Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Експедиция "Българи зад граница III - гробът на хан Кубрат"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: Експедиция "Българи зад граница III - гробът на хан Кубрат"

    Честит Ден на независимостта на всички колеги и от мен , тези кадри много ми топлят душата и ме карат да вярвам ,че все още тази велика нация винаги ще я има щом има такива като вас дето ИМ ПУКА и се грижат за корените си и за езика си , само така ще я има за винаги, за разлика от нашите политици дето ,,,,,( по добре да мълча, че незнам после кога ще мълча).
    Онзи ден гледам УЖ-грижловият за културата и за нацията про. Димитров когато са му дошли на крак жорналисти и други българи от Македония и са му помолили за помощ понеже финансовата криза накара 12 вестника от общо 13!! да затварят и друга печатница или радйо, и за това молили него да съдейства за помощ , а отговора му беше : СЕГА НЕ Е ПОДХОТЯЩ МОМЕНТ ЗА ТАКАВА ПОСТЪПКА ПОНЕЖЕ И ПРИ НАС Е КРИЗА ! и рзни такива глупости, истината е една единствена само на обикновеният българин му пука за събратята си, и за културата си и за нацията си , това което прави румбата и другите ни колеги е за похвала и да е трън в очите на тези крадливи политици няма значение дали са сини пембени жълти или зелени, истината е една ( ВЕЛЗНЕШ ЛИ ЕДИН ПЪТ ПРЕЗ ВРАТАТА ДЕТО ПИШЕ НАД НЕЯ = СЪДИНЕНИЕТО ПРАВИ СИЛАТА =, ТИ МИСЛИШ САМО КАК ДА КРАДЕШ ,НО НИКОГА КАК ДА ПОМОГНЕШ НА НАЦИЯТА НЕЗАВИСИМО ЗАД КОЯ ГРАНИЦА СЕ НАМИРА ТЯ) .
    Оххх ханeeе добре че си там и че не можеш да видиш до къде я докараха нашите политици ,иначе щеше да се обърнеш в гороба .

    Коментар


    • #92
      До: Експедиция "Българи зад граница III - гробът на хан Кубрат"

      Off
      Главните букви тук значи, че викаш. Аз не съм свикнал да ми викат...еле министри.
      Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
      Към модераторите-А изтрийте го сега.
      Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

      Коментар


      • #93
        До: Експедиция "Българи зад граница III - гробът на хан Кубрат"

        Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
        Off
        Главните букви тук значи, че викаш. Аз не съм свикнал да ми викат...еле министри.
        Извинявям се . ще го имам предвид друг път.

        Коментар


        • #94
          До: Експедиция "Българи зад граница III - гробът на хан Кубрат"

          Имаме новини.
          Днес се обади Станко.
          Групата успешно е стигнала гроба на Хан Кубрат, вчера 22.09.09 на националния празник. Задачата е изпълнена успешно.
          Днес вече се връщат. По пътя имат леки технически проблеми с които се справят засега. Нормално е при толкоз хиляди километри път, нещо да прискърца.
          В най скоро време ще бъдат в интернет обхват, така че очаквайте продължение на репортажите.
          Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

          Коментар


          • #95
            До: Експедиция "Българи зад граница III - гробът на хан Кубрат"

            Малко се отделихме от плана, който имахме предварително -да преспим до могилата и да честваме празника - Денят на Независимостта на РБ там пропадна..... Кметът на Малая Перешчепина "силно ни препоръча" да не спим там..... Изключително силно ни препоръча.... Шефката на училището пък каза че ще прати милиция да ни пази... И двамата бяха категорични, че е много опасно да се спи там в гората.... Не разбрахме защо, но се съобразихме с това и си тръгнахме още на 21-ви вечерта.... Спахме на 15-на км. от там в полето...

            Там си и празнувахме навечерието на празника....

            Следват снимки от деня, ако случайно не ми изчезне пак интернета. Хора, в Украйна Вай-Фая - е на 90% платен.... Три града минах вчера за да интернетствам - и не можах да намеря хот спот.... Както и да е, да понаправя малко снимки да зяпате, че дремя пред един хотел тука в джипа - вътре в хотела няма интернет - отвън има - с името на хотела - украинскла му работа.....

            Коментар


            • #96
              До: Експедиция "Българи зад граница III - гробът на хан Кубрат"

              Отстраняваме малък технически проблем по джипа на Станко - накладки:




              След пристигането в Малая Перешчепина - на входа към гората, където е могилата:




              Настроението е..... Не знам как да ви обясня - Идеята е от миналата година, експедицията я отложихме с 6 месеца, пътувахме дълго, на границата се гавриха с нас, по пътя имаше емоции - та настроението е в кулминацията си.... Мястото наистина е особено, има някакво странно излъчване.....




              Тук сме всички - Експедицията от България и младежите от организация "Актив". Огромни благодарности на Председателя на Конгреса на българите - Юрий Иванович Граматик, за логистичната подкрепа. Не го казвам, защото трябва да има дежурни благодарности, не ми дреме особенно за протокола........ Просто Юрий е невероятен човек и голям българин.... Съжалявам че не можа да дойде с нас до могилата... Въпреки това ни изпрати чак до Никопол, като се погрижи всичко по пътя, преди пътя и след него да е ОК....






