Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

    Не я разбирам тая работа.. какво е това плаване, ако не ти се разливат чашите и не събираш мезето от пода

    Коментар


    • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

      Като се о ениш и кръстиш лодката Последен шанс .....и ще видиш как е.На един Майкълсън тук сложиха един от тия 50 бона жироскопи,купил я,на жена му и станало лошо 2 пъти и аха да я продаде,като му казали за стабилизатора и не 50 ми 100 щеше да даде.
      Другия вариант цвички и клечки за голф,там не клати.Наброи ги човека и нямаше по-щастлив от него.
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

        Кептънс, Ел Ниньо създава ли ви проблеми ? Усещате ли промяна на времето спрямо други години ?

        Че нещо на журналистическите писания не вярвам много.

        Коментар


        • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

          Проблеми чак не,лятото беше множо жега в сравнение с други години,на 20 вьзла северен вятьр те дрейфа с 1.5 вьзла на север........но пьк се напьлни с риби колко мене на 10 минутки от брега.

          Поваля малко повече и задуха малко по-силно при бурички та по едно време на Мерцедеса само мерника му стьрчеше из улиците ма долу горе е това.Е една от нашите скьса клитовете на дока и отплава,удари 3 други преди да я спрем,но като цяло няма наводнения,няма ужаси каквито ги има в по-долу от нас.

          Ако питаш дали се усеща Ел Ниньото то ДА,определено се усети тая година,че не е като оная.Дали е нещо потресаващо......ми не,не е - духа повече и вали повече ма това е.Вчера беше 25 градуса,днес ще е пак там някьде,ние се каним на ски да ходим в планината и пак ще сьм по кьс рькав май.
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

            Явно теченията също доста са се дигнали,
            http://www.cw6sandiego.com/video/los...-off-coronado/

            това пред вас някаде

            Коментар


            • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

              Здравейте,
              след 35 години мечтане най после влязох в клуба на корабовладелците
              купих един южноафрикански катамаран който се намира в танзания!на есн ми предстои 1/3 околосветско да го закарам на карибите та ми е хем романтично и приключенско хем направо не ми се мисли кво ме чака та в тази връзка ще имам много въпроси скоро!
              идеята ми запървите няколко години е лодката да стои на карибите но понеже предстои много дълго плаване(покрай нос добра надежда) със сложна навигация имам следния въпрос!
              освен чартплотера и радара(тях ги има) мисля задължително да си взема AIS и да имам някаква резервна навигация от рода на Open CPN на лаптоп!ОБАЧЕ...Iridium Go/predictwind върви само на таблети.
              и не мога да взема решение дали да си взема таблет и да му сложа Navionics като в такъв случай мога да ползвам Iridium Go или да отивам на вариант Лаптоп с Open CPN(или нещо друго) но пък тогава ми трябва нормален Сат телефон!чета че последно време все повече се ползват таблети но от хора които сменят често яхтите а пък аз съм си на моята и се чудя варианта на лаптоп дали наистина дава токлова предимства пред таблета!например AISа в лаптопа влиза направо а за таблет се искат някакви адаптъри! отделно ако може да препоръчате модел сателитен тел който е проверено добър!
              значи въпроса е на какъв дивайс и с какъв нет да ми е резервната навигазия и достъпа до метеоданни и разни там имейли и т.н
              мерси предварително

              Коментар


              • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                При все, че съм компютърджия от както се помня.
                Аз лично не бих разчитал на основен девайс на лаптопа с OpenCPN. Не бих разчитал и на андроидски таблет.

                Аз бих заложил на 2 Ipad 3-ки с навионикс (1 за бекъп).

                Лаптопа нека си седи за всеки случай.

                Така и така ще имаш сателитен телефон, разгледай и рутерите на RedPort - http://www.globalmarinenet.com/produ...egory/redport/


                П.С. Лично мнение де. Раздумка да става.., че кой знае къде скитат братлетата

                Коментар


                • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                  и аз по скоро за варианта с таблетите си мисля че по компактно и можеш и в кокпита да си го изкараш но не ми е много ясно как се вкарват данните от AISa в таблета.на катамарана чартплотера е отвън и бих искал да имам пълна навигация с показване на AIS данните вътре в лодката!някакъв софтуер ли трябва или е нещо хардуерно?иначе тои и OpenCPN и predictwind си работят на таблет!само AISa ми е дерт

                  Коментар


                  • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                    Ха намерих решение http://www.vespermarine.com/xb8000-a...nsponder.html/
                    по Wi-Fi се връзват до 5 дивайса към AISa

                    Коментар


                    • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                      Преди да наскубеш всякакви устройства трябва хубаво да се провери дали са съвместими.

