търся най-малко неподходящия. Чакането е по-тежко от гребането. Появи ми се тик на едното око, а това ми се е случвало само при неимоверно напрежение. Опитвам се да бъда спокоен, но усещам, че се изолирам от хората, защото се изморявам да бъда реципрочно дружелюбен на тяхната добронамереност.

                        За повторната предстартова подготовка ще се наложи да намаля експедиционните запаси с порционите за 4-5 дни.Това ограничава експедицията до 23-24 дни, като последните 2-3 дни няма да ям. Водният запас е фиксиран на 4 литра на ден за 20 дни, ако се наложи последните 2-3 ще пия по литър морска вода, което не би трябвало да има негативни последствия.

                        Знам, че моите проблеми звучат малко странно на фона на нестихващите бедствия, които ни връхлитат. Имам усещането, че не е нужно да се търси стихията - тя сама ще ни намери. Ще ми се да поясня, че тази експедиция няма за цел да съизмерва несъизмеримото - човек пред стихията, а да премери мен с това, което искам да бъда като човек. Нищо повече.

                        Приятели,
                        Благодаря за търпението и разбирането!
                        До скоро, когато се надявам, че ще напиша тук последните редове от сушата.

                        Петър Делчев от ФБ 03,08,2014
                        Последно редактирано от Венци- малкия; 06-08-14, 15:38. Причина: Шрифт

                        Коментар


                        • #13
                          От: Българин ще прекосява Черно море с брезентов каяк

                          Първоначално публикуван от smng0303 Преглед на мнение
                          ...последните 2-3 дни няма да ям.
                          ...последните 2-3 ще пия по литър морска вода...
                          Като се запознахме на Дамбата ми изглеждаше психически стабилен...
                          О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Българин ще прекосява Черно море с брезентов каяк

                            Първоначално публикуван от droba Преглед на мнение
                            Като се запознахме на Дамбата ми изглеждаше психически стабилен...
                            Най-вероятно ще минава през Аквафор или Брита.....(сухари и чироз....)!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Българин ще прекосява Черно море с брезентов каяк

                              Тва е друго
                              О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X