Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пътуване до Германия (Frankfurt) еко зони ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Пътуване до Германия (Frankfurt) еко зони ?

    Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
    Т.е. в България данъка не го плащаш? Тогава как минаваш преглед?
    Плащаш и в Бг като поп , пускаш молба да го върнат ( спогодба за избягване на двойно данъчно облагане ). Ама дали и кога само те си знаят .

    Понеже ми е писнало да се занимавам с подобни глупости , и последната ми кола с Бг регистрация отиде за продажба . Вече всичко ми е на немски регистрации , очаква се нова придобивка - също ще е немска .
    Последно редактирано от Пламен Атанасов; 22-12-14, 11:17.

    Коментар


    • #32
      От: Пътуване до Германия (Frankfurt) еко зони ?

      Първоначално публикуван от plamen atanasov Преглед на мнение
      Плащаш и в Бг като поп , пускаш молба да го върнат ( спогодба за избягване на двойно данъчно облагане ). Ама дали и кога само те си знаят .

      Понеже ми е писнало да се занимавам с подобни глупости , и последната ми кола с Бг регистрация отиде за продажба . Вече всичко ми е на немски регистрации , очаква се нова придобивка - също ще е немска .
      Можеш ли ориентировъчно да кажеш колко струва пререгистрацията на кола с БГ номера на такава с ДЕ и много ли е играчка?
      И още един въпрос за напреднали - какво става ако с испанската ми кола дърпам БГ каравана в Испания, като караваната седи паркирана в двора ми, но отново в Испания

      Потвърждавам думите на колегата - 6 месеца ако нямаш регистрация, т.е. си турист, имаш ли регистрация директно пререгистрираш!

      Коментар


      • #33
        От: Пътуване до Германия (Frankfurt) еко зони ?

        Първоначално публикуван от ANARCHY Преглед на мнение
        Можеш ли ориентировъчно да кажеш колко струва пререгистрацията на кола с БГ номера на такава с ДЕ и много ли е играчка?
        Да отговора на тоя въпрос ще е интересен. Особено в часта как и на какъв базис ти зачисляват колата към определена еврогрупа (т.е. ти дават плакета). Преди време се бях интересувал и ми казаха от DEKRA, че за дизелова се прави проверка за газовете, която струвала 3000 евро.
        Даже намерих и меила от тогава по този повод...

        Sehr geehrter Herr ....,
        die Frage ist leider so nicht zu beantworten.

        Hieraus resultiert das das Fahrzeug ein Abgasgutachten benoetigt. In diesem Gutachten wird dann
        die Abgasnorm festgelegt.
        Das Gutachten wird fuer die Inverkehrbringung in Deutschland benoetigt ( Kosten ca. 3000,00 Euro ).


        Mit freundlichen Gruessen

        Thorsten Goppel

        Leiter der Niederlassung Nuernberg
        ------------------------------------------------------------------------------------
        DEKRA Automobil GmbH
        NL-223 * Niederlassungsleitung
        Isarstr. 8 * 90451 Nuernberg
        Tel.: 09119629720 Fax: 0911962996720
        thorsten.goppel@dekra.com *
        http://www.dekra.de
        Последно редактирано от Dagobar; 22-12-14, 12:50.
        Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

        Коментар


        • #34
          От: Пътуване до Германия (Frankfurt) еко зони ?

          Играл съм вече главната роля в подобен сериал . Та в общи линии самата пререгистрация не е скъпа - около 100 евро . Проблема е обаче преди да стигнеш до там . Първо задължително ти трябва валидна гражданска . Тя обаче за чужденци като нас е доста солена услуга .Изчислява се по различни тарифи според стажа , и точки ( проценти ) . Цифрите са добри , лично съм плащал суми за годишна гражданска от 800 до 1660 евро . При застрахователя се прави полица която ти е временна , само да минеш регистрацията ( важи максимум около2 месеца) . След като получат информация че е зачислена колата , изпращат оригинала по пощата. Следващата стъпка е заветния тюф . Там загубих поне час само да ги убедя че трябва да мина преглед . Явно им бях първия клиент с Бг регистрация до момента , разговори по телефона с цуласунга докато вдянат що да правят . Плащам си такса 10 евро , скачам на канала и се почва с голямото писане . Проверяват всичко , дори релета ,чистачки , и каквото може да се сети човек . Гумите трябва да са с минимум 5 мм. и дот по малък от 5 години . Получаваш заветния списък , посещаваш сервиз за смяна на всичко по описа . Обратно при тях , и ако всичко е у ред срещу още 90 евро получаваш щастливия печат за 2 години . После си на рагистрация - около 30 минути до час - стотачка и си немец по табели .

