Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Утре е Четвъртък

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    Днес Времето беше ПРЕКРАСНО - Изядох се от яд че не дойдох
    Дано да сте си изкарали добре и за мен

    Коментар


    • #77
      Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
      Днес Времето беше ПРЕКРАСНО - Изядох се от яд че не дойдох
      Дано да сте си изкарали добре и за мен
      И аз така Саше, ама какво да правиш, направих едно здраво успиване , от 3 часа.

      Коментар


      • #78
        Първоначално публикуван от mishko Преглед на мнение
        И аз така Саше, ама какво да правиш, направих едно здраво успиване , от 3 часа.
        И аз се успах
        Ама какво става? Да не би да не са се върнали още? Никой не пише???

        Коментар


        • #79
          Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
          Ама какво става? Да не би да не са се върнали още? Никой не пише???
          Ей преди малко групата начинаещи разходкаджии се прибра! Снимки - утре по някое време.
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #80
            като гледам Чавдар по кое време е писал .. пак е имало нощно омазване до ушите ..

            Коментар


            • #81
              Прибрахме се......
              Соф-рарходкаджии к`во да правиш.
              Легнах си към два пък за останалите незнам.
              LZ1VMH

              Коментар


              • #82
                хайдеее образцовите .. защо спите
                давайте да видим какви сте ги сътворили !?

                Коментар


                • #83
                  Първоначално публикуван от Slick Преглед на мнение
                  като гледам Чавдар по кое време е писал .. пак е имало нощно омазване до ушите ..
                  А не омазването беше през деня, ако затъването в снега може да се нарече омазване.
                  Вечерта се прибирахме без изпълнения по горските пътища, защото не ни стигна през деня, но много разумно!!!!

                  Коментар


                  • #84
                    Първоначално публикуван от Slick Преглед на мнение
                    като гледам Чавдар по кое време е писал .. пак е имало нощно омазване до ушите ..
                    Омазване до уши, още повече пък нощно нямаше. Имаше една разходчица за прохождащи офроудъри.

                    Суха статистика по мои данни:

                    Изминати общо (от изходен пункт ОМВ до дома): 184 км
                    От тях "по черно": само около 46 км
                    Допълнени в резервоара: 46 л нафта
                    Мдааа, що ли така сме поизгорили яко този път?

                    Загуби в техника: 1 бр. Самурай (оттеглил се на собствен ход със счупено каре след първия етап) и 1 бр. Чибуратор - върнат на буксир (май с издухана гарнитура)

                    Останали в гората: Няма
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • #85
                      ...

                      А къде са снимките?
                      sigpic

                      Коментар


                      • #86
                        А сега малко по-подробно, със снимки:

                        Получи се солидна група. За отбелязване е, че неподготвени джипки нямаше. Всички си бяха с гуми като за извън пътя и май само един нямаше лебедка (Някой го беше излъгал, че такава няма да му трябва ... )


                        Съвещание на навигаторите



                        Както беше предвидено, влязохме в планината преди Клисура.
                        Първоначално пътят не ни създаваше проблеми. Дребните пречки се отстраняваха в движение. М/у другото, големият син на Маркан е много сериозен помощник


                        Имаше и леки технически проблемчета, които не ни задържаха за дълго


                        С изкачването на по-високо обаче, играта взе да загрубява, тъй като дебелината на снежната покривка започна да става все по-голяма.
                        Така само на 6.5 км от асфалта, на поредния по-стръмен баир Паджерото на Иван Маринов, което водеше колоната, запъна в снега и се започна с лебедките




                        Тъй като снегът беше дълбокичък, а баирът - стръмен, се взе решение да се пробва алтернативен път към билото. Колоната поведе другото Паджеро, на Кики, а на втора позиция се оказа един корейски детевоз.