              Тука си останахме само ние. Младежите след два дена път се снимаха с нас на гроба и тръгнаха обратно.... Както каза Румбата - едни такива 200 000 младежи да си внесем и родината ни ще стане едно мнооого по-добро място... Аз лично си мисля че и нашите младежи не са лоши... Но духът в който са възпитани тия е просто... хм.. невероятни млади хора, какво да ви кажа...

              Та тук сме само ние, малко преди окончателно да си тръгнем, след като сме взели каквото трябва....





              Толкова за сега...
              Последно редактирано от Георги Иванов (gorbi); 24-09-09, 12:24.

              Коментар


              • #97
                До: Експедиция "Българи зад граница III - гробът на хан Кубрат"

                Настръхнах целия като видях снимките.....

                Коментар


                • #98
                  До: Експедиция "Българи зад граница III - гробът на хан Кубрат"

                  Браво! Чудесни сте!

                  Пожелавам леко и безаварийно прибиране у дома...
                  Да опознаем България, за да я обикнем и да я пазим чиста!

                  Коментар


                  • #99
                    До: Експедиция "Българи зад граница III - гробът на хан Кубрат"

                    Чух се със Станко току що.
                    Експедицията е в Одеса.
                    Ще се връщат бавно, защото имат много посещения в Български села и училища.
                    Очаквано прибиране, най рано в Неделя с ферибота при Силистра.
                    Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                    Коментар


                    • До: Експедиция "Българи зад граница III - гробът на хан Кубрат"

                      Експедицията вече е на българска земя.
                      Снощи имахме късмет да хванем последния ферибот и пресякохме Дунав при Силистра.
                      Георги потегли веднага за Варна, а ние със Станко разпънахме бивака на една ожъната царевична нива преди Русе.
                      Прибираме се изпълнени с впечетления и по-богати с много нови приятели.
                      Поздрави на всики!

                      Коментар


                      • До: Експедиция "Българи зад граница III - гробът на хан Кубрат"

                        Първоначално публикуван от rumbata Преглед на мнение
                        Експедицията вече е на българска земя.
                        Снощи имахме късмет да хванем последния ферибот и пресякохме Дунав при Силистра.
                        Георги потегли веднага за Варна, а ние със Станко разпънахме бивака на една ожъната царевична нива преди Русе.
                        Прибираме се изпълнени с впечетления и по-богати с много нови приятели.
                        Поздрави на всики!
                        Надявам се че нямахте пак приключения по митниците ?
                        DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                        Skype: pach_bs

                        Коментар


                        • До: Експедиция "Българи зад граница III - гробът на хан Кубрат"

                          Връщането беше перфектно. За толкова за кратко митници/граници не сме минавали никога.... Дето се вика - световното равновесие се намеси и ни обезщети за висенето на отиване....
                          Толкова съм препълнен с емоции и впечатления от тази експедиция, че скоро няма да съм в състояние да пиша нещо или да пускам снимки, нека другите да споделят снимки.... Поздрави на всички които участваха в събирането на нещата - доставихме огромна радост на училищата където ги занесохме, благодарим ви от името на всички радостни учители, ученици и младежи...

                          Коментар


                          • До: Експедиция "Българи зад граница III - гробът на хан Кубрат"

                            Първоначално публикуван от Георги Иванов (gorbi) Преглед на мнение
                            Връщането беше перфектно. За толкова за кратко митници/граници не сме минавали никога.... Дето се вика - световното равновесие се намеси и ни обезщети за висенето на отиване....
                            Толкова съм препълнен с емоции и впечатления от тази експедиция, че скоро няма да съм в състояние да пиша нещо или да пускам снимки, нека другите да споделят снимки.... Поздрави на всички които участваха в събирането на нещата - доставихме огромна радост на училищата където ги занесохме, благодарим ви от името на всички радостни учители, ученици и младежи...
                            Радвам се че всичко е минало ОК, както се казва "Добре сте ни дошли" а ти като си стъпиш малко на краката, не се бави а пусни един фото-разказ
                            DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                            Skype: pach_bs

                            Коментар


                            • До: Експедиция "Българи зад граница III - гробът на хан Кубрат"

                              Поздравления за успешната мисия!!!
                              Надъхах се с патриотизам покрай вашата експедиция! Надявам се да разкажете подробно за усещането на могилата на хан Кубрат.


                              П.П. разбрахте ли защо е толкова опасно да се спи на могилата, това доста ме озадачи?
                              www.roadsofasia.net

                              Коментар


                              • До: Експедиция "Българи зад граница III - гробът на хан Кубрат"

                                Първоначално публикуван от roadsofasia Преглед на мнение
                                ..............П.П. разбрахте ли защо е толкова опасно да се спи на могилата, това доста ме озадачи?
                                И не само теб и аз искам да разбера защо е било толкова опасно да се спи там ????????

                                Поздрави
                                SUZUKI VITARA къса база 1.6 16V
                                +359 0878 888 874
                                ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА ; A1, (Rh+)

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X