Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Каране в Самоков на 21.10.07г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Каране в Самоков на 21.10.07г.

    Въпросният финален участък включваше каране по каменисто речно корито и излизане с десен завой на стръмен бряг.







    Викам му аз "Чакай малко да дойда да снимам", ама той Газ!
    Добре, че апаратът на Боби е запечатил началото ...








    Още не излязъл Маркан и Виктор поема след него ...










    Обаче отпред някой прави тапаааа ...




    Мите, лебедката! И Митето опъва ...







    На това момче само му трябва да го научи някой да чете роудбук и е готов ...





    А пък разните му там камиончета току цъкнат едно-две копченца, забръмчи компресор и ...




    Сега е мой ред ...




    С детевоза едва ли щях да тръгна оттук ...








    Мааалко му трябваше да се качи от раз ... един преден блокаж ...
    Алоу, дядо Коледа, чуваш ли какво разправят хората - "пре-ден бло-каж" ...




    Ама и така си се качи камиончето ...




    Ееееей, що заобикаляш най-големите камъни бре!




    А след това се юрна по камънака в състезателно темпо, та не мож' го стигнА ...




    Без блокажи, майката му е засилка. Лифтът и късите свесове го позволяват ...







    Газ нагоре ...




    Обаче засилката крие и рискове нещо да не издържи ...





    М**** му, аман бе!




    Какъв ли зор е видяло това каре, а?




    Ама едно счупено каре не е нещо, което току-тъй да ни развали разходката ...



    Вадят се инструменти, резервни части и се почва ...




    Оказва се, че в групата има даже и грес ...




    Аз пък използвах паузата за да си тествам ръчната резачка, направена от веригата на моторен трион, която Кико ми даде ...




    Става, ама нещо не съм уцелил подходящия материал за дръжките - тръбичките от тънък метал не издържаха.


    Междувременно, карето е сменено със здраво, карданът си отива на мястото и сме готови да продължим ...

    Последно редактирано от Чавдар (V93); 22-10-07, 10:12.
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #77
      До: Каране в Самоков на 21.10.07г.

      Хубав репортаж! Весело и разнообразно сте си изкарали. А така като гледам - и дърветата са си на мястото.

      Поздрави!
      Искам България чиста!

      Коментар


      • #78
        До: Каране в Самоков на 21.10.07г.

        Първоначално публикуван от Spas55 Преглед на мнение
        Хубав репортаж! Весело и разнообразно сте си изкарали. А така като гледам - и дърветата са си на мястото.

        Поздрави!
        Чакай, чакай, с това разходката едва започна.

        Коментар


        • #79
          До: Каране в Самоков на 21.10.07г.

          След като свършихме с подготвеното трасе, в ранния следобед продължихме с втората част на разходката, при която трябваше да се намери поредното рилско дере, за което Маркан бил чул, че било интересно ...

          Естествено, за по-пряко поехме през планината откъм с. Доспей ...

          Цяло лято рИвахме, че било много сухо - ей ви сега кал! На това баирче си беше баш хубава - тънка и "замазна" - замазва гуми всякакви ...

          В един момент гледам напред - Маркан спрял, каращият след него Виктор - също и Дифендърът започва да се свлича назад по стръмното към мене.
          Аааа не! Цък копчето, всичката газ и беж да ме няма по дясното ръкавче на пътя. Е, то беше като че по-късо, ама без блокажа с моите над 2100 килца нЕмаше минаване.
          Успях да издрапам и заех отгоре позиция за снимки ...






          Голяма пързалка беше. А спасението - яко въртене на гумите ...










          Инат бе! Не се дава лесно!



          Станко също се пробва. С блокаж, кални гуми и як двигател да ги развърти, Паджерото нямаше ядове тук ...




          Тук отново кратка пауза. Този път за сваляне на скъсан амортисьор ...




          и след това поемаме по един път, който карахме неотдавна ...









          Тогава май си е бил почти сух. Вчера не стига, че беше валяло, ами бяха минали и тежко натоварени с трупи камиони, та на места имаше едни хубави дълбоки коловозчета. Ако се държиш отгоре - добре, ама паднеш ли ...

          Хей лебедка, хей ги две ... Ей, разглезени навигаторки бе! Хем ги возиш, хем и лебедки сам си дърпаш ...




          Лепкава кал, лепкава мъгла ... Чакаме в изходна позиция в началото на едно стръмно изкачване за сигнал, че пътят е свободен ...




          Маркан се е дръпнал и трасето е свободно за следващия ...




          На най-стръмното и изровено хайде още една лебедка ...