                        В следващите часове установихме, че предварително набелязаният маршрут е бил свръхамбициозен, с оглед на метеорологичната обстановка от последните дни.
                        По-голямата част от деня ни отиде в преодоляването на онова мъничко червеничко парченце от трака:



                        Дължината му (до там, докъдето стигнах аз) се оказа само някакви си 675 (шестстотин седемседет и пет) метра. Нищо и половина като разстояние, обаче наклонът на терена и снежната покривка ни струваха много време, зор и гориво.
                        Придвижването беше на пресекулки, като някои места се преодоляваха след неколкократни опити. Дори при положение, че бях втора кола, детевозът видя бая зор, защото ринеше сняг с предния мост. Кики да си каже какво му беше да пробива път през снега ...


                        Там някъде е пътят



                        На 2 пъти прибягвах до помощта на лебедката



                        Обаче нещо не останах във възторг. На няколко пъти лебедката просто спираше да дърпа. И то при положение, че все пак Галоперът не беше яко закопан. Дали причината беше в разхлабена кабелна връзка или нещо управлението не е съвсем наред, предстои да се установи.

                        В този участък от има-няма километър лебедките се оказаха доста необходими


                        В един момент напред снегът стана още по-дълбок и беше направен опит да се пропуснат други джипки, които да отменят Паджерото.
                        Аз стигнах дотук


                        По-нататък от това място

                        стигнаха само 3 джипки - водещото Паджеро на Кики, скакалецът на Маркан и Патрулът на Ицо. Всички те го минаха на лебедка.




                        Готвейки за следваща атака на засадното местенце спуснах гумите до 1 атм


                        Но точно тогава "разузнаването" докладва, че напред снегът става още по-дълбок, а по трасето има място с опасен страничен наклон и нищо, което да спре поднесла се джипка (а поднасянанията в този сняг бяха просто неизбежни ...). Поради което се взе решение да направим "кръгом" и да пробваме да се качим от друго място.
                        При обръщането на посока окончателно отказа и лебедката (6000 lb) на Маркан.

                        Обратният път ми се видя направо като магистрала ...



                        Вторият опит беше през с. Клисура (вече беше към 16:30 ...). Изкачването оттам се оказа далеч по-лесно и безпроблемно. А лично за мен, силно спуснатите гуми се оказаха добро решение. Май повече не забоксувах дори и един път.
                        Вярно е, че за разлика от първата атака се движех по-назад в колоната, но въпреки всичко мисля, че по-ниското налягане допринесе силно за безпроблемното придвижване.





                        Не се мина обаче съвсем без приключения. В един момент в ефира се чу сигнал: "Mayday! Mayday! УАЗ-ка пред обръщане и затънал Чибуратор"




                        Еййй, тия големите какви са ги надробили ...



                        Кой си има лебедка и въженца може да се извади сам ...





                        А тук ще вадим един, дето си няма, щото нямал нужда ...



                        Нататък, нещата изглеждаха така



                        Особени премеждия нямаше, ако не броим 1-2 по-леки закъсвания, наложили помощ от приятел


                        След слизането в Сапарева баня, група начинаещи офроуд ентусиасти реши, че през деня стоенето е било повече от карането, поради което направи и едно сравнително кратко и (както Иван вече е казал) разумно нощно каране по черно. За съжаление обаче, малко преди края му Киа-та май реши да си отмъщава и се наложи да бъде върната в София на буксир.

                        Та, общо взето, това беше. Доста сняг и доста зор ...
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • #87
                          А тук има повече снимки
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • #88












                            LZ1VMH

                            Коментар


                            • #89
                              Тук е видеото - 157 МВ (формат wmv)

                              И една корекция към горния ми пост. Онова червеничкото от трака в същност е само 530 м. Като съм го делил, явно съм бил още доста заспал.
                              Та за тия 500 м. са ни отишли 3 часа ...
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар


                              • #90
                                Въпрос

                                Цитат:
                                "При обръщането на посока окончателно отказа и лебедката (6000 lb) на Маркан."

                                Имам един въпрос: С каква кола е Маркан и колко тежи?

                                Иначе супер сте си изкарали.
                                Колкото и коне да има под капака, важното е магарето зад волана
                                NULLA TENACI INVIA EST VIA

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X