          Данъка се плаща на по късен етап , при регистрацията си вписваш сметката . Те сами си ги теглят . Има и опция да те известяват с писма , и тогава да им превеждаш .
          Последно редактирано от Пламен Атанасов; 22-12-14, 16:22.

          Коментар


          • #35
            От: Пътуване до Германия (Frankfurt) еко зони ?

            Първоначално публикуван от ANARCHY Преглед на мнение
            Можеш ли ориентировъчно да кажеш колко струва пререгистрацията на кола с БГ номера на такава с ДЕ и много ли е играчка? ...
            Ако е технически НАПЪЛНО изправна и НЯМА газова уредба, монтирана в България( обърнете внимание на главните букви) е работа за половин ден и около 150 евро(ест. без ГО и данъка). В противен случай ЕДЗ.

            Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
            ...Преди време се бях интересувал и ми казаха от DEKRA, че за дизелова се прави проверка за газовете, която струвала 3000 евро.
            Даже намерих и меила от тогава по този повод...
            Това, мисля е цена за в случай, че автомобилът ти няма европейски сертификат за съответствие, т.нар. EG-Typengenehmigung или не фигурира в базата им данни, както и ако по него са извършвани някакви тунинг-мунинг доработки, които искаш да узакониш.
            And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

            Коментар


            • #36
              От: Пътуване до Германия (Frankfurt) еко зони ?

              Е това напълно как го определи , колата ми беше купена няколко месеца преди това в Германия с една година гаранция .Технически с нея проблеми никога съм нямал . Влизам при хубавеца на канала , и се почва . 4 нови диска , комплект накладки , нови гърнета и т.н. Неща които са си в отлично здраве според мен , но според него не . И при положение че не правя компромис с поддръжката на МПС .

              Коментар


              • #37
                От: Пътуване до Германия (Frankfurt) еко зони ?

                Първоначално публикуван от plamen atanasov Преглед на мнение
                ... Неща които са си в отлично здраве според мен , но според него не ...
                Еми то това е дефиницията за НАПЪЛНО, тоест, каквото каже бай Фриц със сините гащи. Според статистиката на ТUV най- честата причина за връщане на преглед е изгоряла крушка
                And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                Коментар


                • #38
                  От: Пътуване до Германия (Frankfurt) еко зони ?

                  Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
                  Еми то това е дефиницията за НАПЪЛНО, тоест, каквото каже бай Фриц със сините гащи. Според статистиката на ТUV най- честата причина за връщане на преглед е изгоряла крушка
                  Да де , и там се приключи с онези 150 евро . Бай Фриц , бай Ханс и двамата на канала са с надпис инженер пред името . Сегашната ми кола е евро5 , февруари съм на преглед и макар и сравнително нова ме свива корема .

                  Коментар


                  • #39
                    От: Пътуване до Германия (Frankfurt) еко зони ?

