Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пътуване до Германия (Frankfurt) еко зони ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Пътуване до Германия (Frankfurt) еко зони ?

    За стикера съм ходил и директно му казвам че съм сменял стъкло и искам нов. Продавали са ми без проблем . А за данъците момента е тънък . Аз съм с регистрация в Германия , което означава задължително колата ми да е с немска регистрация - едната ми е такава . Ако обаче не се води на твое име ( в моя случай на брат ми който си е в БГ ) , то тогава си карам с Бг регистрация . Но понеже Мпс-то се кара в Германия задължително е да плащаш данъка тук . Така си караш с Бг застраховка , Бг преглед и немски данък . Ако се води на твое име - то искат да я пререгистрираш на немски табели .
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:002.jpg
Прегледи:1
Размер:100.5 КБ
ID:5630023
    Последно редактирано от Пламен Атанасов; 21-12-14, 13:20.

    Коментар


    • #17
      От: Пътуване до Германия (Frankfurt) еко зони ?

      Първоначално публикуван от plamen atanasov Преглед на мнение
      За стикера съм ходил и директно му казвам че съм сменял стъкло и искам нов. Продавали са ми без проблем . А за данъците момента е тънък . Аз съм с регистрация в Германия , което означава задължително колата ми да е с немска регистрация - едната ми е такава . Ако обаче не се води на твое име ( в моя случай на брат ми който си е в БГ ) , то тогава си карам с Бг регистрация . Но понеже Мпс-то се кара в Германия задължително е да плащаш данъка тук . Така си караш с Бг застраховка , Бг преглед и немски данък . Ако се води на твое име - то искат да я пререгистрираш на немски табели .
      [ATTACH=CONFIG]763671[/ATTACH]
      И аз исках така ама не успях да установя как да го направя и пък жената и децата ми дойдоха . Така че минах на скъпия вариант немски номера ,застраховки и данъци . Направих това не заради проблеми с полиция или администрация а заради това че работя само с германци и на германци и много се различавам . Пък и нямам желание всяка година да се прибирам за преглед до бг . Гледам по -рядко да имам път към БГ .
      По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

      Коментар


      • #18
        От: Пътуване до Германия (Frankfurt) еко зони ?

        Първоначално публикуван от plamen atanasov Преглед на мнение
        За стикера съм ходил и директно му казвам че съм сменял стъкло и искам нов. Продавали са ми без проблем . А за данъците момента е тънък . Аз съм с регистрация в Германия , което означава задължително колата ми да е с немска регистрация - едната ми е такава . Ако обаче не се води на твое име ( в моя случай на брат ми който си е в БГ ) , то тогава си карам с Бг регистрация . Но понеже Мпс-то се кара в Германия задължително е да плащаш данъка тук . Така си караш с Бг застраховка , Бг преглед и немски данък . Ако се води на твое име - то искат да я пререгистрираш на немски табели .
        Това подчертаното поражда някокло въпроса в мене:
        1. След като колата е с бг регистрация и не е на твое име, кой и как установява, че колата постоянно се кара от тебе тука? Теоретически ако те спрат винаги можеш да кажеш, че брат ти е на гости и за малко ползваш колата. Нещо което те няма как да знаят. А установяването му коства много усилия от органите, което надали си струва и ще се вкарат в такав филм. Нали в крайна сметка на каращите с бг номера именно това е идеята- да не плащат по-скъпите данъци и застраховки тука?
        2. Ако и да плащаш данъци тука на каква база ти ги изчисляват? За немските коли е на база година на производство, конски сили, наличието на економрма (Евро 1,2,3,4,5). За твоята виждам, че е около 400 евро. Но на каква база са решили да го причислят именно към тая група? Няамаш ДПФ, и отговаря на червена плакета. А виждам, че са ти я класифицирали към Евро 3, макар и 99 година.
        Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

        Коментар


        • #19
          От: Пътуване до Германия (Frankfurt) еко зони ?

