Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пътуване до Германия (Frankfurt) еко зони ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Пътуване до Германия (Frankfurt) еко зони ?

    Здравейте приятели, другата седмица ще отскоча до Франкфурт за няколко дни. Почнах да търся информация за еко зоните и това което намирам е , че да вляза във Франкфурт трябва да имам зелен стикер на предния прозорец.
    Аз обаче съм за черен (българска работа, вместо катализатори прави тръби ). Има ли шанс да вляза изобщо в града без да ме глобят? Ясно ,че ще се ползва градския транспорт но поне до Park & Ride все ще мога да се доближа ... нали?
    Другия въпрос са тези лепенки откъде се взимат?

    Идея си нямам по принцип кое евро по принцип трябва да изпълнява моя Mercedes....
    Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
    Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
    Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

  • #2
    От: Пътуване до Германия (Frankfurt) еко зони ?

    Не се притеснявай, карай си спокойно.
    Тия стикери са за коли само с немски регистрации.
    По принцип всички бензинови коли взимат зелен плакет, без значение на годината на производство.
    При дизелите от евро4 нагоре имат, евро 3 са с жълт плакет, а евро 2 с червен.
    Ако искаш да вземеш зелен плакет за по стара дизелова кола, монтираш дпф филтър в оторизиран сервиз, взимаш нужните сертификати и отиваш да преригистрираш колата, и нямаш повече ядове.
    Това нещо ти струва 700е.
    Глобата за жълт плакет е 60е, а за червен е 180е.

    Коментар


    • #3
      От: Пътуване до Германия (Frankfurt) еко зони ?

      Ето тука се вижда какво от Франкфурт обхваща зелената зона:


      На практика целия град или вътрешната страна на големите магистрали обикалящи града. За съжаление няма как да помогна с въпроса как се преценяват чужбински коли. Аз съм с немски номера и зелената плакета са ми я сложили при ГТП и то по мое желание, защото тука в Нюрнберг няма такава зона (все още). За това и не съм се замислял как е уреден проблема с чуждите коли. Предполагам (но наистина е само предположение) на бензиностанция според модела на колата по компютърен път ти класифицират машината и ти дават съответната лепенка. Но ако наистина е без филтри и малко по-старичка шанса за получаване на зелена е доста малак, а жълта или червена не ти вършат работа. Ще те глобят, ако те хванат. Глобата чини около 80 евро. Може да рискуваш, може и да не рискуваш, но си остава проблема да намериш място където да паркираш возилото извън зеленото и да се вкараш в него с градския транспорт.
      Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

      Коментар


      • #4
        От: Пътуване до Германия (Frankfurt) еко зони ?

        Първоначално публикуван от vasil lazarov Преглед на мнение
        ...Тия стикери са за коли само с немски регистрации..
        В това убеден ли си на 100%? Но така, че ако те спрат немските полицаи да можеш да им го обясниш, убедиш и да те пуснат по живо по здраво с извинение, че са те спрели?
        Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

        Коментар


        • #5
          От: Пътуване до Германия (Frankfurt) еко зони ?

          Имам 2 коли, моята с немски номера, а на жената с български.
          Тя работи в центъра на града, досега сам платил 4 глоби за неправилно паркиране, и нито една за липса на каквато и да е лепенка.
          И за това и така си мисля, а и до сега не сам видял кола с чуждестранна регистрация да има такава.
          Това е за Фрайбург.

          Коментар


          • #6
            От: Пътуване до Германия (Frankfurt) еко зони ?

            Знам ли го как е. Поне тука пише така:
            Gibt es Kontrollen und Bussgelder?
            Wer mit einem Fahrzeug ohne guеltige, mit dem aktuellen Kennzeichen versehene, Plakette in die Umweltzone einfаеhrt, muss ein Bussgeld von 80 Euro entrichten.
            Т.е.: Има ли контрол и глоби?
            Който кара с превозно средство без валидна плакета със съответния рег. номер на колата в зоната, трябва да плати глоба от 80 евро.... Никъде не се споменава за изключения спрямо чужбински коли. Сега, ако си затваря очите и се правят на ударени за такива ситуации е друг вапрос.
            Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

            Коментар


            • #7
              От: Пътуване до Германия (Frankfurt) еко зони ?

              Говоря от личен опит, а как е всъшност законово не зная.
              Най добре да спре колегата на бензиностанция и да попита.
              Но до сега за 5г кола с чужда регистрация, и да има стикер, не съм видял.

              Коментар


              • #8
                От: Пътуване до Германия (Frankfurt) еко зони ?

                Глобата е 30Е. Камерите са по кръстовища в по-големите градове. Намери някъде по път център на АТУ. Зеления стикер струва 6,90. Върху него принтират номера на колата. Става за десет минути. Преди няколко седмици извадих за бензинова кола 93-ти набор с Бг номера. Дизеловите ги мерят и е сложно.

                Коментар


                • #9
                  От: Пътуване до Германия (Frankfurt) еко зони ?

