Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разходки с лодки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Разходки с лодки

    Да ви споделя малко впечатления от великденското ми лежерно плаване със семейството. Синът ми е на 7 г, жената за първи път се качва на ветроход в море.
    1 Ден Созопол-Поморие, застанахме на една бочка там
    2 Ден Поморие-Несебър - марината срещу новия град
    3 Ден Несебър - обиколка до Емине, несебърския залив-Елените, Влас, Слънчев бряг - пак същата марина Несебър
    4 Ден Несебър - Созопол

    Няколко неща които ми направиха впечатление :

    Тръгваме от Созопол за Поморие- по средата на пътя ни настига не катер - кораб на Гранична Полиция с няколко оръдия на борда и поне 20 човека на борда , обади ни се чак като ни настигна да ме пита накъде съм тръгнал, защо не съм им се обадил и някакви такива глупости, проведохме 5 минутен малоумен разговор след което си заминаха. Закотвихме в Поморие и пак ми се обадиха да ме питат дали съм закотвил???
    Тръгваме от Несебър на разходка из залива и след като се прибирам разбирам , че на марината е идвала гранична полиия и е разпитвала за нас и пак е вдигала гири на тези от марината защо не сме се били обадили.
    Някой имал ли е такива препядствия със сллужбите или да го отдам на зимно бездействие и желанието им да напишат някой и друг доклад за да не има намалят щата? 16 канал ми беше включен постоянно, но явно по-лесно е да изгорат един тон нафта, за да си поговорим в близост един от друг
    Действително през тези 4 дена ня видях друга плаваща лодка ... може би това внимание е просто от скука.
    Почувствах се малко като преследван или престъпник който трябва да козирува на всеки носещ пагон - голяма простотия , ако в бъдеще е така ще местя лодката в Гърция просто не обичам някой да ме наблюдава и да ми седи над главата - некомфортно ми е .
    Не разбрах също защо над стария град на Несебър на Великден след полунощ - пуснаха заря.....
    и как така марината в Несебър струва само 20лв за лодка на денонощие ...
    Иначе си изкарахме жестоко, хапка пийка-много приятно и веселко.
    Видяхме много делфини от което малкия беше адски доволен
    Доста и си поспахме Починахме си наистина.
    Следващият път след 10-тина дена ,малко по дълго плаване - или до Балчик , или до Истанбул и Принцовите острови. Май ще хвърлям боб.

    Коментар


    • #47
      От: Разходки с лодки

      А на кого и за какво трябва да се обадиш казаха ли?Да не искат и екипажен списьк и дестинация на плаване?Какво става ако решиш,че ти е топла бирата и се спреш в друга марина,а и вземеш сьседа от там,пак ли трябва да се обаждаш???

      Плаваме Панама до Карибски острови едни,бой срещу вьлната,излетя уреда за мерене на вятьра,излетя основната котва и преди да излети друго десен завой и спираме в Картахена,Колумбия.На сутринта една мацка с едно динги - Визи имате ли?Ми не ма това са документи и печати които ни трябват за да влезем тук,а ние вече сме ТУК,давай втория вьпрос.............И това с Американска лодка в Колумбия.

      Тия нашите ако верно трябва да им се обаждаш мммммммести у Гьрция до смяна на закона.Не ми е ясно той какьв е,едно време беше едно,сега вече може да е сьвсем друго,знам ли кой гений какво е набьркал та не мога да ти помогна с идея колко е нормално това и какво пише черно на бяло / ако за тия има значение де /.

      Хора без работа ако ме питаш мен харчещи народни пари
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • #48
        От: Разходки с лодки

        Само като чета и ми става смешно /извинявка/.
        Защо въобще се занимаваш с пиииииип /самоцензура/. Мести в Гърция и не си трови нервите с пиииииип...
        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

        Коментар


        • #49
          От: Разходки с лодки

          Много хубава разходка сте си направили. Обаче, не знам дали си спомняш на курса като говорихме дали в Гърция или в България, ти казах да не е в България и имах предвид точно такива неуредици.
          Иначе, тъй като си тук, разгледай Българското Черноморие и бегом надолу.

          P.S. Можехме да се видим, ако знаех. Аз бях в Влас през празниците.
          LR Discovery I 300 TDI

          Коментар


          • #50
            От: Разходки с лодки

            Първоначално публикуван от apavlov Преглед на мнение
            Много хубава разходка сте си направили. Обаче, не знам дали си спомняш на курса като говорихме дали в Гърция или в България, ти казах да не е в България и имах предвид точно такива неуредици.
            Иначе, тъй като си тук, разгледай Българското Черноморие и бегом надолу.

            P.S. Можехме да се видим, ако знаех. Аз бях в Влас през празниците.
            Да така и ще направя догодина, засега ще съм 1 година в созопл. Ще опознавам родното море и ще го обиквам. Жалко, че сме се разминали по празниците.