          Еми за еко нормите не си прав , колата и като я купих си беше с жълт -не с червен . Това се опитах да обясня - имат си таблици по които всеки проверяващ знае каква е евро нормата на колата ти .Така че номера не минава да залепиш друг стикер . На предната ми кола сеат алхамбра 99г. дизел отговаряше за жълт , в сервиз ми монтираха нов филтър ( със всички необходими документи ) и колата си премина на зелен стикер . Удоволствие за 470 евро и папка листи . За това как установява дали ти караш колата е много лесно . Като те проверят и брат ти го няма - как е на гости . Да приемем че в момента на проверката е тук - ок , но след известно време пак ще те проверят . Тогава обаче ще платиш със задна дата + лихви + глоба . Двама мои приятели изгоряха така . Това да си платиш данъка само е добрия вариант - от системата бягане няма

          Коментар


          • #20
            От: Пътуване до Германия (Frankfurt) еко зони ?

            Първоначално публикуван от plamen atanasov Преглед на мнение
            ... Като те проверят и брат ти го няма - как е на гости . Да приемем че в момента на проверката е тук - ок , но след известно време пак ще те проверят . Тогава обаче ще платиш със задна дата + лихви + глоба . Двама мои приятели изгоряха така . Това да си платиш данъка само е добрия вариант - от системата бягане няма
            Ще дойда у вас да проверят дали наистина е там брат ти?
            При втората проверка ще са си записали, че някога някъде са те проверявали и си представил тази версия??
            Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

            Коментар


            • #21
              От: Пътуване до Германия (Frankfurt) еко зони ?

              Добре де - целта ми не е да те убеждавам . Споделям моя опит , и не няма да дойдат у вас . Ти караш автомобила , имаш регистрация - на секундата ще ти извадят касовия апарат . С това че имаш регистрация , вече не си турист . И ако в случая ти управляваш мпс-то си готов платец. Това е моя опит - като не ти харесва имаш възможност да пробваш варианти .

              Коментар


              • #22
                От: Пътуване до Германия (Frankfurt) еко зони ?

                Не бре колега, не го приемай като заяждане. Просто ми е интересно как действа системата. Аз проблем в това отношение нямам, но гледам има доста, които го правят. А очевидно има разлика и от провинциа до провинция, от град до град и т.н. За това ми е интересно да събираме опит на колеги от различни места с различни впечатления.
                Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                Коментар


                • #23
                  От: Пътуване до Германия (Frankfurt) еко зони ?

                  За близо три години с БГ номера един път имах допир до полицай във връзка с произшествие от моя страна . Нито и дума защо съм с БГ номера .Искаха само зелената карта на застраховката и платих за идването им 35 евра . По прочетено по форуми от загазили знам че 6 месеца е срока след като имаш редовна адресна регистрация да караш . Колата бе на името на жена ми и до идването й не ме беше страх . След като минаха 6 месеца от нейната регистрация при всяка среща с полицейска кола изтръпвах . Не са ме спирали не са ме проверявали обаче притеснението кога и колко ще ме глобят нарастваше . След като решихме много от другите проблемите дойде ред да регистрираме колата с ДЕ номера . Вече нямам и желание да си идвам за преглед до БГ . Така че малко по - малко късам връзките и задълженията си към дЪржавата .
                  По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Пътуване до Германия (Frankfurt) еко зони ?

                    Мен пък са ме проверявали много пъти , и то все с коли с бг регистрация . Тук съм от края на 2010 , и с колите с немска регистрация не съм проверяван нито веднъж . Явно не е само въпрос на физиономия . Дозата късмет си я има . Първата година никой не ме е питал ни за данъци , ни за регистрация . Но рано или късно идва видов ден .
                    Оплескахме темата на колегата - сори .

                    Коментар


                    • #25
                      От: Пътуване до Германия (Frankfurt) еко зони ?

                      Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
                      ... По прочетено по форуми от загазили знам че 6 месеца е срока след като имаш редовна адресна регистрация да караш ...
                      Няма такова нещо. 6 месеца е, ако нямаш регистрация. Имаш ли, моментално си задължен да пререгистрираш. По прочетено от писмената кореспонденция на загазили с една служба, наречена Zollamt.