                    Първоначално публикуван от plamen atanasov Преглед на мнение
                    Играл съм вече главната роля в подобен сериал . Та в общи линии самата пререгистрация не е скъпа - около 100 евро . Проблема е обаче преди да стигнеш до там . Първо задължително ти трябва валидна гражданска . Тя обаче за чужденци като нас е доста солена услуга .Изчислява се по различни тарифи според стажа , и точки ( проценти ) . Цифрите са добри , лично съм плащал суми за годишна гражданска от 800 до 1660 евро . При застрахователя се прави полица която ти е временна , само да минеш регистрацията ( важи максимум около2 месеца) . След като получат информация че е зачислена колата , изпращат оригинала по пощата. Следващата стъпка е заветния тюф . Там загубих поне час само да ги убедя че трябва да мина преглед . Явно им бях първия клиент с Бг регистрация до момента , разговори по телефона с цуласунга докато вдянат що да правят . Плащам си такса 10 евро , скачам на канала и се почва с голямото писане . Проверяват всичко , дори релета ,чистачки , и каквото може да се сети човек . Гумите трябва да са с минимум 5 мм. и дот по малък от 5 години . Получаваш заветния списък , посещаваш сервиз за смяна на всичко по описа . Обратно при тях , и ако всичко е у ред срещу още 90 евро получаваш щастливия печат за 2 години . После си на рагистрация - около 30 минути до час - стотачка и си немец по табели .

                    Данъка се плаща на по късен етап , при регистрацията си вписваш сметката . Те сами си ги теглят . Има и опция да те известяват с писма , и тогава да им превеждаш .
                    А как става отписването на колата в БГ после?

                    Коментар


                    • #40
                      От: Пътуване до Германия (Frankfurt) еко зони ?

                      БГ документите и номерата се предават при регистрацията .Изпращат ги по служебен път .

                      Коментар


                      • #41
                        От: Пътуване до Германия (Frankfurt) еко зони ?

                        http://europa.eu/youreurope/citizens...s/index_bg.htm
                        Нещо по темата ! Това до колко е достоверно не мога и не искам да споря ! Липсата на цитати на закони и разпоредби ми ме стряска , но е едно малко потвържедение на градските легенди .
                        По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Пътуване до Германия (Frankfurt) еко зони ?

                          Ако стоиш повече от 6 месеца, трябва пререгистрация и немска книжка... Останалото е бай ганювщина...

                          А за стикера вероятността да те спрат, докато си на гости или разходка за няколко дни, е нищожна... Особено, ако не правиш нарушения...
                          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                          Коментар


                          • #43
                            От: Пътуване до Германия (Frankfurt) еко зони ?

                            Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                            Ако стоиш повече от 6 месеца, трябва пререгистрация и немска книжка... Останалото е бай ганювщина...

                            А за стикера вероятността да те спрат, докато си на гости или разходка за няколко дни, е нищожна... Особено, ако не правиш нарушения...
                            От момента ни на влизане в ЕУ няма нужда от нова книжка .
                            По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Пътуване до Германия (Frankfurt) еко зони ?

                              Само чета и гледам темата как завива ... направо 180 градуса станаха вече. Аз отивам за 3 дни в Германия , не да правя данъчни нарушения (тях вече по Австрииските закони ги правя тук във Виена). Видях на една от картите , че има Ubahn извън зелената зона ... явно там ще се спира и ще се разглежда града с метрото (което винаги е било по-умната идея ).
                              Живи и здрави на 25ти тръгваме пък каквото сабя покаже. С немския поне нямаме проблеми ... та ще може да се караме. Нищо , че Германския немски винаги ми е бил супер смешен ... както и на тях Виенския им е смешен

                              Чета за данъците и подобни случки от бита.
                              При нас положението е малко по-сложно.
                              Като цяло имаш право 1 месец да караш с чужда кола в Австрия. Кой как доказва колко си карал винаги е субективно. Колегата ми го караха той да доказва , че колата не е била в Австрия , което ми звучи абсурдно ...но явно е пратика тук.

                              http://www.bgmedia.at/index.php/%D0%...80%D0%B8%D1%8F
                              Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
                              Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
                              Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

                              Коментар


                              • #45
                                От: Пътуване до Германия (Frankfurt) еко зони ?

                                Здравейте! Аз ще пътувам скоро до Берлин и се интересувам и ровя тези дни в нета за еко стикера. С бензин и газ съм. Един приятел живеещ в Мюнхен ми каза, че еко стикера важи само за дизелови.Обаче, в нета намерих този линк https://umwelt-plakette.de/sprachaus...ep=1&country=2 И тук виждам и бензинови

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X