                      Каква марка и модел са тези на лодката ?

                      Коментар


                      • Пиши на "Номадите" те сега си играят с Иридиум-Го докато плават към Френска Полинезия.
                        Очаква се около седмица да достигнат Fatu Hiva. И те мисля ще разкажат преки впечатления.

                        Първоначално публикуван от sirokosurf Преглед на мнение
                        Ха намерих решение http://www.vespermarine.com/xb8000-a...nsponder.html/
                        по Wi-Fi се връзват до 5 дивайса към AISa

                        По-добре заложи на по-изпитана марка :
                        http://www.digitalyachtamerica.com/i...-iais-receiver
                        Последно редактирано от Венци- малкия; 17-05-16, 09:28.

                        Коментар


                        • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                          Без да съм запознат с марката, нито на първия, нито на втория AIS, не мога да не отбележа, че първото е транспондер, а второто - само приемник, затова е и по-евтино. Колкото до съвместимостта - на онова си пише, че има NMEA 2000, което е CAN Bus и се поддържа (ако не се лъжа) от Raymarine, а сигурно и от голяма част от другите устройства. Май няма NMEA 0183, което според мен е тъпо, защото това все още е най-разпространеният интерфейс и се поддържа от всички устройства, да не говорим, че може да се свърже и с кабел към серийния порт на лаптопа.

                          Аз лично ползвам ето такъв AIS:

                          http://www.icomuk.co.uk/MXA-5000/AIS_Products

                          Този модел няма WIFI, но на мен не ми и трябва. Хубавото му е, че има вграден антенен сплитер и сериен мултиплексор, което позволява свързване на GPS-a през него и така за двете се ползва само един сериен порт. Иначе по желание може да се ползва безжичната връзка на компютъра, за да се виждат данните от AIS-а и на таблет или смартфон.
                          Последно редактирано от Zeehond; 17-05-16, 15:22.
                          There's someone in my head but it's not me...

                          Коментар


                          • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                            здравейте,това за съвместимоста е ясно!блазни ме това че AISa е Wi-Fi!представям си как ми се разваля чартплотера и съм в кокпита с таблета и нямам AIS на него понеже AISа ми няма Wi-Fi и тябва да съм вътре и да е свързан към таблета с кабел!!!
                            иначе този модел Vesper HB800 го дават най добър в тест на AIS устройства в Yachting Monthly!
                            Номадите ще им пиша със сигурност но при Иридиум-Го ме притеснява че не могат да ти звънят а само ти можеш да звъниш и това го прави непълноценно като телефон!

                            Коментар


                            • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                              Аз за чартплотер ползвам един лаптоп Thinkpad x61 със SSD диск, който е много корав, а освен това струва 150 лева. Ако искам да се презастраховам, за още 150 лева мога да си купя още един резервен, така че ако се скапе този, само да го махна от докинг станцията и на негово място да щракна другия, без да пипам нищо по кабелите. Докинг станцията съм си я хванал перманентно с винтове към щурманската маса и лаптопът си стои стабилно в ъгъла, че даже не го и отварям, защото ползвам един тъч монитор от пос терминал за навигацията. Ето как изглежда, даже си виждам показанията от уредите за вятър, скорост, компас, дълбочина и т.н. Имам си и един SSB приемник на Icom, който също е свързан към лаптопа и с него мога да си получавам метеофаксове, RTTY и NAVTEX съобщения:

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3502.jpg
Прегледи:1
Размер:134.6 КБ
ID:5715467
                              There's someone in my head but it's not me...

                              Коментар


                              • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                                Я кажи какъв е тоя монитор че да знаем откъде да крадем? Трябва ми на сушата, за подобна цел.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X