                      Първоначално публикуван от plamen atanasov Преглед на мнение
                      ... Тогава обаче ще платиш със задна дата + лихви + глоба ...
                      Ъхъ...викат му укриване на данъци и направо пращат на съд. Отскоро. И глобата за такова удоволствие е между 30 и 270 дневни надници на провинилия се
                      Да не съм офф, обикалял съм из Франкфурт по няколко дни с БГ регистрация без плакета. Много вероятно е да не ти направят проблем, но принципно глобата е 40 евро и 1 точка за всеки път, когато те хванат. Плакетата се издава от повечето сервизи, TUV, Dekra и общините, има я и онлайн за поръчване от чужбина, но на петорна цена. Издава се само на базата на талона, не е необходимо да караш колата там. Обаче с дизел 2000 година без допълнително монтиран ДПФ бездругон няма шанс да се вземе зелена.
                      Последно редактирано от icos; 22-12-14, 08:11.
                      And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Пътуване до Германия (Frankfurt) еко зони ?

                        Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
                        Не бре колега, не го приемай като заяждане. Просто ми е интересно как действа системата. Аз проблем в това отношение нямам, но гледам има доста, които го правят. А очевидно има разлика и от провинциа до провинция, от град до град и т.н. За това ми е интересно да събираме опит на колеги от различни места с различни впечатления.
                        Нямам идея как действа системата, но определено действа! Бях решил да мина 1 година в Испания с БГ номера, но бързо ми минаха мераците . Пет месеца никой нищо, но в края на петият месец ме спират - какво правите тук, работите ли... Минавам с номера на почивка съм и ме пускат. На шестият месец отново ме спират на съвсем различно място и разговора отново беше същия, но накрая полицая само подхвърли с една усмивка - "нали знаете за срока?". И да видиш как след една седмица БГ колата си беше в БГ. И малка подробност, номера да минеш границата и да се върнеш не минава - шестте месеца са общо за една календарна година.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Пътуване до Германия (Frankfurt) еко зони ?

                          В България стикери могат да се купят от Технотест.
                          M57D30T1
                          W450

                          Коментар


                          • #28
                            От: Пътуване до Германия (Frankfurt) еко зони ?

                            Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
                            Няма такова нещо. 6 месеца е, ако нямаш регистрация. Имаш ли, моментално си задължен да пререгистрираш.
                            Е ако нямаш регистрация на каква база или как се смятат тея 6 месеца???? Демек, аз не фигурирам никъде, не съм регистриран никъде и за нищо, ама ми текат едни 6 месеца, а мен ме няма? Дали не е именно до 6 месеца след като си регистриран?

                            Колеги, не ми се сърдете за провокативните въпроси. Не е заяждане от моя страна. Просто е уточняване, разузнаване, събиране на точна информация. Освен това има доста неща за които властите ни ебават и не са така, а ние им трепериме. И то го правят не защото искат да ни шиканират, а понякога и те не знаят някои малки подробности, изменения в закона или кой знае какво и действат по инерция. И те (властите) са хора и не се ъпдейтват автоматично като PC.
                            Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Пътуване до Германия (Frankfurt) еко зони ?

                              Това че пребиваваш нелегално , не те освобождава от отговорност . Все пак някъде живееш - това е лесно доказуемо . И тръгваш по описаната пътека . Не си мисли че си минал метър , ще ти се случат нещата - въпрос на време . По същата схема познавам човек който живееше при гаджето си . Без регистрации , черноработник , абе отвсякъде красота . Докато един ден при случайна проверка на пътя , се оказа че системата знае за него много повече отколкото той си мисли . Наложи се да си продаде и колата , за да покрие глобите .

                              Коментар


                              • #30
                                От: Пътуване до Германия (Frankfurt) еко зони ?

                                Първоначално публикуван от plamen atanasov Преглед на мнение
                                Но понеже Мпс-то се кара в Германия задължително е да плащаш данъка тук . Така си караш с Бг застраховка , Бг преглед и немски данък .
                                Т.е. в България данъка не го плащаш? Тогава как минаваш преглед?
                                יעבור
                                «И това ще мине»

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X