          Я колко помощници има ...




          Пак бръмчи компресорчето ...



          Искам и ааааааз! Ей, стареца, нали помниш какво ти казах!

          Вече сме на билото ...



          Тъмнее, мъглата е на талази ...




          В Клисура слязохме вече по тъмно. Доста бързо намерихме подхода към дерето, което търсехме, но играта позагрубя. Тъмно, кал, нагоре едни хубави ровове ...

          Накратко, стигна се до извод, че това може да е игра като за цял ден и ще е хубаво да я играем на светло. Още повече, че на Маркан лебедката май нещо ... А пък моето камионче отведнъж стана трудно управляемо. То какво ли да очакваш от скъсан ремък на хидравликата. Цял ден пищя и накрая ме отсвири ...
          И лебедката накрая май взе да издава едни звуци, дето не ми харесват.

          Така че, това деренце остана за следващия път. Т.е. "Следва продължение" ...


          Нелоша разходчица се получи. Само дето май някой ни е теглил една клетва. Вики счупи мигач, Боби - каре, Маркан - амортисьор и май лебедка, аз - със скъсан ремък и съмнения в лебедката. А стига бе! Такова чудо не е било ...
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #80
            До: Каране в Самоков на 21.10.07г.

            Първоначално публикуван от Victor Преглед на мнение
            Чакай, чакай, с това разходката едва започна.
            Ама илюстрациите от втората част са по-малко. Че хем мъгла, хем се стъмни ...

            По-горе съм използвал и снимки от Боби (CJ_7)

            А всички наши снимки са тук.


            П.П. Станко да не се спотайва, че и той май доста поснима!
            Последно редактирано от Чавдар (V93); 22-10-07, 10:13.
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #81
              До: Каране в Самоков на 21.10.07г.

              Случили сте на кал. Просто свят му се завива на човек...

              Поздрави!
              Прикачени файлове
              Искам България чиста!

              Коментар


              • #82
                До: Каране в Самоков на 21.10.07г.

                Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
                ...
                Нелоша разходчица се получи. Само дето май някой ни е теглил една клетва. Вики счупи мигач, Боби - каре, Маркан - амортисьор и май лебедка, аз - със скъсан ремък и съмнения в лебедката. А стига бе! Такова чудо не е било ...
                Вие не е лошо да си пишете и "Цената" на разходката, наприер: "Мигач - 100лв.; Каре - 100лв.; Амортесьор - 80лв.; ...."

                Иначе добре сте се позабавлявали, някой ден като съм с цяла кола и аз мога да дойда да я поразкърша, макар че моита машинка не е за вашата Тежка категория

                Коментар


                • #83
                  До: Каране в Самоков на 21.10.07г.

                  Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
                  Вие не е лошо да си пишете и "Цената" на разходката, наприер: "Мигач - 100лв.; Каре - 100лв.; Амортесьор - 80лв.; ...."

                  Ееее, това са си нещо като консумативи все пак. Виж, като ревне някой "Искам преден блокааааааж" и тогава работата загрубява ...
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #84
                    До: Каране в Самоков на 21.10.07г.

                    Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
                    Ееее, това са си нещо като консумативи все пак. Виж, като ревне някой "Искам преден блокааааааж" и тогава работата загрубява ...
                    Ми какво и е "грубото" на играта? Предният блокаж надали ще струва повече от 1.5-2К лв. - Звучи много, НО, ако посмяташ само с изпускането на 3-4 разходки (Голяма Жертва! Но изкуството изисква Жертви) Вече си "Спестил" парите и блокажа вече те "чака в къщи", струва си човек да се замисли и по този начин за нещата (цената на гориво, консумативи, повреди и ремонти, че дори и Скарата - все благинки - ама Блокаж)

                    А от друга страна, аз предният блокаж съм го пускал 2-3 пъти за година и кусур и не съм сигурен че той е бил решаващият при излизането - виж Задният по-честичко го ползвам
                    Все пак успех и на теб и на Дядо Мраз (коледа), пък и винаги мощеш да направиш на Жената един подарък от Сърце - Преден Блокаж - Ще му се зарадва!

                    Коментар


                    • #85
                      До: Каране в Самоков на 21.10.07г.