                  Първоначално публикуван от VESO4AR Преглед на мнение
                  Глобата е 30Е. Камерите са по кръстовища в по-големите градове. Намери някъде по път център на АТУ. Зеления стикер струва 6,90. Върху него принтират номера на колата. Става за десет минути. Преди няколко седмици извадих за бензинова кола 93-ти набор с Бг номера. Дизеловите ги мерят и е сложно.
                  Струва, ако му ги дадат зелени. А колегата споменава, че колата не е от най-новите. Остава надеждата да е бензинова.
                  Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Пътуване до Германия (Frankfurt) еко зони ?

                    Първоначално публикуван от vasil lazarov Преглед на мнение
                    Говоря от личен опит, а как е всъшност законово не зная.
                    Най добре да спре колегата на бензиностанция и да попита.
                    Но до сега за 5г кола с чужда регистрация, и да има стикер, не съм видял.
                    Ako случайно срещнеш БГ ТИР погледни на предното стъкло .До скоро бях с БГ номера със зелена плакета и карах без проблеми .Познат с Бг номера без плакета има вече две глоби в Кьолн . Вече съм с ДЕ номера и мога да разказвам доста какво ми костваше в пари и нерви цялата процедура . Това че теб не те е ръфала мечката не означава че мечката не яде хора .
                    По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Пътуване до Германия (Frankfurt) еко зони ?

                      TUV Service-Center Frankfurt

                      Am Romerhof 15A
                      60486 Frankfurt am Main
                      Германия

                      пишеш в гутъл карти и ти излиза.Носиш големия талон и става за 5 минути и е 5 -6 евро.Другия вариант е в Технотест и става за 10 дни струваше към 30 лева.Пак с големия талон.Цвета на лепенката зависи от евро то на колата

                      Коментар


                      • #12
                        От: Пътуване до Германия (Frankfurt) еко зони ?

                        На чужди коли също има лепенки. Ще попитам на някоя бензиностанция. Иначе колата е дизелова Е класа 320 cdi 2000г.
                        Хубаво ще отида до TUV , но на коледа дали ще има някой който да ми обърне внимание. Във Виена хляб няма откъде да си купиш през почивните дни , камо ли някой да ти лепи лепенки по колата

                        Сега намерих информация в един от австрииските автомобилни клубове.
                        За червена лепенка съм , защото колата е регистрирана преди 31.12.2000г. .... ще търсим други варианти за влизане във Франкфурт явно.
                        Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
                        Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
                        Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

                        Коментар


                        • #13
                          От: Пътуване до Германия (Frankfurt) еко зони ?

                          Първоначално публикуван от Faca Преглед на мнение
                          На чужди коли също има лепенки. Ще попитам на някоя бензиностанция. Иначе колата е дизелова Е класа 320 cdi 2000г.
                          Хубаво ще отида до TUV , но на коледа дали ще има някой който да ми обърне внимание. Във Виена хляб няма откъде да си купиш през почивните дни , камо ли някой да ти лепи лепенки по колата

                          Сега намерих информация в един от австрииските автомобилни клубове.
                          За червена лепенка съм , защото колата е регистрирана преди 31.12.2000г. .... ще търсим други варианти за влизане във Франкфурт явно.
                          Има логика. Дори се замислям за ситуации, когато в такива градове се налага влизане на МПС в малките часове на денонощието или почивни дни, когато TUV не е отворен. Никой не е длъжен да се съобразява с тяхното работно време. И за това ми беше предположението, че евентуално на бензиностанциите ще знаят и има някво решение. Остава варианта с паркиране в някое околно градче и после предвижване с транспорта.
                          Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Пътуване до Германия (Frankfurt) еко зони ?

                            По принцип аз знам следното - има специален софтуер който следи точно за това . За коли с чужди регистрации до 2 дни в забранената зона има неписано правило за компромис ( господин турист) . Ако се задържиш - то тогава санкция . Мен досега никъде не са ме глобявали за това , а съм с Диско 2 - трета година с Бг регистрация без стикер . Виж за данъците ме проверяват редовно . Което не значи че си застрахован , и няма да те глобят. Работните дни можеш да видиш в нета , във всеки пункт за преглед ще ти продадат стикер за 5-6 евро . Но какво от това че имаш стикер , ако те проверят трябва да имаш съответните документи че стикера ти отговаря на Мпс-то . И пак го отнасяш .

                            Коментар


                            • #15
                              От: Пътуване до Германия (Frankfurt) еко зони ?

                              Първоначално публикуван от plamen atanasov Преглед на мнение
                              По принцип аз знам следното - има специален софтуер който следи точно за това . За коли с чужди регистрации до 2 дни в забранената зона има неписано правило за компромис ( господин турист) . Ако се задържиш - то тогава санкция . Мен досега никъде не са ме глобявали за това , а съм с Диско 2 - трета година с Бг регистрация без стикер . Виж за данъците ме проверяват редовно . Което не значи че си застрахован , и няма да те глобят. Работните дни можеш да видиш в нета , във всеки пункт за преглед ще ти продадат стикер за 5-6 евро . Но какво от това че имаш стикер , ако те проверят трябва да имаш съответните документи че стикера ти отговаря на Мпс-то . И пак го отнасяш .
                              А какво има да те проверяват за данъците? В смисъл дали си платил данъците на Диското с БГ регистрация?

                              И самата продажба на зелена плакета става само и единствено, ако МПС отговаря за нея. На самата плакета се записва и регистрационния номер на колата.
                              Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X