            Коментар


            • #51
              От: Разходки с лодки

              Ох , аз какво да кажа .... след като бях 15 год. ком. на Граничен катер
              от една година съм в Гръцко и се чуствам кат кучка избягала от синджир

              Коментар


              • #52
                От: Разходки с лодки

                Поне можеш да ни кажеш защо е цялото това следене? Ние като се прибирахме последния път от Гърция, по сред нощ (в 2 часа) ни пресрещнаха още в турски води да ни разпитват.
                "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
                Gabriel Garcia Mаrquez

                Коментар


                • #53
                  От: Разходки с лодки

                  Колкото и да пиша файда никаква такава е организацията... мога да кажа само не го вземайте толкова насериозно. В БГ се мъчим да се показваме колко сме велики пред Европата /на принципа пиле да не прехвръкне нали сме външна граница /, а те там в EU не ни e>ават и за слива. Следенето ..трафик на хора, контрабанда на цигари, наркотици ... такива ми ти работи , напоследък българетата се прочухме като големи трафиканти на дрога с ветроходни яхти.
                  Съвети няма да ви давам заповедите се менят според началници, политици, обстановка... на някой жена му не му дала и той сърдит ...
                  Та обаждайте им се я лично на пункта преди плаване или по станцията ... на 16 канал /сега само не ми скачайте ,че канала с граничните 8 е друг/ и пишете в нав. дневник в толкова часа се обадих на еди кой си ... като дойдат да ви тормозят ...те ве пичове я вижте тука аз Ви се обадих какво съм ви виновен :Р

                  Коментар


                  • #54
                    От: Разходки с лодки

                    Бяхме една единствена лодка , та предполагам всички термо камери , подслушвателни устроиства и какво ли още не е било насочено към нас . Трябва ли при това положени да горят още 1 тон нафта от парите на данъкоплатеца да си направят екскурзия защото им е скучно? Инструктираха ме между другото да им се обаждам в бъдеще на 8 канал...
                    И къде е написано че си задължен да се обаждаш като излизаш , а и това е разтояние Созопол-Поморие 7-8 мили ай стига. Във всеки случай се почувствах неконфортно и се създава излишно напрежение.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Разходки с лодки

                      да каналът им е 8 по горе го написах , но се дразнят като ги търсиш на 16 щото се слуша от всички най вече от системата за контрол и управление на трафика

                      горят нафта ...да и затова им плащат и заплата :

                      Коментар


                      • #56
                        От: Разходки с лодки

                        Ще пробваме онова Бенето Океанис 45 скоро. Ще пиша повече, ама изглежда доста лъскав кенеф дори и за мен
                        Can't wait. Времето се очертава да е свежо поне засега. Вятърът пада и налягането пада, температурите се покачват...

                        Коментар


                        • #57
                          От: Разходки с лодки

                          2004 -та ми идват приятел италианец с жена си на гости с лодка с италиански флаг . Уредих му дни напред заставане в Несебър и дотук всичко ок , но с пристигането се оказва че родни трибуквени бабанки са заели кея и място нямаа но Гранична вече са там , следва поворот и към Поморие , ония пак на кея , лошо няма но със заставането влязоха в лодката в 2 часа през ноща с автомати . Ровиха , гледаха , мирисаха пред смаяните италианци а аз вдигам рамене и се червя . След 30 минутна входяща контрола си заминаха , нооооо на другия ден продължаваме за Варна и следва .....изходяща контрола ??? фАКТ !!! Такъв бил закона . Коментара е излишен . Спомних си как преди години наехме лодка от Гючек и правихме по няколко тигела Турция - Гърция с един паспорт в ръка на пристанището където заставахме в работно време .
                          GL420, G500

                          Коментар


                          • #58
                            От: Разходки с лодки

                            По закон при пресичане от Мексико към Щатите - спирам на един кей,връзвам я,отивам пеша до платен телефон който е на около 200 метра,звъня им на граничните,че на кея няма никой /не че липсва в момента,а принципно няма никой,никой не стои там /диктувам името на лодката и това на капитана и ги чакам да дойдат.Може да довтасат след 20 минути,но съм чакал и по 4 часа.

                            Това между Мексико и Калифорния,между Несебър и Поморие е страшно,това наркотици,нелегални,пари,оръжие.......маматситрака,направо ми се иска да видя статистика какво са хванали последните 15 години.
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • #59
                              От: Разходки с лодки

                              Не ми говори за законите... Миналата година се наложи да отида лично да посрещна от летище София един тъмнокож готвач, защото иначе граничарите не искаха да го пуснат на територията на страната (имаше виза, потвърждаващо писмо от нас, уведомени и местните граничари и т.н.).
                              И се качи на яхтата във Варна при условие, че ще напусне страната в рамките на разрешеното му в туристическата виза (90 дни), дори и яхтата да остане на кей след тази дата (както и стана)...

                              П.С. Нали преди 2 дни приеха нова Наредба за осъществяване на граничния контрол на кораби и т.н... транспортни средства в БГ пристанищата... Нещата може да са се изменили вече.
                              А и преди : На входен и изходен контрол не подлежат кораби, плавали между две български пристанища, без да напускат границите на Република България, освен с оглед предотвратяване или разкриване на митническиили валутни нарушения.
                              Последно редактирано от slowtraveler; 27-04-14, 18:41.
                              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Разходки с лодки

                                Ти недей, че чужденцити си подлежаха на контрол между две бг пристанища...те и затова много не щъкаха..
                                нашите закони винаги са били такива ,че да сме все на обратпо на света....

                                Шъ ми додат някакви разбираш ли с лодки да ми са мотат ... баси и безобразието

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X