                      Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
                      ако посмяташ само с изпускането на 3-4 разходки (Голяма Жертва! Но изкуството изисква Жертви) Вече си "Спестил" парите и блокажа вече те "чака в къщи", струва си човек да се замисли и по този начин за нещата (цената на гориво, консумативи, повреди и ремонти, че дори и Скарата - все благинки - ама Блокаж)
                      В същност, разходките не ми излизат чак толкова скъпи. До момента (да чукна на дърво) не съм чупил нищо съществено и скъпо. Ако не броим леките козметични поражения по външния вид (които нямат сериозно финансово отражение), досега имам счупена една биелетка на задна стабилизираща щанга (никакъв разход, защото не е сменяна, а просто свалена), една изкривена задна напречна щанга (изправена и усилена срещу скромна сума) и един скъсан ремък на хидравликата. И това е за около 10,000 км пробег, немалка част от който - по черно ...

                      Т.е. 3-4 разходки няма да ми спестят някаква сериозна сума, та да си заслужава да се пропускат ...

                      Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
                      пък и винаги мощеш да направиш на Жената един подарък от Сърце - Преден Блокаж - Ще му се зарадва!
                      По някое време ще пусна видеото. Слушай по-внимателно към края ...


                      П.П. А да, забравих един мигач ...
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • #86
                        До: Каране в Самоков на 21.10.07г.

                        Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
                        В същност, разходките не ми излизат чак толкова скъпи. До момента (да чукна на дърво) не съм чупил нищо съществено и скъпо. Ако не броим леките козметични поражения по външния вид (които нямат сериозно финансово отражение), досега имам счупена една биелетка на задна стабилизираща щанга (никакъв разход, защото не е сменяна, а просто свалена), една изкривена задна напречна щанга (изправена и усилена срещу скромна сума) и един скъсан ремък на хидравликата. И това е за около 10,000 км пробег, немалка част от който - по черно ...

                        Т.е. 3-4 разходки няма да ми спестят някаква сериозна сума, та да си заслужава да се пропускат ...


                        ...
                        Не смяташ правилно (аз си го сметнах за няколко разходки и имам приблизителна идея) :
                        Първо не смяташ горивото, а то е >100лв за еднодневна разходка (естествено зависи от разстоянието и много други фактори)
                        Второ - Скарата
                        И Трето и най скъпо - спането за многодневните разходки (освен ако не е на хижа)

                        Случайно си сметнах на ум разходите за последната разходка до Стара планина и се стреснах, Но ясно че няма да ги спираме Че кеф Цена Няма

                        Коментар


                        • #87
                          До: Каране в Самоков на 21.10.07г.

                          Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение

                          А от друга страна, аз предният блокаж съм го пускал 2-3 пъти за година и кусур и не съм сигурен че той е бил решаващият при излизането - виж Задният по-честичко го ползвам
                          То по начало задния се ползва по-често. Но пускането на предния зависи преди всичко от честотата на завиране в места където употребата му е наложителна.
                          Даже мисля , че не е лошо да се пусне една тема за употребата на 100% блокажи - споделяне на личен опит, щети по автомобила, или предпазване от щети , и всичко свързано с практиката и употребата им. Не съм ровил в търсачката за сходна тема но знам , че е писано много.

                          Коментар


                          • #88
                            До: Каране в Самоков на 21.10.07г.

                            Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
                            Не смяташ правилно (аз си го сметнах за няколко разходки и имам приблизителна идея) :
                            Първо не смяташ горивото, а то е >100лв за еднодневна разходка (естествено зависи от разстоянието и много други фактори)
                            Второ - Скарата
                            И Трето и най скъпо - спането за многодневните разходки (освен ако не е на хижа)
                            Ааааа, добре си ми е сметката. Другите разходи ще ги направиш пак по един или друг начин. Една вечеря в кръчмата и ...

                            Спането наистина си е перо, ако ходиш по хотели, но първо не правим толкова многодневни разходки, а освен това през лятото си има и палатки за тази работа.

                            И освен всичко друго е хубаво да си носим новите дрехи ...


                            Първоначално публикуван от Victor Преглед на мнение
                            пускането на предния зависи преди всичко от честотата на завиране в места където употребата му е наложителна.
                            Е именно за това иде реч. От едно известно време все се навираме на такива местенца ...
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • #89
                              До: Каране в Самоков на 21.10.07г.

                              А за дерето до Клисура дето го открихме по тъмно и ще го тестваме друг път, мисля че лебедките ще са основното средство , с чиято помощ ,ако е рекъл господ ще го "покорим"

                              Коментар


                              • #90
                                До: Каране в Самоков на 21.10.07г.

                                Първоначално публикуван от Victor Преглед на мнение
                                мисля че лебедките ще са основното средство
                                Мдааа, само дето моята трябва да се прегледа май ...
                                Ние не сме неутрални!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X